dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Montaż wanny akrylowej

    Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Właśnie wywaliłem starą żeliwną wannę i w jej miejsce ma przyjść akrylowa. Problem w tym, że w zestawie są te uchwyty, które przykręca się do ściany. Problem w tym, że instalację wodną i płytki robił "fachowiec" teścia i wiadomo, że po tej ścianie tuż pod płytkami idą rurki z wodą, ale nie wiadomo gdzie i teraz problem z montażem tych uchwytów. Nie chcę wiercić bo jak się wbiję w rurkę z wodą będę miał generalkę łazienki.

    Czy te uchwyty są konieczne? Zastanawiam się czy jak idealnie wypoziomuję wannę i ją osilikonuję wzdłuż krawędzi nie wystarczy żeby wanna była stabilna i trzymała się odpowiednio, silikon po wyschnięciu trzyma jak szalony? Nie wiem może na kleju montażowym te uchwyty przykręcić. Chciałbym uniknąć za wszelką cenę wiercenia w ścianie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Jeśli chcesz kleić do ściany, to nie że przystawisz do ściany i oblecisz silikonem. Użyj kleju poliuretanowego lub hybrydowego na większej powierzchni niż tylko krawędziowa fuga. I daj temu glutowi odpowiednio długi czas na stwardnienie. Płytki i wanna nie są porowate, więc bardzo istotna informacja na opakowaniu użytego kleju to prędkość utwardzania w głąb, zwykle wyrażona w mm/dobę.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz10 Zobacz post
    Czy te uchwyty są konieczne? Zastanawiam się czy jak idealnie wypoziomuję wannę i ją osilikonuję wzdłuż krawędzi nie wystarczy żeby wanna była stabilna i trzymała się odpowiednio, silikon po wyschnięciu trzyma jak szalony? Nie wiem może na kleju montażowym te uchwyty przykręcić. Chciałbym uniknąć za wszelką cenę wiercenia w ścianie.
    Te uchwyty przytrzymują wannę przy ścianie ale uszczelnić i tak trzeba.
    Silikon sanitarny w zupełności wystarczy by wannę unieruchomić. Jeśli w przyszłości będzie potrzeba odstawienia wanny, by np. usunąć stary silikon, wystarczy nożyk.
    Przy montażu, wpuść silikon na ok. 5mm poniżej płaskiego boku wanny, tyle wystarczy, dociśnij wannę do ściany i zostaw na dobę. Nadmiar silikonu usuwaj od razu po aplikacji albo na mokro albo na sucho przy oklejeniu taśmą malarską i też od razu.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź. Ostatnio kleiłem opaski drzwiowe na kleju Heros hybrydowym i trzyma jak szalony więc myślę, że do tych uchwytów też się nada

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    I jeszcze dużo zależy od tego z ilu stron wanna będzie dochodziła do ściany a z ilu do zabudowy. Jeśli robiłeś zabudowę z jakiś bloczków + np płytki to napewno będzie sztywniejsze.
    Ja mam te uchwyty przykręcone do ściany + obudowa akrylowa i powiem szczerze uznaję to za jeden z większych błędów jakie zrobiłem. Na szczęście to dom rekreacyjny i jak mi przyjdzie ochota to wymienię ten akryl na obudowę z płytek.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiecie co jest najlepsze, że dziś wywaliłem wannę żeliwną i co się okazało? Że mistrz od remontów nie położył płytek za wanną. Mało tego wannę postawił na podkładkach i teraz jak założę wannę akrylową, do której mam panel przedni, to ona nie sięgnie do płytek i tym oto sposobem panel, który kosztował prawie 4 stówy mogę sobie wsadzić wiecie gdzie.

    Muszę wannę podnieść do góry żeby dosięgła do płytek i zabudowę zrobić osobno bo fabryczny panel jest za niski. Ręce mi dziś opadły

    Mało tego teść mi powiedział, że sam tak fachowcowi powiedział żeby płytki położył bo przecież po co płytki za wanną

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Bez płytek masz szansę znaleźć rury i zamocować uchwyty, więc nie ma tego złego...
    Dokleić następnego poziomu płytek się nie da?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony