dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 129
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Więcej info w instrukcji
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Tak ku pamięci... jeśli komuś "buczy kocioł" na niskiej mocy (dotyczy to wszystkich kotłów - nie tylko Broetje) to wielce prawdopodobne jest, że należy skontrolować kocioł analizatorem spalin i zwiększyć O2 .

    Nowy model WGB EVO H to już inna bajka - sam kontroluje i dobiera skład mieszanki - kontrola za pomocą elektrody jonizacyjnej.
    Jeśli Brotje buczy to zazwyczaj z powodu brudnego wymiennika, lub krótki odcinek kominowy, bądź sporo kolanek na kominie....

    Evo kontrolujesz ale nic nie ustawiasz...

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam, Czy ktoś miał doświadczenie z kotłem BROTJE WGB EVO 15H?
    Czy taki piec jest warty uwagi? Czy może uciekać jak najdalej?

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał BusolaYR Zobacz post
    Witam, Czy ktoś miał doświadczenie z kotłem BROTJE WGB EVO 15H?
    Czy taki piec jest warty uwagi? Czy może uciekać jak najdalej?
    Ja osobiście kilka zamontowałem. Fajne ciche urządzenie. Według mnie dużą zaletą jest osobna pompa na CO i osobna na ładowanie zasobnika (brak zaworu przełączającego) oraz system Evo (taka sonda lambda) sam sobie reguluje mieszankę do spalania. Robiłem już przeglądy i po stanie jaki zastałem po otwarciu wymiennika widac ze dobrze to wpływa na eksploatacje. Sam będę u siebie montował więc będę mógł więcej powiedzieć za jakiś czas rzetelniej
    Podstawa to dobry serwisant, zresztą jak zawsze...

  5. #105

    Domyślnie

    Wyżalałem się już w tym wątku na 3 stronie ale wczoraj kolejny przegląd kotła (230zł), kocioł znowu buczał na małej mocy. Coś tam dało się jeszcze podregulować ale serwisant mówił, że jak znowu zacznie buczeć to kolejne płukanie wymiennika (500 zł).
    Aha, ja na żadną akcją serwisową na wymianę wadliwych płyt głównych się nie załapałem mimo wielu telefonów i maili do importera i do centrali Brotje w Niemczech. Po prostu olanie sprawy, produkt już nie podlegał gwarancji i tyle. Wymiana płyty kosztowała chyba 1600 zł.

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    Wyżalałem się już w tym wątku na 3 stronie ale wczoraj kolejny przegląd kotła (230zł), kocioł znowu buczał na małej mocy. Coś tam dało się jeszcze podregulować ale serwisant mówił, że jak znowu zacznie buczeć to kolejne płukanie wymiennika (500 zł).
    Aha, ja na żadną akcją serwisową na wymianę wadliwych płyt głównych się nie załapałem mimo wielu telefonów i maili do importera i do centrali Brotje w Niemczech. Po prostu olanie sprawy, produkt już nie podlegał gwarancji i tyle. Wymiana płyty kosztowała chyba 1600 zł.
    Temat wadliwych płyt był w starszych modelach, a można to było zalatwić płytką za pare złotych bez wymiany płyty, ale właśnie tak to jest z niektorymi majstrami ;-/

    skąd jesteś ? jak ktoś bierze tyle za przegląd to właśnie taka jest jego jakość ;/ wyślij mi pocztą ten wymiennik


    w Evo już tych problemów niema...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Temat wadliwych płyt był w starszych modelach, a można to było zalatwić płytką za pare złotych bez wymiany płyty, ale właśnie tak to jest z niektorymi majstrami ;-/

    skąd jesteś ? jak ktoś bierze tyle za przegląd to właśnie taka jest jego jakość ;/ wyślij mi pocztą ten wymiennik .
    Mam kocioł WBS (1f) zainstalowany prawie 10 lat temu. Co z tego że podobno można było naprawić wadliwą płytę za kilka złotych jak ani autoryzowany serwis, ani importer (Bims Plus), ani nawet centrala w Niemczach (też do nich pisałem) o tym nie wiedział? Takie czasy, że się nie naprawia ale po prostu wymienia całe moduły. A zlewka zaprezentowana przez importera i producenta mówi wiele o traktowaniu swoich klientów.
    No i kolejny update: przegląd był zrobiony tydzień temu i niby jeszcze się dało podregulować kocioł aby nie było buczenia. Ale buczenie jednak znowu się pojawiło i dzisiaj serwisant wymienia wymiennik na przepłukany (500 zł). A dziś rano kolejna niespodzianka: zimna woda i kocioł pokazuje błąd 133 "przekroczony czas...).
    4 raz płukanie wymiennika w ciągu niecałych 10 lat.
    Firma Broetje w swoim najlepszym wydaniu.

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    Co z tego że podobno można było naprawić wadliwą płytę za kilka złotych jak ani autoryzowany serwis, ani importer (Bims Plus), ani nawet centrala w Niemczach (też do nich pisałem) o tym nie wiedział? Takie czasy, że się nie naprawia ale po prostu wymienia całe moduły. A zlewka zaprezentowana przez importera i producenta mówi wiele o traktowaniu swoich klientów.
    .
    Jak mogą nie wiedzieć skoro sami wyprodukowali dedykowany zestaw naprawczy ?

    Jak się spaździerzy ten wymiennik raz to takim płukaniem u klienta odwleka się problem na potem i tak w kółko. Mówiłem wyślij mi ten wymiennik...

    i zmień majstra bo Cie tak bedzie orał i orał...

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    M.
    4 raz płukanie wymiennika w ciągu niecałych 10 lat.
    Firma Broetje w swoim najlepszym wydaniu.
    Wymiennik trzeba płukać co roku . Dłuższa przerwa powoduje takie zapieczenie ,że skuteczne wypłukanie jest niemożliwe( bardzo trudne)

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Wymiennik trzeba płukać co roku . Dłuższa przerwa powoduje takie zapieczenie ,że skuteczne wypłukanie jest niemożliwe( bardzo trudne)
    Kolego bajki piszesz... podstawowym problemem jest praca kotla podczas wykańczania domów mieszkań. Nie raz widziałem jak kocioł po pierwszym sezonie w środku wyglądał jak by wrzucili do niego worek gipsua na wierzchu kotla 2cm pyłu...Jak znajdę to wrzucęfotki....

    Jeśli kocioł ma poprawnie wykonana instalacje kominowa zaciąga czyste powietrze jest wyregulowany i czyścigo serwisant z głową to wystarczy demontaż wymiennika raz na 2-3 lata jest to opisane przez producenta. A najczęściej przegląd wygląda tak że wszystko z wymiennika wyczyszcza szczoteczka i wpier..lą cały osad w wymiennik i mysla ze przeleci do kanalizacji A on zostaje na dole wymiennika i po temacie... w rezultacie wychodzi ze serwisant tylko pogarsza jego stan...A potem przez takich pseudo fachurow problemy bo przecież był regularnie serwisowany

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Kolego bajki piszesz...
    Jeśli kocioł ma poprawnie wykonana instalacje kominowa zaciąga czyste powietrze jest wyregulowany i czyścigo serwisant z głową to wystarczy demontaż wymiennika raz na 2-3 lata jest to opisane przez producenta. y
    Ja napisałem o płukaniu nie o wyjmowaniu . Jak Ty przeczytałeś instrukcję.

    Tam żadna szczoteczka nie wchodzi . Ty widziałeś ten kocioł?

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Wykonanie płukania tego wymiennika zgodnie z przepływem spalin jest największym debilizmem jaki można zrobić. Cały brud spływa na dół wymiennika gdzie radiatory sa najgesciej....czyszczenie szczotka miałem na myśli góry komory spalania gdzie wchodzi palnik cylindryczny.bez zdemontowania można plukac co dzień i nic nie pomoże. Wszystko trzeba wykonać od tyłu...I właśnie dzięki takim asom są potem problemy

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Wykonanie płukania tego wymiennika zgodnie z przepływem spalin jest największym debilizmem jaki można zrobić. Cały brud spływa na dół wymiennika gdzie radiatory sa najgesciej....czyszczenie szczotka miałem na myśli góry komory spalania gdzie wchodzi palnik cylindryczny.bez zdemontowania można plukac co dzień i nic nie pomoże. Wszystko trzeba wykonać od tyłu...I właśnie dzięki takim asom są potem problemy
    Ciekawe z jakiego powodu pokryto dobre wymienniki warstwą ochronną.

    Rozcinałeś taki wymiennik ,że wiesz jaka jest jego konstrukcja w środku . Normalnie tego nie widać. Na szkoleniach w Wawie zalecano taki sposób płukania . Wodą od góry .
    Jak się okazało ,że bywaja problemu to wymyślono specjalny płyn ( działał średnio).
    Teraz powłoka z policzegoś .
    Nie wiem ile masz kociołków pod opieką . ja ze 30 szt . zatykały się wymienniki ( niech bedzie ,ze moja wina) padały płyty 6 szt , wentylatory 4 szt . kotły maja od 7do 5 lat.
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 26-03-2017 o 19:07

  14. #114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ciekawe z jakiego powodu pokryto dobre wymienniki warstwą ochronną.

    Rozcinałeś taki wymiennik ,że wiesz jaka jest jego konstrukcja w środku . Normalnie tego nie widać. Na szkoleniach w Wawie zalecano taki sposób płukania . Wodą od góry .
    Jak się okazało ,że bywaja problemu to wymyślono specjalny płyn ( działał średnio).
    Teraz powłoka z policzegoś .
    Nie wiem ile masz kociołków pod opieką . ja ze 30 szt . zatykały się wymienniki ( niech bedzie ,ze moja wina) padały płyty 6 szt , wentylatory 4 szt . kotły maja od 7do 5 lat.
    Rozcinałem, mam dwa rodzaje pocięte. ja myślę że mam trochę więcej ale nie o tym temat. W innych kotłach rozumiem że płyty i wentylatory sie nie psują? porównaj ceny tych części z innymi producentami.

    zerknij https://www.youtube.com/watch?v=sBZ7zZV38Vk

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Rozcinałem, mam dwa rodzaje pocięte. ja myślę że mam trochę więcej ale nie o tym temat. W innych kotłach rozumiem że płyty i wentylatory sie nie psują? porównaj ceny tych części z innymi producentami.

    zerknij https://www.youtube.com/watch?v=sBZ7zZV38Vk
    Ja mam pod opieką około 500 kotłów gazowych . Ale jakoś z tymi i MCRII mam najgorsze doświadczeni . No może jeszcze WOLFy kondensacyjne z przed kilku lat.

    Żeby ten Bretiak tak się otwierał jak na filmie , to nie montował bym innych tylko takie.
    A tak otwiera się ACV.

    Teraz poczekam i poobserwuję zanim zamontuję .
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 26-03-2017 o 20:24

  16. #116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja mam pod opieką około 500 kotłów gazowych . Ale jakoś z tymi i MCRII mam najgorsze doświadczeni . No może jeszcze WOLFy kondensacyjne z przed kilku lat.

    Żeby ten Bretiak tak się otwierał jak na filmie , to nie montował bym innych tylko takie.
    A tak otwiera się ACV.

    Teraz poczekam i poobserwuję zanim zamontuję .
    MCR to jest dopiero "tani" kocioł w naprawie

    Acv fajny, i też sporo zamontowałem, ale ten wymiennik ma mniejszą sprawność. . .

    I też zdarzało mi się że czujnik ciśnienia wodę puszczal, wentylator jeczał...w dzisiejszych czasach nie ma urządzeń bez wad. Takie czasy

    Z ciekawostek wyszedł jeszcze z budżetówek brotje z wymiennikiem z nierdzewki jak vaillant itp. Cenowo naprawdę spoko.

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    MCR to jest dopiero "tani" kocioł w naprawie

    Acv fajny, i też sporo zamontowałem, ale ten wymiennik ma mniejszą sprawność. . .

    I też zdarzało mi się że czujnik ciśnienia wodę puszczal, wentylator jeczał...w dzisiejszych czasach nie ma urządzeń bez wad. Takie czasy

    Z ciekawostek wyszedł jeszcze z budżetówek brotje z wymiennikiem z nierdzewki jak vaillant itp. Cenowo naprawdę spoko.
    Vailant ok . ciekawe

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Jak mogą nie wiedzieć skoro sami wyprodukowali dedykowany zestaw naprawczy ?

    Jak się spaździerzy ten wymiennik raz to takim płukaniem u klienta odwleka się problem na potem i tak w kółko.i zmień majstra bo Cie tak bedzie orał i orał...
    W momencie kiedy płyta definitywnie odmówiła współpracy nikt nie wiedział nic o zestawie naprawczym. Dobijałem się w tej sprawie nawet do Niemiec. Zlewka totalna i chowanie głowy w piasek.
    Majstra już zmieniłem ale jak była padaka tak jest.

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    W momencie kiedy płyta definitywnie odmówiła współpracy nikt nie wiedział nic o zestawie naprawczym. Dobijałem się w tej sprawie nawet do Niemiec. Zlewka totalna i chowanie głowy w piasek.
    Majstra już zmieniłem ale jak była padaka tak jest.
    Dokładnie tak miałem . Informacja była limitowana

  20. #120

    Domyślnie

    Z moim WBS 22 też serwis nie mógł sobie poradzić kocioł załączał się ale do pierwszego wyłączenia palnika potem włączał się , był płomień ale kocioł się wyłączał bo nie wykrywał płomienia ( albo płyta gł. albo rampa gazowa - takie gdybanie ), był za stary nawet na dodatkową płytkę ale internet dał radę . Wymieniłem kondensator ( za 4 zł ) na płycie głównej i kocioł ożył .

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony