dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 184
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 3668
  1. #101

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam pmp - poziom budynku został podniesiony o 14 cm wyżej jak jest w projekcie.Teraz będzie poziom podłogi 50 cm powyżej jezdni.Pow,budynku wewnątrz wynosi 140 m2 i należało wsypać do budynku 70 m3 piasku.
    Pozdrawiam.

  2. #102

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj nareszcie była piękna - słoneczna pogoda.Fadromom woziliśmy piasek do budynku,który następnie był ubijany.Pracowała również ekipa instalatorów wod-kan.Przebieg tych prac można zobaczyć na tych zdjęciach:



















    a to obrazek z innej części działki - dla relaksu.

  3. #103

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Mamy stan zero
    Dzisiaj od rana był wylewany podbeton z gruszki.Podbetonu B-10 zużyto 12,5 m3. Po zakończeniu tej pracy zostały zwiezione na budowę cegłu UNIPOR.Moi fachowcy jutro zaczynają murować ściany budynku.
    Przy takim tempie pracy i stresu związanego z budową dzisaj rano po wejściu na wagę stwierdziłem,że zgubiłem 11 kg żywej wagi















    Do jutra.

  4. #104

    Domyślnie m42 Przemyślany

    Nasz M42 z wirtualnego zaczyna zamieniać się w real
    Dwa dni pogody i efekty są widoczne.Moi wykonawcy są wspaniali,mają niesamowite tempo pracy,a do tego dokładność i staranoość na każdym odcinku.Oto zdjęcia z dnia dzisiejszego:
    Wejście do budynku od strony zachodniej,okno od spiżarni i kuchni,

    Garaż,kotłownia i pralnia,


    Budynek od strony północnej,okno od garażu,łazienki i sypialni,

    Widok na potężny komin z otworami wentylacyjnymi dla :garażu,kotłowni,łazienki dużej i małej oraz otwór paleniskowy,

    Widok z okna łazienki i sypialni na stronę północną,

    Widok z okien pokoju gościnnego i gabinetu na stronę wschodnią,

    Budynek ma duże okna:w 3 pokojach o wymiarach 182 cm x 150 cm,w salonie jedno okno o wymiarach 285 cm x 185 cm i do tego drzwi tarasowe o wymiarach 180 cm x 235 cm,do tego w gabinecie są drzwi tarasowe o wymiarach 100 cm x 235 cm,w kuchni jest okno o wymiarach 182 cm x 150 cm.W garażu,łazience dużej,pralni i kotłowni oraz spiżarni są okna o wymiarach 100 cm x 150 cm.

  5. #105

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Postęp prac budowlanych jest bardzo dobry.Oto stan budowy na piątek 25.04.08r.:





    wejście do budynku będzie pod zadaszonym tarasem o wym.4m x 2m,

    ściana północna budynku,

    ściana wschodnia budynku,

    w miejscu stojącej palety z cegłami będzie taras pod dachem o wym.4m x 4m,





    A tak kwitną kwiatki na naszej działce - wspaniały widok - prawda





    A to widok z naszej działki

  6. #106

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj zostały zakupione i zwiezione na budowę:
    - nadproża w ilości 51,6 mb za kwotę 1.050,00 zł,
    - deski do szalunku wieńca i podciągów 1,5 m3 za kwotę 825,00 zł.
    W poniedziałek dalszy ciąg prac budowlanych.Chciałem przypomnieć,że moi wykonawcy pierwszy raz pojawili się na budowie 10.04.2008r.Jak tak dalej pójdzie,to murowanie zostanie zakończone do 10.05.2008r.

  7. #107

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam - dawno tutaj nie zaglądałem z braku wolnego czasu.Na budowie w dalszym ciągu szalone tempo prac.Poniżej zdjęcia z dnia 7.05.2008r,/środa/
    - widoczne zbrojenie podciągów przed wejściem do budynku,czekające na odeskowanie,

    -widok na taras i zieleń przed tarasem,

    - widok na duże okno od salonu i taras od strony południowej,

    - strona północna budynku,

    - strona wschodnia budynku,



    - strona zachodnia budynku,

    - garaż z wejściem do kotłowni,

    - na tych zdjęciach widać jak solidnie są zrobione szalunki wieńca czekjące na beton B20.

  8. #108

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj to jest 8.05.2008r./czwartek/został dostarczony na budowę beton B20 do zalania wieńca.Oto zdjęcia z tej akcji:
    - pompa do podawania betonu,

    - gruszka z betonem B20

    - przygotowywanie sprzętu do pracy,

    - pompa rozkłada swój dziób,



    - pompa gotowa do pracy,





    - no i rozpoczęło się zalewanie wieńca betonem,

    - operatorzy sprzętu z urządzeniami sterującymi podawanie betonu,

    trzeba przyznać,że ładnie to wyglądało i poszło bardzo sprawnie.Cała akcja wraz z dostawą trwała dwie godziny.



  9. #109

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj na budowie były robione ścianki działowe.Zakończenie tych prac nastąpi w poniedziałek.Teraz już widać wielkość i układ poszczególnych pomieszczeń.Ładnie to zaczyna wyglądać.Wczoraj podpisaliśmy umowę na wykonanie i montaż okien i bramy garażowej. Termin realizacji to 15.06.2008r.A to zdjęcia z naszego ogródka:









  10. #110

    Domyślnie

    witamy,
    faktycznie tempo prac imponujące.
    My czekamy na zmianę decyzji odnośnie kąta nachylenia dachu, powinna być w tym tygodniu.
    Jak tylko otrzymamy decyzję kupujemy ten projekt- Przemyślany bardzo nam się podoba.
    Czy zmienialiście wielkość okien, czy są takie jak w projekcie? W salonie według projektu są dwa okna- połączyliście w jedno duże?
    pozdrawiamy
    pmp

  11. #111

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witamy pmp
    Okna są dokładnie takie jak w projekcie za wyjątkiem okien w salonie,które/dwa/zostały zastąpione jednym ale o wymiarach 285 cm na 185 cm.Do tej zmiany namówił nas ostatecznie nasz wykonawca okien,twierdząc,że to będzie bardzo ładnie wyglądało i będzie dobrze naświetlony salon/to duże okno jest od strony południowej/.Mam pytanie - jaki będziecie mieć kąt nachylenia dachu po zmianie warunków zabudowy?
    W moim sąsiedztwie jest budowany budynek również o kącie nachylenia dachu 20 stopni i bardzo ładnie wygląda/kładziona jest teraz dachówka/.
    pozdrawiamy

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andriks

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Jedna uwaga co do okien

    Jeśli mogę dodać coś od siebie w tematyce okien (a przyznam, że zajmuję się tą branżą od kilkunastu lat) to jeszcze raz bym przemyślał te duże okno o wymiarach 285 x 185 w salonie. Ja byłbym zwolennikiem zostawienia jednego okna o wymiarach takich jak w projekcie. Z praktyki wiem, że zawsze dłużej i pewniej będą funkcjonowały okna o mniejszych wymiarach. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę większe straty ciepła przy dużych oknach (najsłabszym elementem cieplnym w budynku są okna). Ściany mamy o współczynniku ok.0,2-0,3, natomiast stosowane aktualnie okna mają U=1,0.

  13. #113

    Domyślnie

    mam nadzieję, że dostaniemy zgodę na 20 stopni, nie chcielibyśmy zbytnio zmieniać pierwotnego projektu,
    [/img]

  14. #114

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam Andriks
    Decyzja w sprawie dużego okna w salonie juz zapadła.Otwór jest wykonany i umowa na okno podpisana.Powierzchnia dwóch okien wynosi 5,46 m2 a jednego 5,27 m2, więc jeśli chodzi o straty ciepła to nic się nie zmieni, a naświetlenie salonu będzie lepsze przy jednym dużym oknie niż przy dwóch oknach.
    pozdrawiam

  15. #115

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam
    Ścianki działowe zostaną ukończone jutro.Teraz jestem na etapie zbierania ofert wycen na koszt zakupu blachodachówki wraz z orynnowaniem.Pierwszą wycenę jaką otrzymałem wczoraj to 27.300,00 zł za blachodachówkę w kolorze grafit.Miałem w planie na ten cel wydać kwotę około 15.000,00 zł.Jutro dostanę wycenę na blachodachówkę w kolorze ciemny brąz,zobaczymy jaka tu będzie cena
    Następny mój problem,to co położyć na tarasach - płytki czy pozbruk,jedni doradcy radzą jedno inni drugie i bądż tu mądry jaką decyzję podjąć
    Przy tak szybkim tempie budowy stale brakuje czasu do namysłu,bo decyzję należy podejmować z dnia na dzień.

  16. #116

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj otrzymałem wycenę na blachodachówkę plus orynnowanie oraz folię.Koszt to 17.300,00 zł.Ta cena jest już do przyjęcia.
    Ścianki działowe zostały w całości zrobione.Dzisiaj moja ekipa przystąpiła do robienia tarasów.Tarasy mają być gotowe jutro/schody i podbeton/.

  17. #117

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Witam
    Prace murarskie zostały w całości zakończone.Teraz domek czeka na położenie prefabrykowanej konstrukcji dachowej.Według zapewnień wykonawcy termin zostanie przyspieszony z pierwszej dekady czerwca na koniec maja,oby tak było . Tak wygląda nasz domek z gotowymi tarasami:
    - taras przed wejściem do budynku,



    - taras z wyjściem z salonu i gabinetu,



    - ściana północna budynku z widocznymi kominami czekającymi na wykończenie cegłą klinkierową,

    - duże okno w salonie,

  18. #118

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Moja ekipa przystąpiła we wtorek do robienia ogrodzenia od strony ulicy.Na całej długości ogrodzenia został wykonany zbrojony fundament,a na nim zostały posadowione słupki betonowe,które zostaną otynkowane tak jaka będzie elewacja budynku.Przęsła zostaną wykonane z drewna i będa pomalowane pod kolor blachodachówki.
    Oto zdjęcia z tych prac:











    A to nasz pięknie kwitnący rododendron.

  19. #119

    Domyślnie

    Jak głęboko zostały wykonane fundamenty pod ogrodzenie?
    Pozdrawiam
    Waldek

  20. #120

    Domyślnie M 42 Przemyślany

    Witam Waldek
    Fundament pod ogrodzenie na całej długości został wykopany na głębokość 40 cm.Pozdrawiam.

Strona 6 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony