dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 53
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1060
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Już drugi rok grzeję kości w saunie suchej typu fińskiego, oczywiście własnej roboty. Drewno - olcha. Piec 230V , 3,5 kW. HARVIA VEGA BC35 kupiony na Allegro w firmie KUBIK.
    Drzwi szklane hartowane # 8 mm. Od wewnątrz pod boazerią folia papierowo-aluminiowa. Szerokość klepki 10 cm.
    Samemu też można
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06990.jpg
Wyświetleń:	1518
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	173690
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07518.JPG
Wyświetleń:	1221
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	173691
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07519.JPG
Wyświetleń:	968
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	173692
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06986.jpg
Wyświetleń:	1014
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	173693

    "Dla tych którzy jeszcze projektują małe moje spostrzeżenie - starajcie się jak najwięcej ławek planować wysoko - wszyscy później wolą tam zajmować miejsce"
    Na jakiej podstawie takt twierdzisz? Jeżeli jest zimno, to wystarczy 50 ml wody na kamienie i nawet na dolnej ławie zaczyna być ciepło .

    A tak przy okazji, często włączam sobie saunę z ustawieniem na 55 - 60' C. Mam zamontowane dwa głośniki pod ławami i z odtwarzacza puszczam sobie przyjemną muzyczkę. Do tego dobra książka.........

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00105.JPG
Wyświetleń:	1094
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	173694
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 02-03-2013 o 08:43 Powód: uzupełnienie wypowiedzi
    Tu była reklama....

  2. #162
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kerro

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Już drugi rok grzeję kości w saunie suchej typu fińskiego, oczywiście własnej roboty. Drewno - olcha. Piec 230V , 3,5 kW. HARVIA VEGA BC35 kupiony na Allegro w firmie KUBIK.
    Drzwi szklane hartowane # 8 mm. Od wewnątrz pod boazerią folia papierowo-aluminiowa. Szerokość klepki 10 cm.
    Samemu też można
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06990.jpg
Wyświetleń:	1518
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	173690
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07518.JPG
Wyświetleń:	1221
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	173691
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07519.JPG
Wyświetleń:	968
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	173692
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06986.jpg
Wyświetleń:	1014
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	173693

    "Dla tych którzy jeszcze projektują małe moje spostrzeżenie - starajcie się jak najwięcej ławek planować wysoko - wszyscy później wolą tam zajmować miejsce"
    Na jakiej podstawie takt twierdzisz? Jeżeli jest zimno, to wystarczy 50 ml wody na kamienie i nawet na dolnej ławie zaczyna być ciepło .

    A tak przy okazji, często włączam sobie saunę z ustawieniem na 55 - 60' C. Mam zamontowane dwa głośniki pod ławami i z odtwarzacza puszczam sobie przyjemną muzyczkę. Do tego dobra książka.........

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00105.JPG
Wyświetleń:	1094
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	173694
    Cześć, przede wszystkim gratulacje - sauna wyszła bardzo ładna!

    Mam bardzo podobny układ pomieszczenia na poddaszu i chcę tam wpakować saunę. Możesz więcej napisać o konstrukcji - wymiary, wysokość ławek etc...

    ponizej moje plany co do umiejscowienia sauny:

    na poddaszu mam pokoj, ktory nie bedzie wykorzystywany przez jakis czas- no chyba, ze nam sie rodzinka powiekszy dramatycznie szybko.
    chcialbym go wykorzystac na cele rekreacyjne. Ponizej orientacyjny plan. Zastanawiam sie czy uda mi sie saune tak wpasowac w ten skos. Na pewno lawka pod skosem nie bedzie nadawac sie do siedzenia, jedynie w opcji lezacej.

    Wymiary sauny to ~190 x 145 - mysle ze powinno byc w miare wygodnie dla 3-4 osob.

    Dodatkowo zastanawiam sie czy pakowac tam prysznic - niby lazienka jest niedaleko, ale gorzej jak bedzie zajeta przez innych domownikow... Jakies porady ?
    Ostatnio edytowane przez kerro ; 29-03-2013 o 12:19

  3. #163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Ja mam prysznic na przeciwko sauny. Jest to sprawa wygody. Koszt oszczędności niewielki a potem całe życie będziesz ganiał przez korytarz tam i z powrotem. Najlepiej jest mieć prysznic przy saunie. Do tego stolik i fotele, żeby trochę odpocząć w przerwach pomiędzy cyklami.
    195 cm to wewnątrz, bo jeżeli z zewnątrz, to będzie trochę ciasno.
    Tu była reklama....

  4. #164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kerro

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    a u ciebie jakie są wymiary / ile osób mieści twoja sauna ?

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Wbiłem się w przestrzeń skosu dachu. Mam około 190 na 220. Dwie ławki. Jedna wysoka 70 cm szerokości o druga niska na jakieś 100 cm.
    Szału nie ma, ale nie było innej lokalizacji. Zresztą dla dwóch osób to jest naprawdę komfortowo.
    Tu była reklama....

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ja mam miejsce na saune od około 190 cm, no może 2m sie uda wygospodarować. Cała byłaby pod skosem dachu ok 30st, Jaka msiała by być jej szerokość minimalna? Czy tam zmieszczę choc malutką saunę. Ma ktoś fotki takiej pod skosem? Jak nisko po skosie mogę zejśc zeby dało się tam siedzieć?
    Ostatnio edytowane przez Akrimka ; 20-03-2013 o 15:20

  7. #167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Myślę, że już w miarę wygodnie można się położyć na ławce o długości 170 cm.

    Przyślij jakieś wymiary. Prosty szkic .
    Tu była reklama....

  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Jutro postaram się coś zaprojektowac w "paint-cie".. Zrobie ogólny szkic łazienki jest dość duża i chciałbym tam zmieścić saune oraz prysznic i WC.
    Pozdrawiam

  9. #169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    OK. Czekam.
    Tu była reklama....

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Wklejam rzut mojej łązienki w której chciałbym zagospodarować saune. Na zielono to są miejsca gdzie są zrobione podejścia pod wanne.prysznic, wc i umywalke. Na czerwono wstepnie zarysowałem szkić sauny.
    http://s20.postimage.org/jsmc0kjgt/a..._pod_saune.jpg



    Włąsnie jestem na etapie zabudowy płytami GK tej łazienki. I zastanawiam sie czy w miejscu gdzie miała by powtsac konstrukcja sauny coś zrobić inaczej. Czy robić standardowo, a konstrukcję sauny zrobić niezależnie od ocieplenia dachu i konstrukcji po płyty gipsowe.
    Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

  11. #171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Sauna to osobne ustrojstwo, wiec normalnie zielonymi płytami wyłóż całą łazienkę.

    Wrzuć jeszcze wymiary ściany z kominem, tej, do której dolegać będzie sauna.
    Tu była reklama....

  12. #172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ściana z kominem ma 4.5m po ziemi do dzwi. Płatew jest w odległości 3.65m czyli jest oddalona od wejścia o 83cm. Wysokość w miejscu płatwi jest 203cm. Skos obłozony regipsem jest około 3cm wyżej. Ale tą wysokość 2.03m bym przyjął. Nie zrobiłem jeszcze scianki kolankowej, i własnie nie wiem gdzie odciąć żeby było dobrze. Wyliczyłem że jak zrobię kolankową na 80cm to dostanę 2.21m miejsca na saune od płatwi.
    Jakie grube ścianki ma sauna?

  13. #173
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Sauna wewnętrzna bez problemu może mieć ścianki o grubości 10 cm. W tym około 6 cm konstrukcja plus dwie boazerie o grubości do 2 cm każda.
    Tu była reklama....

  14. #174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    subfosylny
    Czy uda ci się coś naszkicować? Chciałbym zamknać płytowanie w łązience ale nie wiem w końcu jaką wysoką postawić sciankę kolankową? Jak najniżej można mieć w saunie pod skosem?

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jeżeli do ścianki kolankowej będzie dochodzić górna ławka, to wysokość ścianki musi wynosić minimum 110 cm.
    Tu była reklama....

  16. #176
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    topal

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-177
    Posty
    6

    Domyślnie PYTANIA poczatkujacego

    Dzien dobry wszystkim,

    pierwszy raz wystepuje na forum - zrozumienia prosze , pisze ze statku sorki za dzika filipinska klawiature,

    Przystepuje do budowy sauny / prostokat 2.2m x 1.8m x 2.3m czyli ok 8,3 m3, w piwnicy, pomieszczenie dedykowane od poczatku /i mam pare pytan:

    1.Umiejscowienie pieca przy wejsciu czy w glebi ? - drzwi beda centralnie w krotkim boku postokata - czy piec w narozniku przy drzwiach po lewej czy w dalszym narozniku tez po lewej ?

    2.Jaka powierzchnia kratki wlotowej pod piecem ? Wylot po przekatnej skosnie w gore do sufitu, mozliwosc podlaczenia do wentylacji. Na wylocie bedzie regulowana klapka, czy stosowac wiatraczek wyciagajacy ?

    3.Czy zakladac ekran aluminiowy ? Kubik -tak, Murator artykul - nie, Murator forum - tak, a ja glupi, ale raczej tak.

    4.Czy montowac uziemienie foli aluminiowej ?

    5.Boazeria pionowo czy poziomo ? sorki za pytanie ale na ktorejs stronie forum jest fotka z pionowymi listwami konstrukcji i tak mnie to zastanawia.:-/

    6.Czy boazeria ma siegac podlogi, tez fotka na forum, /u mnie gres z opaska /czy konczyc sie powyzej np 10 cm ? boje sie o czarnienie koncowek od wilgoci

    7.Czy ladowac sie w piec combo/combi czy wystarczy solidne polewanie kamyczkow, i uratowanie kupy pieniazkow ?

    8.W Gdansku w MobyDicku w prysznicach wysoko pod sufitem sa drewniane obrotowe wiaderka, ktore sie napelniaja woda jak spluczka toaletowa, czlowiek ciagnie za sznurek wiaderko sie obraca, chlodzi czlowieka, nastepnie wraca i sie napelnia.SUPER!!! Pytani z obslugi nie wiedza skad to maja i kto to montowal. Czy ktos wie gdzie taki fajny wynalazek mozna dostac ?

    9.Oswietlenie LED w saunie - warto czy nie ?

    10. Drzwi szklane czy drewniane ?

    11. Jakie znaczenie praktyczne ma miejsce umiejscowienia sterowania piecem, na piecu czy na zewnatrz, co lepsze ?

    12. Czy taka sama boazeria na sufit /chodzi mi o wymiar/ jak na sciane, czy moze np. szersze pioro ?

    13. Czy przy zakladaniu boazerii pomagac gwozdzikom np. wikolem ?

    Z gory dziekuje za odpowiedzi, Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez topal ; 06-05-2013 o 05:15

  17. #177
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Czy bedzie jakaś odpowiedz w temacie na powyższy post?

  18. #178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    topal. Daj sobie spokój z sauną. Przy takim poziomie pytań lepiej zleć to firmie.

    ".Czy ladowac sie w piec combo/combi czy wystarczy solidne polewanie kamyczkow,....." własnie takie romantyczne wyobrażenie o korzystaniu z sauny zwykle kończy się źle. W publicznych saunach "znafcy" wpadają do sauny i oczywiście pierwsza czynność jaka im przychodzi do głowy to polewanie kamieni wodą. Kończy się to albo awaryjnym opuszczeniem kabiny albo poparzeniami.

    "Jaka powierzchnia kratki wlotowej pod piecem ? Wylot po przekatnej skosnie w gore do sufitu, mozliwosc podlaczenia do wentylacji. Na wylocie bedzie regulowana klapka, czy stosowac wiatraczek wyciagajacy "
    Wielkość kratki zależna jest od kubatury i modelu pieca. Wiatraczek na wentylacji sauny jest zbędny, większym problemem jest wykraplanie się wilgoci na ściankach kominka wentylacyjnego z powietrza wylotowego. Umiejscowienie pieca zgodne z zaleceniami producenta pieca.

    Oświetlenie Led ma atest na 130'C ???
    Tu była reklama....

  19. #179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    topal. Zleć przynajmniej komuś wykonanie projektu sauny . Z projektem będzie Ci łatwiej zbudować własnoręcznie kabinę.
    Tu była reklama....

  20. #180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Drzwi szklane czy drewniane? Kwestia gustu. Ale zwykle drzwi szklane są tańsze od drzwi drewnianych.
    Tu była reklama....

Strona 9 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony