dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie dopuszczalna granica błędu

    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
    Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)

  2. #2

    Domyślnie Re: dopuszczalna granica błędu

    Cytat Napisał maj1983
    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
    Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)
    Nie ma żadnej granicy błędu. Jest coś takiego jak tolerancja wykonania, ale w żadnym wypadku nie jest to 10%!

  3. #3

    Domyślnie Re: dopuszczalna granica błędu

    Cytat Napisał maj1983
    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?......
    Chodzi o grubość np. ocieplenia np. zamiast 12 cm dasz 15, a tym samym budynek robi sie większy bez zmiany wymiarów konstrukcyjnych.

  4. #4

    Domyślnie Re: dopuszczalna granica błędu

    Cytat Napisał maj1983
    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
    Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)
    Jak powiększysz o 10-15cm to można to "olać",czy też powiedzmy nikt nie będzie strzelał do Ciebie w nadzorze przy inwentaryzacji powykonawczej.O zwiększeniu grubości ocieplenia nie mówię bo to drobnostka,przy założeniu,że zachowane są odległości od granic.Zgodnie z przepisami jednak nie można zmieniać wymiaru domu...życie to co innego.

  5. #5

    Domyślnie Re: dopuszczalna granica błędu

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał maj1983
    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?......
    Chodzi o grubość np. ocieplenia np. zamiast 12 cm dasz 15, a tym samym budynek robi sie większy bez zmiany wymiarów konstrukcyjnych.
    budynek nie robi się większy

  6. #6

    Domyślnie Re: dopuszczalna granica błędu

    Cytat Napisał maj1983
    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?
    Czy mogę w ramach tej granicy błędu poszeszyć dom? (dodam, iż nie będzie to kolidowało z odległościami od granicy, pozostaną zgodne z przepisami)
    10% ścian zewnętrznych ze względu na błedy zawala się w ciagu trzech lat od wybudowania (?)

  7. #7

    Domyślnie Re: dopuszczalna granica błędu

    Cytat Napisał budulec1
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał maj1983
    Czy jest jakaś granica błędu przy ścianach zewnętrznych domu?
    Słyszałam cos o 10% ale czego to dotyczy?......
    Chodzi o grubość np. ocieplenia np. zamiast 12 cm dasz 15, a tym samym budynek robi sie większy bez zmiany wymiarów konstrukcyjnych.
    budynek nie robi się większy
    W takim razie puchnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedyś zadałem takie samo pytanie koledze - konstruktorowi: teoretycznie nie ma marginesu błędu. Praktycznie - marginesem błędu jest grubość kreski ołówka/flamastra na mapach ( czyli jakieś 10 cm) inwentaryzacyjnych.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek-L
    . Praktycznie - marginesem błędu jest grubość kreski ołówka/flamastra na mapach ( czyli jakieś 10 cm) inwentaryzacyjnych.
    Chyba żartujesz

  10. #10

    Domyślnie

    nie. A na mapie zasadniczej to jak policzysz realne wymiary? A grubość kreski to ile ma? 0,5mm? W skali 1:100 to jest pare centymetrów przecież. Przecież od osi kreski nikt tego nie policzy...

  11. #11

    Domyślnie

    Co Ty z tymi kreskami? Są jeszcze cyferki

  12. #12

    Domyślnie

    oczywiście, że są cyferki, pytanie odkąd dokąd liczone. Nie czepiam się, bo sam miałem problem z dołożeniem styropianu z jednej strony. Lepiej to jeszcze geodeta mi powiedział: "Panie, u mnie jak nie więcej jak pół metra różnicy, to nikt się nie bedzie czepiał".

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek-L
    oczywiście, że są cyferki, pytanie odkąd dokąd liczone. Nie czepiam się, bo sam miałem problem z dołożeniem styropianu z jednej strony. Lepiej to jeszcze geodeta mi powiedział: "Panie, u mnie jak nie więcej jak pół metra różnicy, to nikt się nie bedzie czepiał".
    Kopnij tego geodetę w zadek i wymierz sobie metrówką , będziesz miał dokładniej
    a cyferki rzecz święta.

  14. #14

    Domyślnie

    ja naprawdę rozumiem - cyferki rzecz święta. Pytanie: odkąd - dokąd mierzone są te cyferki?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek-L
    ja naprawdę rozumiem - cyferki rzecz święta. Pytanie: odkąd - dokąd mierzone są te cyferki?
    kończ Waść , wstydu oszczedź

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    nam architekt powiedzial ze dom mozna przesunac ewentualnie o max 30cm wzgledem granic(zachowujac minimalne odleglosci) ale w zadnym wypadku nie mozna zmienic kubatury i powierzchni zabudowy budynku).Ale wiadomo teoria teoaria a zycie mowi co innego...kombinuj poki mozesz..pozniej cie tylko zamkna lub dadza kare taka ze moglybs sobie cos za to urzadzic.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    a jakie sa granice bledu w innych kierunkach ?

    - zmiana wysokosci scianki kolankowej
    - zmiana kata nachylenia dachu
    - wysokosc komina ....itp.

    a jak jest w rzeczywistosci ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony