dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roman346

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie ILE ARCHITEKTOWI.....10 tys!!!!!

    Witam
    Właśnie spotkałem się z architektem w sprawie adaptacji i przeróbki projektu z garażu jednostanowiskowego na dwójke.
    Jest to dom o wielkości 120 użytku na bażie zwykłego prostokąta z dachem dwuspadowym i dostawionym garażem z boku.
    Dom będę budował na szkodach górniczych więc trzeba dostosować fundamenty do tego.
    Mam następujące dokumenty już załatwione:
    1 Wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego
    2 Warunki przyłączy z energetyki i umowę
    3 Warunki przyłączy z wodoćiągów
    4 Opinie geologiczną z zakładów górniczych
    5 Gaz będzie z butli więc to firma gaziarzy wykona projekt przyłącza gazowego
    6 Wyrys z mapy ewidencyjnej
    Potrzebuję zaadoptować projekt gotowy i wykonać projekt przyłącza energetycznego,wodnego i kanalizacyjnego oraz załatwić uzgodnienia i ewentualną resztę dokumentów aż do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.Oto wycena jaką otrzymałem:
    1 Prace wstępne 1500 zł
    2 Plan zagospodarowania terenu 1500 zł
    3 Przyłącze wody(projekt) 600 zł
    4 Przyłącze kanalizacji sanitarnej(projekt) 600 zł
    5 Przyłącze energetyczne od skrzynki do domu(projekt) 800 zł
    6 Adaptacja fundamentów do szkód górniczych + poszerzenie garażu 1500 zł
    7 Opłaty administracyjne,uzgodnienia-refaktura 600 zł
    8 Mapa do celów projektowych 1000 zł
    Podane ceny są cenami netto,wiec
    8100+vat=9880
    Co sądzicie o takiej wycenie?
    Ile płaciliście za tego typu usługę architektowi?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Albo mi się wydaje i facet robi Cie w bambuko albo straaaasznie ceny poleciały w górę przez pół roku. Sama mapka do celów projektowych 1000 zł?? Toż to zdzierstwo...sam załatw za 400-500 zł. No chyba że na szkodach górniczych są jakieś inne, specjalne i dużo droższe mapki.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mags

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    597
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    242

    Domyślnie

    U mnie to wszystko wyniosło 6000 - w sumie trochę zmian było, ale daliśmy upoważnienie architektowi na reprezentowanie nas we wszystkich urzędach no i doprowadzenie do PnB. Wczoraj wszystko się zakończyło pozytywnie, od poniedziałku zaczynamy.
    Co oznacza u Ciebie punkt 1 jeżeli wszystkie projekty przyłączy, mapka i zmiany w projekcie mają swoje odrębne punkty?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    My za adaptacje,zmiany w projekcie,potrzebne mapki,projekty przylaczy,projekt szamba i wszystko co bylo potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowe(grudzien 2006)dalismy 6100PLN (5000PLN netto).W tej kwocie byl takze zawarty koszt zakupu projektu(1750PLN).
    Zlozylismy w biurze robiacym nam adaptacje takze upowaznienia i czekalismy na telefon jak bedzie u nich do odbioru pozwolenie.
    Tak wiec mysle ze twoj architekt chce sporo,bo nie sadze ze tak koszty podskoczyly.

  5. #5

    Domyślnie Re: ILE ARCHITEKTOWI.....10 tys!!!!!

    Cytat Napisał roman346
    Jest to dom o wielkości 120 użytku na bażie zwykłego prostokąta z dachem dwuspadowym i dostawionym garażem z boku.
    (..)
    Oto wycena jaką otrzymałem:
    1 Prace wstępne 1500 zł
    2 Plan zagospodarowania terenu 1500 zł
    3 Przyłącze wody(projekt) 600 zł
    4 Przyłącze kanalizacji sanitarnej(projekt) 600 zł
    5 Przyłącze energetyczne od skrzynki do domu(projekt) 800 zł
    6 Adaptacja fundamentów do szkód górniczych + poszerzenie garażu 1500 zł
    7 Opłaty administracyjne,uzgodnienia-refaktura 600 zł
    8 Mapa do celów projektowych 1000 zł
    Podane ceny są cenami netto,wiec
    8100+vat=9880
    Co sądzicie o takiej wycenie?
    Moim zdaniem dość duża przesada. U nas było tak (maj 2006) :
    - Koszt projektu standardowego 2800 zł,
    - Przeróbki : dodatkowe podpiwniczenie i wzmocnienie ław, plan zagospodarowania działki, projekt zjazdu z drogi gminnej, wizyta architekta na działce, wszystko razem 1200 zł.
    - Projekt przyłącza wody i kanalizacji 700 zł.
    - Mapki do celów projektowych 450 zł.

    Projektu przyłącza elektrycznego wogóle nie trzeba mieć aby uzyskać pozwolenie na budowę. Uzgodnienia z sąsiadami i różne zgody załatwialiśmy sami.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hunk1

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Moim zdaniem duza przesada.
    Ja za projekt robiony od podstaw zapłaciłam 3 tys (projekt wraz z zagospodarowaniem, wizyta architekta w ZUDzie, złozenie projektu)
    Za projekt przylacza wod-kan - 500
    Za przylacze energetyczne (projekt) - 350 wykonanie(od skrzynki do budynku) - 1000
    Mapa do celów projektowych 500
    Chyba nie jest tak źle - buduje w Rzeszowie
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie Re: ILE ARCHITEKTOWI.....10 tys!!!!!

    Cytat Napisał roman346
    1 Prace wstępne 1500 zł
    2 Plan zagospodarowania terenu 1500 zł
    3 Przyłącze wody(projekt) 600 zł
    4 Przyłącze kanalizacji sanitarnej(projekt) 600 zł
    5 Przyłącze energetyczne od skrzynki do domu(projekt) 800 zł
    6 Adaptacja fundamentów do szkód górniczych + poszerzenie garażu 1500 zł
    7 Opłaty administracyjne,uzgodnienia-refaktura 600 zł
    8 Mapa do celów projektowych 1000 zł
    Podane ceny są cenami netto,wiec
    8100+vat=9880
    Co sądzicie o takiej wycenie?
    Ile płaciliście za tego typu usługę architektowi?
    Dziwny jest punkt 1, co to znaczy prace wstepne?
    Ja w Warszawie za mapke do celow projektowych (4x1:500 i 2x1:1000) zaplacilem geodecie 800 PLN.
    Nie rozumiem tez oplat administracyjnych, poniewaz takich nie mialem a zlozylem o pozwolenie w poniedzialek, jedyna oplata jest kopia mapek od geodety ale to w cenie tych 800 zl.
    Plan zagospodarowania terenu to jest obowiazek architekta adoptujacego projekt do warunkow lokalnych.
    Sumujac, to bardzo duzo, mysle ze w tej cenie to zrobi Ci ktos spokojnie indywidualny proekt i to ze wszystkim, no moze mapy musisz zalatwic od geodety jakiegos.

    Pzdr.

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie adaptacja projektu kosztowała w marcu ub. roku 1800zł. Ten sam inżynier zaśpiewał znajomym w sierpniu br. 5000zł za praktycznie taką samą robotę

  9. #9
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Uff, za projekt indywidualny zapłaciłem w Radomiu 3500 PLN brutto, jak ktoś chce mogę podać namiar na architekta.

  10. #10

    Domyślnie

    czyżbyście złapali 1 i jedynego wyślij gościa na księżyc niech tam pył przewala poszukajcie innych i to paru , przedstawcie im swoje wymagania i to od a do z a nastepnie wybierzcie tego który jest godny waszych cieżkich KREDYTóW i zaczynajcie LUDZIE NIE MARNUJCIE KREDYTóW DLA ZDZIERCóW

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roman346

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Ale tamtem miał fantazje

    Dzięki wszystkim którzy odpowiedzieli.
    Po poznaniu Waszych cen wziąłem zwykłą Panorame Firm i znalazłem normalnego architekta(tamten był z polecenia ),który robi mi adaptację wraz z dostosowaniem fundamentów do szkód górniczych za 1500 i projektem zagospodarowania działki za 1000,przyłącza po 400 od sztuk woda i prąd,a za mapke do celów projektowych rozliczam się z jego geodetą-550 zł.Ja tylko czekam na pozwolenie na budowę.
    Facet jest bardzo sensowny.Sposób prowadzenia rozmowy ze mną i podejście do całości jest odmienne od tego które przedstawił ten z polecenia raczej profesjonalne(BOŻE CHROŃ NASZE PORTFELE PRZED LUDZMI Z POLECEŃ)Ps.Jeszcze 400 za zmianę garażu na dwustanowiskowy oraz stropu z Terrivy na monolityczny bo jak mi mówili różni budowlańcy i On podobno jest on lepszy na szkodach górniczych.

  12. #12

    Domyślnie 2500 PLN

    Tyle zażądał architekt za wprowadzenie (licznych) zmian, adaptację projektu i załatwienie pozwolenia na budowę.

  13. #13

    Domyślnie

    W Poznaniu znalazłem architekta, który za projekt induwidualny (ok 140 m^2)
    zyczy sobie 6000.oo To projekt konstrukcyjny. W cenie są także projekty przyłaczy (woda+prąd).

  14. #14

    Domyślnie Re: 2500 PLN

    Cytat Napisał gienek11
    Tyle zażądał architekt za wprowadzenie (licznych) zmian, adaptację projektu i załatwienie pozwolenia na budowę.
    Zanim zleciliśmy, zrobiłem reserach w okolicy i wszędzie wstępna wycena kształtowała sie w przedziale 2-3 tys . PLN

  15. #15

    Domyślnie

    Remontuje dworek pow 300m parter.TZW.znajomy architekt zazadal 15tys zaprojekt remontu dachu wnetrza domu kotlowni i ogrodzenia plus 3tys za inwentaryzacje Szukamy teraz obcego...
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  16. #16

    Domyślnie Re: ILE ARCHITEKTOWI.....10 tys!!!!!

    Cytat Napisał roman346
    Witam
    Właśnie spotkałem się z architektem w sprawie adaptacji i przeróbki projektu z garażu jednostanowiskowego na dwójke.
    Jest to dom o wielkości 120 użytku na bażie zwykłego prostokąta z dachem dwuspadowym i dostawionym garażem z boku.
    Dom będę budował na szkodach górniczych więc trzeba dostosować fundamenty do tego.
    Mam następujące dokumenty już załatwione:
    1 Wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego
    2 Warunki przyłączy z energetyki i umowę
    3 Warunki przyłączy z wodoćiągów
    4 Opinie geologiczną z zakładów górniczych
    5 Gaz będzie z butli więc to firma gaziarzy wykona projekt przyłącza gazowego
    6 Wyrys z mapy ewidencyjnej
    Potrzebuję zaadoptować projekt gotowy i wykonać projekt przyłącza energetycznego,wodnego i kanalizacyjnego oraz załatwić uzgodnienia i ewentualną resztę dokumentów aż do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.Oto wycena jaką otrzymałem:
    1 Prace wstępne 1500 zł
    2 Plan zagospodarowania terenu 1500 zł
    3 Przyłącze wody(projekt) 600 zł
    4 Przyłącze kanalizacji sanitarnej(projekt) 600 zł
    5 Przyłącze energetyczne od skrzynki do domu(projekt) 800 zł
    6 Adaptacja fundamentów do szkód górniczych + poszerzenie garażu 1500 zł
    7 Opłaty administracyjne,uzgodnienia-refaktura 600 zł
    8 Mapa do celów projektowych 1000 zł
    Podane ceny są cenami netto,wiec
    8100+vat=9880
    Co sądzicie o takiej wycenie?
    Ile płaciliście za tego typu usługę architektowi?
    Ja za dom z podwójnym garażem - w sumie 234 m dałem 5000.

  17. #17

    Domyślnie

    Adaptacja + wszystkie papierki 5 tys. (kwiecień 2006)

    10 tyś to DUZA przesada jak za adaptacje

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Adaptacja+plan zagospodarowania. Wyrys miałem własny. 3000 pln z rachunkiem w Białymstoku. Chociaż spotkałem takich co też krzyczeli 12 tys.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam

    Może ma ktoś jakiegos architekta godnego polecenia za rozsadna cenę bo mój zaspiewał mi 5 tyś za adaptacje projektu gotowego plus niewielkie zmiany: powiekszenie garażu 0 1.5 m, zaprojektowanie drugiego komina do kotłowni, likwidacja sciany działowe wraz ze słupem nosnym). Wydaje mi sie ze to dużo, chociaz moge sie mylić. Dodam ze jest to koszt wraz z projektem (projekt 1750). Wszystko załatwia az do otrzymanai pozwolenia na budowe. Buduje sie na obrzezach Białegostoku. Czekam na wasze opinie.
    Pozdrawiam

    Cytat Napisał CoolaTT
    Adaptacja+plan zagospodarowania. Wyrys miałem własny. 3000 pln z rachunkiem w Białymstoku. Chociaż spotkałem takich co też krzyczeli 12 tys.

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony