dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 277
  1. #21

    Domyślnie 13000 za robociznę+materiał

    Dzisiaj dostałam wycenę od elektryka 13 000 za robociznę i materiał. Dom o pow ok 200m. W cenie tv i telefon, skrzynka. Wycena zawiera podłączenie do tv, domofon, bramę, tablicę rozdzielczą.

    Dom buduję pod Warszawą, jeśli ktoś z Was mógłby mi polecić sprawdzonego elektryka z tego rejonu to byłabym wdzięczna.

    Maria

  2. #22

    Domyślnie

    Najkorzystniej jest dla klienta umówić się od całości instalacji.
    Elektryka tyle , alarm tyle , telefon tyle i jest wszystko jasne.

    Dodam tylko że inna cena jest przy kompleksowej usłudze a inna jak zakłada alarm telefon i elektryke ktoś inny.

    Alarm liczy sie od poszczegolnych urzadzen np - centrala + manipulator + sygnalizatory + czujki (jest duża różnica 2 czujki czy 12).

    My przynajmniej tak robimy.
    Instalacje elektryczne, alarmowe ...

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibbi

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie INSTALACJA

    Witam
    Ja wykonując instalację w 90% trzymam się tego - http://www.dawel.prx.pl/elektr.htm a cena za punkt 25zł bez materiałów.
    Tak samo liczę TV, LAN, telefon czy alarm (25 za punkt bez względu na to czy to jest gniazdo tv, czy koniec kabla do czujki).

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Z twoim liczeniem u mnie wyszłoby ok 350 punktów


    jakoś mi się to nie widzi....

    z wprowadzeniem prądu do domu 20 m kopania i pomiarami na koniec (uprawnienia) niecałe 6000 tys - (za same kable coś koło 4800 i wydawało mi się bardzo drogo, ale elektryk zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - a teraz to myślę że prawie za darmo robił co ? A pracował pilnie cały miesiąc
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibbi

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    jakoś mi się to nie widzi....

    z wprowadzeniem prądu do domu 20 m kopania i pomiarami na koniec (uprawnienia) niecałe 6000 tys - (za same kable coś koło 4800 i wydawało mi się bardzo drogo, ale elektryk zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - a teraz to myślę że prawie za darmo robił co ? A pracował pilnie cały miesiąc
    mi też się jakoś to nie widzi ......

    zakładając że całość kosztowała 6000 i w tym materiały 4800 to zostaje 1200zł i to by oznaczało że za tyle pracował cały miesiąc!!!!
    chyba że jestem w błędzie i za miesiąc pracy dostał 6000 a materiały kosztowały dodatkowo 4800, takie rozliczenie ma sens bo przy dużych instalacjach można dać niższe ceny a z tego wynika jakieś 17-20 zł za punkt.
    Wszystko jest kwestią umowy z inwestorem a miesięczny zarobek w wysokości 6000 zł jest nie do pogardzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Masz racje zibbi.

    1200 za miesiąc pracy wydawało się dość drogo - no pewnie najlepiej robić za worek ryżu albo czapke śliwek - jeszcze wystaw fakture (podatek i vat) zapłać zus i akurat nic nie zostanie
    Instalacje elektryczne, alarmowe ...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    eee tam- trochę niejasno napisałem- późno już było

    6 tys za robociznę - napisałem o kablach aby pokazać że dużo tego było

    sorki za zamieszanie
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzej80

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    u mnie ceny sa po 26zł/pkt + materiał ew 50zl/pkt z materiałem i sposob liczenia. wiadomo gniadko czy lampa 1pkt Inst RTV domofonoowa alarmowa 1pkt za kazdy punkt jezeli schoddowy to 2pkt sila tez 2 pkt rozdzielnia to ile obwodow tyle pkt. Wiadomo ze przy calosci zawsze mozna klientowi dac jakis rabat i nie liczyc tak dokladnie tych pkt. Wazne zeby stawka za godz pracy na czysto wyszlo ok 23zł na osobe.
    Chce tylko zauwazyc ze trudno sie opierac na cenie calosciowej ze ktos zrobil budynek np 120m2 za 3500zł calosc z zmateriałem a inny podal 5000zł za to samo.
    Zalezy ile jest obwodow, czym robione YDYp czy DY w rurkach, jaki osprzet na tablicy rozdzielczej czy najtanszy ile roznicówek itd
    wbrew pozorom jak ktos dobrze zakrecil to wiecej na czysto mogł zarobic ten co zrobil za 3500zł a nie ten co 5000zł pozostaje potem tylko kwestia funkcjonalnosci tej instalacji pozniej
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiaterwiater
    Wykonanie instalacji elektrycznej wg standardowego projektu w domku o pow. ok. 150m2, to ok. 1500zł. za robociznę.
    Odjąć od tego koszty działalności =?

  10. #30

    Domyślnie

    ile płaciliście za podłączenie erbetki na budowie ????
    Robert
    0605-658-834, [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    U nas będzie elektryk zaczynał "lada dzień".
    Za całą instalacje w domu i garażu - robocizna + materiał, oraz alarm + centralka + czujki, programowanie itd..... ok.10.000 zł
    dom 120 mkw z garażem.

  12. #32

    Domyślnie

    Ile kosztuje podłączenie erbetki na budowie ? Dodam, że słup jest przy samej działce. Okolice Bielska. Wstępnie rozmawiałam już z kandydatem i wycenił się na ok 1000 do 1200 zł z załatwieniem wszystkich papierów w energetyce. Czy to dużo? Ma ktoś rozeznanie?

  13. #33

    Domyślnie

    Za RB-tke tyle biora. Koszt skrzynki to jakies 300-500 + kabel i papierki.

    Ile u Was brali za skrzynke rozdzielcza ??? Jak to licza ??? za modul ?

    Pozdrawiam
    Tomek

  14. #34

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem. . Jak ustalę szczegóły, to napiszę na forum. Dopiero zaczynamy ten temat

  15. #35

    Domyślnie

    A te ceny, które podajecie to z wycięciem bruzd pod przewody?

  16. #36

    Domyślnie

    Mam pytanie co do wyceny elektryka:
    robocizna 1100zl za:

    - wykopanie, polozenie i zasypanie kabla 300zl (40m)
    - zamontowanie rodzielini hermetycznej w kotlowni, z roznicowka, i gniazdami 300zl
    - odbior 500zl

    Jak to Wam wyglada, bo nie mam porownania?
    Koszt materialow, to pewnie drugie tyle?

  17. #37

    Domyślnie

    Ja zakładałam instalacje w maju 2007 i za punt płaciłam 35 zł. Oczywiście to tylko robota, sama musiałam zakupić kable które są cholernie drogie. Taniej się nie dało znaleźć w moich okolicach: Łódź, Brzeziny. Do ceny wliczone są wszystkie wpisy do dziennika, zgłoszenie do elektrowni i protokoły.
    Jeden z fachowców zaproponował 20 zł za punkt, ale bez formalności - niestety nie odpowiadało mi to, ponieważ nie miałabym jak później wszytkiego pozałatwiać.

  18. #38

    Domyślnie

    mi zaproponował 15 tyś = robocizna + materiał
    za instalacje elektrzyczną dom 3 piętra => 3x 100m2, w sumie około 16 pomieszczeń.

    w tym cała elektryka nisko (tel. internet. domofon itp) i średnio napięciowa, dwie rozdzielnie

    dużo to czy mało?

    PS wcześniej coś mówił o 10.0000 ale potem słyszałem już tylko 15000.

    do tego inst.odgromowa za 5tyś (roboc. i mat.)

  19. #39

    Domyślnie Re: ile za elektryka

    Cytat Napisał luce81
    Witam.
    Mam spotkanie z elektrykiem i chcę wiedzieć ile trzeba dziś zapłacić za od punktu.
    Jak się liczy instalacje alarmową, TV, oraz podłączenie bramy, domofonu i kina domowego.
    Czekam na odpowiedzi.
    koniecznie trzeba ustalic (przed !), co to wg wykonawcy jest ten PUNKT,
    bo nie wszedzie ten termin ma to samo znaczenie i mozna sie mocno zdziwic przy podliczaniu ceny ....

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak będziecie sie umawiać z elektrykiem to nie pytajcie go ile bierze od punktu tylko ile weźmie za TEN dom, a zakres prac sami ustalicie bo potem sie mocno zdziwicie jak przyjdzie wam zapłacić bo te punkty to tylko oni potrafią liczyć.

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony