dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Jak je przymocować też się zastanawiam. Tzn. pierwsza warstwa bo kupiłem na próbę 10 płytek ułożyłem pionowo tak że przylegają do siebie i się klinują wiec raczej nie powinno z nimi być problemu. I na razie ich nie będę przyklejał. Gorzej by było jakbym chciał dać drugą warstwę to wtedy by już trzeba było je jakoś poprzyklejać. Zastanawiałem się nad jakimś silikonem do pieców on chyba powinien dać sobie z tym radę.
    Niestety nie paliłem jeszcze w tym kominku i nie wiem jak to będzie funkcjonowało. Ale sądzę że skoro niektóre dobre firmy montują szamot w swoich kominkach standardowo to raczej nie ma problemów z oddawaniem ciepła do wody. A jak to się okaże w praktyce to zobaczymy.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Aaaa.... myślałam, że już zamocowałeś. Chyba jednak założę nowy wątek w tej sprawie, może chłopaki od kominków coś podpowiedzą....

    Ja tak kombinowałam, żeby łączyć na tą zaprawę - mają taką szamotową i jakąś inną (też do łączenia szamotu się nadaje).Tylko czy to się jakoś przykleja do tej blachy czy ma być tak "luzem"? Czy jeśli będzie odsunięte jakieś 1 - 2 mm (no nie wiem, czy da się tak żeby idealnie dotykało), to nie będzie gorzej oddawać ciepła?

    Wiesz, wrzuciłam trochę tej skrobii ziemniaczanej, akurat dzieciakom robiłam kluski śląskie efektów wizualnych jak przy Sadpalu nie było , a kominka jeszcze nie oglądałam od środka, ale nie spodziewam się rewelacji

  3. #23

    Domyślnie

    Załóż, załóż sam jestem ciekaw co inni o tym myślą.

  4. #24

    Domyślnie

    Niestety problem dotknął i mnie. Jesienią, u progu sezonu grzewczego, zamówiłem sobie kominiarza, który niby komin przeczyścił, "Niby", bo już w styczniu kominek zaczął tracić cug praktycznie do zera. Druga ekipa kominiarska udrożniła komin, wydobywając ze środka 5 wiader (!) smoły w drobnych kawałeczkach. Kominek zadziałał, profilaktycznie dodawałem do kominka Sadpal, ale kilka dni temu sytuacja się powtórzyła. Po własnoręcznym rozpruciu komina na długości ok. 50 cm i oczyszczeniu go (niektóre kawały smoły mają niemal wielkość pięści) muszę stwierdzić, że druga ekipa też wykonała pracę"na odpier... się". Smoła osadza mi się głównie na odcinku ok. 1 metra nad wejściem rury spalinowej do komina, to jest newralgiczny punkt; wyższe partie dają się łatwo czyścić zwykłą szczotką kominiarską.

    Komin wyczyściłem najdokłądniej jak się dało i zamurowałem - mam nadzieję, że poprawnie. Ale komin nie jest idealnie czysty, kluczowe pytanie więc brzmi: czy są (a jeśli tak, to jakie), środki chemiczne skutecznie zwalczające już istniejące złogi smoły drzewnej w kominie ?
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Tomku, współczuję. 5 wiader? I to po wcześniejszym czyszczeniu?

    Słuchaj, na stronie producenta Sadpala w pytaniach i odpowiedziach twierdzą, że S. nie wyczyści istniejących złogów. Tylko zapobiega tworzeniu nowych (ale praktycznie trzeba by stosowac go non-stop). Podobno ta Diavolina czyści istniejące złogi, ale nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości. Tylko komin musi byc dobrze rozgrzany, a proszek wsypujesz po wstepnym odgazowaniu drewna.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał miwol
    Ciekaw jestem Waszych doświadczeń. Chucham i dmucham bo w listopadzie przeżyłem już zapłon sadzy w kominie, nie jest to przyjemne zjawisko...
    Hmmm, a jak to się objawiło? I ile czasu nie było czyszczone?

  7. #27

    Domyślnie

    I jak tam Wasze kominy ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    I jak tam Wasze kominy ?
    Stoją.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał NOTO
    I jak tam Wasze kominy ?
    Stoją.
    Ale jak pracują. JEśli takie problemy były 2 lata temu ... to pytanie jest na miejscu = jak sądzę ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał masza

    Opisz szczegołowo jak go dozujesz. Ja sypie Sadpal do zasobnika, czyli mieszam Sadpal z groszkiem.
    Sadpal sypie sie prosto w ogien albo zar. Jezeli sypiesz do podajnika, to na przyszly sezon bedziesz wymienial slimaka, bo przezre go.

    Jezli bedziemy palic tak, aby temp spalin bylo okolo 150 stopni, to nie potrzebny bedzie nam zaden cudowny srodek.

  11. #31

    Domyślnie

    aż się tym zaciekawiłem ,
    wracając z roboty zahaczyłem o Casto i kupiłem paczkę Sadpal II - w saszetkach,
    po 3h paleniu wrzuciłem saszetkę i był śliczny, turkusowy ogień.
    jeśli chodzi o tryb palenia (kominek z płaszczem), to staram się utrzymywać 70-80 stopni na płaszczu (z laddomatem), a temperaturę spalin 120-200 stopni.
    komin mam ceramiczny.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał sql
    aż się tym zaciekawiłem ,
    wracając z roboty zahaczyłem o Casto i kupiłem paczkę Sadpal II - w saszetkach,
    po 3h paleniu wrzuciłem saszetkę i był śliczny, turkusowy ogień.
    jeśli chodzi o tryb palenia (kominek z płaszczem), to staram się utrzymywać 70-80 stopni na płaszczu (z laddomatem), a temperaturę spalin 120-200 stopni.
    komin mam ceramiczny.
    To chyba nie potrzebny Ci Sadpal. Zauważyłeś oprócz koloru jakieś zmiany wewnątrz ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    To chyba nie potrzebny Ci Sadpal. Zauważyłeś oprócz koloru jakieś zmiany wewnątrz ?
    kupiłem go z ciekawości oraz dlatego, że do ognia oprócz liściastych podrzucam troszkę 50-letniej sosny z rozbiórki domku letniskowego - miałem tego kilka ładnych metrów.
    sama komora spalania chyba się nie różniła, a jak komin to nie wiem.

    PS-jaką temperaturę można puścić w komin? czasem jak dokładam i otwieram palenisko, to rośnie do 300 stopni - czy dla komina nie będzie z tym problemów?
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  14. #34

    Domyślnie

    Ja zakupiłem KALNIT.
    Używam dopiero kilka dni, dlatego efektów jeszcze nie widać. Podobno trzeba używać regularnie przez co najmniej 2 tygodnie.
    Najlepsze efekty są przy dosypywaniu tegoż wynalazku, syk , opary jakieś, chyba żrące to świństwo - rezultat opiszę za tydzień.

    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziarutek
    Ja zakupiłem KALNIT.
    Używam dopiero kilka dni, dlatego efektów jeszcze nie widać. Podobno trzeba używać regularnie przez co najmniej 2 tygodnie.
    Najlepsze efekty są przy dosypywaniu tegoż wynalazku, syk , opary jakieś, chyba żrące to świństwo - rezultat opiszę za tydzień.

    Pozdrawiam

    Nie przesadzaj bo Ci palenisko wypadnie dołem
    A po 2 tygodniach już nie trzeba ?
    Często producenci w ten sposób sobie napędzają sprzedaż.

    Ostatnio znajomy powiedział że kominiarz go opirdzielił za sypanie sporej ilości Sadpalu
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #36

    Domyślnie

    Bo może kominiarz nie ma, co robić jak się daje sadpal.

    Ja nie stosowałem niczego w kominku, jak paliłem suchą brzozą ( suszona w szklarni kilka lat). Jak zacząłem palić czereśnią to koszmar, wszystko załaziło sadzą.
    Teraz sypię sadpal taki z worka 1 kg, i jest w kominku siwo, problem sadzy zniknął.
    Tylko trochę dziwnie wygląda ogień przez szybę, tak nienaturalnie, drzewo się pali na zielono
    Ostatnio edytowane przez Rafał1972 ; 22-08-2016 o 08:51

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J Zobacz post
    Niestety problem dotknął i mnie. Jesienią, u progu sezonu grzewczego, zamówiłem sobie kominiarza, który niby komin przeczyścił, "Niby", bo już w styczniu kominek zaczął tracić cug praktycznie do zera. Druga ekipa kominiarska udrożniła komin, wydobywając ze środka 5 wiader (!) smoły w drobnych kawałeczkach. Kominek zadziałał, profilaktycznie dodawałem do kominka Sadpal, ale kilka dni temu sytuacja się powtórzyła. Po własnoręcznym rozpruciu komina na długości ok. 50 cm i oczyszczeniu go (niektóre kawały smoły mają niemal wielkość pięści) muszę stwierdzić, że druga ekipa też wykonała pracę"na odpier... się". Smoła osadza mi się głównie na odcinku ok. 1 metra nad wejściem rury spalinowej do komina, to jest newralgiczny punkt; wyższe partie dają się łatwo czyścić zwykłą szczotką kominiarską.

    Komin wyczyściłem najdokłądniej jak się dało i zamurowałem - mam nadzieję, że poprawnie. Ale komin nie jest idealnie czysty, kluczowe pytanie więc brzmi: czy są (a jeśli tak, to jakie), środki chemiczne skutecznie zwalczające już istniejące złogi smoły drzewnej w kominie ?
    Nie da się oczyścić sadzy smolistej bądź szklistej szczotką kominiarską, do tego potrzebne są specjalistyczne narzędzia, więc nie narzekaj na kominiarzy, może sam nie umiesz obsługiwać swojego urządzenia grzewczego lub palisz wynalazkami. Tego typu produkty NIE CZYSZCZĄ przewodów kominowych. Użytkownicy wszelkiej maści palenisk podczas podejrzeń o zły stan techniczny oraz drożność swojego kanału kominowego często wpadają na pomysł inwestycji (bo tanio) w tego typu środki, niestety pozostaje później rozczarowanie.
    ...

  18. #38

    Domyślnie

    Szukam jakichś informacji o skuteczności środka do usuwania smoły Hansa.
    http://www.hansaflame.pl/index.php?p...daliteli-sazhi
    Jedyne, jakie znalazłem-były w innej dyskusji-pozwolę sobie więc na skopiowanie go i ponowienie pytania tutaj.
    Sprzedawca zachwala go, jako "JEDYNY, KTÓRY DZIAŁA" i poleca-bo kupuje go stale właściciel pieczarkarni, który ma cały czas problem ze smołą w kominie! Mam nadzieję, że to ten wątek, i wdzięczny będę za informacje...
    Poldek
    Ostatnio edytowane przez poldek ; 13-10-2015 o 13:32
    a bodaj byś dom budował !!!

  19. #39

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o preparat do spalania sadzy używam SPALSADZ i w sumie nie zamieniłabym na żaden inny. Dobrze oczyścił piec i komin. Teraz używam go na bieżąco 2 łyżki stołowe na zasyp. Nie ma żadnych złogów sadzy i nie dymi się i o wiele lepiej się pali.

  20. #40
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    " Krawaty wiąże , usuwa ciążę " .... 100 w 1 ... itd.


    Nie palcie mokrym drewnem to kominy będą czyste .
    Darek B

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony