dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 184
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 3668
  1. #121

    Domyślnie Przemyślany wariant 1

    Czy ktoś zabrał się za budowę domu?

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Agata i Łukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    No dawno do Was nie zaglądałam a tu widzę ogromne zmiany. Super.

    Mam małe pytanko. Planuje zrobić duże okno w salonie i zauważyłam że Ty też coś takiego zrobiłeś, powiedz jaki ma wymiar bo ja myślałam o oknie 3m szerokie i wys. 1,80 ( to jest otwór do tego okna) a Wy jakie macie?

  3. #123

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Agata i Łukasz
    No dawno do Was nie zaglądałam a tu widzę ogromne zmiany. Super.

    Mam małe pytanko. Planuje zrobić duże okno w salonie i zauważyłam że Ty też coś takiego zrobiłeś, powiedz jaki ma wymiar bo ja myślałam o oknie 3m szerokie i wys. 1,80 ( to jest otwór do tego okna) a Wy jakie macie?
    Witam
    Otwór na duże okno w salonie ma 285 cm x 185 cm,a same okno ma wymiary 279 cm x 179 cm.Tak jak wcześniej pisałem okna,drzwi i brama garażowa będą białe.Jak to będzie wyglądać w realu możesz zobaczyć 15.06.2008r.Wstawię zdjęcia po montażu.
    Pozdrawiam

  4. #124

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Na naszej budowie trwa chwilowa przerwa.Czekamy na montaż gotowej więźby dachowej.Zgodnie z umową więżba ma być zamontowana w pierwszej dekadzie czerwca.Dzisiaj otrzymałem informację od producenta,że więźba będzie montowana w dniach 3.06.08 do 4.06.08
    Jak tak pójdzie,to założony plan będzie wykonany:
    - więźba do 4.06.2008r.
    - pokrycie dachu do 12.06.2008r.
    - montaż okien i bramy garażowej do 15.06.2008r.
    - po 15.06.2008r.wchodzi elektryk,
    - w pierwszej połowie lipca prace co i wodno-kanalizacyjne.
    Oby tak dalej

  5. #125

    Domyślnie M42 Przemyslany

    Dzisiaj na naszej budowie był bardzo gorący dzień i to ze względu na panującą temperarturę jak również mnogość wydarzeń.A działo się bardzo dużo i tak:
    - o godz.7- mej rano otrzymałem telefon od szefa ekipy montującej więźbę
    dachową na naszej budowie z pytaniem,jak się mogą dostać się do skrzynki z
    z prądem.Liczyłem,że dzisiaj przyjadą,ale nie myślałem,że tak wcześnie będą
    na budowie,przecież mają około 80 km do przejechania.
    - o godz.8-mej była dostawa piasku do obsypania ścian fundamentu z zewnątrz,
    - o godz.9-tej była dostawa trzech samochodów z ziemią/humus/ do
    wyrównania terenu działki,
    - o godz.10-tej geodeta przystąpił do pomiarów budynku celem wkreślenia
    budynku do ewidencji,ponieważ moja sąsiadka wystąpiła do niego o
    sporządzenie dla niej mapki dla celów projektowych,
    - o 11-tej zadzwonił dostawca okien i bramy garażowej,że jest gotów do
    ich zakładania,
    - następnie spotkanie z szefem ekipy,która będzie nam zakładała blachodachówkę
    /ta sama ekipa co wykonywała prace murarskie/.Prace dekarskie zostaną
    rozpoczęte w czwartek.
    Jutro koniecznie trzeba wybrać i kupić cegłę klinkierową na kominy i z tym są problemy,jaki ma być ostatecznie kolor?
    Zdjęcia z montażu więźby dachowej zostały zrobione/wkleję je jutro na zakończenie tych prac/.

  6. #126

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Oto obiecane zdjęcia z wczorajszego dnia:
    - dostawa gotowej więźby dachowej,

    - HDS przygotowuje się do pracy,

    - rozładunek poszczególnych przęseł,

    - transport środkowego przęsła,

    - ustawianie środkowego przęsła,





    - strona frontowa budynku z gotowymi słupkami do tynkowania,

  7. #127

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Jutro ciag dalszy prac na budowie.Ekipa będzie murować kominy z klinkieru ponad dachem,a następnie przybijać membranę dachową i bić kontrłaty i dalej łaty.

  8. #128

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Montaż więźby został dzisiaj zakończony.Oto zdjęcia z dnia dzisiejszego:
    - goście na kawie przyjęci na tarasie,

    - wejście z tarasu na wprost do salonu,a na prawo do gabinetu,

    - ściana północna budynku z oknami od garażu, łazienki i sypialni,

    - strona zachodnia budynku z wjazdem do garażu i oknem od kotłowni,

    - wejcie do budynku z tarasu,dalej okno od spiżarni i kuchni,

    - widok z kuchni na salon i taras,

    - widok gotowej więźby od wewnątrz,

    - widok gotowej więźby od zewnątrz.

  9. #129

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Na budowie do dnia 11.06.2008r.zostały zrobione kominy z klinkieru,położona membrana dachowa,przybite kontrłaty i łaty na dachu.W związku z brakiem blachodachówki/opóźnienia w dostawie o jeden tydzień/ekipa podbiła tarasy i garaż płytami OSB.Oto zdjęcia ze stanu budowy na dzień 11.06.2008r./dokładnie dwa miesiące od wbicia pierwszej łopaty na budowie/.
    - widoczny jeden z dwóch kominów





    - widoczne przęsła parkanu wykonane przez inwestorów samodzielnie

    -widoczna płyta OSB w garażu

  10. #130

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dostawa blachodachówki była obiecana na dzisiaj rano,więc w środę,ażeby zatrzymać moich wspaniałych wykonawców na budowie zleciłem im wykonanie elewacji budynku z podziałem na trzy etapy:
    - położenie styropianu grubości 15 cm,
    - położenie siatki,
    - położenie tynku.
    W związku z tym,że okna będą montowane w poniedziałek możliwy do wykonania był tylko pierwszy etap,tj.położenie styropiany.W czwartek otrzymałem informację,że blachodachówka będzie we wtorek,sam już nie wiem czy to jest termin ostateczny ?
    W czwartek i piątek został połozony styropian na całej elewacji.W związku z tym moja wspaniała ekipa budowlana od poniedziałku przechodzi na budowę do Poznania,gdzie termin prac był juz parę razy przekładany przez moją budowę.Mam obiecane,że jak będzie blachodachówka na budowie,to wracają do mnie/sorry inwestora u którego będą budować od poniedziałku/
    A to zdjęcia ze stanu budowy na dzisiaj zrobione komórką przez moją żone:
    - dzisiaj u nas padał deszcz,a w budynku było sucho dzięki membranie dachowej





    - widoczny parkan od strony budynku

    Budowanie budynku z taką ekipa wykonawców jak moja,to sama przyjemność.W poniedziałek na mojej budowie będzie smutno bez nich,o przepraszam bedą montować okna i bramę garażowa,to coś się będzie działo

  11. #131

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Wczoraj w naszym budynku zostały zamontowane okna i brama garażowa,tak to wygląda:







    - widok parkanu od strony ulicy i puste miejsce na bramę

    - zieleń przed tarasem



    Jak widać okna już są,a blachodachówki jak nie było,tak nie ma.Są problemy z terminową dostawą.

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Agata i Łukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Okna super

    Czekam na drzwi zewnętrzne, kiedy będą???

  13. #133

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Agata i Łukasz
    Wstawiając zdjęcia moich okien/tego dużego w salonie/ myślałem o Tobie,bo Ty masz ten sam problem co ja - zastąpić dwa okna rozdzielone wąskim słupkiem - jednym dużym. Jak się okazało moja decyzja była słuszna.Okno mi się podoba,cieszę się,że Tobie również.
    Drzwi tak jak pisałem mają być białe,ale z wyborem białych drzwi jest problem,a raczej brak wyboru . Wstawiłem drzwi tymczasowe/białe/ na czas budowy.
    Pozdrawiam

  14. #134

    Domyślnie

    super, super, super,
    jesteśmy pod wrażeniem, wszystko idzie tak lekko i sprawnie- gratulujemy
    pozdrawiamy pmp

  15. #135

    Domyślnie M42 Przemyślany

    tak jest tempo jest super oby u mnie poszło tak sprawnie bo też się zdecydowaliśmy na budowę przemyślanego

  16. #136
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Agata i Łukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Postihal
    Agata i Łukasz
    Wstawiając zdjęcia moich okien/tego dużego w salonie/ myślałem o Tobie,bo Ty masz ten sam problem co ja - zastąpić dwa okna rozdzielone wąskim słupkiem - jednym dużym. Jak się okazało moja decyzja była słuszna.Okno mi się podoba,cieszę się,że Tobie również.
    Drzwi tak jak pisałem mają być białe,ale z wyborem białych drzwi jest problem,a raczej brak wyboru . Wstawiłem drzwi tymczasowe/białe/ na czas budowy.
    Pozdrawiam
    No to fajnie mam nadzieję że ja też nie będę żałować no i dzięki że pomyślałeś o mnie
    Okna masz fajne ale ja raczej będę wstawiać bez tych szprosów w środku tzn. tych krzyżyków, ale Twoję mi się naprawdę podobają
    W sumie chciałabym też takie ale boje się jak to będzię wyglądać w rzeczywistości...

    A co do drzwi to wejdz sobie na stronkę www.drzwi.krakow.pl tam jest dużo wzorów i prawie w każdym kolorze.

    I wiesz co mam jeszcze jedno pytanie jaki mają wymiar te pozostałe np. to

  17. #137

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał jablonskimaciej
    tak jest tempo jest super oby u mnie poszło tak sprawnie bo też się zdecydowaliśmy na budowę przemyślanego
    Witam w gronie budujących Przemyslanego i życzę powodzenia w budowie.
    Ten projekt ma naprawdę przemyślany układ pomieszczeń i tarasów.Picie kawy na tarasie jest prawdziwą przyjemnością,a jak będzie w całości wykończony to naprawdę będzie super.
    Pozdrawiam

  18. #138

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Cytat Napisał pmp
    super, super, super,
    jesteśmy pod wrażeniem, wszystko idzie tak lekko i sprawnie- gratulujemy
    pozdrawiamy pmp
    Dzięki za miłe słowa.
    Pozdrawiamy

  19. #139

    Domyślnie Re: M42 Przemyślany

    Cytat Napisał Agata i Łukasz
    Cytat Napisał Postihal
    Agata i Łukasz
    Wstawiając zdjęcia moich okien/tego dużego w salonie/ myślałem o Tobie,bo Ty masz ten sam problem co ja - zastąpić dwa okna rozdzielone wąskim słupkiem - jednym dużym. Jak się okazało moja decyzja była słuszna.Okno mi się podoba,cieszę się,że Tobie również.
    Drzwi tak jak pisałem mają być białe,ale z wyborem białych drzwi jest problem,a raczej brak wyboru . Wstawiłem drzwi tymczasowe/białe/ na czas budowy.
    Pozdrawiam
    No to fajnie mam nadzieję że ja też nie będę żałować no i dzięki że pomyślałeś o mnie
    Okna masz fajne ale ja raczej będę wstawiać bez tych szprosów w środku tzn. tych krzyżyków, ale Twoję mi się naprawdę podobają
    W sumie chciałabym też takie ale boje się jak to będzię wyglądać w rzeczywistości...

    A co do drzwi to wejdz sobie na stronkę www.drzwi.krakow.pl tam jest dużo wzorów i prawie w każdym kolorze.

    I wiesz co mam jeszcze jedno pytanie jaki mają wymiar te pozostałe np. to
    Okna o które pytasz mają wymiary 182 x 150.Takie okna w tym budynku są cztery.Pozostałe cztery okna mają wymiary 100 x 150.
    Co do Twoich wątpliwości odnośnie szprosów w oknach też je miałem,ale moja żona chciała je mieć,a życzenia żony należy spełniać.Też miałem obawy jak to będzie wyglądać i wydaje mi się,że jest dobrze
    Pozdrawiamy

  20. #140

    Domyślnie M42 Przemyślany

    Dzisiaj na naszej budowie wykonawcy nakładali siatkę na styropian i robili parapety zewnętrzne z płytek klinkierowych.A tak to wygląda:

    Jutro ciąg dalszy tych prac.Otrzymałem informację,że blachodachówka na mój dach będzie w piątek

Strona 7 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony