dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 149
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 3668

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    To bliziutko.Trzeba będzie kiedyś wymienić się poglądami,tylko przy tak zaawansowanej budowie już za dużo pewnie się nie powymieniamy.Teraz to tylko prawie zostały nam kolory elewacji i wybór kostki)
    Widze,że interesowałeś się rekuperatorem-jak to wygląda jeśli chodzi o koszty montażu na tip top tego 'bajeru' w naszych stronach?Ja planuje solary.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc Pójdzie jednak styropian 2 x 8 cm, folia i wylewka 5-6 cm. Powinno wystarczyć A portfel faktycznie, uszczupli się

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt@s

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-135
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czy ktoś kalkulował różnicę w cenie instalacji ogrzewania podłogowego kontra ogrzewania "grzejnikowego"? Jedna rzecz nie daje mi spokoju przy podłogówce, co jeśli wystąpi jakaś awaria? Przypuszczam że trzeba kuć, tylko jeśli wszystko jest zalane posadzką i jakimś parkietem/płytkami czy czymś takim to jak wiedzieć gdzie wystąpiła awaria? hmm a może podłogówka jest na tyle bezawaryjna ze można spać spokojnie bo jej awaryjność liczona jest w promilach szans na awarię? Sorry jeśli pytanie jest "prostackie" ale kto pyta nie błądzi

    Co do rekuperatora czy ktoś z Was myślał możne o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z gleby? Nie mylić z ogrzewaniem termalnym. Natchnąłem się na taki produkt (Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła - Rehau). może temat był gdzieś omawiany na forum ale narazie jestem na 80 podstronie forum (2011 rok) a jeszcze nie trafiłem na taki wątek

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam,
    No i niestety pogoda psuje plany, kominy się kończą, ale bardzo powoli z ociepleniem stropu to zgadza się, chcemy go ocieplić przed odeskowaniem, gdyby nie deszcz już byłoby po, a tak to wyglądamy na lepsza pogodę
    Jeśli chodzi o podłogówkę to super sprawa, ale nie w sypialniach moim zdaniem generalnie powietrze przy podłodze jest bardzo suche i małe dzieci szczególnie, które bawią się i "pełzają" po podłodze - mają problemy z gardłem, noskiem - od suchego powietrza. Z tego typu podobnymi opiniami już wielokrotnie się spotkałem. Podłogówka bardzo dobrze sprawdza się w łazienkach, kuchni korytarzach. Część wypoczynkowa, sypialniana - moim zdaniem niekoniecznie. Co do awarii to pod podłogą nie powinno nic złego się stać. Rurki rozłożone są tak, że nie ma żadnych łączeń pod posadzką. Od kaloryfera do rozdzielacza. I najprostszym, najtańszym rozwiązaniem jest rozłożenie podłogówki "na powrocie" Rurki powrotne od grzejników rozkładamy jako podłogówkę na folię i nie potrzeba dodatkowej pompki czy dodatkowego zaworu trójdrożnego i mniej rurek a jak będzie ciepło zależy od gęstości rozłożenia. Rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza, i nie ma żadnych awarii. Jeżeli już to coś przy piecu może być nie tak, ale jeśli nie ma łączeń w posadzce to nic nie powinno się stać
    W swoim M42C będziemy mieli z żoną około 60 m2 podłogówki i wszystko wyżej opisanym sposobem. Sprawdzone i tanie rozwiązanie. A ciepło jak w ulu Ale to dopiero za rok.
    Pozdrawiam

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Gdzieś tam znalezione:
    "Niby wszystko w porządku – woda, płynąc przez grzejniki, wstępnie się ochłodzi i będzie odpowiednia dla podłogówki. To jednak tylko pozory. Wyobraźmy sobie, że mocniej przygrzewa słońce i robi się na tyle ciepło, że zawory termostatyczne przy grzejnikach się przymykają. Tyle że oznacza to równocześnie spadek przepływu przez „podłogówkę” na dole, a tam wcale nie jest jeszcze wystarczająco ciepło!
    Łączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikowym praktycznie zawsze wymaga zastosowania mieszaczy. Nie jest to też proste, a zaawansowane układy z w pełni niezależnym sterowaniem obiegami grzejnikowymi i podłogowymi są na tyle drogie, że automatyka kosztuje nawet drugie tyle co kocioł."

    "Ogrzewanie podłogowe jest właśnie polecane dla osób uczulonych na kurz, bo ruch powietrza jest ograniczony, a kurz nie jest przypiekany na mocno rozgrzanych elementach (inaczej niż w wysokotemperaturowym grzejniku). Ponadto decydując się na ogrzewanie podłogowe, rezygnujemy z puszystych dywanów i wykładzin, będących siedliskami kurzu."

    Ja u siebie mam założone 100% podłogówki +trzy grzejniki dodatkowo (drabinkowe w łazience i pralni,zwykły w garażu).Mam możliwośc pełnej,płynnej regulacji temperatury dla każdego pomieszczenia oddzielnie dzięki zastosowaniu elektrozaworów,elektroniki firmy Salus.Trochę to kosztowało,ale super sprawa.Co prawda jeszcze nie mieszkam,ale układ sprawdzony w poprzednią zimę i spisuje się znakomicie.Polecam szczerze wszystkim chcącym mieć porządne podłogowe.
    Ostatnio edytowane przez McR ; 19-11-2014 o 06:05

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wojt@s u mnie rozciągnięcie podlogówki w całym przemyślanym wersja42c oprócz trzech sypialni kosztowało 4,5 tys z rozdzielaczem podzielonym na osiem sekcji:
    1.wiatrołap i przyległa garderoba
    2.kuchnia
    3.łazienka mała
    4.łazienka duża
    5.ciąg kominikacyjny do sypialni i druga garderoba
    6.1/3 salonu
    7.1/3 salonu
    8.1/3 salonu
    W sypialniach nie robiłem podłogowki z dwoch prostych przyczyn:szybsza regulacja temp.i po prostu lubie mieć na podłodze jakiegoś niedużego "futrzaka".Tylko rozplanuj kuchnie by nie kłasc podlogowki pod meblami.Jesli chodzi o koszt rozprowadzenia tradycyjnej instalacji to trudno powiedziec poniewaz hydraulik łacznie policzył za rozprowadzenie rur do wszystkich kranów(kuchnia,garaż,lazienki,ogodowe)plus odkurzacz centralny,plus rury do drabinek w łazienkach,grzejnika w garazu,trzech sypialniach i rur do grzejników opcjonalnie(w razie czego) w salonie i ciagu komunikacyjnym 7.5 tys. Podane koszty robocizna+materiał.
    Ostatnio edytowane przez ysmen ; 19-11-2014 o 17:18

  7. #7

    Domyślnie

    ja natomiast zrobiłem podłogówkę ( system Kan-therm) w całym domu, także w garażu i kotłowni
    Kupiłem trochę za dużo rury i jak zostało to mam zrobione też w garażu i kotłowni, do tego po 1 drabince w łazienkach.
    Rozdzielacz na 12 sekcji w garderobie M42C, natomiast rozdzielacz kotłowni i garażu w kotłowni.
    Całość ( robocizna + materiał) 10 tys zł

    Jak widzę, jest tak że każdy chwali swoje rozwiązanie a wszystko i tak wyjdzie w praniu i pewnie nie dowiemy się czy inaczej było by lepiej, trzeba by było pomieszkać z innym rozwiązaniem

    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gosia i grzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oto nasz domek.Okolice Piotrkowa Trybunalskiego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141119_132101.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	290181  
    Ostatnio edytowane przez gosia i grzesiek ; 05-03-2015 o 23:39

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mam pytanie do już mieszkających w Przemyślanych. Ile orientacyjnie płacicie za energię elektryczną? Ja nie mam gazu, więc używam płytę oraz elektryczny piekarnik, do tego dochodzi piec na ekogroszek. Reszta standardowa. Ostatni rachunek (za 2 miesiące) to 450 zł. Czy Waszym zdaniem nie jest za wysoki?
    Pozdrawiam wszystkich.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akton Zobacz post
    Mam pytanie do już mieszkających w Przemyślanych. Ile orientacyjnie płacicie za energię elektryczną? Ja nie mam gazu, więc używam płytę oraz elektryczny piekarnik, do tego dochodzi piec na ekogroszek. Reszta standardowa. Ostatni rachunek (za 2 miesiące) to 450 zł. Czy Waszym zdaniem nie jest za wysoki?
    Pozdrawiam wszystkich.
    Akton wysokość rachunku nie zależy od rodzaju domku Za często zasypiasz przy włączonym telewizorku,a tak poważnie to płyta łyknie trochę woltów.Pewnie gaz jest bardziej oszczędny.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek720329

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam.Odnośnie rachunków za energię elektryczną to u nas piec na gaz , kuchenka indukcyjna, piekarnik, lodówka side by side która nie jest raczej oszczędna no i oczywiście oświetlenie domu rachunki na poziomie 300 zł za dwa miesiące.
    Pozdrawiam.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Podglądam Wasze forum od jakiegoś czasu Mam pytanie czy jest ktoś z okolic Tarnowa/Krakowa, kto buduje M42 Przemyślany?? Bardzo nam się ten domek podoba, ale chcielibyśmy zobaczyć go na żywo. Mam też pytanie o koszty ile mniej więcej kosztował Was ten domek do stanu deweloperskiego/wykończonego. Pytam gdyż dopiero wybieramy projekt domu. I pytanie najważniejsze, czy nie mieliście dylematu podczas wyboru projektu co do możliwości przyszłej adaptacji poddasza?? Nam wiele osób "doradza" aby wybudować dom z poddaszem, bo gdy rodzina się powiększy, dzieci dorosną to będzie ciasno. I pewnie mają trochę racji. Ale budowa Przemyślanego z wersją użytkowego poddasza jest chyba o wiele droższą opcją niż wersja parterowa, czy nie mam racji??

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał martamal Zobacz post
    Nam wiele osób "doradza" aby wybudować dom z poddaszem, bo gdy rodzina się powiększy, dzieci dorosną to będzie ciasno. I pewnie mają trochę racji. Ale budowa Przemyślanego z wersją użytkowego poddasza jest chyba o wiele droższą opcją niż wersja parterowa, czy nie mam racji??
    A jak Wy "dorośniecie", to będziecie musieli wspinać się z wysiłkiem na piętro Jeżeli chodzi z kolei o Przemyślanego, to nie ma za bardzo takiej opcji, chyba że będziecie chcieli chodzić na kolanach. Do tego dochodzi odpowiednie przeprojektowanie podciągów i innych rzeczy, co powinno Wam skutecznie od tego pomysłu odstraszyć. Nie polecam Wam akurat takiego rozwiązania, natomiast zdecydowanie polecam Przemyślanego i jestem przekonany, że koleżanki i koledzy z naszego forum z pewnością zgodzą się mną w tym względzie.
    Pozdrawiam. spod Poznania.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gosia i grzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kolega ma rację, z tym wspinaniem, a poza tym domek straci urok.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    my budujemy w woj. świętokrzyskim około 70 km od Tarnowa

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek720329

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nasz przemyślany stoi około 60 km od Tarnowa.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witaj martamal. Jeśli myślisz o poddaszu użytkowym to na pewno koszty podskoczą.Szersza ława,koszt schodów,zmiana stropu na betonowy,podwyższenie kąta nachylania dachu pewnie jakieś okna w dachu i oczywiscie przymusowe ocieplenie,wyciągnięcie hydrauliki i elektryki do góry.Jak chcesz wiedzieć jak to wizualnie wygląda spójrz na wersję M42d.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Wcześniej zauważyłam też, że rozmawialiście o rachunkach za energię elektryczną. Czy ktoś ogrzewa domek tylko gazem?? Jakie są mniej więcej koszty ogrzewania piecem gazowym??

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    marchewa98 i wojtek720329 czy byłaby kiedyś w przyszłości możliwość zobaczyć domek któregoś z Was na żywo?? U nas budowa to jeszcze odległy plan. Rozpoczęcie najwcześniej za ponad rok. Ale intensywnie przeglądamy projekty. A możecie napisać tak mniej więcej jakie są koszty budowy do stanu surowego zamkniętego z instalacjami wszystkimi (mowa o m 42 w wersji 123,5 m2) ?? Czy stosowaliście w swoich przemyślanych jakieś rozwiązania energooszczędne typu rekuperator itd?? Być może moje pytania są do Was będą troszkę infantylne, ale póki co jesteśmy zieloni z mężem w kwestii budownictwa, choć myślę, że wszystko przyjdzie z czasem

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    martamal jeśli się zdecydujecie to zapraszamy. u nas narazie stan surowy otwarty, na wiosnę mamy zamiar zamknąć. teraz jesteśmy na etapie wyboru okien. do tej pory koszty budowy to ok. 127000 zł.

Strona 138 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony