dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki duży domej dka 3 osobowej rodziny ?

Głosujących
66. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 80 m

    7 10,61%
  • 100 m

    28 42,42%
  • powy

    31 46,97%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    A co myślicie o Bajkowym :

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bajkowy/index.php

    czy warty grzechu ?
    Myślałam o likwidacji wiaty i zmianach we wnętrzu : kuchnia z tyłu domu

  2. #22

    Domyślnie

    Bardzo ładny ten "Bajkowy"! No i otwarta kuchnia Z tą wiatą to się zastanów -naprawdę Ci się nie przyda? My budujemy bez garażu no i już jest dylemat co będzie z samochodem ... No i zawsze można tam trzymac drewno do kominka

  3. #23

    Domyślnie

    Kachna28 , a jaki domek budujesz bo z miniaturki nie mogę rozpoznać jaki to projekt ?

  4. #24

    Domyślnie

    Pisałam powyżej -proszę :
    Cytat Napisał kachna28
    Ja buduję domek Z45+ -jest to wersja powiększona tego poniżej (nasz ma, jak pisałam 133m po podłodze i nieco poprzestawialiśmy ścianki -np garderoba jest przy sypialni nr 1 -a przez to mamy duużą 14,5 łazienkę):
    http://www.z500.pl/projekt/z45.html
    Ale może tobie wystarczyłaby wersja podstawowa. Kubatura malutka -300m. Bryła prosta -"bez wodotrysków" -garażu brak. Niestety -brak też dodatkowego pokoju na dole -ale górne też można wykończyc "na raty" -a zrobienie schodów czy ocieplenie poddasza- i tak Cię nie ominie -ani w tej ani w innej opcji.

  5. #25

    Domyślnie

    Nas jest troje i raczej więcej nie będzie. Dom ma 153 mkw użytkowej plus garaż. W projekcie było 5 pokoi. Z tego zostało 4 ale większe. Salon z jadalnią i gabinet na dole, i dwie duże sypialnie na górze. Dla mnie to optymalna wielkość. W fazie projektowania próbowałam przekonać męża do mniejszej powierzchni, jakieś 120 mkw, ale się nie dał. Chodziło mi o koszty oczywiście. I teraz sie cieszę. Po to właśnie buduje dom, żeby mieć trochę przestrzeni.

  6. #26

    Domyślnie

    Ładny domek ta Melisa - bardzo oryginalny

  7. #27

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Moja MAlina ma piwniczke (nie wiem po co) salon, 2 łazienki, salon, sypialnia i 2 pokoje. Chłopcy poszli rok temu i dwa lata temu drugi na studia.
    Pusto i głucho. 186 uzytkowej nie wiem komu. Na trójke, 100metrów max. Wykonczone i zamieszkałe, ale i eksploatowane light. Starczy w zupełności. Słowo. Mieszkam 2 lata.
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    No dobra, a jak się wnuki zwalą? W przyszłości oczywiście. To dopiero docenisz duży dom. pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Myślę że 100m wystarczy zależy też jak będą rozmieszczone pokoje i ile ich będzie.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    pytanie jest trudne lecz na wlasnym przykladzie

    zona, 2-letnia corka i ja

    budujemy 3 poziomowy dom o 127 uzytkowej + piwnica z garazami pod caloscia
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #32

    Domyślnie

    wnuki jakoś się pomieszczą - ile dni w ciągu roku będzie więcej osób?
    trzeba pamiętać też o kosztach utrzymania tego.

    jak dla mnie najprościej: określić ilość pomieszczeń pod względem ich używania
    np
    sypialnia rodziców
    sypialnia(nie) dziecka (dzieci)
    gabinet(jeśli potrzebny)
    przestrzeń dzienna
    garderoby (jeśli jakieś mają być)
    łazienka (ki)
    pomieszczenie gospodarcze (a może poprostu wystarczy większy garaż)
    kuchnia

    i po takim zestawieniu określić dopiero jakiej powierzchni powinny być poszczególne pomieszczenia.

    pozdrawiam
    To_masz

  13. #33

    Domyślnie

    U nas właśnie tak jest. Na piętrze dwie duże sypialnie z garderobami. Jedna dla nas, druga dla naszej córci. Wspólna, niestety łazienka. Na dole duży salon połączony z jadalnia i kuchnią i gabinet. No i oczywiście dolna łazienka. Brakuje pomieszczenia gospodarczego przy kuchni. Jeszcze nie mieszkam, ale wiem, ze przydałoby się.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja sie wychowalam w bloku na 36 metrach, ja , rodzice i jeszcze na psa sie miejsce znalazlo

    Nie przesadzajmy z ta powierzchnia do sprzatania
    Jak to sie mowi - ciasny, ale wlasny!!!

    A tak na serio, to my budujemy 120m2.
    Na razie jestesmy tylko: ja i mezul. W najblizszej przyszlosci planujemy psa. Duzego. Potem kota.
    Potem dzieci - opcjonalnie dwoje.
    Gdzies w tych planach w pewnej chwili zagosci pewnie na dluzej ktores z naszych rodzicow.
    Tak wiec pokoje potrzebne beda 4 plus salon. To takie minimum, ktore mimo wszystko wystarczyloby nam na dlugie, dlugie lata. Tymczasem pokojow mamy 6, salon, piwnica... Wiecej niz potrzeba. Ale - moze kiedys mili goscie przyjada i zechca zanocowac? Przezorny zawsze ubezpieczony

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Strumyczek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Moszczenica Wyżna,
    Kod pocztowy
    33-340
    Dzielnica
    małopolska
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    U nas 4 osobowa rodzinka...ja, mąż i dwie córeczki. Budujemy, a raczej mamy w planie wybudować domek około 120 m2. Myślę, że jak każdy będzie miał swój pokoik a dziewczynki nawet jeden wspólny, bo są jeszcze małe ( 3 lata i 1,5 roku), to jeszcze nam zostaje jakiś pokoik dla gości!

  16. #36

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    Czyżby wątek się wyczerpał ?

  19. #39

    Domyślnie

    Trzy osoby, to małżeństwo z dzieckiem.
    Mogą mieszkać na 80 m2.
    Dla rodziny potrzeba minimum 120 m2.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinka135
    Czyżby wątek się wyczerpał ?
    Trzeba co chlapnąć to się ożywi. Ja buduję i częściowo mieszkam w domu który podobnie do innych ma po jednym pokoju dla dzieci i wspólny pokój małżeński, do tego salon, jadalnia, gabinet i kuchnia (zamknięta ) czyli standard Różnica jest tylko taka, że najmniejszy pokoik ma 35 m2, pozostałe są nieco większe, oczywiście wszystkie z garderobami. Dochodzi do tego piwnica 350 m2 i budynek gospodarczy z garażem, pracownią i dwoma pokoikami do spec-wykorzystania. W sumie tysiąc metrów z hakiem po podłodze Jak widać na obrazku całość upodobniona jest do klasycystycznego dworku. Uważam, że jego wielkość jest optymalna dla mojej rodziny. Piwnica już teraz jest pełna - muszę się wziąć za robienie dodatkowych półek. O zaletach dużych pomieszczeń chyba nie muszę wspominać.
    Się teraz posypią gromy
    Kto to będzie sprzątał !!! ile to okien do umycia !!! jak to ogrzać !!!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony