dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 184
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 3668
  1. #81

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj zakupiłem na budowę żwir i piasek w ilości 30 ton za kwotę 750 zł.A oto zdjęcie z dokonanego zakupu:

    Dzisiaj jestem zadowolony z tego,że mam już kierownika budowy.Jutro składam zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych organ nadzoru budowlanego.Planowany termin to 10.04.2008r.Do tego terminu mam mieć wodę i prąd na działce,zobaczymy czy to wszystko wypali

  2. #82

    Domyślnie M42 Przemyślany

    W czwartek kupiłem deski i paliki do wytyczenia osi budynku.Dzisiaj mój geodeta dokonał wytyczenia budynku.Teraz już widać na działce,że coś zaczyna się dziać,a będzie się działo bardzo dużo w przyszłym tygodniu.Plan prac na nastepny tydzień:
    - podłączenie wody na działkę,
    - podłączenie prądu budowlanego,
    - zakup stali do zbrojenia ław fundamentowych,
    - wykopanie fundamentów,
    - zalanie ław fundamentowych.
    Plany jak na jeden tydzień bardzo ambitne.Zobaczymy czy to wszystko uda sie wykonać,ponieważ wykonanie jednej pracy warunkuje wykonanie następnych.
    Najważniejsze jest to,że dogadałem się z moim wykonawcą,który postawi mi cały dom łącznie z pokryciem dachu(bez robienia więźby,która jest już zamówiona).




    Pozdrawiam tutaj zaglądających

  3. #83

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Mamy dzisiaj wtorek i pierwsze informacje z realizacji założonego planu na ten tydzień:
    - dzisiaj kupiłem i przywiozłem z Poznania 260 sztuk strzemion zbrojeniowych na
    całą ławę fundamentową - koszt 194,71 zł, będzie wygodniej dla murarzy,
    - podpisałem umowę z ENEA na tymczasowe zasilenie placu budowy - koszt
    136,64 zł.Prąd(skrzynka na słupie) ma być podłączony w czwartek,
    - mam doprowadzoną wodę na działkę,wielkie dzięki dla miejscowego Zakładu
    Gospodarki Komunalnej Wodociągów i Kanalizacji.
    Dzisiaj była bardzo paskudna pogoda,więc instalatorzy mocno przemarzli przy tej pracy.
    A oto zdjęcia z doprowadzania wody na działkę:

    Rura z wodą jest na głębokości 1,80 m(przy granicy z moją działką).



    zdjęcie robione przez szybę samochodu,tak było zimno,że inwestor siedział w samochodzie

    a to już kran z wodą na mojej działce
    \
    cieknąca woda z kranu do wiaderka.

    Widzę,że jak na dwa dni nowego tygodnia,to idzie dobrze.Mam nadzieję,że cały plan na ten tydzień zostanie zrealizowany.

  4. #84

    Domyślnie M42 Przemyślany

    W niedzielę zakupiłem przez Allegro 300 m2 folii PE TYP 200 do wyłożenia wykopów przed wylaniem ław fundamentowych za kwotę 186,00 zł.
    Dzisiaj folia dotarła dostarczona przez kuriera.Moje ławy fundamentowe będą ładnie opakowane w folię ze wszystkich ston

  5. #85

    Domyślnie

    tylko pozazdrościć tempa prac,
    my jeszcze przebijamy się przez papierologię
    pozdrawiamy pmp

  6. #86

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj kupiłem i przywiozłem na działkę stal do zbrojenia ław fundamentowych - wydatek 1.350,00 zł.Nastepnie pracowałem przy ogrodzeniu dalszej części działki - wkopałem i zabetonowałem 6 słupków metalowych,a moja kochana żoneczka walczyła z chwastami(mlecze).O godzinie 20-tej zadzwonił mój budowlaniec,że jutro od samego rana cała ekipa wchodzi na moją budowę
    Ale mam farta,w jakimś poście wcześniej napisałem,że budowę rozpoczynam 10.04.2008r. i jutro jest ten dzień - a tu jeszcze koparka nie uzgodniona na jutro - będzie bieganie od samego rana.

  7. #87

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Ekipa wykonawcy zameldowała się na działce o 8-mej rano.Z kopania wykopów pod ławy fundamentowe nic nie wyszło,ponieważ cała działka była podtopiona w wyniku ulewnego deszczu.Zrobiliśmy tylko głęboki dół do którego została skierowana woda celem osuszenia działki.Fachowcy zabrali się do robienia zbrojenia do ław fundamentowych.Całe zbrojenie jest gotowe na 70 mb ław fundamentowych.Kopanie wykopów zostało przełożone na jutro,oby tylko nie padało
    Najważniejsza sprawa - mam prąd na działce.Dzisiaj założono mi skrzynkę jako tymczasowe zasilanie placu budowy.Teraz będzie można zaparzyć sobie już kawkę na budowie A oto zdjęcia mojej skrzyneczki z prądem:


    No to do jutra.

  8. #88

    Domyślnie

    no, no się dzieje
    tylko patrzeć i domek będzie gotowy
    pmp

  9. #89

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam pmp widzę,że śledzisz moje poczynania budowlane i bardzo dobrze.Jak pójdzie tak sprawnie jak dotychczas,to mój M42 w stanie surowym otwartym będzie gotowy na 15.06.2008r. czy to się uda zobaczymy ?

  10. #90

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Oj dzisiaj to naprawdę dużo sie działo na budowie.Wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku.Ekipa zameldowała się na budowie o 8-mej rano wraz ze swoim zapleczem socjalnym - młoda ekipa ale bardzo sprawna.
    Koparkowy uwijał się bardzo sprawnie przy kopaniu wykopów pod ławy fundamentowe,a fachowcy je wyrównywali, następnie wysypywali żwirem, potem wymościli folią i następnie układali zbrojenie.Zabieg ze żwirem i folią okazał się bardzo dobry, ponieważ teren jest podmokły po wcześniejszych silnych opadach i przy układaniu zbrojenia nie musieli paplać się w błocie.A oto zdjęcia z dnia dzisiejszego:


    wykopy gotowe

    wykopy wysypane 5 cm warstwą żwiru

    wykopy wyłożone folią

    ułożone uzbrojenie ław fundamentowych


    Jutro o godz.12-tej kierownik budowy dokona oględzin wykopów i prawidłowości wykonania zbrojenia,a w poniedziałek od rana planowane jest zalewanie ław fundamentowych,oby tylko nie padało.
    a to zaplecze socjalne moich wykonawców

    no to do poniedziałku

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gpsp

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie M42 Przemyślany

    witam
    z ciekawością zaglądam na twoje forum i przyglądam się z uwaga jak szybko postępują prace budowlane twojego domu. tez będę budował przemyślanego jestem na etapie "papierkowym".
    pozdrowienie i wiecej fotek

  12. #92

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj miałem życzenie aby nie padał deszcz,a stało się to co mogło być najgorsze.Deszcz padał non stop, od nocy do godziny 12 -tej w południe.Moje wykopy i działka tak dzisiaj wyglądały:
    z lewej strony garaż, a z prawej kotłownia i pralnia,

    lewa strona budynku,najdłuższa ściana,


    a to nasz salon i kuchnia,

    widok na zaplecze budowy z tablicą informacyjną,

    Wizyta kierownika budowy wypadła pomyślnie.Zbrojenie fundamentów zostało odebrane z zaleceniem wypompowania wody z wykopów pod ławy fundamentowe.Przy wypompowywaniu wody pracowałem do godziny 18 - tej.
    Udało mi się całą wodę usunąć z wykopów jak również to całe bajorko na środku budynku.Teraz już wiem,że osiągnięcie stanu zero jest chyba najtrudniejszym etapem przy budowaniu domu ,ponieważ mają tutaj duży wpływ warunki atmosferyczne na które nie mamy wpływu.
    Może już więcej nie będzie padać.

  13. #93

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał gpsp
    witam
    z ciekawością zaglądam na twoje forum i przyglądam się z uwaga jak szybko postępują prace budowlane twojego domu. tez będę budował przemyślanego jestem na etapie "papierkowym".
    pozdrowienie i wiecej fotek
    Witam w gronie budujących "Przemyślanego".Sam jestem ciekaw jak będzie ten budynek wyglądał w realu.Szkoda,że nie mogę go nigdzie zobaczyć już wybudowanego
    pozdrawiam i obiecuję fotki z każdego etapu budowy.

  14. #94

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj była wspaniała pogoda i udało się zalać ławy fundamentowe.Plan prac na budowie na ubiegły tydzień został w całości wykonany z jednodniowym poślizgiem.
    Robiłem zdjęcia,ale jak sie okazało nic z tego nie wyszło,aparat był źle nastawiony. Jutro moi wykonawcy zaczynają murować bloczki betonowe na ściany fundamentu.Ta praca ma być ukończona w dwa dni.

  15. #95

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj na naszą budowę były dostarczane bloczki betonowe w ilosci 1200 sztuk do wymurowania ścian fundamentu.Transport i rozładunek przebiegał bardzo sprawnie,co widać na zdjęciach:











    Pomimo budowy cały czas pracujemy przy zakładaniu naszego ogródka.Rosliny są sadzone w jednym miejscu,a po zakończeniu budowy - jesienią tego roku zostaną przesadzone w różne miejsca w zależności od koncepcji ogrodu.









    Oglądając coraz to nowsze zdjęcia z naszej działki wiadać zmiany na niej zachodzące.

  16. #96

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj rano po wczorajszej ulewie ławy fundamentowe były pełne wody.Do usunięcia tej wody użyto beczkowozu.O godz.10-tej ekipa przystapiła do murowania ścian fundamentowych.A oto efekt ich dzisiejszej pracy:






    a ten korzeń moja żoneczka wczoraj oprawiła i będzie on dekoracją naszego ogrodu


    jutro od rana dalsze murowanie ścian fundamentowych wbrew paskudnej pogodzie.

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GABI.25

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie projekt domu PRZEMYSLANY

    Witam! Jestem zainteresowana bardzo projektem tego domu ,czy ktoś wybudował już ten dom bardzo prosiła bym o przesłanie zdjęć<ponieważ rysunek tego projektu jest ładny i mały a rzeczywistość może okazać sie inna>

  18. #98

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj była pogoda pod psem.Cały dzień padał deszcz,pomimo tego moja ekipa wymurowała wszystkie bloczki betonowe w ilości 1200 sztuk.Jutro od rana będzie dostawa dalszych 200 sztuk na ostatnią warstwę - będzie ich osiem.Poziom budynku będzie podniesiony na wysokość 50 cm powyżej jezdni.
    Dzisiaj zamówiłem w sortowni żwiru piasek w ilości 66 ton na podsypkę.Kosztowało mnie to 1358,00 zł.Takie są koszty jak zdejmuje się humus i podnosi poziom budynku.Zobaczymy czy tego piasku wystarczy ?

  19. #99

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj murarze skończyli murować sciany fundamentu.Nastepnie ściany zewnętrzne zostały obłożone styropianem EPS-200 grubości 5 cm.Do ścian od wewnątrz została przyłożona folia budowlana.






    Następnie samochód zwoził piasek na podsypkę.Dodatkowo zakupiłem jeszcze trzy samochody za kwotę 1.110,00 zł.Łącznie kupiłem 132 tony za kwotę 2.468,00 zł.Warunki gruntowe były bardzo trudne i samochód nie mógł wjechać na działkę.Piasek był wysypywany na pryzmę przy samej drodze.Koparka,która miała sypać piasek do budynku,pomimo usypania dojazdu z piasku też się topiła i praca z zasypywaniem fundamentu musiała zostać przerwana.







    Mam jedno pytanie,kiedy wreszcie nastąpi poprawa pogody ?

  20. #100

    Domyślnie

    Witamy,
    faktycznie pogoda nie ciekawa. Ale efekty pracy już widoczne.
    Tego piasku to chyba dużo wyszło? Czy w projekcie poziom budynku jest niżej?
    pozdrawiamy pmp

Strona 5 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony