dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 184
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 3668
  1. #3461
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Te szufelki,pomijając już opinie fachowców są tak potrzebne jak nie wiem co.Ani kurz,ani wszelkie inne zabrudzenia same tam nie wejdą.Innymi słowy trzeba latać po domu ze szczotką i podmiatać,obojętnie czy to w kuchni,czy to w wiatrołapie,korytarzu itd.Trochę mija się to z celem.Ja tam nie mam ani jednej.

  2. #3462
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    100% zgadzam się z przedmówcą.Do sprzątania zabierasz tylko rure,a nie jeszcze dodatkowo szczotke ciągnąc za sobą.

  3. #3463
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hetman8

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał McR Zobacz post
    Co do odkurzacza centralnego?
    Po raz n-ty powtarzam,każdy buduje dom dla siebie i nic mi do tego ale..
    hetman8,jak wyobrażasz sobie ogarnięcie całego domu mając do dyspozycji tylko dwa gniazda(celowo pomijam szufelki,ponieważ wg większości monterów jest to tylko "pic na wodę")U siebie mam pięć gniazd i cały czas zastanawiam się,czy aby to nie za mało.Polecana długość węża odkurzacza-6m.Dostępne są również wersje 9-cio metrowe,ale czy to aż tak wygodne?Nim przyjdą posadzki,można trochę samemu poeksperymentować.Najprościej wziąść jest kawałek sznurka o określonej,stałej długości i samemu wyznaczyć miejsca położenia gniazd.Na tym etapie sytuacja o tyle komfortowa,że można wyłożyć kasę na samo położenie rurek i gniazd a jednostkę centralną dokupić i zamontować tuż przed zamieszkaniem.
    Witam,
    W modelu odkurzacza, który będzie u mnie, w standardowym pakiecie sprzedawana jest rura 9-cio metrowa - i taka własnie jest rekomendowana. Dostępne są nawet 15 - to metrowe.
    Pierwsze co zrobiłem przed instalacja to zabawa ze sznurkami
    Jeżeli umiejscowisz jedno gniazdo w ścianie za wiatrołapem (naprzeciwko WC), drugie koło szafy wnękowej w korytarzu - to nie ma miejsca w domu do którego byś nie dotarł (ze sporą nadwyżką ) - a poza tym jest jeszcze 3 gniazdo w jednostce centralnej - gdzie mogę sobie np, odkurzyć samochód stojący na przydomowym parkingu (jednostka centralna powieszona na ścianie w garażu)...
    ...ale przy 6-ciu metrach rury - pełna zgoda
    Co do szufelki - zobaczymy - wydaje mi sie że instalacja w wiatrołapie i kuchni jest sensowna - a dodatkowy koszt praktycznie żaden...
    Ostatnio edytowane przez hetman8 ; 02-01-2015 o 19:10

  4. #3464
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hetman8

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ysmen Zobacz post
    100% zgadzam się z przedmówcą.Do sprzątania zabierasz tylko rure,a nie jeszcze dodatkowo szczotke ciągnąc za sobą.
    Zgadza się...chyba, że nie masz zamiaru sprzątać a tylko chciałbyś szybko (bez wyciągania rury od odkurzacza) zmieść piach z wiatrołapu, który właśnie naniosła szarańcza dzieciaków
    Ostatnio edytowane przez hetman8 ; 02-01-2015 o 18:32

  5. #3465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    [QUOTE=McR;6722448]Radziej3city,najpierw pozdrówka w Nowym Roku.Dawno Cię tu nie było.
    Pobudowałeś,zamieszkałeś to teraz forum masz w d...dużym poszanowaniu.
    Hmm...co do więźby.Czy będzie to prefabrykowana,czy tradycyjna taka ,jak w moim przypadku nie ma się co łudzić.Do wykorzystania tak naprawdę pozostaje jedynie powierzchnia stryszku nad salonem.Reszta pod skosami dachu nadaje się do pełzania i tak naprawdę tylko w razie "w"można cokolwiek upychnąć w tych kątach.Rzeczy typu choinka,ozdoby ok.Ten stryszek jednak nie zastąpi pojemnej np.piwnicy i z tym trzeba się niestety liczyć.

    Też życzę Tobie no i oczywiście wszystkim budowniczym M42 Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.Na nasze forum zaglądam jak tylko mam czas.Lubię czytać wpisy no i jeżeli mam na jakiś temat coś do powiedzenia no i wiedzę to staram się pomóc.Co do piwnicy to żebyś wiedział że nic jej nie zastąpi.Czasami żałuję że jej nie mam ponieważ brakuje mi takiego pomieszczenia gdzie mógłbym zrobić jakąś siłkę czy wstawić stół do ping pongaAle co tam,widziały gały co wybierały.Chciałem parterówkę więc mam i za nic w świecie nie zamieniłbym jej na inny projekt.Czasami rozmyślam co bym zmienił a co zrobił inaczej?Na pewno nie wstawił bym do parterówki centralnego odkurzacza.Mam zwykły odkurzacz i bez problemu na jednym podpięciu kabla ogarniam całą chatę.Nie zrobił bym też wylewanych tarasów.Teraz mam i jestem skazany na kafelki.Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie ich z kostki.Zrobił bym też rolety zewnętrzne.Wiem że teraz gdy już dom jest gotowy i ocieplony to tez się da to zrobić ale to już chyba nie ten efekt i jest więcej kombinacji.Poza tym nic więcej bym nie zmienił.Mieszka się wspaniale i życzę wszystkim budującym takich samych odczuć.

  6. #3466
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał hetman8 Zobacz post
    Zgadza się...chyba, że nie masz zamiaru sprzątać a tylko chciałbyś szybko (bez wyciągania rury od odkurzacza) zmieść piach z wiatrołapu, który właśnie naniosła szarańcza dzieciaków
    To i tak będę wolał wyciągnąć rure ,przynajmniej będzie dokładniej. Szczotką to można zamieść na tarasie.

  7. #3467

    Domyślnie

    witam wszystkich,
    mam pytanie do tych którzy mają więźbę prefabrykowaną, jak to się u was spisuje, czy się ten dolny pas wiązara nie opuszcza itp.? takie rozwiązanie zastosuje u siebie i ciekawi mnie jak to wygląda w dłuższej perspektywie użytkowania,.
    Tak dla ciekawostki dostałem wycene z 3 różnych firm tego samego dachu w kwotach 28, 35 i 42 tysi

  8. #3468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Talking

    U siebie zastosowałem wiązary i jak na razie dach od 3 lat stoi na swoim miejscu.Nic się nie ugina i nie trzeszczyNie pamiętam ile mnie skasowali za konstrukcję ale mogę polecić firmę która ja wybrałem czyli Moderndach.Cenę też chyba mieli w miarę atrakcyjna w porównaniu z konkurencją.

  9. #3469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziej3city Zobacz post
    U siebie zastosowałem wiązary i jak na razie dach od 3 lat stoi na swoim miejscu.Nic się nie ugina i nie trzeszczyNie pamiętam ile mnie skasowali za konstrukcję ale mogę polecić firmę która ja wybrałem czyli Moderndach.Cenę też chyba mieli w miarę atrakcyjna w porównaniu z konkurencją.

    Dzięki wielkie za odpowiedź
    właśnie między innymi z moderndach brałem wycenę i oni faktycznie nie wzięli ceny z kosmosu, zastanawiam się jeszcze czy płytę k/g na sufit dać na wieszakach czy od razu do belek? jak u Ciebie to wyglądało? pojawiały się jakieś rysy na łączeniach?

  10. #3470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Tu nie ma się nad czym zastanawiać.Oczywiście że na wieszakach i stelażu krzyżowym.Jaka by nie była konstrukcja dachu to zawsze będzie pracować a co za tym idzie przenosić naprężenia.Płyty przykręcone bezpośrednio do dolnych belek to 100% pęknięcia na płytach.

  11. #3471
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce uniknąć wszelakich pęknięć i wkurzających oko rys na suficie,radzę ciut więcej dołożyć na tym etapie i przykleić specjalny papier(nie znam fachowej nazwy firmy) na całej powierzchni sufitu.W tej chwili robię to u siebie,tzn.może nie osobiście.Sufity podwiesiłem sam a wykończeniem zajął się mój znajomy,który na codzień "robi"wykończeniówkę w Niemczech .I to on polecił mi wykończenie sufitu tą metodą.Przypomina to trochę tapetowanie,jednak specjalnym klejem klejony jest gładki papier(bardzo trudno go rozerwać)a nie tapeta.Sufit wychodzi idealnie gładki,po pomalowaniu nie ma śladu łączeń pasów papieru itp.Papier nie wymaga gruntowania,wystarczy dobra farba i gotowe.Mega efekt i mega rogal od ucha do ucha.Szczerze polecam.
    Ostatnio edytowane przez McR ; 13-01-2015 o 05:37

  12. #3472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziej3city Zobacz post
    Tu nie ma się nad czym zastanawiać.Oczywiście że na wieszakach i stelażu krzyżowym.Jaka by nie była konstrukcja dachu to zawsze będzie pracować a co za tym idzie przenosić naprężenia.Płyty przykręcone bezpośrednio do dolnych belek to 100% pęknięcia na płytach.

    ok, to teraz pytanie, u Ciebie też nie ma tych podciągów i 4 słupów w środku budynku prawda?
    ja z nich zrezygnowałem i pytanie ile opuściłeś sufit bo tak naprawdę jak nie ma podciągów to szkoda marnować przestrzeń, ja w obecnym domku w którym mieszkam robiłem do belek prostopadłe listwy z drewna i do nich przykręciłem płytę k/g i też nie ma rys. sam nie wiem jaka technologię wybrać....

  13. #3473

    Domyślnie

    Cytat Napisał McR Zobacz post
    Jeśli ktoś chce uniknąć wszelakich pęknięć i wkurzających oko rys na suficie,radzę ciut więcej dołożyć na tym etapie i przykleić specjalny papier(nie znam fachowej nazwy firmy) na całej powierzchni sufitu.W tej chwili robię to u siebie,tzn.może nie osobiście.Sufity podwiesiłem sam a wykończeniem zajął się mój znajomy,który na codzień "robi"wykończeniówkę w Niemczech .I to on polecił mi wykończenie sufitu tą metodą.Przypomina to trochę tapetowanie,jednak specjalnym klejem klejony jest gładki papier(bardzo trudno go rozerwać)a nie tapeta.Sufit wychodzi idealnie gładki,po pomalowaniu nie ma śladu łączeń pasów papieru itp.Papier nie wymaga gruntowania,wystarczy dobra farba i gotowe.Mega efekt i mega rogal od ucha do ucha.Szczerze polecam.


    też o tym papierze słyszałem że nieźle wychodzi, a nie pamiętasz może jakim gipsem zaciągał ten znajomy?

  14. #3474
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    luki23,jutro będę na działce to podejrzę i dam znać

  15. #3475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki23 Zobacz post
    ok, to teraz pytanie, u Ciebie też nie ma tych podciągów i 4 słupów w środku budynku prawda?
    ja z nich zrezygnowałem i pytanie ile opuściłeś sufit bo tak naprawdę jak nie ma podciągów to szkoda marnować przestrzeń, ja w obecnym domku w którym mieszkam robiłem do belek prostopadłe listwy z drewna i do nich przykręciłem płytę k/g i też nie ma rys. sam nie wiem jaka technologię wybrać....
    Nie mam podciągów ani słupów.Nie pamiętam ile dokładnie miałem do dolnej belki wiązara ale finalnie mam sufit na 2.75m.

  16. #3476
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki23 Zobacz post
    też o tym papierze słyszałem że nieźle wychodzi, a nie pamiętasz może jakim gipsem zaciągał ten znajomy?
    Szpachlowane było 3-krotnie masą szpachlową Knauf Uniflott.Z ulotki wyczytałem-masa przeznaczona do spoinowania min. płyt gipsowych bez zastosowania siatki zbrojącej co u mnie miało akurat miejsce.

  17. #3477

    Domyślnie

    Cytat Napisał McR Zobacz post
    Szpachlowane było 3-krotnie masą szpachlową Knauf Uniflott.Z ulotki wyczytałem-masa przeznaczona do spoinowania min. płyt gipsowych bez zastosowania siatki zbrojącej co u mnie miało akurat miejsce.

    ok dzięki, co prawda sufty będę robil dopiero pewnie w maju ale wolę sie wcześniej wszystkiego dowiedzieć, żeby później nie latać z wywieszonym jezykiem, A czym masz zamiar ogrzewać domek? ja sie zastanawiam nad piecem na ekogroszek np defro eko komfort 12kW.

  18. #3478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam. jesteśmy na etapie wyboru okien. macie może doświadczenie z "ciepłym montażem" okien? zastanawiamy się właśnie czy wybrać ciepły czy zwykły montaż? przejrzałem już wiele stron i jak to zwykle bywa opinie podzielone i brak konkretów. może ktoś z budujących przemyślanego miał podobny problem?

  19. #3479
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olczez

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś posiada i chętnie podzieliłby się kosztorysem lub ewentualnie ma zapisane koszty poszczególnych etapów budowy domu Przemyślany 42 ze stropem lub bez stropu . Proszę o info na [email protected] Z góry dziękuje

  20. #3480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki23 Zobacz post
    ... A czym masz zamiar ogrzewać domek? ja sie zastanawiam nad piecem na ekogroszek np defro eko komfort 12kW.
    U mnie już drugi sezon pyka sobie piec na ekogroszek.

Strona 174 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony