dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1

    Domyślnie piec gazowy firmy BROTJE-proszę o opinie!!!!!!

    Zaproponoano mi piec gazowy dwufunkcyjny BROTJE "Ecotherm Kompakt" WBS C 22/24 kondensacyjny z palnikiem modulacyjnym 7-22KW z pełnym zamieszaniem gazu. Czy ktoś z Was ma może piec tej firmy i może powiedzieć coś na jego temat. Proszę o opinie. Dzięki z góry

  2. #2

    Domyślnie

    Mam niekondensacyjny. Pracuje drugi sezon bez żadnych interwencji ze strony instalatora. Jak został zainstalowany i uruchomiony tak chodzi. Po prostu solidna niemiecka robota może bez wodotrysków i fajerwerków ale skuteczny i w dobrej cenie.
    ppp.j

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    Mam taki jak ty furrlady, chodzi umnie 2 miesiace i chwale na razie sobie jego cicha prace i male spalanie, nie wiem na razie jak z woda uzytkowa, ale to sie okaze, mam chatke 100 m2, super dojscie i prostota regulacji,goraco polecam

  4. #4

    Domyślnie

    ciesze się bardzo z waszych opinii. Pozwoli mi to napewno podjąc decyzję. Największą moją troska jest to, że dom jest w Niemczech i ponoć (tylko ponoć) można u nich montowac przez polskich instalatorów kotły Wolf i Brotje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał furrlady
    ciesze się bardzo z waszych opinii. Pozwoli mi to napewno podjąc decyzję. Największą moją troska jest to, że dom jest w Niemczech i ponoć (tylko ponoć) można u nich montowac przez polskich instalatorów kotły Wolf i Brotje.
    Przecież marka kotła nie ma znaczenia, tylko odpowiednie przepisy budowlane z danego Landu - skąd więc taka opinia? Przypuszczam, że niemcom nie chodzi nawet o montaż tylko o stosowny nadzór i odbiór "przez niemca, w tym kominiarza".
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    tak, ale Niemiec, w tym kominiarz odbierze tylko określone marki kotłów kupione w Polsce, chyba, że kupisz je w Niemczech, wtedy marka nie ma znaczenia. Wiec marka kotła ma znaczenie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał furrlady
    tak, ale Niemiec, w tym kominiarz odbierze tylko określone marki kotłów kupione w Polsce, chyba, że kupisz je w Niemczech, wtedy marka nie ma znaczenia. Wiec marka kotła ma znaczenie.

    To są jaja Czy masz mozliwość wydobycia od kominiarza jakiś przepisów w tej materii?
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala
    Te awarie to pewno wina montującego instalatora
    Swoją drogą myślałem, że to lepsiejszy producent
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Ja kupiłem Broetje EcoCondens Kompakt BBK 22C, jeszcze nie podłączony. Zobaczymy.

  11. #11

    Domyślnie

    niestety każdy kominiarz mówi co innego...dlatego też chce udac się do żródła, czyli kominiarza niemieckiego (mam nadzieje, że bedzie mówił po angielsku)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13
    Cytat Napisał 1950
    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala
    Te awarie to pewno wina montującego instalatora
    Swoją drogą myślałem, że to lepsiejszy producent
    Grzesiek ja też
    ale to było przed erą De Dietricha

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala
    Zgłoś się do Broetje Polska. U mnie instalator coś pokopał i instalacja wyła jak przełączało się na CWU. Przyjechał ich specjalista, powierział że to nie piec tylko instalacja, powiedział co zrobić, instalator poprawił i mam OK.
    ppp.j

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppp.j
    Cytat Napisał 1950
    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala
    Zgłoś się do Broetje Polska. U mnie instalator coś pokopał i instalacja wyła jak przełączało się na CWU. Przyjechał ich specjalista, powierział że to nie piec tylko instalacja, powiedział co zrobić, instalator poprawił i mam OK.
    Podejrzewam, że 1950 się zgłosił do nich nie raz Nawiasem mówiąc, trzeba brotje opchnąć i kupić "żółtego". Proponuje w dziale ogłoszeń anons:" super kondensat brotje, mało używany, bo więcej stał jak pracował"
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam wiszącego kondensata Brotje od 4 miesięcy i na razie nic sie nie dzieje. Mój instalator twierdzi, że to ta sama półka co Viessmann i Vaillant. Przemyśl jednak czy warto w ogóle się pchać w kocioł dwufunkcyjny. Może zamiast dwufunkcyjnego kondensata spraw sobie jednofunkcyjny z zasobnikiem, niekoniecznie kondensata? Komfort korzystania z ciepłej wody z kotła dwufunkcyjnego a jednofunkcyjnego z zasobnikiem jest nieporównywalna.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppp.j
    Cytat Napisał 1950
    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala
    Zgłoś się do Broetje Polska. U mnie instalator coś pokopał i instalacja wyła jak przełączało się na CWU. Przyjechał ich specjalista, powierział że to nie piec tylko instalacja, powiedział co zrobić, instalator poprawił i mam OK.
    nie musisz się martwic o to,
    mam ich autoryzację,
    i dlatego też nie polecam

    Grzesiek,
    zamiast żółtego wolę biało-żółtego,
    i to chyba zrobię, ale nie mam teraz na to kasy

  17. #17

    Domyślnie

    1950 ,a z tych biało-żółtych lodówek dla 4 osobowej rodzinki i takiego domku jak w linku 15 czy 25kW ,chodzi mi najbardziej o cwu


    projekt

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jeżeli ciepla woda w dużych ilościach to 25 kW,
    naprawdę polecam,
    gupi byem że wtedy nie brałem biało-żółtego
    ale chodziło o kasę

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał ppp.j
    Cytat Napisał 1950
    wstyd powiedziec ale mam bardzo złą opinię o Broetje,
    mam WBS 22 i ciągle nawala
    Zgłoś się do Broetje Polska. U mnie instalator coś pokopał i instalacja wyła jak przełączało się na CWU. Przyjechał ich specjalista, powierział że to nie piec tylko instalacja, powiedział co zrobić, instalator poprawił i mam OK.
    nie musisz się martwic o to,
    mam ich autoryzację,
    i dlatego też nie polecam

    Grzesiek,
    zamiast żółtego wolę biało-żółtego,
    i to chyba zrobię, ale nie mam teraz na to kasy
    W domyśle miał być biało-żółty Czyli na rynku wiodą nadal vieśmak, zajączek i francuski pocałunek
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    jeżeli ciepla woda w dużych ilościach to 25 kW,
    naprawdę polecam,
    gupi byem że wtedy nie brałem biało-żółtego
    ale chodziło o kasę
    no właśnie ale ile to jest dużo , chciało by się oszczędnie ale i komfoftowo

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony