dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 184
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3668
  1. #2041

    Domyślnie

    Witam,
    kolejnych parę fotek:

    Szalowanie i zbrojenie ław:




    Zalewanie ław:


    Zagęszczanie wibratorem:


    Pozdrawiam

  2. #2042

    Domyślnie

    Pytanko do wszystkich co stan zero mają za sobą:

    Co używaliście na izolację poziomą ław fundamentowych?

    Zastanawiam się nad: papa asfaltowa, papa termozgrzewalna lub folia fundamentowa.

  3. #2043

    Domyślnie Do palisiu

    Witam. Ja do izolacji uzylem grubej foli fundamentowej z PCV ( grubosc 1,2mm ) jak widac na zalaczonym zdjeciu. Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4213.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	62116  
    Pozdrawiam, Jacek

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekg80 Zobacz post
    Witam. Ja do izolacji uzylem grubej foli fundamentowej z PCV ( grubosc 1,2mm ) jak widac na zalaczonym zdjeciu. Pozdrawiam
    Jacekg80 a smarowałeś czymś ławę pod tą folią?

  5. #2045

    Domyślnie Do Palisiu

    No wlasnie nie smarowalem a teraz mysle ze moglem czyms wysmarowac teraz juz za pozno. Pociesza mnie tylko fakt ze to jest gruba mata bo trudno nazwac to folia. Majster powiedzial mi ze jest wieczna miedzy lawa a bloczkiem, ale i tak mozna bylo czyms przesmarowac bo to zaden koszt. Za to teraz przed stawianiem muru smaruje i klade podwujna warstwe izolacji A Ty zdecydowales sie juz co polozysz??? Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Jacek

  6. #2046

    Domyślnie Do palisiu

    A to stan na dzien dzisiejszy. Czekam na moja ekipe fachowcow....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00517.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	62252   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00519.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	62253  
    Pozdrawiam, Jacek

  7. #2047

    Domyślnie U mnie już stan 0+

    Witam serdecznie,

    Przesyłam kilka zdjęć z postępów na budowie. Teraz zaczynają - podciągi i wieńce są u mnie naprawdę czasochłonne i kosztowne - razem ok. 150 mb !!! Niektórzy unikają tego stosując dźwigary /np. tak zrobił Postihal/ i być może jest to dobry pomysł. Tak mi się wydaje, że jak na dom z nieużytkowym poddaszem ta konstrukacja podciągowa jest ciutkę za bardzo solidna.
    Kupiłem duuuużo stali, 100 stempli i razem 7 m3 desek /mimo, że rozszalowaniu ław udało się uratować ok. 90%/.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim "Przemyślanym"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070615.jpg
Wyświetleń:	547
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	62262   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070620.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	62263   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070624.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	62264   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070635.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	62265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070641.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	62266  


  8. #2048

    Domyślnie

    Jacekg80 ładnie to wszystko wygląda u ciebie.
    Ja jeszcze nie zdecydowałem czym zaizoluję ławy fundamentowe. Mam przerwę technologiczną na budowie i jadę na urlop - będzie czas na przemyślenia i decyzję.
    Jedno jest pewne - jakimś juksem typu dysprobit tytana posmaruję.

    Tomek,

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietka0007 Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Przesyłam kilka zdjęć z postępów na budowie. Teraz zaczynają - podciągi i wieńce są u mnie naprawdę czasochłonne i kosztowne - razem ok. 150 mb !!! Niektórzy unikają tego stosując dźwigary /np. tak zrobił Postihal/ i być może jest to dobry pomysł. Tak mi się wydaje, że jak na dom z nieużytkowym poddaszem ta konstrukacja podciągowa jest ciutkę za bardzo solidna.
    Kupiłem duuuużo stali, 100 stempli i razem 7 m3 desek /mimo, że rozszalowaniu ław udało się uratować ok. 90%/.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim "Przemyślanym"
    Piętka0007 - ja spontanicznie podczas kopania fundamentów też zrezygnowałem z słupów i podciągów na rzecz więźby prefabrykowanej.
    Wczoraj spotkałem się z firmą wykonującą takie więzary i uzgodniliśmy warunki i cenę.
    Po przeliczeniu wszystkiego wychodzi mi, że będzie taniej niż tradycyjnie.

    Pozdrawiam,

  10. #2050

    Domyślnie

    Dzieki za mile slowa Palisiu, mialem to samo pisac o Twojej budowie.... Milego urlopu, Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Jacek

  11. #2051

    Domyślnie

    Witam Palisiu,
    Na pewno z gotową więźbą sprawniej pójdzie budowa. Ja buduję dom z podwójnym garażemi do tego jeszcze powiększony tak jak robię na pewno nie będzie gorzej, a może kiedyś dzieci wykorzystają ten stryszek na jakąś swoją "bałaganiarnię". Twoja budowa wygląda bardzo strannie - SUPER - w ktorym miejscu Polski budujesz?
    Pozdrawiam -Pietka0007

  12. #2052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekg80 Zobacz post
    Dzieki za mile slowa Palisiu, mialem to samo pisac o Twojej budowie.... Milego urlopu, Pozdrawiam
    Dzięki

    Mam nadzieję, że uda się troszkę odpocząć.

  13. #2053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietka0007 Zobacz post
    Witam Palisiu,
    Na pewno z gotową więźbą sprawniej pójdzie budowa. Ja buduję dom z podwójnym garażemi do tego jeszcze powiększony tak jak robię na pewno nie będzie gorzej, a może kiedyś dzieci wykorzystają ten stryszek na jakąś swoją "bałaganiarnię". Twoja budowa wygląda bardzo strannie - SUPER - w ktorym miejscu Polski budujesz?
    Pozdrawiam -Pietka0007
    Dzięki,
    ja też mam podwójny garaż ale żadnych powiększeń i poszerzeń nie robiłem.

    Buduję w Kujawsko-Pomorskim pod Bydgoszczą.

  14. #2054
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    M.J.Głuchowscy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    0

    Domyślnie

    Do Jacekg80

    Witam mam pytanie ile Cię kosztował stan zero?
    Pozdrawiam wszystkich budujących i Gratuluje

  15. #2055

    Domyślnie

    Palisu - a ktora wersje budujesz i na jakim etapie jestes?

  16. #2056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    panantek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Posty
    45

    Domyślnie

    Pietka 0007 albo Bobek,


    Mam prośbę i pytanie,

    Jest jakaś ogólna zasada o ile zrobić większe otwory okienne jak chcę rolety?
    Mój murarz nigdy nie robił pod rolety i mówi wprost że nie zna się na tym.

    Ja chcę rolety żeby były schowane, a nie naścienne.
    Czy one mają jakieś standardowe wysokości tak że np biorę wymiar okna + np 15cm i załatwione?

    Czy muszę najpierw sobie znaleźć jakie chcę okna i w tej firmie dopiero pytać o rolety?

    Podpowiedzcie w skrócie jaka jest zasada działania jeśli da się to uogólnić.

    Dzięki z góry.

  17. #2057

    Domyślnie

    Witam Panantek,

    Wysokość kasety z roletą zależy od wysykości okna. Przy wysokości 150 cm kaseta z roletą /w zależności od producenta/ - wg mojej wiedzy - ma od 19 do 22 cm.
    Ja bardzo kombinowałem, żeby robić otwory pod typowe okna. Może się mylę, ale w różnych firmach te "typowe" są różne - zrezygnowałem z tego - robię okna takie jak mi pasują. Przyjadą, wymierzą otwór po założeniu kasety z roletą i będzie OK, tzn. nie powinno byc drożej.

    Pozdrawiam - Pietka0007

  18. #2058

    Domyślnie M.J.Głuchowscy

    Witam. Jesli dobrze pamietam bo nie mam moich notatek przy sobie, stan "0" tj. materialy, beton z gruchy, kanalizacja i robocizna zaplacilem okolo 40 tys. Wiem ze mozna zrobic taniej. Calkowity kosz zalezy od regionu w ktorym budujecie, od cen robocizny i materialow. Pozdrawiam Serdecznie
    Pozdrawiam, Jacek

  19. #2059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gegols Zobacz post
    Palisu - a ktora wersje budujesz i na jakim etapie jestes?
    Przemyślany M42C wariant III

    U mnie etap budowy jak na załączonych wyżej zdjęciach. Wylane ławy.

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Palisiu Zobacz post
    Przemyślany M42C wariant III
    U mnie etap budowy jak na załączonych wyżej zdjęciach. Wylane ławy.
    Powodzonka zyczymy. My tez zaczynamy, ale jak narazie walczymy z papierologia. Bede dzielnie sledzil postepy. Okolice Bydzi pozdrawiaja

Strona 103 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony