dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 184
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 3668
  1. #3641
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artidym

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    A my mamy już fundamenciki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9 (3) - Kopia.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	361992

  2. #3642

    Domyślnie

    Witam. Buduję bardzo podobny dom m142a v1. Wiele inspiracji dla mojego domu zaczerpniętych zostało z tego forum. Mam pytanie do osób które wykończyły już swój dom. Chodzi mi o kierunek ułożenia laminowanych paneli podłogowych (mam małe dzieci) w przedpokoju, salonie i korytarzu. Chcę aby panele w tych pomieszczeniach zostały położone bezprzerwowo. Czy wchodząc do przedpokoju macie panele położone w poprzek czy wzdłuż? Jeśli to możliwe to bardzo prosilłbym o zdjęcia. Pozdrawiam.

  3. #3643
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    Witam. Buduję bardzo podobny dom m142a v1. Wiele inspiracji dla mojego domu zaczerpniętych zostało z tego forum. Mam pytanie do osób które wykończyły już swój dom. Chodzi mi o kierunek ułożenia laminowanych paneli podłogowych (mam małe dzieci) w przedpokoju, salonie i korytarzu. Chcę aby panele w tych pomieszczeniach zostały położone bezprzerwowo. Czy wchodząc do przedpokoju macie panele położone w poprzek czy wzdłuż? Jeśli to możliwe to bardzo prosilłbym o zdjęcia. Pozdrawiam.
    Mam ułożone panele właśnie bez przerwy i bardzo fajnie to wygląda (oczywiście z mojego punktu widzenia ) Są rozłożone w całym domu z wyjątkiem wiatrołapu (to oczywiste), kuchni i łazienki oraz WC. Kierunek ich ułożenia zależy od pomieszczenia. W jednych pokojach są równolegle do np. korytarza, a w innym, per analogia, wychodzą prostopadle

  4. #3644

    Domyślnie

    Witam Was, mieszkamy w naszym M42c 15 miesięcy- domek jest super, nadal się nim cieszymy jak w pierwszy dzień po wprowadzeniu

    ale mam jedno pytanie do mieszkających już, czy skrapla Wam się para wodna na szybach okien wewnątrz w pokojach, chodzi głównie o część sypialną ( 2 pokoje + sypialnia) bo w salonie k kuchni to się nie dzieje. Jak temperatura na zewnątrz spadnie do ok 2 stopni i niżej a wewnątrz jest ok 22 ( bo tak utrzymujemy) to dosyć dużo skrapla się wody na szybach. Podejrzewam że jest to spowodowane brakiem wentylacji grawitacyjnej ( bo zrezygnowałem z komina w salonie a wentulacja z łazieniek i kuchni nie wyrabia). Czy macie podobne problemy i jak je rozwiązlaliście. Wiem że trzeba utrzymywać mikroklimat na oknach ale sami wiecie jak to jest- ja ja otworzę to kobiety chodzą i zamykają
    Pytanie także do tych którzy mają rekuperacje- jak się sprawuje i jakie macie miesięczne opłaty za gaz. Obecnie mam w całym domu podłogówkę i w sezonie grzewczym za gaz mam ok 350-400 zł. Myślę o tym aby ją teraz założyć- pytanie czy warto wydawać12 tysi bo na tyle mi wycenili?

    Dla tych którzy się zastanawiają na tym projektem- POLECAM, mieszka się super, oczywiście po czasie każdy by pewnie wprowadził malutkie zmiany ale tak jest chyba z każdym projektem. Ja np zrezyglował bym w ogóle z komina, przyłącza gazowego i zrobił pompe ciepła i Reku od razu.

  5. #3645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Mam rekuperacje u siebie i może dlatego nie mam i nie miałem problemu ze skraplaniem się pary na szybach.Mojego Przemyślnego też ogrzewam gazem i bardzo sporadycznie kominkiem.Mimo że mam wkład z płaszczem wodnym itd.przy takich kosztach gazu nie opłaca się go odpalać.Przy sterowniku ustawionym na 22,5 stopnia,gazownia liczy mnie ok,2300zł za rok.Są to koszty CO + CU.Może na tak niskie koszty ma wpływ właśnie wentylacja mechaniczna i nie oszczędzanie na ociepleniu w trakcie budowy domu.

  6. #3646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam czy mogliby państwo podac koszta SSO z rozróżnieniem zastosowanych materiałów?

  7. #3647

    Domyślnie projekt M42 PRZEMYŚLANY

    tu pozwole sobie zaprotestowac. Moze zerowa dla twojego miernika ale pusc przez niego sobie np. 50A, moze sie okazac ze jednak nie. To chyba nie jest nadprzewodnik?

  8. #3648
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artidym

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pochwalę się teraz swoim "Przemyślanym"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	65 (2).jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	377032Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	65 (3).jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	377033Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	65 (7).jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	377034

  9. #3649

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    zastanawiam się nad budową domu według tego projektu - poproszę o przesłanie na maila informacji jaki był koszt budowy i wykończenia domu.
    Jeśli dysponujecie kosztorysami, również będę wdzięczna - nie wiem, czy stać nas będzie z mężem na ten dom, a jest piękny

    mój email: [email protected]

    Pozdrawiam wszystkich.

  10. #3650
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał dianicho Zobacz post
    nie wiem, czy stać nas będzie z mężem na ten dom, a jest piękny
    Domek rzeczywiście jest zarówno piękny, jak i architektonicznie przemyślany
    Powinnaś zmieścić się w globalnej kwocie 350 - 400 tys. Nie chodzi tu akurat o ten projekt - każdy dom mniej więcej tyle kosztuje. Kwota niższa od podanej przeze mnie to ryzyko amatorskich fuszerek.

    Pozdrawiam.

  11. #3651
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

  12. #3652
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anita8711

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś buduje lub już wybudował przemyślanego 42 w mazowieckim lub Świętokrzyskim?

  13. #3653
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gosia i grzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Anita 8711, zapraszamy do Piotrkowa Trybunalskiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4315.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	389162

  14. #3654
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anita8711

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz chętnie sie wybierzemy do Piotrkowa podaje maila do siebie [email protected] proszę napisać do mnie.

  15. #3655
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof cz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Chciałem wrzucić kilka zdjęć po 3 latach mieszkania lecz nie mogę, mam problem z dodaniem zdjęć. Wie może ktoś jak temu zaradzić
    .

  16. #3656
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam88

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć,
    czy ktoś buduje lub już wybudował Przemyślany 42 w wielkopolskim lub lubuskim ?

  17. #3657
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam88 Zobacz post
    Cześć,
    czy ktoś buduje lub już wybudował Przemyślany 42 w wielkopolskim lub lubuskim ?
    Przede wszystkim twórca tego forum - sam Postihal.
    A przy okazji - ja również ))

  18. #3658

    Domyślnie

    Zapraszam do odwiedzenia Postihal - autor forum o Przemyslanym

  19. #3659
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    już niedługo - 18 listopada - zapraszamy na spotkanie w SZKOLE MURATORA
    http://muratordom.pl/szkola-muratora...82a%20Muratora
    To miejsce to prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich planujących budowę i budujących
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkola04.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	400317  
    Projekty Gotowe MURATOR

  20. #3660
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przepek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Łobez
    Kod pocztowy
    73-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Po przestudiowaniu całego tematu (dla tych których przeraża czytanie 183 stron - warto) padło na Przemyślanego w wersji M42c. Projekt kupiony, działka jest, a pozwolenie na budowę powoli się robi. Na początek mam prośbę do budujących M42c o możliwość udostępnienia kosztorysu z zestawieniem ilości wykorzystanych do budowy materiałów na [email protected]. Może któryś z forumowiczów wybudował ten projekt w zachodniopomorskim i chciałby się podzielić swoim dziełem. Widziałem już M42 w wersji podstawowej, niby podobne, ale inne pozdrawiam

Strona 183 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony