dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196
  1. #1

    Domyślnie Jesli możesz to pomóż, będę wdzięczna za wsparcie.

    Witam
    Na wstępie się przedstawię, jestem hodowcą psów rasowych, dawniej wolontariuszem Grupy Poszukiwawczo Ratownczej " Grupy Śląskiej "przy "Fundacji na Ratunek" , jesli mój temat łamie regulamin proszę Administratora o wybacznie mi tego ale potrzebna mi pomoc.
    Jestem samotną matką wychowujacą 2 synów, od 5 lat realizowałam swoje marzenia o hodowli psów rasowych: w tym celu wynajełam 5 lat temu dom przeprowadzając się z mieszkania 43m2 z 3 psami na obecną leśniczówkę,
    niestety - ponieważ ma tutaj powstać średnicówka własciciele wymówili nam umowę; obecnie mamy czas tylko do czerwca 2009 r bez mozliwości przedłuzenia najmu.
    I tutaj zaczyna się nasza tragedia, nie mogę wrócić na stare mieszkanie gdyż obecnie jest 9 psów i sasiedzi by nas zjedli gdybym wrociła tam z moimi psami
    dodam że są one dla mnie wszystkim wielokrotnie ja i moje psy ratowalismy w róznych akcjach ratowniczych życie ludzkie , bralismy udział przy zawaleniach i katastrofach budowlanych niosąc pomoc innym.... teraz to My potrzebujemy pomocy o którą zwracam się do was.
    O wynajęciu domu za 2 tyś miesięcznie nie ma mowy jak pisałam jestem samotną matką z 2 dzieci i 9 psami które sama utrzymuję, więc nie stać mnie na takie wydatki miesięczne
    ale chyba mamy anioła stróża gdyż cudem znalazł się człowiek który notarialnie chce nam oddać dom w zamian za opiekę .
    Jednak mimo tego problem nadal istnieje, bo jak się okazało po wizycie u tego Pana to owszem ma on prawie 4 tyś metrów, moze mniej w tym połowa terenu nie do użycia . wybiegu za domem, niestety to wszystko jest do karczowania, równania, a co najwazniejsze ogradzania terenu dom stoi przy samej ulicy przelotowej po której i zdarza się że jeżdżą inawet tiry i inne samochody, więc jest to niebezpieczne dla moich psów
    bez ogrodzonego porządnie terenu nic nam po samym domie , ponadto znajduje tam się stajenka tez cała to remontu która niestety pomieści tylko 2 suki dajmy na to ze szczeniaczkami a dodam że właśnie w maju mają się urodzić 2 mioty szczeniat które będą do odbioru dopiero w lipcu a dom mam opuscić jak pisałam w czerwcu,
    Nie stać mnie na budowe nawet chociażby kojcy, dla reszty psów bo jak do tej pory wszystkie moje psy mieszkały z nami w domu i kojce nie były nam potrzebne
    Tam jest tylko ogrodzona malutka część przy samym domie gdzie nie ma mowy o jakimkolwiek wybiegu dla psów
    Błagam was, pomóżcie mi w zorganizowaniu jakichś materiałów na ogrodzenie terenu i wszystkiego co komuś już nie jest potrzebne bym mogła wymyslić jakieś pomieszczenia dla moich psiaków
    nie mogę mysleć co bedzie w czerwcu a z moimi Kochanymi psami się nie rozstanę , one zawsze były przy mnie gdy potrzebna była pomoc innym teraz to one ją potrzebują
    nie pisałabym tego tematu tutaj wiedząc że sama dam radę - niestety, wszystko wskazuje na to że bez pomocy ludzi dobrej woli nie zrobię żadnego kroku do przodu, bo nawet fundusze ze sprzedazy sczeniat będa dopiero w lipcu a my potrzebujemy pomocy na już do czerwca.
    Jesli są tu osoby którę zaufaja nam i pomogą obiecuję że nigdy tego wam nie zapomnimy, a może sami kiedyś będziemy mogli komus pomóc.
    Pozdrawiam i wszystkim z góry dziękuję"

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zamieść zdjęcia swoich psów i tego terenu. Na początek tyle przyszło mi do głowy

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj bardzo dziekuję za odzew sądzę ze zdjęć więcej mozecie zobaczyć wchodząc na moja stronę jaką mam w postach ale bardzo chetnie tutaj je zamieszczę, na tych zdjęciach pieski biegaja, jeszcze tutaj gdzie mieszkamy czyli w Gliwicach , potem jak wszystko sie uda będziemy mieszkali w okolicach DOLNEGOSLĄSKA, zdjęcia terenu z tamtego miejsca mogę wstawić za kilka dni a tymczasem wstawiam fotki










    Mogłabym tak wklejać i wklejać ich zdjęcia...niestety z dnia na dzień coraz bardziej się boje, co bedzie dalej, nie chce nawet mysleć o dniu kiedy będziemy musieli się wyprowadzić nigdy się nie poddawałam , teraz też staram sie walczyć, ale to trwa już za długo, najpierw nocami i dniami szukałam domu dla nas a teraz jak prawie już jest, to powstał problem z którym nie potrafie sobie poradzić
    _________________

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Sliczne pieski. Wkleilam link w swoim watku.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Grażynko, napisz jeszcze konktetnie czego CI trzeba. Siatki ogrodzeniowej?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Grażynka - proszę o konkrety - czego potrzebujesz - rąk do karczowania, siatki, pieniedzy ??


    Słyszałam i czytałam o Tobie i Twoich psach same superlatywy, masz być z czego dumna - po Śląsku wieści chodzą, że jeśli Labek to tylko od Ciebie.
    Dlatego trzeba pomóc Tobie i psiakom.

    pisz, może coś zaradzimy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    znalazłam... przeczytałam....

    śliczne te psiaki... myślę, że jakąś pomoc od forumowiczów można dostać... tyle że najlepiej to chyba zrobić jakąś listę rzeczy które będą Ci potrzebne... ile jakies siatki czy słupoów, czy bud dla psów... no nie wiem czego jeszcze....


    póki co ja jak Małgoś wrzucam wątek do siebie... im więcej ludzi się dowie... tym lepiej

  8. #8

    Domyślnie

    Przenoszę wątek do "Zwierzaków"

    Sprawa poważna, czasu bardzo mało, więc trzeba działać szybko
    Jest kilka pytań:
    - na ile poważna jest ta oferta domu za opiekę ?
    - co z resztą niezbędnych działań ? np. transport przy przeprowadzce
    - czy nie warto zainteresować telewizji ? tylko czy darczyńca się na to zgodzi ?


    Przydatne kontakty:
    "Magazyn Ekspresu Reporterów"
    +48 (0-22) 50 70 210
    [email protected]

    jest też nowy program interwencyjny TVP 2, od pon do czw o 17.30, niestety, nie mogę znaleźć kontaktu tel.
    http://www.rp.pl/artykul/55361,27887...a_czatach.html


    PS: przerobiłem lekko tekst z pierwszego postu, dzieląc go na akapity - przedtem był mało czytelny

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Wklejam link równiez u siebie, moze uda się zorganizowac jakąś pomoc. Myślę, że jak pisały dziewczyny, dobrze byłoby gdybyś podała listę potrzebnych rzeczy - wiele osób likwiduje tymczasowe ogrodzenia, które służyły na czas budowy i chętnie przekażą je do ogrodzenia terenu dla psiaków.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dokładnie tak najlepiej podać co konkretnie potrzebne z materiałów, numer konta dla tych którzy będą mogli pomóc finansowo
    ja też wklęję link u siebie i będę trzyamć kciuki żeby wszystko super poszło ważne że macie szansę na dom

  11. #11

    Domyślnie

    Witam , jestem niezmiernie szczęśliwa to czytając, kochaniutkie na wstępie napiszę szybciutko bo zaraz wychodze po syna do szkoły, wiec tak- sprawa domu jest na dobrej drodze byłam na spotkaniu w czwartek bedę z Panem Eugeniuszem rozmawiała o konkretach , na wstepie będzie spotkanie u Notariusza to jego propozycja, więc podchodzi bardzo powaznie do sprawy.
    Jak to dogram to wówczas bede potrzebowała kazdej pomocy poproszę go o zdjęcia terenu o którym mowa, wczoraj przeglądałam ogłoszenia o kontenerach by na początek miały, to koszta tego samego rzędu co budowa kojcy , jesli chodzi o siatkę bo tą mi najbardziej bedzie potrzeba tak jak i słupków to obawiam się że przy moich brytanach sama siatka sie nie sprawdzi, prędzej coś z paneli ,miałam sam wybieg zrobiony tutaj i siatkę -moja arwena z resztą rozpracowały w kilka minut od dołu chyba żeby dać siatkę a od połowy drugą wkopywać na połowę metra do ziemi ale to chyba też mija się z celem bo wówczas to koszta dodatkowej siatki. Jak wrócę siądę na spokojnie i napiszę coś więcej.Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziekuję, bo nic nie kocham na Świecie tak jak moja maleństwa, i nie widzę życia bym musiała wrócić na swoje mieszkanie i z nimi sie rozstać (( poprostu chyba bym zaczeła umierać sama w sobie gdyby do tego doszło .

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    popieram pomysł z listą - jak będzie wiadomo co konkretnie łatwiej będzie to zorganizować - popytam wsród znajomych......

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Taniej od siatki wyjdzie ogrodzenie betonowe, siatka nawet z podmurowka przy tylu psiakach szybko bedzie powyginana od ciezaru psow (moje skacza na ogrodzenie, wiec Grazynki pewnie tez).
    Skoro psy sa domowe to zamiast kojcow, ktore tez kosztuja (material) moze lepiej pomyslec o ogrodzeniu porzadnym juz takim docelowym, a nie na chwile zeby psy mialy gdzie biegac.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Kruela
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    2.952
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    magpie ma rację z ogrodzeniem. To duże psy i betonowe będzie stabilniejsze.
    Napisz listę rzeczy potrzebnych znajdzie sie sposób, abyś nie musiała się ze swoimi psiakami rozstawać
    Kruelki komentarze

    Dwie rzeczy dają duszy największą siłę: wierność prawdzie i wiara w siebie.

  15. #15

    Domyślnie

    A pastuch elektryczny ? Zeby uniemozliwic im wyjscie na ta szose z tirami ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    A pastuch elektryczny ? Zeby uniemozliwic im wyjscie na ta szose z tirami ?
    Jak to jest tak ruchliwa droga to ja bym nie ryzykowala i tylko ogrodzenie wchodzi w gre.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Kochani macie rację z siatką , wczesniej pisałam jakiś czas temu zrobiłam moim psiakom taki wybieg z siatki i były w ogrodzeniu raptem moze 20 minut po chwili wszystkie biegały po podwórku a siatka od dołu do samej góry była wygięta poszarpana i powyciagane oczka mam u siebie te 15 metrów ale wiem że to kropla w morzu tam jest terenu około 5000 tys m2 bede dokładnie wiedziała w piatek po rozmowie z włascicielem domu , dzwoniłam do niego i zrobi zdjęcia terenu i mi wysle .
    Dzis dostałam maila z OSP PSP Łódź czyli Grupy Ratowniczej że jedna z dziewczyn własnie przelała na moje konto 2000tyś zł nie wiecie jaka jestem szczęśliwa bo nigdy nie wierzyłam że to ja będę musiała prosić o pomoc .Boże jak się wówczas myliłam
    Sytuacja wygląda tak moje pieski mieszkaja obecnie ze mna w domku , nie wiem jak tam to pogodzic u własciciela domu mieszka psiak owczarek niemiecki którego za szczeniaka ktoś wyrzucił z budą razem na smietnik Pan Gienek go przygarnął zrobił budę która do dziś stoi nie wykończona bo psiak jest w domku, niestety jak on zobaczy moje to obawiam się że zabije się o własny cień tak panicznie się boi bynajmniej nas po przyjeżdżie się bał nie wiem jak z psami wiec musze tak zorganizować by psiaka nie krzywdzić samą sytuacją że nagle wpada tam moje stado i przewraca jego świat do góry nogami tymbardziej że jak widze psiak ma dysplazję
    Znajoma mi podpowiada że najważniejsze to zrobić solidne ogrodzenie dla moich psów ogrodzić teren, wewnątrz zakupić kontener z którego mozna by zrobić dom dla psiaków a z niego osobne wybiegi dla nich. Po za tym też sądzę że płot betonowy to najlepsze rozwiazanie bo...tam nie tylko ulica jest zagrożeniem ponoc tam jeszcze ludzie psy traktuja jak rzecz , włascicielowi sasiad zabił psa w bestialski sposób ( dlatego moje psiaki muszę jeszcze ochronić przed sasiadami z tego co mi opowiadał własciciel domu .
    teren nalezy koniecznie cały wykarczować( tu potrzebna pomoc) moze znajde tam jakiegoś rolnika ..potem musiałabym załatwić by teren przeorać i nazwozic ziemie to jest tam konieczne z mojej pierwszej wizyty to już moge stwierdzić ten fakt, co do ziemi to szukałam i jest dużo ofert oddam ziemie ale zostaje kwestia transporu.Sadzę że na poczatek należało by teren wyrównać i wówczas zacząć od ogrodzenia terenu.jak Już będzie teren ogrodzony to wówczas nawet jak do czerwca z innymi pracami nie zdązyłabym to juz bynajmniej strach o bezpieczeństwo psów by minął bo mogłyby biegać bezpiecznie ,a do czerwca muszę tam je przewieść wiec jest mało czasu.
    _________________
    Pomoc dla Tomka:
    Gabriela Gab
    02-433 Warszawa
    ul. Przednia 5/6
    65 1140 2004 0000 3402 2793 9103

    Hodowla psów rasowych

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar skaba
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4.117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    256

    Domyślnie

    wklejam link u siebie i czekam na listę

  19. #19

    Domyślnie

    Czekamy.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    A ja proszę o podanie numeru konta, bo nie ukrywam, że tak jest mi najłatwiej pomóc (mieszkam daleko i nie budowałam domu, więc nie mam zbędnego ogrodzenia). Grażynka, podaj nr konta, to przy okazji przelewania rachunków inni też mogą parę złoty wpłacić. łupio, żebyś sama ratowała innych, a nie miała gdzie sie podziać z psami.

    Może ktos ma dojścia, aby zainteresować media, choćby lokalne sprawą Grażyny?

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony