dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 172 z 184
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 3668
  1. #3421

    Domyślnie

    ja natomiast zrobiłem podłogówkę ( system Kan-therm) w całym domu, także w garażu i kotłowni
    Kupiłem trochę za dużo rury i jak zostało to mam zrobione też w garażu i kotłowni, do tego po 1 drabince w łazienkach.
    Rozdzielacz na 12 sekcji w garderobie M42C, natomiast rozdzielacz kotłowni i garażu w kotłowni.
    Całość ( robocizna + materiał) 10 tys zł

    Jak widzę, jest tak że każdy chwali swoje rozwiązanie a wszystko i tak wyjdzie w praniu i pewnie nie dowiemy się czy inaczej było by lepiej, trzeba by było pomieszkać z innym rozwiązaniem

    Pozdrawiam

  2. #3422
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gosia i grzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oto nasz domek.Okolice Piotrkowa Trybunalskiego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141119_132101.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	290181  
    Ostatnio edytowane przez gosia i grzesiek ; 05-03-2015 o 23:39

  3. #3423
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mam pytanie do już mieszkających w Przemyślanych. Ile orientacyjnie płacicie za energię elektryczną? Ja nie mam gazu, więc używam płytę oraz elektryczny piekarnik, do tego dochodzi piec na ekogroszek. Reszta standardowa. Ostatni rachunek (za 2 miesiące) to 450 zł. Czy Waszym zdaniem nie jest za wysoki?
    Pozdrawiam wszystkich.

  4. #3424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akton Zobacz post
    Mam pytanie do już mieszkających w Przemyślanych. Ile orientacyjnie płacicie za energię elektryczną? Ja nie mam gazu, więc używam płytę oraz elektryczny piekarnik, do tego dochodzi piec na ekogroszek. Reszta standardowa. Ostatni rachunek (za 2 miesiące) to 450 zł. Czy Waszym zdaniem nie jest za wysoki?
    Pozdrawiam wszystkich.
    Akton wysokość rachunku nie zależy od rodzaju domku Za często zasypiasz przy włączonym telewizorku,a tak poważnie to płyta łyknie trochę woltów.Pewnie gaz jest bardziej oszczędny.

  5. #3425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek720329

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam.Odnośnie rachunków za energię elektryczną to u nas piec na gaz , kuchenka indukcyjna, piekarnik, lodówka side by side która nie jest raczej oszczędna no i oczywiście oświetlenie domu rachunki na poziomie 300 zł za dwa miesiące.
    Pozdrawiam.

  6. #3426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Podglądam Wasze forum od jakiegoś czasu Mam pytanie czy jest ktoś z okolic Tarnowa/Krakowa, kto buduje M42 Przemyślany?? Bardzo nam się ten domek podoba, ale chcielibyśmy zobaczyć go na żywo. Mam też pytanie o koszty ile mniej więcej kosztował Was ten domek do stanu deweloperskiego/wykończonego. Pytam gdyż dopiero wybieramy projekt domu. I pytanie najważniejsze, czy nie mieliście dylematu podczas wyboru projektu co do możliwości przyszłej adaptacji poddasza?? Nam wiele osób "doradza" aby wybudować dom z poddaszem, bo gdy rodzina się powiększy, dzieci dorosną to będzie ciasno. I pewnie mają trochę racji. Ale budowa Przemyślanego z wersją użytkowego poddasza jest chyba o wiele droższą opcją niż wersja parterowa, czy nie mam racji??

  7. #3427
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    my budujemy w woj. świętokrzyskim około 70 km od Tarnowa

  8. #3428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek720329

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nasz przemyślany stoi około 60 km od Tarnowa.

  9. #3429
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał martamal Zobacz post
    Nam wiele osób "doradza" aby wybudować dom z poddaszem, bo gdy rodzina się powiększy, dzieci dorosną to będzie ciasno. I pewnie mają trochę racji. Ale budowa Przemyślanego z wersją użytkowego poddasza jest chyba o wiele droższą opcją niż wersja parterowa, czy nie mam racji??
    A jak Wy "dorośniecie", to będziecie musieli wspinać się z wysiłkiem na piętro Jeżeli chodzi z kolei o Przemyślanego, to nie ma za bardzo takiej opcji, chyba że będziecie chcieli chodzić na kolanach. Do tego dochodzi odpowiednie przeprojektowanie podciągów i innych rzeczy, co powinno Wam skutecznie od tego pomysłu odstraszyć. Nie polecam Wam akurat takiego rozwiązania, natomiast zdecydowanie polecam Przemyślanego i jestem przekonany, że koleżanki i koledzy z naszego forum z pewnością zgodzą się mną w tym względzie.
    Pozdrawiam. spod Poznania.

  10. #3430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witaj martamal. Jeśli myślisz o poddaszu użytkowym to na pewno koszty podskoczą.Szersza ława,koszt schodów,zmiana stropu na betonowy,podwyższenie kąta nachylania dachu pewnie jakieś okna w dachu i oczywiscie przymusowe ocieplenie,wyciągnięcie hydrauliki i elektryki do góry.Jak chcesz wiedzieć jak to wizualnie wygląda spójrz na wersję M42d.

  11. #3431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    marchewa98 i wojtek720329 czy byłaby kiedyś w przyszłości możliwość zobaczyć domek któregoś z Was na żywo?? U nas budowa to jeszcze odległy plan. Rozpoczęcie najwcześniej za ponad rok. Ale intensywnie przeglądamy projekty. A możecie napisać tak mniej więcej jakie są koszty budowy do stanu surowego zamkniętego z instalacjami wszystkimi (mowa o m 42 w wersji 123,5 m2) ?? Czy stosowaliście w swoich przemyślanych jakieś rozwiązania energooszczędne typu rekuperator itd?? Być może moje pytania są do Was będą troszkę infantylne, ale póki co jesteśmy zieloni z mężem w kwestii budownictwa, choć myślę, że wszystko przyjdzie z czasem

  12. #3432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Wcześniej zauważyłam też, że rozmawialiście o rachunkach za energię elektryczną. Czy ktoś ogrzewa domek tylko gazem?? Jakie są mniej więcej koszty ogrzewania piecem gazowym??

  13. #3433
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gosia i grzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kolega ma rację, z tym wspinaniem, a poza tym domek straci urok.

  14. #3434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    martamal jeśli się zdecydujecie to zapraszamy. u nas narazie stan surowy otwarty, na wiosnę mamy zamiar zamknąć. teraz jesteśmy na etapie wyboru okien. do tej pory koszty budowy to ok. 127000 zł.

  15. #3435
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek720329

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    29

    Domyślnie

    Martamal.Jeżeli chcecie zobaczyć przemyślanego na żywo to serdecznie zapraszamy. Co do kosztów budowy to nasz przemyślany z wykończeniem wnętrza,kompletną kuchnią ( brak jeszcze tylko tynku na elewacji ) kosztował nas około 170000 zł ( robocizna w 80 % własna ). Co do ogrzewania domu gazem to po pierwszym roku mieszkania koszt w granicach 2200 zł za rok razem z ciepłą wodą.

  16. #3436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    to widzę, że przy własnej cięzkiej pracy można sporo zaoszczędzić, ale niestety nie każdy urodził się złotą rączką. wojtek720329 jakie okna wstawialiście w swoim przemyślanym i z jakiej firmy?

  17. #3437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek720329

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    29

    Domyślnie

    marchewa 98. W naszym przemyślanym wstawiliśmy okna firmy Domel z Łomży , obustronny kolor złoty dąb pakiet dwuszybowy, ciepła ramka , niby antywłamaniowe, sześciokomorowe. Cena była bardzo konkurencyjna porównując z innymi firmami.

  18. #3438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hetman8

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Dwa lata temu zaglądałem na forum mając w zamiarze budowę Przemyślanego w przyszłości. Przeglądając tysiące internetowych projektów, to właśnie Przemyślany zrobił na nas największe wrażenie. Prawie rok szukania odpowiedniej działki...i w styczniu tego roku upragnione pozwolenie na budowę.
    Obecnie możemy pochwalić się stanem surowym zamkniętym.
    Nasz domek prezentuje się aktualnie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141117_135341.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	292312Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141114_153926.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	292313
    W tym roku planuję jeszcze instalacje (te które można zrobić przed tynkami)
    Pytanie które na początku chciałbym zadać, to ile płaciliście za instalacje elektryczne i co w było wliczone w cenę?

    Budujemy w Częstochowie podstawową wersję Przemyślanego...oczywiście służę pomocą w sprawach, "które już za mną"

  19. #3439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt@s

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-135
    Posty
    26

    Domyślnie

    Szanowni Państwo
    Przepraszam za bezpośredniość, ale zapytam bez ogródek. 19.12 popołudniu będę wracał z Krakowa do Poznania. Mam do wyboru 2 główne trasy:
    - Kraków - Wrocław - Poznań
    - Kraków - Częstochowa - Łódź - Poznań
    niemniej można trochę zmodyfikować trasę.
    i tu pojawia się moje uprzejme pytanie, czy może ktoś z forumowiczów byłby tak miły i zaprosił mnie do obejrzenia Przemyślanego domu? Na wiosnę chce startować z Przemyślanym wariant 1, ale to ta sama rodzina wiec inne wersje pewnie będą miały bardzo podobne rozwiązania.

  20. #3440
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał hetman8 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Dwa lata temu zaglądałem na forum mając w zamiarze budowę Przemyślanego w przyszłości. Przeglądając tysiące internetowych projektów, to właśnie Przemyślany zrobił na nas największe wrażenie. Prawie rok szukania odpowiedniej działki...i w styczniu tego roku upragnione pozwolenie na budowę.
    Obecnie możemy pochwalić się stanem surowym zamkniętym.
    Nasz domek prezentuje się aktualnie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141117_135341.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	292312Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141114_153926.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	292313
    W tym roku planuję jeszcze instalacje (te które można zrobić przed tynkami)
    Pytanie które na początku chciałbym zadać, to ile płaciliście za instalacje elektryczne i co w było wliczone w cenę?

    Budujemy w Częstochowie podstawową wersję Przemyślanego...oczywiście służę pomocą w sprawach, "które już za mną"
    Witam.U mnie koszt robocizny z materiałem 11 tyś. 180punktów(oświetlenie,gniazdka,rolety,kamery,al arm,anteny,agregat),zazbrojenie dwóch skrzynek elektrycznych,doziemienie.Instalacja pod internetowe sterowanie kamerami,piecem i roletami.Przewody ciągnięte po chudziaku w rurkach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1140316.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	292529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	292530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	292531Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	292534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	292535
    Ostatnio edytowane przez ysmen ; 03-12-2014 o 20:38

Strona 172 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony