dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 184
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 3668
  1. #281

    Domyślnie

    Witam Postihal!!!!!!!!! Mam pytanie, czy ocieplales garaz , jesli tak to czym?????? Pozdrowienia!

  2. #282

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam Gecior 23!!!!
    W garażu od wewnątrz ocieplałem tylko ścianę od łazienki styropianem grubości 5 cm.W garażu mam też zainstalowany grzejnik co pod oknem.
    Ciekawi mnie jaką będziecie mieć wysokość pomieszczeń/od podłogi do sufitu/,bo u mnie wyszło na gotowo 269 cm.
    Pozdrawiam.

  3. #283

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam !
    Miniony tydzień był bardzo pracowity na budowie,najlepiej ocenił to mój syn Przemek,który wczoraj był na budowie i stwierdził"ale dużo w tym tygodniu zrobiiście"
    W czwartek był kopany wykop pod szambo,które było instalowane w piątek o godz.23-ciej,tak wyszło z powodu awarii samochodu dostawcy.
    - wykop pod szambo

    - gotowe szambo

    - piec co,który już działa i w mieszkaniu jest bardzo ciepło,z lewej strony wejście do garażu

    - ogrzewanie podłogowe w łazience

    - łazienka czekająca na wylewkę i płytkowanie na zielonej płycie g-k



    - a tak wyglądają nasze grzejniki co:
    w wiatrołapie

    w sypialni

    w kuchni

    w garażu

    - schody na stryszek

    - zdjęcie spiżarni

    - zdjęcie z kuchni na salon

    - na spiżarnię

    - brama garażowa od wewnątrz

    To by było na tyle z relacji na budowie.
    Pozdrawiam.

  4. #284

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam!
    Teraz dopiero się zorientowałem,że wczoraj minęło dokładnie sześc miesięcy od rozpoczęcia budowy
    Można zobaczyć ile pracy zostało zrobione w tak krótkim czasie.
    Sam jestem z tego bardzo zadowolony
    Pozdrawiam.

  5. #285

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam!
    Dzisiaj na działce obok mojej/ z lewej strony/ ta sama ekipa co budowała mój dom rozpoczęła budowę nowego domu.Od samego rana działo się tam bardzo dużo.Do wieczora ławy fundamentowe zostały zalane
    Na mojej działce działo się też bardzo dużo,zostały zrobione wykopy pod rury kanalizacyjne na długości 28 metrów/taką mam odległość od domu do szamba/.Nastepnie zostały położone rury kanalizacyjne i wykop został zasypany.Tak więc kanalizacja w moim budynku już działa.Mój fachowiec od wykończeniówki zakończył szpachlowanie z pierwszym malowaniem na biało kuchni,spiżarni,przedsionka i salonu.Przy działającym co w domku zrobiło się już bardzo przyjemnie.
    Wczoraj zostały zakupione lampy do salonu,kuchni,przedsionka i wiatrołapu
    Pozdrawiam.

  6. #286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mort
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Serdecznie witam sąsiada z Szamotuł! No może jeszcze nie do końca sąsiada, ponieważ my zaczynamy budowę w przyszłym roku. Przeczytałem cały wątek i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak szybko powstał Wasz M42!
    Gratuluję!

  7. #287

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Cytat Napisał mort
    Serdecznie witam sąsiada z Szamotuł! No może jeszcze nie do końca sąsiada, ponieważ my zaczynamy budowę w przyszłym roku. Przeczytałem cały wątek i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak szybko powstał Wasz M42!
    Gratuluję!
    Witam również bardzo miło sąsiada.
    Dziekuję za miłe słowa.Jestem gotów służyć radą i niezbędnymi informacjami w budowaniu własnego domku.Pewne informacje poszły na priw.
    Pozdrawiam.

  8. #288

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam !
    Dzisiaj zostało zakończone kładzenie płytek na podłodze w kuchni i spiżarni.Tak to wygląda:

    Teraz w kuchni i spiżarni należy zamontować oświetlenie i pomieszczenia te bedą gotowe.Montaż kuchni będzie do 6.12.2008r.
    Pozdrawiam.

  9. #289

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam!
    Chcę pokazać przyszłym budującym "przemyślanego" jakich pokaźnych rozmiarów jest strych w przemyślanym przy kącie nachylenia dachu tylko 20 stopni.Pomieszczenie to może służyc dla różnych celów.

    Na zdjęciu widoczna nadwyżka wełny mineralnej pozostała po ciepleniu stropu,która zostanie wykorzystana do ocieplenia dodatkowego stropu nad salonem.
    Pozdrawiam.

  10. #290

    Domyślnie M42 Przemyślany

    W tym tygodniu zostały położone płytki na tarasie wejściowym oraz zostały rozpoczęte prace przy kładzeniu płytek w małej łazience.Miał być wykonany montaż drzwi wejściowych,jednak wykonawca nie dotrzymał terminu.Ustalił nowy termin ich montażu na dzień 3.11.2008r.W spiżarni zawisły już firanki,pomieszczenie to zaczyna być zagospodarowywane.W przyszłym tygodniu ma być podłączony prąd do budynku.Teraz korzystam z prądu ze skrzynki budowlanej.
    A tak wygląda nasz taras:

    Przed tarasem będzie położony pozbruk.
    Pozdrawiam.

  11. #291

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam!
    Od dzisiaj mam prąd w budynku i nie muszę już korzystać ze skrzynki budowlanej na słupie , od razu jest wygodniej i jaśniej wieczorem w domku.
    Jutro będą zakończone prace w małej łazience,która zostanie podłączona do kanalizacji.
    Pozdrawiam.

  12. #292

    Domyślnie Przemyślany jest super

    Witam,
    Postihal gratuluję tempa prac, jestem pod wrażeniem, ajednak można wybudować parterówkę w jeden sezon!
    Od dawna jestem zauroczony projektem "przemyślanego", bardzo proszę o przesłanie "wymiarówki" na adres [email protected] Przeglądając ten projekt nie sądziłem że będzie tyle kłopotu z tym dachem, wydaje mi się że twoje rozwiązanie z gotową konstrukcją prefabrykowaną jest trafnym wyborem. Jeśli mógłbym prosić o kilka odpowiedzi będę wdzięczny:
    - po pierwsze czy oceniałeś już jaką kwotą zamkniesz całą inwestycję?
    - czy porównywałeś o ile wzrósłby koszt dachu przy dachówce cementowej?
    - w którym niejscu znajduje się właz ze schodami strychowymi (wybacz jeśli tego nie doczytałem, być może gdzieś mi to umknęło
    -z przyczyn technicznych wybrałbym podobny system ogrzewania (no może kominek z płaszczem wodnym, choś to doś drogie rozwiązanie) i zastanawiam się jak sprawdzi się piec w na paliwo stałe w pomieszczeniu bezpośrednio pomieszczeń mieszkalnych, wiesz chodzi mi o to, że przy rozpalaniu zawsze trochę się nadymi
    -na pewno zmieniłbym miejsce kominka (planuję zabudować go całkowicie w ścianie łączącej salon z przedpokojem), nie wiem jak się to ma do konstrukcji dachu, prawdopodobnie komin wyjdzie po środku strychu?
    -dlaczego wybrałeś taki właśnie a nie inny rodzaj materialu na ściany zewnętrzne, o ile pamiętam w oryginalnym projekcie przewidziano beton komórkowy?
    no może wystarczy jak na raz, mam nadzieję że za dużo nie namarudziłem,
    pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję!!!
    Tomek

  13. #293

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam!
    Nareszcie mam od dzisiaj drzwi wejściowe,z których jestem bardzo zadowolony pomimo przesunięcia terminu ich montażu przez wykonawcę.Drzwi są jeszcze zafoliowane,jutro będą obrabiane wnęki od zewnątrz i wewnątrz.Drzwi wspaniale sie zamykają.Ich wygląd można ocenić:

    Chciałem koniecznie drzwi z naświetleniem górnym,tak jak jest w projekcie,ażeby ich wysokość była na tym samym poziomie co wysokość okien.Drzwi mają szerokość 1 m ,tak jak jest w projekcie.
    Pozdrawiam

  14. #294

    Domyślnie Re: Przemyślany jest super

    Cytat Napisał tomasziolkowski
    Witam,
    Postihal gratuluję tempa prac, jestem pod wrażeniem, ajednak można wybudować parterówkę w jeden sezon!
    Od dawna jestem zauroczony projektem "przemyślanego", bardzo proszę o przesłanie "wymiarówki" na adres [email protected] Przeglądając ten projekt nie sądziłem że będzie tyle kłopotu z tym dachem, wydaje mi się że twoje rozwiązanie z gotową konstrukcją prefabrykowaną jest trafnym wyborem. Jeśli mógłbym prosić o kilka odpowiedzi będę wdzięczny:
    - po pierwsze czy oceniałeś już jaką kwotą zamkniesz całą inwestycję?
    - czy porównywałeś o ile wzrósłby koszt dachu przy dachówce cementowej?
    - w którym niejscu znajduje się właz ze schodami strychowymi (wybacz jeśli tego nie doczytałem, być może gdzieś mi to umknęło
    -z przyczyn technicznych wybrałbym podobny system ogrzewania (no może kominek z płaszczem wodnym, choś to doś drogie rozwiązanie) i zastanawiam się jak sprawdzi się piec w na paliwo stałe w pomieszczeniu bezpośrednio pomieszczeń mieszkalnych, wiesz chodzi mi o to, że przy rozpalaniu zawsze trochę się nadymi
    -na pewno zmieniłbym miejsce kominka (planuję zabudować go całkowicie w ścianie łączącej salon z przedpokojem), nie wiem jak się to ma do konstrukcji dachu, prawdopodobnie komin wyjdzie po środku strychu?
    -dlaczego wybrałeś taki właśnie a nie inny rodzaj materialu na ściany zewnętrzne, o ile pamiętam w oryginalnym projekcie przewidziano beton komórkowy?
    no może wystarczy jak na raz, mam nadzieję że za dużo nie namarudziłem,
    pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję!!!
    Tomek
    Witam,
    dzięki za miłą ocenę moich poczynań budowlanych.
    Projekt "przemyslanego" jest wspaniały i godny polecenia.
    Odpowiadam na pytania:
    - całkowite koszty do zamieszkania bedą około 300 tys zł,będę je znał dokładnie w połowie grudnia,
    - koszt dachu przy użyciu dachówki cementowej może być niższy,przy blachodachówce jest duży odpad - około 70 m2,należało by to wycenić u sprzedawcy dachówek,
    - właz na strych jest w korytarzu,zaraz za wnęką na szafę,a przed drzwiami do pokoju z wyjściem na taras,widać to na jednym z moich zdjęć,to miejsce jest bardzo wygodne,
    - z piecem na paliwo stałe nie ma żadnych problemów,pomieszczenie to ma okno,wentylację i dopływ powietrza z zewnątrz,ma połączenie drzwiami z garażem w którym też jest okno,w razie czego można je bardzo szybko wywietrzyć.W moim piecu pali sie doskonale.Pomieszczenie to jest oddzielone od części mieszkalnej wiatrołapem.W niektórych projektach wejście do kotłowni jest bezpośrednio z kuchni.Większym problemem jest kominek z płaszczem wodnym,bo wtedy robimy sobie kotłownię w salonie.
    - proponowane miejsce na kominek na ścianie z korytarzem jest dobre,komin będzie w miejscu gdzie ma być szafa wnękowa/szafa będzie węższa/,wtedy komin będzie na środku strychu,ale to nie jest problem,problemem będzie wyczyszczka dla tego komina,która wtedy będzie w mieszkaniu,a tak jest na tarasie na zewnątrz,komin ten może kolidować w konstrukcji dachu,bo w tym miejscu łączą się cztery krokwie narożne,należy ten pomysł uzgodnić z architektem,
    - mój dom wybudowałem z cegłu UNIPOR i jestem z tego bardzo zadowolony,budynek jest bardzo suchy,można to było stwierdzić przy tynkowaniu ścian tynkami cementowo-wapiennymi jak tynki szybko wysychały,
    -rzut wraz z wymiarami poszedł na meila.
    Pozdrawiam i życzę wyboru "przemyślanego".

  15. #295

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam,widzę,że moja strona jest dość często przeglądana.Dzisiaj przekroczyła już 20 tys. odwiedzających.Jest mi z tego powodu bardzo miło,że odwiedzających moją stronę interesują moje relacje - przygoda z budowaniem własnego domu.
    Podzielę się takim odczuciem jakie doznałem 1.11.08r.pijąc kawę o godz.8-mej rano w mojej jeszcze pustej kuchni/ale przy stole zakupionym na taras/,wszędzie bardzo dużo światła,dookoła same piękne widoki zielonej przestrzeni,cisza i ta duża przestrzeń tego budynku/140 m2/,to nie to samo co mieszkanie 62 m2 w bloku.Czułem sie wspaniale i bardzo chce mi sie tam zamieszkać na stałe.Z obecnego mieszkania do budowanego budynku mam tylko 8 km.Mogę tylko żałować,że nie rozpocząłem budowy własnego domku dużo wcześniej.
    Niech moje przemyślenia pomogą jeszcze zastanawiającym się w podjęciu szybkiej decyzji o budowaniu.
    Pozdrawiam.

  16. #296

    Domyślnie M 42 Przemyślany

    Witam,chciałem pokazać zdjęcia z gotowego już małego WC w moim budynku.Jest to już duża sprawa,gdy z kranu leci ciepła i zimna woda i nie trzeba już wychodzić do WC tymczasowego.
    Pomieszczenie to ma wymiary 170 cm x 110 cm.





    W środę w budynku będą kładzione panele podłogowe.
    Odnoszę wrażenie,że wykończeniówka to sama przyjemność,ponieważ każdego dnia w domku robi się ładniej.
    Pozdrawiam.

  17. #297

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam,minął kolejny pracowity dzień na budowie.Dzisiaj zostały pomalowane sufity w całym budynku na gotowo i można było przystąpić do zakładania stałego oświetlenia sufitowego.W poniedziałek będą malowane ściany w salonie,kuchni i wiatrołapie i potem będą zakładane wyłączniki i gniazdka sieciowe.W tej części budynku,gdzie są położone płytki ceramiczne są już zamontowane drzwi wewnętrzne,a w tej części gdzie będą panele podłogowe drzwi będą montowane po panelach.A oto zdjęcia tych prac:
    - sufit w kuchni

    - drzwi wejściowe widziane od wiatrołapu

    - drzwi do kotłowni z wiatrołapu

    - na wprost drzwi z przedsionka do wiatrołapu,a na prawo do małego WC

    - małe WC z palącą się lampką nad lustrem

    Pozdrawiam

  18. #298

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam!
    Mamy już położone panele podłogowe w całym budynku i zostały osadzone pozostałe drzwi wewnętrzne.Zostały również założone lampy na sufitach w salonie,kuchni,korytarzu,wiatrołapie i wc.Gorzej jest z malowaniem ścian,ponieważ zachorował nasz malarz i musimy poczekać aż się wychoruje.Po malowaniu bedą zakładane listwy podłogowe.
    Obecnie zajmujemy się zakupem karniszy,zasłon i firanek oraz zamawianiem mebli do salonu.Musimy jeszcze kupić do zabudowy do kuchni piec i zmywarkę.
    Oto zdjęcia paneli i oświetlenia salonu i kuchni:
    -panele w salonie

    - panele w gabinecie

    - oświetlenie sufitowe salonu

    - oświetlenie sufitowe w kuchni

    Pozdrawiam

  19. #299

    Domyślnie

    Witaj Postihal bardzo ladnie Ci to wszystko wyszlo. Dziekuje za "wymiarowke"
    Pozdrawiam
    slawikrrg

  20. #300

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Witam,
    zima zawitała dzisiaj u mnie na dobre,ale w domku jest bardzo ciepło i to mnie cieszy.
    A to pierwsze zimowe zdjęcia:
    - zdjęcie zrobione przez okno z salonu

    - zdjęcie zrobione z tarasu

    Pozdrawiam.

Strona 15 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony