dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 169 z 184
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 3668
  1. #3361

    Domyślnie kosztorys

    Witam,
    Zastanawiamy się z mężem nad zakupem projektu.
    Bardzo proszę budujących ten domek o przesłanie kosztorysu na maila [email protected]
    Może jest ktoś z okolic Konina kto ma taki domek

  2. #3362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate-84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zagorów
    Kod pocztowy
    62-410
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o poradę, ile kominków wentylacyjnych i dachówek wentylacyjnych macie w swoich przemyślanych, dostawca dachówki zaproponował 4 kominki i 8 dachówek wentylacyjnych. Czy aż tyle jest potrzebne? Wydaje mi sie to na wyrost. Jak jest u Was??

    Pozdrawiam
    kate-84

  3. #3363
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof cz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    53

    Domyślnie

    U nas 4 kominki i 10 dachówek wentylacyjnych. Podobno i tak nie mamy za dużo

  4. #3364

    Domyślnie

    co tu taka cisza, czyżby temat się wyczerpał????....

    u siebie mam 4 kominki i chyba 13 wentylacyjnych

    Mam pytanko do tych którzy mają podłogówkę, czy robiliście tzw. dylatację między sekcjami, między pomieszczeniami, jeśli tak to z czego?
    czy tylko taśma lub styropian przy ścianach po obwodzie?

    pochwalę się że zacząłem budowę M42C początkiem marca i na obecny stan mam elektrykę i tynki wewnętrzne, z zewnątrz podbitka na gotowo + ocieplenie 1m od góry
    Czekam na instalatora co by wykonał wod-kan i c.o. i planuję zakup styropianu na posadzkę, jak zwykle ciągłe rozterki, dopłacać do austrothermu czy brać tańszy i tak z każdym zakupem

    Pozdrawiam "przemyślanych"

  5. #3365
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarek 333

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie .

    Buduję "przemyślanego" w Toruniu , za chwilę strop i konstrukcja dachu
    chcielibyśmy wraz z żoną jeśli ktoś w okolicach Torunia wybudował dom według tego projektu - zobaczyć dom na żywo .


    pozdrawiam
    Jarek

  6. #3366
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof cz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    53

    Domyślnie

    Jeżeli macie ochotę przejechać się do Grudziądza to zapraszamy

  7. #3367
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Pod Poznań też niedaleko
    A'propos "Przemyślanego". Po zrobieniu stanu zerowego wydawało się nam, że dom jest niewielki. Nic bardziej mylnego - jest to jedynie złudzenie Na szczęście widzieliśmy dom Postihala, więc czekaliśmy spokojnie na zakończenie. I faktycznie - jest niemały
    Ostatnio edytowane przez Akton ; 11-08-2014 o 12:54

  8. #3368
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt@s

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-135
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na samym początku drogi do posiadania takiego domku.
    Narazie mam działkę i zastanawiam sie nad projektem. Bardzo podoba misie Przemyślany w wariancie I czyli projekt M42a.
    Czy ktoś w bliższej lub dalszej okolicy Poznania buduje/zbudował już taki dom?

  9. #3369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Wojt@s,ja buduję Przemyślanego M42a z tym,że w wersji lustrzanej.Jeśli to i odległość (buduję w okolicach Konina) nie stanowi problemu - serdecznie zapraszam.Jestem już trochę dalej niż stan surowy zamknięty, więc małe co nieco można podpatrzyć.Na tyle ile potrafię,również służę pomocą.W razie czego daj znać na:[email protected]
    Pozdrawiam Maciek.
    Ostatnio edytowane przez McR ; 15-08-2014 o 06:42

  10. #3370
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof cz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    53

    Domyślnie

    My już mieszkamy w naszym przemyślanym. Dom jest naprawdę duży, zadaszony taras rewelacja. Jarek 333 jezeli zdecydujesz sie na wizytę napisz na e-mail [email protected] zapraszamy

  11. #3371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam
    Przemyślany w wersji z jednym miejscem garażowym (moim zdaniem wierna kopia projektu z Muratora) jest w Czernikowie pod Toruniem przy głównej trasie (w stronę jadąc od Sierpca w stronę Torunia po prawej stronie). Jak jadę do Torunia a raczej na wjazd na autostradę A1 zawsze rzuca mi się w oczy ale nie wiem czy ktoś pozwoli obejrzeć nie byłem tam.
    Ps: W końcu uzyskałem pozwolenie i we wrześniu ruszamy z fundamentami. (M42C)

  12. #3372

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Czy ktoś buduje lub wybudował przemyślanego (M42c) w okolicach Szczecina, Stargardu?

  13. #3373
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stasiu84 Zobacz post
    Witam
    Przemyślany w wersji z jednym miejscem garażowym (moim zdaniem wierna kopia projektu z Muratora) jest w Czernikowie pod Toruniem przy głównej trasie (w stronę jadąc od Sierpca w stronę Torunia po prawej stronie). Jak jadę do Torunia a raczej na wjazd na autostradę A1 zawsze rzuca mi się w oczy ale nie wiem czy ktoś pozwoli obejrzeć nie byłem tam.
    Qrcze - tydzień temu jechałem na trasie Sierpc - Strzelno, ale gdybym wiedział, to zdecydowanie pojechał bym na Toruń do Czernikowa i po prostu zapukał W końcu mieszkają tam normalni ludzie i po krótkich wyjaśnieniach popartych prośbą na pewno pozwoliliby obejrzeć to swoje cudo

  14. #3374

    Domyślnie

    Cześć wszystkim przemyślanym, napiszcie proszę ile płaciliście za wykonanie sufitów podwieszanych wraz z ociepleniem? Jeśli można to chciałbym wiedzieć ile kosztuje robocizna i ile materiał. Planuję w swoim M42C zrobić układ podwójny krzyżowy i 1 płytę- jak ktoś ma tak zrobione to proszę o info jak to się zachowuje po dłuższym czasie

    z góry dzięki

  15. #3375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Ja mam u siebie tak zrobione czyli stelaż krzyżowy i 1 płyta..Na płyty mam wysypane Ekofiber i jak na razie żadnych pęknięc.Jedyne które wyszły to na łaczeniu płyt ze ścianami ale wystarczy akryl i po sprawie.Zależy też dużo od wykonawców ale i od użytych materiałów.

  16. #3376

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedź- napisz jeszcze, jeśli możesz ile to kosztowało ( bez ekofibru) )

    Jeśli ktoś może to proszę jeszcze o info jak Wy wykonaliście swoje sufity. Myślę o tym aby wełnę dać krzyżowo i mam 2 wersje:
    1. jeden pas wełny np 15cm między krokwie to gdzie drugi- na ruszcie? Wtedy wyjdzie mi wolna przestrzeń między wełną bo od górnej krawędzi krokwi do sufitu będzie jakieś 50cm
    2. oba pasy ułożone na krzyż na ruszcie, ale wtedy nie ma wełny między krokwiami i na podciągach od góry- czy te podciągi nie będą przemarzać?

    fachowiec twierdzi że zwykle robi 1 opcje...hmmm

    poradźcie jak macie to wykonane w M42C ( nie wiem jak jest w innych wersjach)

  17. #3377
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    U mnie w tej chwili jest położone 20 cm wełny między belkami sufitowymi,ale kiedyś później chcę jeszcze docieplić na krzyż warstwą 5-10 cio centymetrową.A wolna przestrzeń sufit-belki ..no cóż,taki urok Przemyślanego.

  18. #3378
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akton Zobacz post
    Qrcze - tydzień temu jechałem na trasie Sierpc - Strzelno, ale gdybym wiedział, to zdecydowanie pojechał bym na Toruń do Czernikowa i po prostu zapukał W końcu mieszkają tam normalni ludzie i po krótkich wyjaśnieniach popartych prośbą na pewno pozwoliliby obejrzeć to swoje cudo
    Zgadza się i zgadza się, że jest to cudo - generalnie wygląd kwestia gustu, ale moim zdaniem elewacja zrobiona właśnie z gustem co się odwlecze to nie uciecze Jak będziesz śmigał raz jeszcze to na pewno rzuci się w oczy i niedaleko jest od drogi. Przed Toruniem jest baaaaardzo dużo nowych domów i czasami specjalnie wjeżdżam w osiedla by coś podpatrzeć.
    A "przemyślanych" domów przybywa, przybywa

  19. #3379
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.lubelskie

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_wojtas Zobacz post
    Ok, dzięki za odpowiedź- napisz jeszcze, jeśli możesz ile to kosztowało ( bez ekofibru) )

    Jeśli ktoś może to proszę jeszcze o info jak Wy wykonaliście swoje sufity. Myślę o tym aby wełnę dać krzyżowo i mam 2 wersje:
    1. jeden pas wełny np 15cm między krokwie to gdzie drugi- na ruszcie? Wtedy wyjdzie mi wolna przestrzeń między wełną bo od górnej krawędzi krokwi do sufitu będzie jakieś 50cm
    2. oba pasy ułożone na krzyż na ruszcie, ale wtedy nie ma wełny między krokwiami i na podciągach od góry- czy te podciągi nie będą przemarzać?

    fachowiec twierdzi że zwykle robi 1 opcje...hmmm

    poradźcie jak macie to wykonane w M42C ( nie wiem jak jest w innych wersjach)
    Witam.
    Ja mam zrobiony sufit na ruszcie podwójnym (z wyjątkiem spiżarki i garderoby) - konstrukcja stabilna i mocna.
    Ocieplenie to 15 cm wełny (0,039) pomiędzy krokwie, 10 cm wełny (0,039) krzyżowo na krokwie oraz 5 cm wełny (0,032) na stelaż.
    Ta piątka wełny to dodatkowe ocieplenie oraz wygłuszenie, ponad nią tworzy się tak jak wspomniałeś przestrzeń która "jeśli jest zamknięta" stanowi dodatkową izolację, coś na wzór termosu - choć tu zdania są podzielone.
    Koszt stropu w moim przypadku to dokładnie 12 870 zł i jest to koszt wszystkich materiałów a robocizna własna czyli aktywne spędzanie urlopu
    Jak na razie nic nie pęka
    Powodzenia Marcin

  20. #3380

    Domyślnie

    panowie dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi
    ktoś się jeszcze pochwali jak wykonał strop, jak go ocieplił i ile to kosztowało?

Strona 169 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony