dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 184
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 3668
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michas44

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich


    Dziękuje za wymiary "Naszego Domku"

    Pozdrawiam Wszystkich

  2. #202

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za rzut Przemyślanego

  3. #203

    Domyślnie

    I czekamy z niecierpliwośćią na kolejne zdjęcia z Waszego domku

  4. #204

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Postihal
    Witam:najlowok,michas44,Palisiu,mao41,pepe123
    Wysłałem Wam rzut "przemyslanego"wraz z wymiarami.Teraz tylko bierzcie się do analizy przesłanego materiału,a nastepnie ostro do budowy
    Widzę,że zainteresowanie tym projektem jest coraz większe z czego jest mi bardzo miło.Jak ja rozpoczynałem budowę "przemyślanego" to byłem sam
    Pozdrawiam.
    Witam,
    Też interesują mnie wymiary domku.
    Czy również można dostać na maila rzuty, [email protected]
    Ciągle nie możemy się zdecydować czy Spokojna przystać czy Przemyślany. Wstępnie byliśmy za Spokojną przystanią, ale koszty nas dobiły.
    Ze względu na podobny układ pomieszczeń i niższe koszty budowy chyba zwycięży Przemyślany.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Waldek

  5. #205

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Waldek14
    Cytat Napisał Postihal
    Witam:najlowok,michas44,Palisiu,mao41,pepe123
    Wysłałem Wam rzut "przemyslanego"wraz z wymiarami.Teraz tylko bierzcie się do analizy przesłanego materiału,a nastepnie ostro do budowy
    Widzę,że zainteresowanie tym projektem jest coraz większe z czego jest mi bardzo miło.Jak ja rozpoczynałem budowę "przemyślanego" to byłem sam
    Pozdrawiam.
    Witam,
    Też interesują mnie wymiary domku.
    Czy również można dostać na maila rzuty, [email protected]
    Ciągle nie możemy się zdecydować czy Spokojna przystać czy Przemyślany. Wstępnie byliśmy za Spokojną przystanią, ale koszty nas dobiły.
    Ze względu na podobny układ pomieszczeń i niższe koszty budowy chyba zwycięży Przemyślany.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Waldek
    Witam - prośba została spełniona,rzut wraz z wymiarami został Tobie wysłany.Pozdrawiam.

  6. #206

    Domyślnie

    Postihal, dziękuję za wymiary domu.

  7. #207

    Domyślnie

    Niestety nie doszedł do mnie plik z wymiarami budynku.
    Jeżeli można to prosze jeszcze raz wysłać na adres
    [email protected]
    lub
    [email protected]

    Pozdrawiam
    Waldek

  8. #208

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za rzuty "Przemyślanego" z wymiarówką. Ja od dwóch tygodni czekam na warunki zabudowy i pewnie jeszcze trochę poczekam bo mają czas na wydanie do dwóch miesięcy. Wtedy okaże sie czy Przemyślanego da się wybudować na mojej działeczce.

    Pozdrawiam,

  9. #209

    Domyślnie

    Wiam,
    Czy ktoś z Was zastanawiał się na zamianą stropu na żelbetonowy + jedna cegła na strop, tak aby wygospodarować mały stryszek np. na suszenie prania, a co zatym idzie gdzie wtedy umieścić schody. Czy może do za daleko posunięte zmiany?

  10. #210

    Domyślnie

    mam zapytanie , czy moge wstawic kilka zdjec z naszej budowy
    na dzien dzisiejszy murarze zakonczyli swoja prace ,w srodku mamy juz
    postawione scianki dzialowe i wykonana elektryke
    Na dachu dzialaja juz dekarze ,a jezeli pogoda nie przeszkodzi od jutra bedzie

    wykonywane ocieplenie budynku , czekamy na okna.
    przesylam pozdrowienia

  11. #211

    Domyślnie

    Gecior23 - czekamy na zdjęcia z budowy. Mam nadzieję , że nie będziemy długo czekać...

  12. #212
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p@blowek
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Witam

    Witam wszystkich
    My z żoną również planujemy budowę M42 - mapki się już robią, warunki z prądowni i gazowni również.
    Mam tylko prośbę pamięta ktoś może z projektu jakie jest przewidywane roczne zużycie energii elektrycznej w kWh i w jakiej grupie taryfowej...
    Planuję następujące zmiany:
    - zamiana spiżarni na garderobę (spiżarnia byłaby przejściowa czyli 2 regały po bokach, garderoba usytuowana byłaby od strony północo zachodniej)
    - dodatkowe okno w garażu
    - dodatkowe okno w kuchni - vis a vis wejścia od strony wiatrołapu (okno ok 1 m szer)
    - porozsuwanie okien w pokojach (moim zdaniem będą bardziej ustawne)
    - zastanawiam się nad jednym oknem zamiast dwóch w salonie

    Proszę o podpowiedzi osób rozpoczynających jak i tych, którzy wybudowali - może jakieś zmiany teraz "przyszły" do głowy...
    Mam też prośbę - jeśli ktoś mógłby podesłać mi szczegółowe rysunki dachu i stropu - mam okazję zakupienia drzewa więc mogłoby być cięte na przybliżone wymiary

    A i po dzisiejszej rozmowie z architektem zastanawiam się nad badaniami geologicznymi, ponieważ grunt jest dość grząski i obawia się o słupy fundamentowe czy nie będą za bardzo pracować - łączyliście słupy fundamentowe razem z resztą fundamentów?
    pozdr
    p@blo

  13. #213

  14. #214

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Cytat Napisał Gecior23
    mam zapytanie , czy moge wstawic kilka zdjec z naszej budowy
    na dzien dzisiejszy murarze zakonczyli swoja prace ,w srodku mamy juz
    postawione scianki dzialowe i wykonana elektryke
    Na dachu dzialaja juz dekarze ,a jezeli pogoda nie przeszkodzi od jutra bedzie

    wykonywane ocieplenie budynku , czekamy na okna.
    przesylam pozdrowienia
    Witam
    Wstawiaj zdjęcia z przyjemnością zobaczę jak to u ciebie wygląda.
    Pozdrawiam.

  15. #215

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam Gecior 23
    Na podstawie Twojego zdjęcia widzę,że bardzo dużo zmian wprowadziłeś do projektu.
    Pozdrawiam

  16. #216

  17. #217

    Domyślnie M 42 Przemyślany

    Cytat Napisał pepe123
    Wiam,
    Czy ktoś z Was zastanawiał się na zamianą stropu na żelbetonowy + jedna cegła na strop, tak aby wygospodarować mały stryszek np. na suszenie prania, a co zatym idzie gdzie wtedy umieścić schody. Czy może do za daleko posunięte zmiany?
    Witam
    Osobiście uważam,że Twoje propozycje zmian w tym projekcie idą dość daleko.Jesli chodzi Tobie o mały stryszek do suszenia prania,to u mnie bez żadnych zmian jest strych o wymiarach 6m x 2m o wysokości 2,1 m bez żadnych skosów.Z tym,że są schody takie jak na strych(składane).Przypuszczam,że zamiana stropu drewnianego na żelbetonowy będzie wymagała również zmiany fundamentów - w tym projekcie ława ma wymiary 40 cm x 40 cm.
    Pozdrawiam.

  18. #218

    Domyślnie

    Prosze, to są zdjecia zrobione w dniu dzisiejszym po zalaniu tarasów.

  19. #219

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam Gecior 23
    Obejrzałem Twoje zdjęcia z budowy.Widzę,że masz lustrzane odbicie projektu.
    Twoja budowa jest bardzo daleko zaawansowana.Z przyjemnością mogłem obejrzeć Twojego "przemyślanego".Zdjęcia są super,moje gratulacje.
    Pozdrawiam.

  20. #220

    Domyślnie Re: Witam

    Cytat Napisał p@blowek
    Witam wszystkich
    My z żoną również planujemy budowę M42 - mapki się już robią, warunki z prądowni i gazowni również.
    Mam tylko prośbę pamięta ktoś może z projektu jakie jest przewidywane roczne zużycie energii elektrycznej w kWh i w jakiej grupie taryfowej...
    Planuję następujące zmiany:
    - zamiana spiżarni na garderobę (spiżarnia byłaby przejściowa czyli 2 regały po bokach, garderoba usytuowana byłaby od strony północo zachodniej)
    - dodatkowe okno w garażu
    - dodatkowe okno w kuchni - vis a vis wejścia od strony wiatrołapu (okno ok 1 m szer)
    - porozsuwanie okien w pokojach (moim zdaniem będą bardziej ustawne)
    - zastanawiam się nad jednym oknem zamiast dwóch w salonie

    Proszę o podpowiedzi osób rozpoczynających jak i tych, którzy wybudowali - może jakieś zmiany teraz "przyszły" do głowy...
    Mam też prośbę - jeśli ktoś mógłby podesłać mi szczegółowe rysunki dachu i stropu - mam okazję zakupienia drzewa więc mogłoby być cięte na przybliżone wymiary

    A i po dzisiejszej rozmowie z architektem zastanawiam się nad badaniami geologicznymi, ponieważ grunt jest dość grząski i obawia się o słupy fundamentowe czy nie będą za bardzo pracować - łączyliście słupy fundamentowe razem z resztą fundamentów?
    pozdr
    Witam - odpowiadam co do Twoich propozycji zmian w projekcie:
    - okno w garażu potrzebne,też je mam,
    - w salonie mam jedno okno zamiast dwóch i uważam,że jest tak lepiej jak z dwoma,
    - dodatkowe okno w kuchni uważam za zbędne,kuchnia jest bardzo dobrze naświetlona oknem z kuchni oraz poprzez salon(przy otwartej kuchni na salon),
    - okien w pokojach bym nie rozsuwał/pokoje są ustawne/,stojąc w przedpokoju jest ładny widok poprzez otwarte drzwi na okna od dwóch pokoji i bryła budynku ładnie wygląda,
    - sprawa zamiany spiżarki na garderobę może być,jak komu co odpowiada,zawsze można zamienić garderobę na spiżarkę.Uważam,że wydzielone pomieszczenie w przedpokoju na bardzo dużą szafę do zabudowy może dobrze służyć jako garderoba.
    - co do słupów to się nie wypowiadam,bo ich nie mam.Pozostałe dwa słupy na tarasach nie są powiązane z ławami fundamentowymi.Są postawione samodzielnie na własnych ławach fundamentowych.
    Pozdrawiam.

Strona 11 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony