dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 184
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3668
  1. #1001

    Domyślnie

    witam
    może ktoś podpowie jak wysoki kredyt należy wziąć aby wybudować ten domek tak aby oddać go do użytkowania (czyli nie idealnie)?
    Jesli ktoś budował syst. gospodarczym proszę o ewent. koszty
    Dziekuję
    JACK

  2. #1002
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kachy

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli to możliwe to też przyłączam się do prośby o zestawienie kosztów oraz o rzut zwymiarowany "przemyślanego".
    Narzeczonej spodobał się właśnie ten projekt, a i ja znajduję w nim coraz więcej zalet więc może kiedyś pochwalimy się osiągnięciami.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

    [email protected]
    Ostatnio edytowane przez kachy ; 06-05-2010 o 06:27

  3. #1003

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Cytat Napisał kachy Zobacz post
    Witam,
    jeśli to możliwe to też przyłączam się do prośby o zestawienie kosztów oraz o rzut zwymiarowany "przemyślanego".
    Narzeczonej spodobał się właśnie ten projekt, a i ja znajduję w nim coraz więcej zalet więc może kiedyś pochwalimy się osiągnięciami.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

    [email protected]
    Witam,
    proszę przekazać moje uznanie dla narzeczonej,że podoba jej się ten projekt,bo ja w tym projekcie widzę tylko same zalety.
    Koszty i rzut zwymiarowany poszły na podany adres.
    Pozdrawiam

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjar111 Zobacz post
    witam
    może ktoś podpowie jak wysoki kredyt należy wziąć aby wybudować ten domek tak aby oddać go do użytkowania (czyli nie idealnie)?
    Jesli ktoś budował syst. gospodarczym proszę o ewent. koszty
    Dziekuję
    Witam,
    ja uważam,że można ten dom wybudować za 300 tys.zł.ale są i tacy co podają 500 tyt.zł.Jak widać rozpiętość kosztów jest ogromna.
    Posiadając projekt w ręku można sobie dokładnie policzyć co i ile będzie nas kosztowało znając miejscowe ceny materiałów i robocizny.Wybudowanie domu w stanie surowym otwartym w zasadzie u wszystkich jest podobne,ale samego wykończenia nie da się porównać,ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych inwestora.
    Pozdrawiam

  5. #1005

    Domyślnie koszty budowy

    Cytat Napisał Postihal Zobacz post
    Witam,
    ja uważam,że można ten dom wybudować za 300 tys.zł.ale są i tacy co podają 500 tyt.zł.Jak widać rozpiętość kosztów jest ogromna.
    Posiadając projekt w ręku można sobie dokładnie policzyć co i ile będzie nas kosztowało znając miejscowe ceny materiałów i robocizny.Wybudowanie domu w stanie surowym otwartym w zasadzie u wszystkich jest podobne,ale samego wykończenia nie da się porównać,ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych inwestora.
    Pozdrawiam
    mam wycenę, że za 100.000 stan surowy otwarty (materiały + robocizna) czy tak przedstawiały się koszty u was?
    JACK

  6. #1006

    Domyślnie

    Witam wszystkich, chciałem zapytać o dach a ściślej o pokrycie dachu.
    Przy kryciu blachą jest podobno dosyć dużo odpadów, czy to czasami nie wychodzi tak samo jak krycie dachówką cementową ( nie ceramiczną ) jeżeli chodzi o koszty?

    i czy jeżeli już ktoś chce kryć dachówką to czy konieczne jest wzmocnienie fundamentów?

    Będę wdzięczny za opinie.

    Pozdrawiam.

  7. #1007
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar beata.A
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    południe wielkopolski
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_wojtas Zobacz post
    Witam wszystkich, chciałem zapytać o dach a ściślej o pokrycie dachu.
    Przy kryciu blachą jest podobno dosyć dużo odpadów, czy to czasami nie wychodzi tak samo jak krycie dachówką cementową ( nie ceramiczną ) jeżeli chodzi o koszty?

    i czy jeżeli już ktoś chce kryć dachówką to czy konieczne jest wzmocnienie fundamentów?

    Będę wdzięczny za opinie.

    Pozdrawiam.

    Witam !
    Jestem na etapie pozwolenia na budowe i mam zamiar dach przykryć dachówką cementową i jedyne co architekt zmienia,to belki więżby muszą być grubsze o fundamentach nie wspomniał.Taki dach z dachówką ma wtedy co dźwigać.
    Pozdrawiam

  8. #1008
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moby Dick

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Postihal,
    Muszę na wstępie zaznaczyć że Twoje budowanie i podejście do budowy bardzo mi się spodobało. Przystępujemy w tym roku do realizacji "Przemyślanego" wersji M42c.
    Jednym z ważnych czynników przy wyborze projektu była możliwość przystosowania budynku dla potrzeb naszej córci ktora porusza się na wózku. Chciałbym prosić o kontakt prywatny ze względu na możliwość porównania kosztów wykonania gotowej więźby. Złożyłem zapytanie ofertowe i mam zastrzeżenia co do wyceny. Chciałbym się dowiedzieć czy w cenia miałeś wliczony montaż, transport i wynajęcie dziwigu do montażu. Mój prywatny e-mail: [email protected].
    Pozdrawiam

  9. #1009
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaitomek

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie do budujących Przemyslanego z kredytu: na jaką wartość macie wycenione nieruchomości?

  10. #1010

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Cytat Napisał jacekjar111 Zobacz post
    mam wycenę, że za 100.000 stan surowy otwarty (materiały + robocizna) czy tak przedstawiały się koszty u was?
    Uważam,że jest to bardzo dobra cena.
    W moim przypadku to wyglądało tak:
    -stan zero - 21.000,00 zł,
    -ściany zewnętrze i wewnętrze - 37.000,00 zł,
    - dach na gotowo - 60.000,00 zł/więźba,łaty.kontrłaty,membrana,blachodachówka i rynny/.
    Razem to daje 118.000,00 zł.
    Pozdrawiam

  11. #1011
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubiakpiotr1982

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dom tworzą mieszkańcy - przy takich mieszkańcach jak Pani Ewa i Edmund dom musi być wyjątkowy. Dziękujemy za poświęcony nam czas, złote rady, cenne informacje etc. Dziękujemy za wszystko. Mamy nadzieję, że i nasz Przemyślany będzie tak nam umilał życie jak Państwu - bo to widać Cieszy nas, że mogliśmy się spotkać i mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie... Pozdrawiamy serdecznie
    Iza i Piotr

  12. #1012

    Domyślnie

    Witam Moby Dick
    odpowiedź poszła na podany adres e-mail.
    Pozdrawiam

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubiakpiotr1982 Zobacz post
    Dom tworzą mieszkańcy - przy takich mieszkańcach jak Pani Ewa i Edmund dom musi być wyjątkowy. Dziękujemy za poświęcony nam czas, złote rady, cenne informacje etc. Dziękujemy za wszystko. Mamy nadzieję, że i nasz Przemyślany będzie tak nam umilał życie jak Państwu - bo to widać Cieszy nas, że mogliśmy się spotkać i mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie... Pozdrawiamy serdecznie
    Iza i Piotr
    Dziękujemy za miłe słowa.Nasz czas poświęcony na spotkanie z tak miłymi i sympatycznymi osobami był dla nas przyjemnością.
    Pozdrawiamy

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaitomek Zobacz post
    Pytanie do budujących Przemyslanego z kredytu: na jaką wartość macie wycenione nieruchomości?
    Witam! Jestesmy swiezo po operacjach bankowych, więc Przemyslany wariant III wycenili w Millenium banku na 517 tys zl z działką 7 arów ( działka 60 tys wg banku), sciany domku z cegły porotherm a na dachu dachówka cementowa euronit. Postawienie naszego domku bez wykonczenia ( tzn bez płytek, farb, paneli, mebli, kominka, drzwi, agd) kosztowalo nas w tym roku 310 tys zl i stawiala firma. Pozdrowionka!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.JPG
Wyświetleń:	691
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	10445  
    Ostatnio edytowane przez onazis1974 ; 12-05-2010 o 18:27
    Mamucik

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_wojtas Zobacz post
    Witam wszystkich, chciałem zapytać o dach a ściślej o pokrycie dachu.
    Przy kryciu blachą jest podobno dosyć dużo odpadów, czy to czasami nie wychodzi tak samo jak krycie dachówką cementową ( nie ceramiczną ) jeżeli chodzi o koszty?

    i czy jeżeli już ktoś chce kryć dachówką to czy konieczne jest wzmocnienie fundamentów?

    Będę wdzięczny za opinie.

    Pozdrawiam.
    Witam! W naszym domku dach podnieslismy do 30 stopni, wybralismy dachowke cementowa Euronit Ske i przed wejsciem zrezygnowalismy ze slupa, ktory rzucal cien na drzwi. Slup zostal zlikwidowany dzieki zastosowaniu grubszej belki nad tym slupem. Dachowka jest drozsza ale cieplejsza. Nie wzmacnialismy fundamentów. Pozdrowionka!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.JPG
Wyświetleń:	592
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	10452  
    Mamucik

  16. #1016

    Domyślnie

    Witam Toperka! Mam w autocadzie Przemyslanego i w jpg, prosze o adres emailowy to chetnie wysle [email protected] . Pozdrowionka!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przemy?lany III_do wysy?ki-Model.jpg
Wyświetleń:	893
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	10453   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.03.2010 (34).jpg
Wyświetleń:	914
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	10454   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.03.2010 (36).JPG
Wyświetleń:	738
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	10461  
    Ostatnio edytowane przez onazis1974 ; 12-05-2010 o 20:10
    Mamucik

  17. #1017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moby Dick

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Postihal Zobacz post
    Witam Moby Dick
    odpowiedź poszła na podany adres e-mail.
    Pozdrawiam
    Postihal,
    Oczywiście otrzymałem informację. Dziękuję za odpowiedź. Na e-mail wysłałem równiez krótki komentarz.
    Dziękuję również innym osobom które odezwały się do mnie.

    Pozdrawiam

  18. #1018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaitomek

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktos może podzielić się harmonogramem rzeczowo - finansowym na potrzeby kredytu?

  19. #1019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaitomek

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jeszcze prośba do Postihala, czy możesz przesłać mi koszty Twojej budowy? [email protected]

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaitomek Zobacz post
    Witam!
    Czy ktos może podzielić się harmonogramem rzeczowo - finansowym na potrzeby kredytu?
    Witam! Z harmonogramem rzeczowo-finansowym na potrzeby kredytu jest róznie w zaleznosci od banku, BGZ ma proste warunki, Millennium zabezpiecza sie, wiec dlugo sprawdza klienta i stawia duzo warunków. Poza tym wszystko zalezy tez od konsultanta, czy szybko popchnie i bedzie pilnował czy zgodnie z procedurami poczeka cierpliwie na ostateczne terminy odpowiedzi od radcow prawnych z centrali. My czekalismy na kredyt 4 miesiace, znajomy w BGZ zalatwil w dwa miesiace. Co bank to inaczej, wiec warto wejsc do banku i porozmawiac. W kazdym banku gory obiecują zeby zlapac klienta a pozniej spowalniają. Trzeba sie uzbroic w duuuzą cierpliwoscZaczelismy od udokumentowania zarobków i sprawdzali naszą zdolnosc kredytową, pozniej sprawdzali dzialke i dom, ktory postawila nam firma. Pozdrawiam!
    Mamucik

Strona 51 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony