dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki duży domej dka 3 osobowej rodziny ?

Głosujących
66. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 80 m

    7 10,61%
  • 100 m

    28 42,42%
  • powy

    31 46,97%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Jaki duży dom dla 3 osobowej rodziny ?

    Jaki planujecie czy wybudowaliście dla 3 osobowej rodziny ?
    Jakie są Wasze przemyślenia co do wielkości pokojów , kuchni itd.
    Ja jestem za opcją ok. 100 m2 - to tak wg. nas w sam raz.
    Wybudowanie małego nie kosztuje wiele mniej , choc pózniejsze koszty utrzymania oczywiście będa mniejsze. Wiem ,że kazdy z Was bedzie mniał inne zdanie , a wszystko zależy od zasobnosci portfela . Cóż taki jest ten nasz swiat !

  2. #2

    Domyślnie

    A co to za różnica? Odpowiedzi może być tyle ile osób na forum. Sama musisz przemyśleć jakie masz potrzeby i na co cię stać.
    Ja mam 77m domek dla rodziny 2+2. Ale są tacy, którzy dla dwóki nie wyobrzżają sobie mniejszego domu jak 250m2. Skoro mają takie potrzeby i stac ich na to, to fajnie. Ty musisz wiedzieć czego Ty chcesz

  3. #3

    Domyślnie

    jeśli ma Ci to w jakiś sposób pomóc - to: 2+1 dorastający nastolatek, a i kot jeszcze mamy zamiar od lutego zmieścić się na 112 m użytkowej (po tzw podłogach więcej ok 150) może zbudowalibysmy większy, gdyby było nas stać - a w tej sytuacji cieszymy się tym, co mamy czyli: własnym domkiem i ogrodem
    a poza tym rację ma ohh

    p.s. ustalcie wspólnie w trójkę (lub dwójkę - gdy trzeci niedecyzyjny ) swoje priorytety

  4. #4

    Domyślnie

    Mówią, że optymalna wielkość to 140 m2. U nas wyszło więcej, bo 195 m2 i nie jest to jakoś strasznie dużo. Na początku też myśleliśmy o budowie mniejszego, ale jak przyszło do konkretów, to powierzchnia ok. 100 m2 okazała sie mało praktyczna, a pomieszczenia jakieś małe.
    Pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Zagłosowałam na 100 m, ale pod warunkiem, że rodzina trzyosobowa, trzyosobową pozostanie U nas cztery osoby i wychodzi mi, że na nasze potrzeby potrzebujemy domu o 130 -140 m powierzchni użytkowej. Jeszcze dużo zależy od tego jaki dom. Widziałam parterówki 105 m, które wcale nie byłyby dla nas za małe, ale muszę mieć stromy dach i od razu dochodzi 20 - 30 m2
    renjul

  6. #6

    Domyślnie

    U nas 3 osoby=140m2 Różnie bywa czasem trzeba i gości przenocować.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Mam mieszkanie prawie 80 m2, w 3 osoby ciezko sie zmiescic . Nie wykluczam, ze rodzina sie nie powiększy.
    Nasz dom bedzie mial okolo 250m2 powierzchni uzytkowej.
    Zalezy jeakiej wielkosci chcesz miec pokoje, jakie zaplecze gospodarcze - garderoby, schowki, pralnie itp.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    O takiej wielkości na jaką Cię stać.
    Jedyne rozsądne kryterium wyboru.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    O takiej wielkości na jaką Cię stać.
    Jedyne rozsądne kryterium wyboru.
    Stać, żeby wybudować i stać, żeby utrzymać. I mieć siły (lub pieniądze), by posprzątać My mamy mało kasy, więc 120 użytkowej budujemy na 2 + 2 (na razie 2)

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bezdomna
    Cytat Napisał Wowka
    O takiej wielkości na jaką Cię stać.
    Jedyne rozsądne kryterium wyboru.
    Stać, żeby wybudować i stać, żeby utrzymać. I mieć siły (lub pieniądze), by posprzątać My mamy mało kasy, więc 120 użytkowej budujemy na 2 + 2 (na razie 2)
    Jesteś przekonana, że dokonałaś właściwego wyboru?
    To świetnie. O to chodzi.

    Z Twoich postów i foto wynika, że finiszujecie.

    Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał Bezdomna
    Cytat Napisał Wowka
    O takiej wielkości na jaką Cię stać.
    Jedyne rozsądne kryterium wyboru.
    Stać, żeby wybudować i stać, żeby utrzymać. I mieć siły (lub pieniądze), by posprzątać My mamy mało kasy, więc 120 użytkowej budujemy na 2 + 2 (na razie 2)
    Jesteś przekonana, że dokonałaś właściwego wyboru?
    To świetnie. O to chodzi.

    Z Twoich postów i foto wynika, że finiszujecie.

    Powodzenia
    Dzięki. Jeszcze 2-3 mies do przeprowadzki i lata całe do ukończenia dzieła.

    Jestem przekonana. choć, jak wszyscy, popełniłam błędy, z których sie wyspowiadałam na jednym z wątków:
    http://forum.muratordom.pl/co-bys-zm...,t4804-300.htm

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mieszkam. domek 124 m2 po podłogach rodzina 2+1
    Wystarcza, jest luźno, no w sam raz.
    jeżeli czegoś brak, to garażu, nawet wolnostojącego.

  14. #14

    Domyślnie

    Nas co prawda na razie jest dwoje -ale w planach będzie nad troje (max czworo ). Początkowo mysleliśmy o małym domku -ok 80-90m.kw. Jednak im bliżej budowy -tym bardziej precyzowały się nasze oczekiwania. Więc:
    -salon minimum 30m.kw,
    -kuchnia -minimum 11m.kw,
    -Sypialnie -minimum po 12m.kw.
    Dodając do tego kotłownię, garderobę i komunikację oraz sporą łazienkę (ponad 14m) i wc na parterze -"wyszło" nam w końcu 133m.kw. "po podłodze" (użytkowa 120m.kw). Salon duży, jasny -pełni jednoczesnie funkcję jadalni (36,5m.kw), połączony z kuchnią -11,5m.kw. Sypialnia "małżeńska" ma 16m, pokój "uniwersalny" -13m -a przyszły "dziecinny" -ok 12m. Celowo przewidzielismy jeden pokoik "uniwersalny" -będzie stał w nim komputer, biblioteczka i drugi TV- oraz zapasowa sofa -dla niespodziewanych gości. Uwzględniając to wszystko -to w zasadzie "na dziecko" zostaje nam tylko jeden pokój -mimo sporych rozmiarów domku ....

  15. #15

    Domyślnie

    kachna28 dobrze radzi ....
    warto indywidualnie rozwazyc czego oczekujemy, jak spedzamy czas, gdzie chcemy miec wygode i luz, a gdzie wystarczy minimum powierzchni.

    np my poszlismy w wariant powiedzmy zrownowazony: kazda z sypialni jest raczej duza, kuchnia ma oddech, a salon sredniej wielkosci nie narzuca sie z nadmierna przestrzenia.


    Cytat Napisał Wowka
    O takiej wielkości na jaką Cię stać.
    Jedyne rozsądne kryterium wyboru.
    to na pewno nie jest jedyne rozsadne kryterium

  16. #16

    Domyślnie

    Po przeczytaniu Waszych postów takie są moje przemyślenia :
    Doszłam do wniosku ,że optimum to tak Użytkowa powierzchnia 100-120 m ( po podłodze nie więcej niż 140 m). Nie mniej nie więcej - to tak optymalnie.Domek z użytkowym poddaszem .Na parterze oprócz salonu dodatkowy pokój (parter ok.55-60m2) , góra może być wykańczana póżniej choć boję się totalnego bałaganu na dole. Czyli będzie kasa będzie wykańczanie , nie będzie kasy zostanie na później (oby dzieci nie musiały wykańczać góry)
    , a ja nie musiałabym latać ze szczotką i wszystko sprzątać kilka razy dziennie ?

    Myślę też o kubaturze domu : jak patrzę na projekty to domy w podobnej wielkości mają różną kubaturę i zastanawiam się dlaczego ?
    A kubatura to więcej powietrza do ogrzania !
    Garażu na początku nie planuję. Samochód i tak co jakiś czas się zmienia a blachy sa podobno ocynkowane. Choć zima byłby przydatny.
    Ewentualnie mniejszy dom z garażem - 90 m dom + 20 garaż - to też jest jakaś koncepcja , choć ta opcja mnie jakoś nie kręci!

    Co o moich koncepcjach sądzicie ?

  17. #17

    Domyślnie

    Ja buduję domek Z45+ -jest to wersja powiększona tego poniżej (nasz ma, jak pisałam 133m po podłodze i nieco poprzestawialiśmy ścianki -np garderoba jest przy sypialni nr 1 -a przez to mamy duużą 14,5 łazienkę):
    http://www.z500.pl/projekt/z45.html
    Ale może tobie wystarczyłaby wersja podstawowa. Kubatura malutka -300m. Bryła prosta -"bez wodotrysków" -garażu brak. Niestety -brak też dodatkowego pokoju na dole -ale górne też można wykończyc "na raty" -a zrobienie schodów czy ocieplenie poddasza- i tak Cię nie ominie -ani w tej ani w innej opcji.

  18. #18

    Domyślnie

    Podoba mi się projekcik :
    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112.html

    Choć nie ma małej kubatury , ale jest sympatyczny . Układ pomieszczeń trochę byłby do zmian , ale taka jest kolej rzeczy. Tutaj kuchnię zrobiłabym z tyłu domu z racji wjazdu na działkę od południa.

    lub :
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/radosny/index.php

    Ten jest mniejszy i jakby mniej ustawny choć też sympatyczny !

  19. #19

    Domyślnie

    W pierwszym za mały jest moim zdaniam salon, ta spiżarka przy kuchni też mi jakoś "nie leży"... W drogim kuchnia i jadalnia są osobno od salonu -ja wolę gdy kuchnia łączy się z salonem -ale to kwestia gustu. Jeśli nie ogranicza Cię działka (mnie ograniczała szerokośc 14,5m) -to napewno coś znajdziesz! projektów są tysiące!

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Rodzina 2+1 mamy domek ok 110 m+podwójny garaż.
    Myślę, że to wystarczająco
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony