dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 184
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3668
  1. #21

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Tak mi się podoba teraz moja działka po generalnym sprzątaniu,że nie mogę się już doczekać na rozpoczęcie budowy.Warunki pogodowe wspaniałe,ale nie mam jeszcze Pnb.Brakują mi jeszcze warunki podłączenia prądu na działkę.
    Byłem w ENEA i sympatyczny pan powiedział,że wszystko jest ok i moge sobie to odebrać w przyszły czwartek to będzie 14.02.2008r.
    Pan był tak sympatyczny, że pozwolił mi zmienić moc zamówionego prądu z 16 KW na 12 KW, to zupełnie wystarczy.Za 1 KW zamówionej mocy należy zapłacić na samym starcie 166,00 zł.I tak mój rachunek będzie mniejszy o 664,00 zł.i to już jest powód do radości.

  2. #22

    Domyślnie M42 Przemyślany

    A tak odnośnie wstawiania kilku zdjęć od razu,to pomógł mi jeszcze bardzo dużo mój Kochany Tomeczek.
    Dzięki - duża buźka

  3. #23

    Domyślnie M42 Przemyślany

    I dalej cisza z moją wyceną prefabrykowanej więźby dachowej z Fabryki Dachów.
    Juz zaczynam się denerwować,dlaczego ta wycena się opóźnia?

  4. #24

    Domyślnie M42 Przemyślany


    Dzisiaj sobie sam wstępnie wyznaczyłem palikami miejsce gdzie będzie stał dom.
    Bedzie on się mieścił pomiędzy tym drzewem z prawej strony a słupem energetycznym z lewej strony,patrząc od tyłu działki.Te krzaczki,które widać z lewej strony, zostawiłem celowo, bo z tej strony będzie taras i jak po zakończonej budowie będziemy leniuchować z żonką to musimy mieć trochę zielonej ściany od drogi.Przed tymi krzaczkami zostaną posadzone nowe drzewka,ale zanim urosną do wysokości 2 m,to bedzie trzeba trochę poczekać.

  5. #25

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj dzwoniłem do " Fabryki Dachów" z zapytaniem co z moją adaptacją stropu i więźby dachowej?
    Otrzymałem odpowiedź,że wszystko jest gotowe,tylko "Szef" musi to zatwierdzić.
    Konstrukcja stropo-dachu z elementów prefabrykowanych wyszła dobrze,to znaczy,że nie będą potrzebne żadne słupy i podciągi żelbetowe.
    Projekt wraz z wyceną dostanę pocztą na adres domowy prawdopodobnie we wtorek.Teraz się zastanawiam ile to może kosztować? i ile bedę w stanie za to zapłacić?Sam sobie ustaliłem widełki cenowe od- do i jestem ciekaw czy zaproponowana cena w tym się zmieści.

  6. #26

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj był bardzo pracowity dzień.Efekt tej pracy zaraz pokażę na fotkach.
    Pomocnicy byli umówieni na godzinę 8.Najważniejsza osoba od produkcji betonu
    była przed ustaloną godziną,ale powiedział,że idzie zorganizować deski na szalunek,które ma dostać od brata.Czas szybko upływał,a jego jak nie ma tak nie ma.O godzinie dziesiątej pojechałem go szukać i był u siebie w domu oznajmiając mił,że nie może przyjść do pracy,bo ma pilny wyjazd i nie miał ochoty mnie nawet o tym powiadomić,ale mnie w.......ił.Myślałem,że całą robotę sz....g trafi,a dzisiaj jest dobra pogoda na taką pracę.
    Ale się udało spotkałem na ulicy jednego chętnego(dzięki Mirek),który zaraz skoczył po kolegę i praca ruszyła pełną parą.
    Z szalunkiem pomógł mi Pan Rysiu,ten od koparki - nawiasem mówiąc wspaniały człowiek.Było to dla mnie bardzo ważne,bo za 14 dni ma być zamonotowany na tym fundamencie garaż blaszany,a nie wiadomo jaka będzie później pogoda?
    Zdjęty humus i wsypany gruz na fundament pod garaż blaszany


    Ale solidna robota - świadkowie mówili,że współczują temu co przyjdzie mu to rozbierać.

    A to już efekt końcowy naszej pracy - była godzina 15-ta.Takie niby nic,a jednak cieszy inwestora.Teraz za magazyn podręczny na budowie służy mój samochód,gorzej jak mnie zatrzyma policja do kontroli,a tam wożę aż dwie siekiery.

    Koszt całego nakładu inwestycyjnego to 500 zł:
    - 500 kg cementu - 240 zł
    - packa do zacierania betonu - 10 zł
    - 250 zł robocizna

  7. #27

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj dokonałem dalszych zakupów inwestycyjnych związanych z budową:
    - 300 mb przewodu elektrycznego YDYP 450/750 3x2,5 za kwotę 714,00 zł
    - 200 mb przewodu elektrycznego YDYP 450/750 3x1,5 za kwotę 328,00 zł
    - sekator ogrodowy - 16,99 zł
    - łopata piaskowa - 10,20 zł
    - łopatka do sadzenia - 3,50 zł
    - grabie 12-zębne - 33,76 zł(2 sztuki)będą służyć jako narzędzie rozrywki dla odwiedzających moją działkę
    i tak z konta ubyło 1.106,45 zł.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,
    też przymierzamy się do zakupu "przemyślany wariant I"
    Czekam z niecierpliwościa na informacje o kosztach dachu. Robiłes jakieś zmiany do projektu ?
    My myślimy o przeniesieniu kominka na ścianę za łazienką (I łatwiej rozprowadzic ogrzewanie kominkowe) i zmianę łazienki przy pokoju na garderobę.
    pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    No tak... nie zauważyłem....
    tych zmian nie można wprowadzić w "przemyślanym" - tylko w jego rozbudowanej wersji.
    Sorka

    Ale dalej jestem żywo zainteresowany zmianami w dachu

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie M42 Przemyślany

    No i doczekałem się wyceny na konstrukcję dachu z wiązarów kratowych w systemie Mitek na budynek Murator M42-Przemyślany.Proponowana cena na wykonanie konstrukcji wraz z transportem i montażem wynosi 28.800 zł netto + Vat.Jak sie nie mylę podatek VAT będzie tu wynosił 7%,ponieważ jest to usługa budowlana.W wyniku tej konstrukcji będą zbędne cztery słupy podporowe i 60 mb podciągów żelbetonowych oraz konieczność opuszczenia podwieszanego sufitu z płyty gips-karton o około 40 cm(podciąg 24 cm + murłata 14 cm).Mocowanie wiązarów będzie bezpośredno do wieńca.Konstrukcja będzie wykonana z suszonej,struganej,impregnowanej,klasyfikowanej wytrzymałościowo tarcicy.
    Na poddaszu został zaprojektowany stryszek o wymiarach ok.10 m2.
    Oferta jest aktualna 30 dni.Czas realizacji oferty 7-8 tygodni od podpisania umowy.Dach na moim budynku ma około 300 m2.Nie ukrywam,że myślałem o trochę niższej cenie,tak w przedziale 20 - 25 tys. brutto.
    Decyzję muszę podjąć do końca tygodnia,czy brać tą ofertę,czy robić sposobem tradycyjnym jak w projekcie
    Może mi doradzicie co robić,co myślicie o tej cenie?

  11. #31

    Domyślnie M42-Przemyślany

    Wczoraj zamówiłem garaż blaszany na budowę o wymiarach 5 x 3.Bedzie stał na tym fundamencie,który został zrobiony w sobotę.Garaż wraz z transportem i montażem na miejscu będzie kosztował 1.550 zł.Ma być dostarczony w przyszłym tygodniu.Ten garaż bedzie mi bardzo pomocny w prowadzeniu dalszych prac.
    W czwartek mam odebrać z Enea warunki przyłączenia prądu.

  12. #32

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Postihal
    W wyniku tej konstrukcji będą zbędne cztery słupy podporowe i 60 mb podciągów żelbetonowych oraz konieczność opuszczenia podwieszanego sufitu z płyty gips-karton o około 40 cm(podciąg 24 cm + murłata 14 cm).Mocowanie wiązarów będzie bezpośredno do wieńca.Konstrukcja będzie wykonana z suszonej,struganej,impregnowanej,klasyfikowanej wytrzymałościowo tarcicy.
    Na poddaszu został zaprojektowany stryszek o wymiarach ok.10 m2.
    Decyzję muszę podjąć do końca tygodnia,czy brać tą ofertę,czy robić sposobem tradycyjnym jak w projekcie
    Może mi doradzicie co robić,co myślicie o tej cenie?
    Czyli wykonanie więźby prefabrykowanej nie uchroni cie przed wylewaniem podciągów. W tej sytuacji zrobilabym tak jak w projekcie, wg zestawienia potrzebujesz na to 11 m3 drewna to jest ok 10000, zostaje 20000 na robociznę (napewno bedzie taniej) Zyskasz więcej poddasza na cele magazynowe i nie bedziesz musiał dawać takich długich wieszaków.

    Nie moge sie nadziwić skąd w takim domku 56 mb podciągów. Po co te murłaty na podciągach, przecież belki stropowe mogą leżeć bezpośrednio na podciągu (z izolacją z papy). Co na to twój kierownik budowy, może coś podpowie.

  13. #33

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam Allanah
    Przepraszam ale nie zrozumiałaś mojego postu.Ja napisałem,że w wyniku zaprojektowania więźby prefabrykowanej nie będą potrzebne tak jak w rysunku:
    - cztery słupy podporowe,
    - nie będą potrzebne żadne podciągi,
    - nie bedą potrzebne żadne murłaty,wiązary bedą mocowane do wieńca i będą
    leżeć bezpośrednio na papie,
    - nie będą potrzebne wieszaki o długości około 40 cm,ponieważ dolna część
    wiązarów będzie stanowiła strop.
    W mojej kalkulacji trudno mi ocenić ile mogą kosztować te wszystkie sprawy,które wymieniłem wyżej.W mojej okolicy drewno na więźbę dachową kosztuje już 1.180 zł brutto(11m3 x 1.180 = 12.980 zł),robocizna napewno nie wyniesie mniej jak 10.000 zł ?.Stąd mój dylemat które rozwiązanie wybrać?

  14. #34

    Domyślnie

    Rzeczywiście
    Nie wiem jak ja to czytałam
    Zupełnie odwrotnie zrozumiałam
    Wobec tego jeśli nie zależy ci bardzo na obszernym poddaszu, to chyba bedzie taniej z tą więźbą prefabrykowaną bo odejdzie koszt murłat, podciągów, słupów, fundamentów pod słupy i uzyskujesz przestrzeń w środku do dowolnej aranżacji.

  15. #35

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj dokonałem zakupu dwóch samochodów ziemi do rozsypania na niżej położonej części działki.Koszt jednego transportu to 30 zł.
    A oto udokumentowanie:

    a to już pierwsze nasadzenia:
    - bzy

    - młode sosenki

    - sosenki i brzozy

    jak widać na załączonych fotkach inwesor pracuje do późnych godzin wieczornych
    Do całkowitego wyrównania terenu działki będę potrzebował jeszcze około 10 transportów ziemi.Ma być od poniedziałku.

  16. #36

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj miały być do odebrania gotowe warunki przyłączenia energii elektrycznej.Zgodnie z wcześniej ustalonym terminem poszedłem je odebrać,ale jak sie okazało nie zastałem osoby która miała mi je wydać.No to pójdę w tej sprawie jutro i zobaczymy co dalej.
    Dzisiaj otrzymałem telefon,że w sobotę mam być na działce o godzinie 7-mej rano,bo przywiozą mi garaż blaszany.To sie nazywa tempo,garaż zamawiałem w poniedziałek,miał byc w ciągu 2-ch tygodni,a będzie w ciągu 6 dni.
    To mi sie podoba.

  17. #37

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Po moim telefonie o godz.7-mej rano warunki przyłączenia energii elektrycznej miały być gotowe na godz.14-tą dzisiaj,więc poszedłem i warunków nie było,ale się umówiłem z innym facetem i warunki na 100% będą do odbioru w poniedziałek o godz.14-tej.Pożyjemy zobaczymy

  18. #38

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Zgodnie z umową dzisiaj rano o godz.7-mej zgłosiła się na mojej działce ekipa z garażem.Montaż przebiegał bardzo sprawnie.Po godzinie garaż stał gotowy,potem jeszcze Pan Marek przyspawał garaż w czterech miejscach do kotew umieszczonych w wylewce betonowej.
    I tak to wygląda:

    garaż widziany z boku

    garaż widziany z tyłu

    garaż widziany z przodu

    garaż widziany wewnątrz

    Cała operacja z garażem trwała tylko jeden tydzień.W poprzednią sobotę była robiona wylewka betonowa,garaż został zamówiony w poniedziałek,a w sobotę już po sprawie.

  19. #39

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiejsze wydatki inwestycyjne to:
    - zapłata za garaż - 1.550 zł,
    - zakup nowej taczki - 135 zł,
    - zakup kłódki do garażu - 10 zł.
    Jutro niedziela,to sobie będę wypoczywał

  20. #40

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj obebrałem warunki przyłączenia do sieci elektoroenergetycznej ENEA z mocą przyłączeniową 12,0 kW w układzie 3 - fazowym na napięciu 0,4 kV.
    No to teraz mam wszystko i jutro udaję się do miejscowego architekta celem dokonania adaptacji mojego projektu budynku i dalej złożenie kompletu dokumentów o PnB.
    Mam nadzieję,że jeden tydzień na to wystarczy,ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce
    Koszt przyłącza zgodnie z umową wynosi 1.997,77 zł.płatny w 2-ch ratach:
    - pierwsza rata 976,00 zł płatna w terminie 14 dni od podpisania umowy
    - druga rata 1.021,77 zł płatna niezwłocznie po zrealizowaniu przyłącza.
    Na realizaję przyłącza mogę czekać nawet 10 miesięcy.Liczę,że do tego czsu mój budynek będzie gotowy bez tego przyłącza.
    Mówi się trudno,ale życ trzeba i umieć sobie radzić w trudnych warunkach.

Strona 2 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony