dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 129
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jachmiu

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam, podobny problem niedługo bede kupował i też nie wiem jaki najlepszy
    mam dwu pietrowy dom i kotłownia zaprojektowana jest z osobnym wejsciem nie ukrywam ze nie chce miec tam syfu chce zeby było oszczednie i bez awaryjnie bo w poprzednim domu byłą sytuacja ze schodze na dół a tam czarno... ( piec na ekogroszek a naprawa niezle kosztowała)

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    brotje już wisi, na razie ok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    cóż, będzie zarobek dla serwisu
    Tu była reklama....

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam znajomego instalatora. jest blisko. A co bedzie zobaczymy.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Obejrzyj wymiennik i wyobraź sobie jak go wyczyścić i jak sprawdzić czy jest czysty.
    Instalator to też człowieki widzi tyle co ty
    Tu była reklama....

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Obejrzyj wymiennik i wyobraź sobie jak go wyczyścić i jak sprawdzić czy jest czysty.
    Instalator to też człowieki widzi tyle co ty
    Użyje chemii ze trzy razy i przyjdzie po nowy wymiennik. Następnie padnie kilka elementów płyta wentylator zespół gazowy itp. to zrozumie, że już kupił dodatkowo 1,5 nowego kotła. Potem to już tylko żal i się naprawia i naprawia. Przecież wydałem kupe kasy, kiedyś musi się to odrobić. Prawda jest taka NIGDY! Ale to jest fajne, że tak ludzie myślą a my mamy pracę.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartek158

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-217
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mam piec Brotje od niedawna WGB28E , serwisant polecony na stornie www producenta powiedział abym kupił jakikolwiek termostat i on to skonfiguruje go przy uruchamianiu pieca - efekt jest taki ,że od dwóch tygodni ma 27 stopni w domu , a piec w ogóle nie przestaje grzać. Zadzwowniłem do niego i stwierdził ,że tak ma być bo jest włączona funkcja antyzamrożeniowa - piec będzie chodził prawie non stop dopóki temperatura zewnętrzna będzie ujemna i to normalne ,że nie reaguje na termostat pokojowy - wiec nie bardzo rozumiem jego logike i to całe ustawianie pieca i regulatora pokojowego. Zadzoniłem do innej firmy i wyjaśnili ,że co w menu pieca trzeba ustawić aby piec współpracował z termostatem. Niestety okazało się ,że firmowy termostat Brotje podaje do pieca wartość temperatury jaka jest w pokoju - piec po uwzględnieniu temp. na zewnątrz oraz krzywej grzania decyduje co ma robić i z jaką moca grzać. A zwykły termostat może jedynie włączyc piec na full lub go wyłączyć - jak piszą inni użytkownicy daje to odczuwalny wzrost zużycia gazu. Także autoryzowany serwisant nawet nie wie jaki sprzęt współpracuje z piecem . Jeśli kogoś to interesuje to mój serwisant obsługuje rejon Warszawa Ochota i kilak innych - wszystko można sprawdzić na stronie producenta.

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rem1964

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-417
    Posty
    1

    Domyślnie Kocioł brotje

    Cytat Napisał bartek158 Zobacz post
    Mam piec Brotje od niedawna WGB28E , serwisant polecony na stornie www producenta powiedział abym kupił jakikolwiek termostat i on to skonfiguruje go przy uruchamianiu pieca - efekt jest taki ,że od dwóch tygodni ma 27 stopni w domu , a piec w ogóle nie przestaje grzać. Zadzwowniłem do niego i stwierdził ,że tak ma być bo jest włączona funkcja antyzamrożeniowa - piec będzie chodził prawie non stop dopóki temperatura zewnętrzna będzie ujemna i to normalne ,że nie reaguje na termostat pokojowy - wiec nie bardzo rozumiem jego logike i to całe ustawianie pieca i regulatora pokojowego. Zadzoniłem do innej firmy i wyjaśnili ,że co w menu pieca trzeba ustawić aby piec współpracował z termostatem. Niestety okazało się ,że firmowy termostat Brotje podaje do pieca wartość temperatury jaka jest w pokoju - piec po uwzględnieniu temp. na zewnątrz oraz krzywej grzania decyduje co ma robić i z jaką moca grzać. A zwykły termostat może jedynie włączyc piec na full lub go wyłączyć - jak piszą inni użytkownicy daje to odczuwalny wzrost zużycia gazu. Także autoryzowany serwisant nawet nie wie jaki sprzęt współpracuje z piecem . Jeśli kogoś to interesuje to mój serwisant obsługuje rejon Warszawa Ochota i kilak innych - wszystko można sprawdzić na stronie producenta.
    Proszę Pana proszę koniecznie zmienić serwisanta - ten typ kotła współpracuje nie z ,, byle jakim zwykłym termostatem " ale z dwoma konkretnymi modelami i nie jest to termostat , ale sterownik który komunikując się z kotłem wymienia -dostarcza w obie strony informacje na podstawie których kocioł reaguje na to co się dzieje w pomieszczeniu .
    pozdrawiam - Serwis Brotje

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał rem1964 Zobacz post
    Proszę Pana proszę koniecznie zmienić serwisanta - ten typ kotła współpracuje nie z ,, byle jakim zwykłym termostatem " ale z dwoma konkretnymi modelami i nie jest to termostat , ale sterownik który komunikując się z kotłem wymienia -dostarcza w obie strony informacje na podstawie których kocioł reaguje na to co się dzieje w pomieszczeniu .
    pozdrawiam - Serwis Brotje
    Kolego rem1964 przykro mi ale się mylisz. Do tego modelu kotła można podłączyć każdy termostat ze stykiem NO-NC. Wystarczy prawidłowo skonfigurować automatykę. Oczywiście może też pracować z regulatorami pomieszczeń firmy BROTJE

    Pozdrawiam.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cześć Wam,

    jak jest z tym Brotje? bo do naszej 130m2 parterówki do wody i podłogówki (100%) zaproponowano nam BBK E 22. Brac czy uciekac?

    Pozdrawiam,
    Kuba

  11. #71

    Domyślnie

    Jesli chcesz grzac podłogówke na bezposrednim przepływie to troche marnie widze w tym kotle

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał beny_hil Zobacz post
    Jesli chcesz grzac podłogówke na bezposrednim przepływie to troche marnie widze w tym kotle
    hmm myślisz? bardziej się o jakość obawiałem niż o to czy wyrobi przy tej podłogówce...

    - Moc: 22 kW

    - Nominalny zakres obciążenia cieplnego: 4,9 do 22 kW

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus Zobacz post
    Ja kupiłem Broetje EcoCondens Kompakt BBK 22C, jeszcze nie podłączony. Zobaczymy.
    Mam poprzedni model i niestety porażka - przez 4 lata użytkowania nie wymieniono jedynie obudowy. Gwarancja minęła, serwisant się*zwinął wysyłając zmiennika, który 2-3 razy w roku coś czyści, naprawia. uszczelnia. I tak w kółko. Nie trzyma ciśnienia - trzeba przynajmniej raz na miesiąc (wersja optymistyczna) uzupełniać wodę, która nie wiadomo gdzie ucieka. +30 stopni na podwórku a kaloryfery gorące. Do tego okresowo wyje jak potępiony - słychać go nawet na podwórku. Chyba w tym roku wymienię bo mam dosyć.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Współczuję z takim egzemplarzem, wersje E mają m.in. lepszą konstrukcję wymiennika.
    Ze swojej strony nie mam zastrzeżeń do Broetje. W przypadku kubaara zdecydowałbym się na model BBS 15 E - moc kotła znacznie lepiej dobrana do potrzeb budynku.

    D-fens dolewanie wody do układu wskazuje na nieszczelność w układzie hydraulicznym lub otwieranie się zaworu bezpieczeństwa np. z powodu uszkodzonego naczynie przeponowego. Na nieszczelność w układzie można zaradzić chemią - np.: Repa therm.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  15. #75

    Domyślnie

    Mam piec gazowy Brotje, kondensacyjny - nie polecam największemu wrogowi - koszty eksploatacji dramatyczne, od kiedy skończyła się gwarancja praktycznie co roku przeznaczam 1000-1500zł na naprawy.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    A możesz napisać na co konkretnie poszły te pieniądze?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    A możesz napisać na co konkretnie poszły te pieniądze?
    Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi - opiszę tylko ostatnie ostatnie 2 lata: chemiczne czyszczenie wymiennika, zawór gazowy + standardowa wymiana jakiejś części (już nie pamiętam czego, musiałbym sprawdzić w książce serwisowej)+przyjazd serwisu 3 razy, w sumie koszty około 3.000zł. Dodam, że kocioł (Brotje 22 WBS) jest regularnie serwisowany, nie ma mowy o żadnych zaniedbaniach z mojej strony. W następnym roku, jeżeli koszty eksploatacyjne pieca pozostaną na tym samym poziomie to przekroczą cenę jego zakupu...

    Pozdrawiam

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Czyszczenie tego wymiennika chemią jest normalne, raz na kilka lat łącznie z wyciągnięciem wymiennika z kotła. Standardowo wymieniana jest uszczelka palnika - kilkadziesiąt złoty.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Obejrzyj wymiennik i wyobraź sobie jak go wyczyścić i jak sprawdzić czy jest czysty.
    Instalator to też człowieki widzi tyle co ty
    NIe trzeba do tego zaglądać, wystarczy znać zasadę działania tego kotła i wiedzieć jak sprawdzić jego sprawność....

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Użyje chemii ze trzy razy i przyjdzie po nowy wymiennik. Następnie padnie kilka elementów płyta wentylator zespół gazowy itp. to zrozumie, że już kupił dodatkowo 1,5 nowego kotła. Potem to już tylko żal i się naprawia i naprawia. Przecież wydałem kupe kasy, kiedyś musi się to odrobić. Prawda jest taka NIGDY! Ale to jest fajne, że tak ludzie myślą a my mamy pracę.
    Chyba nie wiesz o czym piszesz
    Serwisuję Viessmany, Junkersy itp. i co ? w nich nie padają zespoły gazowe? już nie wspominam o cenach płyty głównej i wentylatorów np. w takich Viessmanach.... Vitodens 200 płyta główna 2350zł. no rewelacja


    Obsługuję brotje 25kW 50kW 100kW w których regularnie przelewam wymiennik chemią jeszcze nigdy nie wymieniałem wymiennika....
    Większość problemów wynika z kiepskiego serwisu.... Nie raz spotkałem się z kotłem który "Panie co rok czyszczony" a po otwarciu komory spalania okazuje się że kocioł był czyszczony , ale szmatką z wierzchu
    Każdy kocioł ma plusy i minusy ale przez marną obsługę serwisową długo nie będą chodzić bezawaryjnie.
    Obecnie Brotje wypuściło nową Serię kotłów EVO. Wymiennik pokryty jakąś nano powłoką coś jak w buderusie gb 172 oraz, autokalibracja co 100h pracy więc w teorii powinny być mniej podatne na zabrudzenia

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony