dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 277
  1. #1

    Domyślnie ile za elektryka

    Witam.
    Mam spotkanie z elektrykiem i chcę wiedzieć ile trzeba dziś zapłacić za od punktu.
    Jak się liczy instalacje alarmową, TV, oraz podłączenie bramy, domofonu i kina domowego.
    Czekam na odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej sie umówić na kwotę za całość, a nie za punkty. Zawsze coś dojdzie, trzeba przesunąć, itp. Mój za dom i garaż wziął 3,5 tys. - dom 195 m2, garaż 42 m2. Punktów od groma i ciut, ciut. Siedział cały miesiąc.

  3. #3

    Domyślnie

    Wykonanie instalacji elektrycznej wg standardowego projektu w domku o pow. ok. 150m2, to ok. 1500zł. za robociznę.

  4. #4

    Domyślnie

    Elektrycy z którymi rozmawiałem brali 32-50 zł za punkt i do tego różnie liczyli punkt... Jak to sobie policzyłem to robocizna wychodzi od 4-8 tys. za całość.

    Dom około 200m2 całość łącznie z garażem i pom. gosp. - wyszło mi około 150 punktów, łącznie z alarmem, tv, rtv...

    Wybrałem najtańszego

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    U nas robocizna za punkt to 30 zł. Elektryk sprawdzony więc nawet nie szukaliśmy innego. Poza tym cena wydawała nam się całkiem dobra.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro790

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    cena 50zł za punkt z materiałem jest rozsądna, czy może zbyt wygurowana

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro790
    cena 50zł za punkt z materiałem jest rozsądna, czy może zbyt wygurowana
    W moim odczuciu bardzo rozsądna (tylko zalezy czy materiał zgodny ze sztuką)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiaterwiater
    Wykonanie instalacji elektrycznej wg standardowego projektu w domku o pow. ok. 150m2, to ok. 1500zł. za robociznę.
    Warto tylko dodać, że standardowe projekty są do d... i chyba nikt tym się nie sugeruje.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U nas też 50 zł z punkt (z materiałem). Oczywiście przełącznik schodowy liczony jest x2, siła x3. Dużo tego wyszło.
    marta

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.
    U nas też 50 zł z punkt (z materiałem). Oczywiście przełącznik schodowy liczony jest x2, siła x3. Dużo tego wyszło.
    No jestem w stanie zrozumieć że włącznika schodowy x2. ale że siła x3 to jakoś po mojejmu trochę zdzierstwo.

  11. #11

    Domyślnie re

    my zapłaciliśmy 7.800zł. za wykonanie instalacji elektrycznej,internet,wideofon,TV. Dom o powieżchni 140m2

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie za standardową instalację domu o pow. uzytkowej 120 m 2 - budowa pod Warszawą - 2000 zł za robociznę. Nie liczyliśmy punktów.
    ps Miałem oferty opiewające nawet na ok 200 zł z punktu.

    Pozdr,

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Dom 120m2 p.u.:
    30zł/punkt z materiałem + 30 zł za każdy punkt instalacji TV + osobno skrzynka + tablica + koszt przewodu od skrzynki do tablicy + siła. Razem wyszło 3100 zł.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    A jak jest u Was z białym montażem? Czy też licza od punktu? Ja się umówiłem za konkretną kwotę elektryki (całość) wraz z białym montażem. 150m2 + 60m^2 piwnic - 4 tys.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  15. #15

    Domyślnie

    My mieliśmy różne oferty:
    - 43, 45 zł. za punkt z materiałem, 25 zł sama robocizna. Ostatecznie stanęło na 23 zł. + materiały zakupowane w hurtowni z rabatem 70% - tak, taki rabat (zastanawia mnie tylko ile marży mają takie hurtownie).
    Ale najdziwniejsze było to, że każdy inaczej liczył punkty, rozbawił mnie jeden, który powiedział, że jak wyłącznik ma dwa przyciski, to liczy jak dwa punkty - ten odpadł, po tym stwierdzeniu.

  16. #16

    Domyślnie

    70% rabatu,patrzcie patrzcie
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    70% rabatu,patrzcie patrzcie
    W przypadku kabli i przewodów to standardowy rabat (bynajmniej przy obecnej cenie miedzi). Każdy pierwszy lepszy człowiek z ulicy te 70% dostanie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65
    Dom 120m2 p.u.:
    30zł/punkt z materiałem + 30 zł za każdy punkt instalacji TV + osobno skrzynka + tablica + koszt przewodu od skrzynki do tablicy + siła. Razem wyszło 3100 zł.
    Czy może ktoś napisać coś wiecej o kosztach robocizny za skrzynke ,za wyrównanie potencjału w kranach ,zlewach i futrynach.
    U nas elektryk zażyczył sobie 25 zł za punkt plus za skrzynke policzył sobie 30 punktów, plus powiedział że za wyrównanie potencjału osobno.
    Chce podłączać armature w łązience i wszystkie metalowe futryny.
    Jak było u was ze skrzynką ?
    Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Bez przesady. Klamki też ędzie uziemiał?. W sumie nie ma sie co dziwić. Każde takie cóś jak uziemienie futryny to kolejny punkt i kolejna cząstka kasy. Z czego masz instalacje wodne?
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Bez przesady. Klamki też ędzie uziemiał?. W sumie nie ma sie co dziwić. Każde takie cóś jak uziemienie futryny to kolejny punkt i kolejna cząstka kasy. Z czego masz instalacje wodne?
    Jeszcze nie mamy instalacji wodnej,dopiero szukamy fachowców do tego.Ponawiam pytanie czy wykonie połączen w skrzynce aż tyle kosztuje.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony