dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie SZERSZENIE....!!!!!????

    Witam!
    Mam poważny problem.
    W baraku budowlanym który jak dotychczas jest moim jedynym lokum na działce,zagnieżdziły się szerszenie.
    Proszę o radę jak się pozbyć tych POTWORÓW ,bo strach podejść do baraku w szczegulności z przerażoną żoną i małym dzieckiem!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Wezwij strażaków.
    StaS

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    A jeszcze lepiej wczesniej kup RAIDa albo innego szerszeniokillera i dopiero zadzwon.
    Chlopaki zlatwia to raz dwa.
    Ja mam taka sama akce co roku. W tym roku to juz skubance dwa gniazda zakladaly.
    Masz miejskie (male) czy lesne (duze)?

    Pozdro
    J
    No to jestesmy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U nas też w szopie szerszenie próbują zakładać gniazdo Kilka razy takie malutkie mój mąż im rozwalał a one na nowo próbują je odbudować. Co w takim przypadku zrobić bo chyba to za wcześnie na wezwanie strażaków?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ale jak je rozwalal. Zrzucal?
    Proponuje wlasnie jakims srodkiem spryskac. I powtarzac przez 2-3 dni po 2-3 razy dziennie. Wiecej nie powinny sie pojawic... tego samego roku .
    No to jestesmy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zrzucał a potem je wodą polewał znaczy się te szerszenie ale te skubańce cały czas wracają w to samo miejsce i od nowa zaczynają budowę. A wystarczy tym Raidem popsiukać czy jakimś specjalnym środkiem na szerszenie?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Moze byc RAID. Osobiscie uzywalem ostatnio czegos innego, bo bylo tansze i bardziej smierdzace, ale skuteczne. Koniecznie trzeba pryskac.
    No to jestesmy.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    A nie pokąsały Cię te szerszenie podczas oprysku?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ha! Trzeba uwazac. Oczywiscie najpierw gniazdo zabierali strazacy. Potem to juz tylko pryskalem miejsce po nim i okolice. I tak od kilku lat...
    Zawsze skutecznie.

    J
    No to jestesmy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jayer - dzięki za rady Jutro zakupię jakieś paskudztwo i będziemy z nimi walczyć.

    A jeszcze jedno pytanie: czy płaciłeś strażakom za przyjazd czy taka usługa jest gratisowa?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jayer
    Ha! Trzeba uwazac. Oczywiscie najpierw gniazdo zabierali strazacy. Potem to juz tylko pryskalem miejsce po nim i okolice. I tak od kilku lat...
    Zawsze skutecznie.

    J
    To znaczy mało skutecznie skoro od kilku lat akcja sie powtarza?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Akcja strażaków działa skutecznie - gniazda nie ma. A że w przyszłym roku się pojawia - to juz inna sprawa.

    Dziwię się natomiast, że ktoś próbuje rozwiązać tę kwestię na własną rękę - to naprawdę może skończyć się tragicznie.

    A usługa strażaków jest bezpłatna, więc nie ma co ryzykować życiem.

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie osy zbudowały gniazdo pod dachówką. Przegryzły folię dachową marki "Tyvek" DuPont (bezczelne bo folia droga) i zrobiły sobie wyjście od spodu w widpocznym miejscu. Ponieważ nie mam jeszcze podbitki więc mogłem je dokładnie namierzyć. Wybrałem broń chemiczną - preparat Owadofos. Za pomocą ręcznego poryskiwacza plecakowego zaopatrzonego w lancę o regulowanym strumieniu zlałem okolicę gniazda starając się wprowadzić strumień pod dachówkę. Zabieg jak narazie okazał się skuteczny. śmierdziało niestety przez kilka dni.

  14. #14

    Domyślnie

    Podobno, odstraszająco działa nafta lub ropa. Osobiście nie musiałem sprawdzać. Wystarczy wstawić naczynie w pobliże gniazda, a same się wyniosą.
    Pozdrawiam Tomik_B

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Kup środek APACZ (najlepszy sprawdzony) Zadzwoń na 998 do strazy, powiedz o co chodzi, przyjadą, nic nie płacisz tylko za środek. Nie radzę samemu tego robić. Ukąszenie szerszenia może miec pwazne skutki.

    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    Ew. robić to w nocy lub po zmierzchu,gadzina nie zwyczajna po ciemku latać.U mnie poskutkowała świeca na krety ale pomieszczenie musi byc szczelne i raczej nie mieszkalne.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Bardzo dziękuję za cenne rady.
    W sobotę rozpoczynam wojnę!!!!
    PS. Będę miał chyba problemy bo zagnieżdziły się pod pokryciem dachowym ,gdzie wchodzą w spojeniu ściany z dachem , na szczęście na zewnątrz. Gniazdo jest niewidoczne a więc strażacy chyba musieliby zerwać dach co by mi się nie spodobało?

  18. #18

    Domyślnie

    Doskonały jest zwykły muchozol!

  19. #19

    Domyślnie Re: SZERSZENIE....!!!!!????

    Cytat Napisał manykes
    Witam!
    Mam poważny problem.
    W baraku budowlanym który jak dotychczas jest moim jedynym lokum na działce,zagnieżdziły się szerszenie.
    Proszę o radę jak się pozbyć tych POTWORÓW ,bo strach podejść do baraku w szczegulności z przerażoną żoną i małym dzieckiem!!!!
    Dwa tygodnie temu pozbyłem się szerszeni.
    Tuż przed naszym powrotem z urlopu jeden z nich użądlił mojego tatę. Na szczęście nic się nie stało. Przez przypadek ruszył deskę, która była położona na dwóch pustakach terivy, co zostały mi z budowy. Wyleciało całe stado i na szczęście rzuciły się na czapkę, która spadła tacie w czasie ucieczki. Aż ciarki mnie przechodzą, jak pomyślę co by było, gdyby ukąsiły dziecko.
    Po miom powrocie poszedłem do moich sąsiadów - mają bogate doświadczenie w tych sprawach. Powiedzieli mi co i jak, więc kupiłem raida maxa (trochę lepszy niż niebieski) i kiedy zaczęła się robić szarówka (ważne! szerszenie przeważnie są już w gnieździe i są otępiałe zapadającym zmrokiem) wyridowałem wlot do gniazda. Zaczęło nieźle buczeć, kilka sztuk wyleciało i wpadło w winogrona, by tam dokonać żywota. Na wszelki wypadek dałem nogę z tego miejsca. Po paru minutach zapadła błoga cisza. Wysunąłem więc pustaki (było ich aż dwa) zalałem benzyną i zrobiłem klikominutowe ognisko. Na drugi dzień zobaczyłem resztki gniazda - nie było duże, było w jednej szczelinie pustaka. Na dnie znajdowało się około 30 owadów i niesamowita liczba tłuściutkich larw. Szerszenie już nie powróciły.
    Pozdrawiam Cinek

  20. #20

    Domyślnie

    Zrobiłem dokładnie tak jak cinek (nawet tym samym preparatem) i jest spokój.
    Wypróbowane drugi rok z rzędu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony