dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zytryna

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    gdańsk
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja rowniez proponuje grila - i tu mozna doslownie wszystko ryby,mieso,warzywa ,owoce spore pole do popisu ,dodatkowo drinki

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Angikla

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Ełk
    Posty
    3

    Domyślnie

    Grill to chyba jedyna z najpopularniejszych atrakcji jesli chodzi o imprezy w ogrodzie.hm?

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zoska.jedynak
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-005
    Posty
    17

    Domyślnie

    zależy ile osób miałoby się u mnie znaleźć na takiej ogrodowej posiadówie.... na pewno woda z miętą i cytryną / woda z melisą do tego sałatka z wędzonym łososiem, rukolą,pomidorkami koktajlowymi i parmezanem, może wątróbka z pietruszką i pieczywem czosnkowym? No i na pewno kilka rodzajów tart...z gorgonzolą, z pomidorami i takie słodkie budyniowa z porzeczkami i cytrynowa tak to widzę

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mieciakus
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    7

    Domyślnie

    U mnie cała rodzina z dziećmi, czekają na lato albo chociaż na pierwsze z cieplejszych i suchszych wiosennych dni wpadają do mnie całą zgrają, pomagają mi trochę uporządkować ogród, tak żeby móc siąść na tarasie albo rozłożyć się na trawniku. 'Przyjęcia ogrodowe'a raczej wspólne posiaduchy u babci w gąszczu roślin to już nasza rodzinna tradycja, tak samo jak tradycją jest ciasto z rabarbarem i kruszonką... woda z miętą i cytryną no i oczywiście babcine owoce (Truskawki, borówki, poziomki) ze śmietanką

  5. #25

    Domyślnie

    Wspomnienia... nie mogę doczekać się kolejnego lata, bo zrobiliście mi ochotę na pstrąga z grilla! Chyba moja ulubiona potrawa z grilla, chociaż karkóweczki też nie odmówię Ogólnei takie spotkania w ogrodzie z przyjaciółmi i rodziną to świetny pomysł na spędzenie weekendu

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariolan_za

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-080
    Posty
    38

    Domyślnie

    tych ryb nawet nie trzeba przyprawiać jak się wrzuca na grila bo sa same w sobie bardzo aromatyczne więc nie dość, że smacznie to do tego zdrowo

  7. #27
    Banned
    Ljane

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-362
    Posty
    15

    Domyślnie

    O tak, przyjęcia w ogrodzie to jest to. Uwielbiam. Dla mnie ważne, żeby oprócz pysznego jedzenia było jeszcze pięknie dookoła, a więc jakies lampiony, ładne naczynia, sztućce. Zwykły grill tez jest ekstra, ale czasem fajnie zaszaleć i zrobić bardziej elegancką imprezę. Nie sztywną, tylko pobawić się klimatem. Szczególnie lubię takie imprezy wieczorem, kiedy można postawić lampiony, te światełka tak magicznie wyglądają. Tak, wiadomo, będą też komary, ale cóż, wszystkiego miec nie można Co do menu - zawsze trzeba zwracać uwagę na preferencje. Nie wszyscy docenią to samo. Moi goście, niezależnie od płci co ciekawe - bardzo lubią szampana zmiksowanego z truskawkami lub malinami, uważam, że idealny na lato. Przybrać to listkami mięty - genialne. Z lekkich przekąsek moge polecić pieczone figi faszerowane kozim serem i pokruszonymi orzechami włoskimi, z kroplą octu balsamicznego (robią wrażenie a to proste i szybkie danie), cykorię faszerowaną hummusem , z konkretniejszych - mieszankę kuskusu, smażonego kurczaka, bakłażanów, papryki, oliwek, do tego duuzo czosnku, cebula, orzechy włoskie i przecier pomidorowy. Można podawać na zimno lub na ciepło. U mnie na imprezach schodzi w mig!

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A co powiecie na ognisko zimową porą ?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ogrodolandia
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chojniczki
    Kod pocztowy
    89-606
    Posty
    18

    Domyślnie

    Najczęściej robię różności na grillu, sałatki, dipy, w zasadzie, oprócz grilla, to w ogrodzie robię dokładnie tak samo jak w domu

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    A co powiecie na ognisko zimową porą ?
    Fajny pomysł, żeby się rozgrzać w zimne wieczory (lub dnie)

  11. #31

    Domyślnie

    Nie ma dla mnie nic lepszego jak hamak w letnie popołudnia.

  12. #32

    Domyślnie

    W niedzielę jesteśmy zaproszeni na I Komunię do bratanicy - i przyjęcie miało się odbyć w ogrodzie, wśród drzew, pod ustawionym namiotem - ale wygląda na to,że będziemy się gnieździć w domu, bo pogoda nie chce być ładna ma być zimno i padać Szkoda ...

  13. #33

    Domyślnie

    Ja jestem milosniczka karkowki i wszelkich ryb z grilla - palce lizac !

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Można jeszcze placki ziemniaczane z blachy. Mam wyspawany do tego celu taki "taboret" który nakładamy na ognisko albo podsuwamy pod niego 2-3 szczapy drewna. Rozgrzewa się go b. mocno i na to wylewa mieszankę na placki. Bez tłuszczu, z dodatkiem sosu czosnkowego....
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SasiadPKW

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Strzelce Krajeńskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Można jeszcze placki ziemniaczane z blachy. Mam wyspawany do tego celu taki "taboret" który nakładamy na ognisko albo podsuwamy pod niego 2-3 szczapy drewna. Rozgrzewa się go b. mocno i na to wylewa mieszankę na placki. Bez tłuszczu, z dodatkiem sosu czosnkowego....
    Teraz mi smaka narobiłeś Genialne rozwiązanie!

  16. #36

    Domyślnie

    W ogrodzie to oczywiście grilla. Można tyle pyszności przyrządzić... Jakieś rybki, owoce, mięso...
    Ostatnio edytowane przez kinga9503 ; 29-03-2016 o 15:15

  17. #37

    Domyślnie

    U mnie zazwyczaj znajomi czekają na kaszankę. Dobrą kaszankę kupuję w sprawdzonym punkcie, z małej masarni. A jak ją robię? Nic trudnego- rozkładam folię na której układam (dobrej jakości) kapustę kiszoną, na nią kaszanka, na kaszankę kapusta i całość szczelnie zawinięta w folię.
    Nie należy przejmować się czasem pieczenia- z całą pewnością się nie zrobi twarda/sucha, ważne aby nie trzymać długo nad mocny żarem bo kapusta się przypali. Osłonki się rozpuszczą w kwasie także nie szukać
    Do tego dobra musztarda, sos czosnkowy i palce lizać

  18. #38

    Domyślnie

    Moi rodzice mieszkają w domku, sezon grillowy jest już rozpoczęty - śmiało mogę powiedzieć, że czekam na niego cały rok

  19. #39

    Domyślnie

    udka po diabelsku z grilla do tego pieczone ziemniaki, jakaś sałatka czy mizeria i grill jak ta lala

  20. #40

    Domyślnie

    Uwielbiam przyjęcia odbywające się w ogrodzie. Jest w nich coś magicznego. Staram się aby jedzenie z grilla było różnorodne. Oprócz tradycyjnych szaszłyków, karkówki i boczku często zdarza mi się piec ryby, warzywa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony