dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 184
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 3668
  1. #1661
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asiak39

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzia_72 Zobacz post
    Załączam zdjątka mojego Przemyślanego, z ceglanym dachem. Ktoś chciał zobaczyć, jak ten kolor się prezentuje na bryle budynku. A nawiązując do kosztów, w mojej opinii 180 tys. to troszkę dużo. W takiej kwocie uda mi się zrobić stan zamknięty, z roletami i podwójną automatyczną bramą i....jeszcze troszkę zostanie.
    SZUKAM INWESTORÓW "Przemyślanego M42" w woj.Mazowieckim
    proszę o informację nt. zmian w projekcie, kosztorysu, foto
    [email protected]

  2. #1662

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie . zbliża się koniec roku. To czas podsumowań. Nasz cukiereczek Przemyślany M42 w wersji podstawowej jest w stanie surowym zamkniętym. Chcemy zaplanować dalsze prace wykończeniowe od wiosny 2011. Mam prośbę do Postihala oraz Onazisa1974 oraz innych którzy z powodzeniem zakończyli ten etap budowy o przesłanie swojego zestawienia kosztów wykończeniowych, materiałów i prac w środku domu. Uściślę jeszcze. W naszym domku wstawione są okna, wyprowadzona jest elektryka. Z niecierpliwością czekam na e- maile: [email protected] Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2011. Asia
    Ostatnio edytowane przez AsiaK33 ; 30-12-2010 o 19:51 Powód: brak adresu e-mail
    As

  3. #1663

    Domyślnie

    Życze Wszystkim Szampańskiej Zabawy oraz Szczęśliwego Nowego 2011 roku.
    Ostatnio edytowane przez marlena83 ; 17-01-2011 o 15:18

  4. #1664

    Domyślnie

    Witam
    Życze wszystkiego naj, a zwłaszcza szybkiego wykonczenia domków ( sobie również )
    mam pytanie: czym ogrzewacie lub macie zamiar ogrzewac Przemyslanego?

  5. #1665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loguś Zobacz post
    Witam
    Życze wszystkiego naj, a zwłaszcza szybkiego wykonczenia domków ( sobie również )
    mam pytanie: czym ogrzewacie lub macie zamiar ogrzewac Przemyslanego?
    Witam! Serdeczne dzieki za zyczenia, wzajemnie! Mieszkamy w Przemyslanym od pol roku i ogrzewamy eko groszkiem, piecem Per eko 17 z zasobnikiem, wsypuje 3 worki (35 kg jeden )do zasobnika i przy mrozach do -5 stopni piec spala 35 kg w ciagu dwoch dni, podgrzewając jednoczesnie wodę do mycia a temperatura w calym domu ok 24 stopni, zeby nasza dzidzia mial cieplutko. Przy wiekszych mrozach piec potrafil spalic nawet 35 kg w ciagu doby, podobno bedzie mniej palil po 3-4 latach kiedy budynek wyschnie, bo rozpoczelismy budowe w listopadzie 2009 roku. Za worek ekogroszku 35 kg placimy 25 zł. Piec podgrzewa wodę dla 3 osob bez problemow ale przy wiekszej ilosci domownikow musimy wlaczac bojler na maxa godzine przed kapielą( podlaczylem programator czasowy za 30 zł, ktory wlacza bojler na dwie godziny wieczorem) Moj szwagier ogrzewa podobny dom gazem i placi miesiecznie 300zł ale niestety jak sie ma tego co sie lubi... Wszystkiego najlepszego w Nowy Roku i samych "przemyslanych" decyzji ! Pozdrowionka!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2376.JPG
Wyświetleń:	748
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	36416   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2388.JPG
Wyświetleń:	1057
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	36417   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2391.JPG
Wyświetleń:	992
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	36418   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2398.JPG
Wyświetleń:	1032
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	36419   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201009021325.jpg
Wyświetleń:	1122
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	36420  

    Mamucik

  6. #1666
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama33

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    245

    Domyślnie

    Onazis -- czyli Ciebie ogrzewanie eko groszkiem kosztuje więcej niz szwagra gazem??

  7. #1667

    Domyślnie

    Cytat Napisał kama33 Zobacz post
    Onazis -- czyli Ciebie ogrzewanie eko groszkiem kosztuje więcej niz szwagra gazem??
    Witam! Tak, ogrzewanie ekogroszkiem nas wiecej kosztuje niz ogrzewanie gazem ziemnym a poza tym obsługa piecyka gazowego jest niewielka, jedynie zaprogramowanie pieca kiedy ma grzac, w jakich godzinach i jak mocno a z ekogroszkiem jest zabawa, raz w tygodniu napelniam zasobnik ekogroszkiem a co trzeci dzien oprozniam szuflade z popiolem i raz w miesiacu czyszcze cały piec a w dodatku slimak podajacy ekogroszek ciagnie troche prądu i hałasuje miazdzac co jakis czas grubsze bryłki. Moj stryj mieszka w blizniaczym domu i ma piec na gaz a jego sasiad przez sciane na ekogroszek i tez gaz taniej wychodzi. Trąbią, ze gaz podrozeje ale zawsze wszystko drozeje. Polecam ogrzewanie na gaz ziemny. Pozdrowionka!
    Ostatnio edytowane przez onazis1974 ; 02-01-2011 o 17:03
    Mamucik

  8. #1668

    Domyślnie

    Witam,
    rok 2010 obdarzył nas wnuczkami,po pierwszej wnuczce Julce,która urodziła się 27.06.2010r.w dniu 20.11.2010r.urodziła się nam druga wnuczka Blanka.
    A oto i ona

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Postihal ; 02-01-2011 o 14:29

  9. #1669

  10. #1670

    Domyślnie

    Witam,
    obserwuje to forum od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem. dowiedziałem się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat domku, którego mam zamiar rozpocząć budowaę na wiosnę 2011.
    Wielką prośbę mam do Postihal o przesłanie kosztorysu i wszelkich pomocnych materiałów, harmonogramów i wyliczeń na temat budowy na adres [email protected]
    Dziekuje i pozdrawiam wszystkich

  11. #1671
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mike1981

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli Przemyślanego .
    Obecnie staram się wykończyć właśnie ten domek i poszukuję natchnienia na aranżację salonu i łazienki. Będę bardzo wdzięczny za podesłanie fotek na adres:
    [email protected]
    Z góry wszystkim dziękuję i gorąco pozdrawiam.

  12. #1672

    Domyślnie

    Dziękuje za odpiwiedz Onazis. My też zastanawiamy sie nad eko, ale ostatnio słyszałam wiele nieciekawych opinii. Że piec sie czesto psuje, ze groszek zdrożał bardzo, że trudno znależć dobry groszek idt. Niestety nie mamy możliwości ogrzewania na gaz,a z tego co napisałes ( dokładnie i szczegółowo, dziekuję) eko też nie jest zbyt tani......
    No to mamy teraz nad czym myśleć.
    A może ktoś ma inne rozwiazanie grzewcze? Proszę o opinie

  13. #1673

    Domyślnie

    Witam Asiak33
    moje zestawienie kosztów posłałem na podany adres.
    Pozdrawiam

  14. #1674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek Lublin Zobacz post
    Witam,
    obserwuje to forum od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem. dowiedziałem się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat domku, którego mam zamiar rozpocząć budowaę na wiosnę 2011.
    Wielką prośbę mam do Postihal o przesłanie kosztorysu i wszelkich pomocnych materiałów, harmonogramów i wyliczeń na temat budowy na adres [email protected]
    Dziekuje i pozdrawiam wszystkich
    Witam w gronie miłośników"przemyślanego".
    Zestawienie moich kosztów oraz rzut"przemyslanego" posłałem na podany adres.
    Namawiam do budowy tego budynku bo jest wspaniały i bardzo dobrze się w nim mieszka.
    Pozdrawiam

  15. #1675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loguś Zobacz post
    Witam
    Życze wszystkiego naj, a zwłaszcza szybkiego wykonczenia domków ( sobie również )
    mam pytanie: czym ogrzewacie lub macie zamiar ogrzewac Przemyslanego?
    Witam,
    ja swojego"przemyślanego" już trzecią zimę ogrzewam w bardzo prosty sposób,to jest różnego rodzaju węglem i również drewnem.
    Tak wygląda moja kotłownia użytkowana już trzeci sezon grzewczy:

    W tej szafce po starej kuchni mam zapas węgla na jeden tydzień.Oczywiście szafka jest wzmocniona płytą OSB.
    Jest to piec przystosowany do górnego spalania miału,węgla grubego i drewna.Można w nim również palić od dołu.
    Jest bardzo prosty w obsłudze,ładujemy do pieca węgiel i od góry rozpalamy ogień przy pomocy papieru - kartonu i drewna.Ustawiamy żądaną temperaturę,np.tak jak mam ja 40 stopni.Do pełnego załadowania pieca potrzeba dwie węglarki,to jest około 25 kg.Cykl palenia przy zadanej tem,40 stopni trwa 24 godziny,wtedy w domu mamy tem.21 stopni.Tak palę,gdy na dworze jest powyżej minus 12 stopni.Gdy na dworze jest tem.dodatnia i do minus 12 stopni to do pieca wkładam połowę węgla/jedną węglarkę/ i ogień
    rozpalam około godz.6,30 i cykl palenia trwa do godziny 20-tej i po tej godzinie piec gaśnie.W nocy tem.w pomieszczeniach spada do 17-18 stopni i wtedy bardzo dobrze się
    śpi.W poprzednim sezonie grzewczym spaliłem 2300 kg węgla grubego i 20 m3 drewna.Ten piec ogrzewa mi również wodę.Mam bojler 120 l.Drewno używam w ciągu całego roku do grzania wody,wtedy w piecu palę około jednej godziny tylko drewnem.W tym roku są gorsze warunki i liczę,że spalę około 3500 kg węgla i 20 m3 drewna na cały rok.
    Popiół z pieca wyjmuję co trzeci dzień.
    Pozdrawiam

  16. #1676

    Domyślnie

    Postihal, odnośnie podjętego tematu ogrzewania domu chciałam zapytać jak sprawdza się usytuowanie kotłowni na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne (czy zbytnio nie kurzy się z kotłowni do salonu i czy nie czuć w nim dymu)? Mam jeszcze jedno pytanie, czy nie jest zbyt ciemno w pokoju północnym?No i jeszcze jedna prośba- czy możemy Cię prosić o nadesłanie przekroju budynku na adres: [email protected]
    Z góry dziękuję, Asia

  17. #1677

    Domyślnie

    Cytat Napisał MelB Zobacz post
    Postihal, odnośnie podjętego tematu ogrzewania domu chciałam zapytać jak sprawdza się usytuowanie kotłowni na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne (czy zbytnio nie kurzy się z kotłowni do salonu i czy nie czuć w nim dymu)? Mam jeszcze jedno pytanie, czy nie jest zbyt ciemno w pokoju północnym?No i jeszcze jedna prośba- czy możemy Cię prosić o nadesłanie przekroju budynku na adres: [email protected]
    Z góry dziękuję, Asia
    Witam,
    co do usytuowania kotłowni na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne to uważam,że jest to bardzo wygodne i praktyczne.Jeśli chodzi o kurzenie i przenikanie dymu z kotłowni do salonu to na 100% stwierdam,że nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia.Mało powiedziane kurzu i dymu nie ma również w wiatrołapie,a w znikomych ilościach kurz występuje w kotłowni tylko wyłącznie podczas wyjmowania popiołu z pieca,ale ilość tego kurzu zależy wyłącznie od umiejętności i staranności wykonywania tej czynności.Ja podzieliłem pomieszczenie kotłowni na dwa,w części z oknem mam pralnię z suszarnią i drzwi rozdzielające te pomieszczenia są zawsze otwarte/zamykam je tylko na czas wyjmowania popiołu/ i pranie ma zawsze przyjemny zapach,nigdy nie łapało dymu.Jeśli chodzi o naświetlenie pokoju z oknem na północ to ja mam tam sypialnię i jest tam również bardzo jasno,chociaż nie świeci tam nigdy słońce.Dodam,że cały dom jest bardzo dobrze naświetlony wewnątrz i to robi bardzo przyjemne wrażenie na domownikach i osobach odwiedzających.Jest do zasługa dużej ilości powierzchni okien do powierzchni podłogi i właściwego usytuowania budynku na działce.
    Rzut budynku wraz z wymiarami wysłałem na podany adres.
    Pozdrawiam

  18. #1678

    Domyślnie

    Panie Edmundzie, serdecznie dziękujemy za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Wymiary domu już kiedyś od pana otrzymaliśmy-chodziło nam raczej o przekrój poprzeczny budynku. U nas usytuowanie domu na działce jest nieco inne bo mamy wejście od południa ale mam nadzieję, że będzie nam się równie dobrze mieszkało w Przemyślanym jak i Państwu. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy!

  19. #1679

    Domyślnie

    MelB przekroju nie mogę wysłać - nie posiadam skanera.

  20. #1680

    Domyślnie

    Mimo wszystko serdeczne dzięki za wszystko panie Edmundzie

Strona 84 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony