dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 277 z 277
  1. #261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibolek

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    silesia
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie,
    jesteśmy z małżonką na etapie remontu mieszkania a dokładnie elektryk zrobił właśnie elektrykę, jednak na razie bez gniazdek, przełączników itp.
    Wyprowadził kable tam gdzie mają być i tyle.
    Naliczyłem: 15 gniazdek, 7 przełączników w tym 2 schodowe, 7 punktów oświetlenia górnego.

    Moje pytanie jest następujące... ile za taką instalację, nie zakończoną jeszcze powinien wziąć pieniążków?
    Dodam że ja przywoziłem i kupowałem sam materiały. On zajmował się robocizną.

    Elektryk starej daty, z polecenia i wszystko na puszki robił i na dodatek trzeba mu było pomagać w wycinaniu betonu itp..

    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc !

  2. #262

    Domyślnie

    Teraz po wykonaniu instalacji chcesz ustalać cenę z elektrykiem?

    Hasło przewodnie "remont", a to oznacza + 50-100% standardowej ceny przy założeniu, że mieszkanie było puste i elektryk nie przenosił gratów.

    Jeśli to była wielka płyta to ciesz się że znalazłeś kogoś kto się tego podjął.
    Robiłem kiedyś remont instalacji w M2 w Chorzowie w wielkiej płycie.
    4 dni zajęły nam bruzdy i otwory. 2 dni kable i rozdzielnica.
    Wzięliśmy ~1000zł za robotę, bo tak się nieświadomie umówiliśmy przed
    W ciągu 6 dni od rana do nocy robimy w bruzdach dom jednorodzinny 250m2 za który bierzemy 5-10x tyle.
    Z remontów instalacji wyleczyłem się skutecznie.

  3. #263

    Domyślnie

    ja wole sie umowic na poczatku ze calosc bedzie kosztowac tyle i tyle i dopuszczamy np 500 pln ewent zwyzki jesli cos wypadnie.
    nasz elektryk [w rodzinie cos tam juz robil, sprawdzony, z okolicy, mama mowi ze solidny] powiedzial ze jemu nei chce sie liczyc punktow, tylko ze moze sie umowic na calosc. powiedzial nam stawke za dom ok. 130m2 powierzchni uzytkowej plus garaz, rozbite na 3 pietrach - ok. 4k pln. oczywiscie bez materialow.
    ponadto elektryk zrobil dobre wrazenie na moim chlopaku, ktory jest elektronikiem. Ponadto moj luby stwierdzil ze w sumie tez ma uprawnienia na polozenie pradu, ale fachowiec co robi to nie pierwszy raz wie jak do tego podejsc, jak cos bardziej praktyczniej pociagnac no i moj luby potwierdzil ze jemu po prostu nie chce sie samemu tego robic. z checia pomoze elektrykowi i zobaczy fachowca w akcji, ale sam za remont sie nie bierze. bo tak - jest to zmiana swiatla a nie kladzenie wszyskiego w nowym budynku.
    fakt - mowilismy ze chcemy kompleksowo - ale nie pamietam juz czy wspominalismy o domofonie, alarmie... bo tv, internet to na pewno.
    i jesli bede miala zaplacic 4000 czy 4500 to i tak bede zadowolona. grunt zeby miec dobrze zrobiony system i basta!

    [a tak - i mnie tez nei chce sie liczyc ile to punktow by bylo - bo jak mnie mama uswiadomila - puntk to tez puszka.... super ze elektryk chce za calosc sie ugadac no i raczej sie spodziewa jakis dodatkowych swiatelek i pierdolek.... ]

  4. #264
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    ja wole sie umowic na poczatku ze calosc bedzie kosztowac tyle i tyle i dopuszczamy np 500 pln ewent zwyzki jesli cos wypadnie. .... ]
    Wszystko jest OK jeśli w trakcie prac czegoś nie będziecie doliczać.
    Przykład.
    Klientka przez prawie miesiąc zbywała mnie, że za dużo, że za drogo, że to, że tamto. W końcu podpisała mi bardzo szczegółową ofertę na wykonanie prac, w której miałem bardzo szczegółowo wyszczególnione co będzie w każdym pomieszczeniu. Po prostu bardziej szczegółowo się nie dało i ... dopiero po podpisaniu umowy na konkretną sumę zaczęła sobie dodawać, myślać, że to również będzie w cenie. Dosłownie to wszystko co wcześniej odrzuciła bo było "niepotrzebne" to teraz sobie zażyczyła. W sumie to koszty całkowite zmieniło się o ponad 20%. W takiej sytuacji gdybym nie miał podpisanej bardzo szczegółowej oferty to był "popłynął".
    Jestem przeciwny wycenom za całość kiedy klient jeszcze sam nie wie czego chce.
    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    ... Ponadto moj luby stwierdzil ze w sumie tez ma uprawnienia na polozenie pradu, ale fachowiec co robi to nie pierwszy raz wie jak do tego podejsc, jak cos bardziej praktyczniej pociagnac no i moj luby potwierdzil ze jemu po prostu nie chce sie samemu tego robic. z checia pomoze elektrykowi i zobaczy fachowca w akcji, ale sam za remont sie nie bierze. ...
    Same uprawnienia E, gdzieś tam zdobyte nie świadczą o tym, że można zrobić dobrą instalację w XXI wieku. To tak jak bym powiedział, że mam prawo jazdy na ... motory i ... pojadę ciężarówką z przyczepą. Owszem można pojechać ale samo przygotowanie to takiego wyczyny zajmie sporo czasu i energii a jeszcze nie wiadomo czy się uda.
    Kilka lat temu robiłem instalację w domku dla jednego pana, który z zawodu był elektrykiem ale nie pracował w zawodzie. Całkiem miło się nam rozmawiało bo facet wiedział czego chce i jak mu zaproponowałem coś nietypowego to w mik wiedział o co chodzi.
    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    ... mowilismy ze chcemy kompleksowo - ale nie pamietam juz czy wspominalismy o domofonie, alarmie... bo tv, internet to na pewno.
    i jesli bede miala zaplacic 4000 czy 4500 to i tak bede zadowolona. grunt zeby miec dobrze zrobiony system i basta!...
    TO ja czegoś nie rozumiem. Chcesz mieć dobrze zrobiony system ale nie wiesz co będzie robił? W takiej sytuacji sporo mu będzie brakowało do dobrego bo jak już dołożenie kilku przewodów do domofonu to jest "pikuś" to już zrobienie (i zaprojektowanie) alarmu a na dokładkę by był kompatybilny z innymi elementami instalacji teletechnicznych to już jest całe mnóstwo możliwości.
    Ot kolejny przykład.
    Kompletny alarm za jakieś 1,8k zł. a inny za 5,4k zł z całkiem innymi możliwościami i dodatkami. Rozpiętość za ponad 500 zł.
    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    ... [a tak - i mnie tez nei chce sie liczyc ile to punktow by bylo - ]
    Nie skomentuję.
    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    ... no i raczej sie spodziewa jakis dodatkowych swiatelek i pierdolek.... ]
    I pewnie za owe 500 zł.? To nie wiele można zaoferować.

  5. #265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Jest cena za punkt elektryczny w kanadyjczyku?

    A czy ktoś może mi podpowiedzieć ile może kosztować robocizna za wykonanie elektryki w domu szkieletowym.
    Dom parterowy 10x10m, szkielet widoczny jak się patrzy. Stropu nie ma, dostęp dobry.
    Przewody w peszlach, łączenie przewodów w puszkach wyłączników światła.
    W domu naliczyłem ok 30 niezależnych obwodów prowadzonych bezpośrednio do rozdzielni. i ok 110 punktów.
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest cena za punkt w kanadyjczyku?
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  6. #266

    Domyślnie

    Mało kto się podejmuje elektryki w drewnianych domach.
    Tutaj wszelkie niedociągnięcia są koszmarnie drogie w naprawie.
    Tutaj wszelkie błędy montażowe są tragiczne w skutkach.

    Przyjmij że cena za punkt będzie taka sama jak w budynku murowanym z montażem instalacji wtynkowym.
    Łączenie instalacji w głębokich puszkach jest już standardem.

  7. #267

    Domyślnie

    pawgar - w domu o pow ~100m2 masz 110 punktów i 30 obwodów ? Gdzie to wszystko upchnąłeś ?

  8. #268
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DiMeteo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie Brygada do elektryki

    Cytat Napisał angelnight Zobacz post
    Dom 134m2,
    -80 punktów (oświetlenie schodowe, kilka krzyżowych, oświetlenie zewnętrzne)
    -okablowanie alarm w calym domu
    -wkopanie kabla do furtki
    -wkopanie kabla do pompy
    -linie telefoniczne
    -rozdzielnia
    prace trwały 3 dni. trzech elektrykow, materiał przywiezli swój. wszystko zrobili tak jak chcialam.
    nawet mnie nie bylo przy tych pracach, dopiero na koniec.
    wszystko ładnie poukladane, w szafeczce wszystko z opisami. pieknie po sobie posprzatali.
    oczywiscie mieli wszystkie uprawnienia, otrzymalam na koniec dokumenty do odbioru.
    cena szok 4000 za wszystko.
    przypominam ze jest to woj. mazowieckie, a panowie bylki z okolic Warszawy.
    Mozesz podesłać namiary na tę brygadę?

    pozdrawiam

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Szukam elektryka do nowej instalacji w mieszkaniu z 1956 roku. Mieszkanie w kamienicy ceglanej na Żoliborzu, obecna instalacja to porażka - jeden bezpiecznik na całe mieszkanie (53m2), nie była nigdy wymieniana. Był u mnie jeden pan i rzucił cenę 5 tys, nie mam pojęcia czy to dużo - brak skali porównawczej. Będę wdzięczna za podpowiedzi!

    Pozdrawiam

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    26

    Domyślnie

    ja w domek niecale 100m2 , tez naliczylem okolo 100 punktow, , wystarczy oswietlenie schodow i klatki i juz jest 11 punktow, kilka ledow w kuchni i salonie i kolejne 10 punktow, do tego po minium dwa gniazdka na pokoj, plus w kuchni i salonie troszke dodatkowych i juz robi sie znowu 15 punktow, do tego punkty oswietlenia na zewnatrz nad drzwiami, tarasem, tv, kablowka itd i uzbiera sie tego, elektryk bierze u mnie 35 zl za punkt, material kupie sam, do tego dodatkowo montaz rozdzielni, pomiary to wszytsko jest dodatkowa kasa,wyjdzie cos miedzy 7-8 tys kompelks,
    Ostatnio edytowane przez mateusz1985 ; 11-02-2015 o 16:10

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz1985 Zobacz post
    ja w domek niecale 100m2 , tez naliczylem okolo 100 punktow, , wystarczy oswietlenie schodow i klatki i juz jest 11 punktow, kilka ledow w kuchni i salonie i kolejne 10 punktow, do tego po minium dwa gniazdka na pokoj, plus w kuchni i salonie troszke dodatkowych i juz robi sie znowu 15 punktow, do tego punkty oswietlenia na zewnatrz nad drzwiami, tarasem, tv, kablowka itd i uzbiera sie tego, elektryk bierze u mnie 35 zl za punkt, material kupie sam, do tego dodatkowo montaz rozdzielni, pomiary to wszytsko jest dodatkowa kasa,wyjdzie cos miedzy 7-8 tys kompelks,
    7-8 kompleks masz na mysli sama robote czy doliczas koszt materialow?

  12. #272
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    witam,
    ja placilem 50zl z materialem od punktu
    wyszlo chyba ze 125 punktow

  13. #273
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ryszard Mocny

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-876
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tu masz cennik http://ekinstal.pl/cennik/ .Sprawdzony elektryk warszawa sam korzystałem z ich usług i wiem, że znają się na rzeczy także ceny powinny mniej więcej tak się prezentować.

  14. #274

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    W rejonie małopolski (30km od Krakowa) wychodzi średnio około 30-40zł za punkt bez materiału. Rozdzielnica zależnie od wyposażenia. Jeśli ktoś chce zdjęcia to poproszę o podesłanie maila bo nie mogę ogarnąć jak wstawić tu zdjęcia w dobrej rozdzielczości.

    A punkty są liczone tak:
    Gniazdo pojedyncze – 1 pkt
    Każde dodatkowe gniazdo w ramce – 0,5pkt
    Wypust oświetleniowy (lampa) wraz z jednym łącznikiem (dowolny typ łącznika) – 1 pkt
    Dodatkowy łącznik na obwodzie oświetleniowym (dowolny typ łącznika) – 0,5 pkt
    Dodatkowy wypust oświetleniowy (lampa) na obwodzie oświetleniowym – 0,5 pkt
    Dzwonek + łącznik – 1 pkt
    Obwód sterowania bramą, furtką – 1 pkt
    Gniazda teletechniczne (tv-sat, sieć komputerowa, telefoniczna, domofonowa) każdy wypust – 1 pkt

    Materiał rozliczony z faktycznego zużycia czyli dostałem informację ile mniej/więcej powinno wyjść materiału ale płaciłem za kable które są w ścianach co do metra.

    Za średni domek bez wodotrysków wyszło 4,5 tyś robocizny i 5 tyś materiał.

  15. #275

    Domyślnie

    Lepiej sie umówić na kwotę za całe wykonanie roboty , a nie za punkty. Zawsze coś dojdzie, trzeba przesunąć, itp. Mój za dom i garaż wziął 3,5 tys. - dom 195 m2, garaż 42 m2. Punktów od groma i ciut, ciut. Siedział półtora miecha

  16. #276
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Jasne - umówisz się przed rozpoczęciem jego pracy co on ma robić i za ile, poźniej dołożysz mu punktów a on i tak wykona wszystko w ustalonej kwocie.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  17. #277
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    u mnie coś ponad 100 punktów robili we dwóch 4 dni. 50zł od punktu z materiałem. Za części w skrzynce płaciłem dodatkowo. Cena z pomiarem i dokumentacją.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony