dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Xoron
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie co na podłogę stropu drewnianego - płyta OSB? jaka?

    Wtam,
    Chcę zrobić sobie podłogę na poddaszu, które będzie strychem. Mam belki drewniane co max 80 cm. Bardzo prosze o poradę jakie zastosować płyty OSB. czy 22 czy 25mm? czy na pióro-wpust czy bez? czy może robić dodatkowe belki drewniane np 4x6 co 40cm?
    wszystkim wielkie dzieki za pomoc bo totalnie nie mam pomyslu.
    P.S. Chciałbym aby ta podłoga dawała kiedyś mozliwość adaptacji już na właściwą podłogę bez wymiany np rzucić tylko panele i zamieszkać.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ja dałem płyte wiórową 21mm, mam belki co 60 cm i jest super, równiutko gładziutko, przed położeniem biegałem z listwą i wszystko poziomowałem tam gdzie coś wystawało brałem hebel elektryczny i wio
    Płyta osb drogi gips, koszt podłogi 100m/2 około 1600 zł plus 4 kg wkrętów, kręciłem wkręty dlatego że miałem położone płyty kartonowo-gipsowe i wszystko wygładzone

  3. #3

    Domyślnie

    proponuje z łat (4x6) zrobić stelaż - pomaga to przy wypoziomowaniu
    co do płyty to 22 wystarczy - z piórem

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz kłaść płyty OSB na istniejące belki, to z tego co wiem musi być 25mm. Zajrzyj na stronę Kronopola i sprawdź tam proponowane grubości w zależności od rozstawu belek.
    Jeżeli masz belki krzywo ułożone, proponuję Ci wykorzystać radę kliku i wykonać na nich dodatkowy stelaż. Dasz wtedy łaty trochę bliżej i podłoga będzie stabilniejsza.
    Płyty pióro-wpust łatwiej się układa aniżeli z prostymi krawędziami. Są troszkę droższe, ale warto.
    Jak poszukasz na forum, to znajdziesz jeszcze kilka innych uwag na temat podłóg drewnianych.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ja mam 25 na pióro wpust i jest ok, a nawet powiem - bardzo ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony