dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Temat: Jaki styropian?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    litex

Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie Jaki styropian?

Witam

Czy jest roznica miedzy firma a firma w styropianach?
    Mozecie cos polecic bo chcialbym zamowic teraz na cale ocieplenie (15cm), posadzke i stropy..?

Mozecie cos polecic np. w okolicach Rzeszowa (podkarpacie)

Domyślnie

Najlepszy jest z najbliższego składu. Ważna jest klasa twardości , inna na ściany a inna na posadzki do domu a jeszcze inna do garażu. Przy kupowaniu styropianu podawałem sprzedawcy jego przeznaczenie.

3. Parametry styropianu. To musisz wiedzieć o gęstości i współczynniku przewodzenia ciepła (lambdzie) Sprawdź dom kamerą termowizyjną. Jak przebiegają badania termowizyjne? Kamera termowizyjna. Sprawdź, czy wykonawcy dobrze wykonali ocieplenie domu Termowizja: czy Twój dom też potrzebuje badania kamerą termowizyjną?
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

ja kupowałem z 3 różnych źródeł, jeden prosty równy, a drugi nie za bardzo, potem płyty do siebie nie dolegają i trzeba pianka poliuretanową uzupełniać szczeliny
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

zwróć uwagę na współczynnik lambda. Różnice w izolacyjności cieplnej są naprawdę duże. Widziałem styropian z lambdą 0.032 jak i również z 0.039. To jest naprawdę wielka różnica bo aż 20%. Przy twojej grubości to ta róznica odpowiada za okolo 3 cm ocieplenia.

Domyślnie

Cytat Napisał FREDY
    zwróć uwagę na współczynnik lambda. Różnice w izolacyjności cieplnej są naprawdę duże. Widziałem styropian z lambdą 0.032 jak i również z 0.039. To jest naprawdę wielka różnica bo aż 20%. Przy twojej grubości to ta róznica odpowiada za okolo 3 cm ocieplenia.
    Czysta prawda, najpierw lambda, liczenie potem zakup, jak możesz i ekpia potrafi nie kołkuj styropianu tylko na sam klej, najlepszy styropian frezowany, jest co prawda droższy, ale pozwala na uniknięcie mostków cieplnych i nie trzeba latać z pianką i wypatrywać każdej dziury, a i tak wszystkich nie zobaczysz im mniejsza warstwa styropianu tym większe prawdopodobieństwo powstania takowego mostka. Wkładaj w podłogę ile się da również tam też są spore oszczędności i nie słuchaj twórców teorii opartych na amatorskim OZC, że się nie opłaca, zawsze się opłaca.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

Cytat Napisał WaldiM
    Czysta prawda, najpierw lambda
    wydaje ci sie, styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04, pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał WaldiM
    Czysta prawda, najpierw lambda
    wydaje ci sie, styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04, pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3
    Kolejna teoria budowlana ?
    Jeżeli jest tańszy to jest coś podejżanego, zastanowiłbym się czy go brać i dokładnie przyglądał jego atestom. Nie rozumieiem co to ma do wpółczynnika przenikalności cieplnej materiału izolującego, ale mam nadzieję, że się z nami podzielisz tą wiedzą tajemną którą posiadłeś. Pozatym to zadanie które napisałeś a ja zacytowałem to nie gdziewaj się jakiś bezsens, sam go jeszcze raz przeczytaj i powiedz o co w nim chodzi .... może ci pomogę troszkę zrozumieć czego nie rozumiem, co prawda nie pojmuję niczego

cyt. "wydaje ci się, że styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04" TAK NIE TYLKO MNIE SIĘ TAK WYDAJE WIĘKOSZOŚCI LUDZI RÓWNIEŻ, JAK NIE WIERZYSZ PRZEPROWADŹ ANKIETĘ
    cyt. "pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04" TO JEST BEŁKOT, DLACZEGO JA MAM CI POKAZYWAĆ MIEJSCE GDZIE SPRZEDAJE SIE W TEJ SAMEJ CENIE SYTROPIAN 0,031 I 0,04 SKORO TWIERDZĘ, ŻE TEN PIERWSZY JEST DROŻSZY.
    cyt. "0,04 mozna kupić za 110 zł/m3" NO I CO Z TEGO, CHcESZ NAPISAĆ ŻE 0,031 TEŻ KUPISZ ZA TYLE SAMO ?
    Cuda panie cuda walczysz o kolejny literek w swoim domku

Domyślnie

WaldiM, z całym szacunkiem ale w pogoni za próbą dop.....nia mpoplaw-owi sam zaczynasz opowiadać głupoty
    Jeśli jego zdanie brzmi od początku tak :
    to sobie dopisałeś "że" i pełen zapału poszedłeś szeroko
    Wyloozuj w tej walce ciutkę
    Pozdrawiam,
    Michał

już mieszkamy

Domyślnie

Przecież ten post nie ma żadnego sensu, chyba że rzeczywiście kupuje styropian o niższej przenikalności cieplnej w tej samej cenie co o wyższej, a może się mylę ?

Domyślnie

Nie chcę tu robić za adwokata ani wyręcząć "pozwanego" ale zdanie brzmi poprawnie

Twoja teza w kontekście wypowiedzi Fredy-ego:
    "Czysta prawda, najpierw lambda"

odpowiedź :
    1.wydaje ci sie,
    2. styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04,
    3. pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3

Podsumowanie : zdanie jest poprawne i na temat a czy prawdziwe ? kwestia założeń i obliczeń ... co do ceny się nie wypowiem bo już jestem po zakupach i kupiłem ten 0,04
    Pozdrawiam,
    Michał

już mieszkamy

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    litex

Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

cisza

a mam pytanie dalej dot styropianu,,
    bo duzo jest tyc cudotworca ze sie nie oplaca itp. po co na co i tak dalej.

Mam zamiar dom ocieplić 15 cm warstwa styripanu (to samo tyczy się stropu skosnego), garaż 10 cm, a posadzke 15 cm.

Myślicie ze tak wystarczy... wiem kazdy pewnie napisze ze czym wiecej tym lepiej, ale 15 to i tak jest wiecej niz standartowo sie daje... co o tym myslicie?

czyli przenikalnosc 0,04 jest lepsza od 0,32 ?

Domyślnie

Starczy 15, bez przesady. Tez bede bral 15cm tylko z frezem obowiazkowo. 0,31 za drogi jak na moj gust, 0,4 starczy.

Domyślnie

Cytat Napisał WaldiM
    a może się mylę ?
    mylisz się i to głęboko, mnie osobiście przypominasz stylem pisania dziecko neostrady, które dostało na komunie komputer i włazi wszędzie byle tylko dać znać światu że istnieje
    Cytat Napisał litex
    czyli przenikalnosc 0,04 jest lepsza od 0,32 ?
    pewno że lepsza jest 0,04 od 0,32 ale nie ma styropianu 0,32 styropiany są od 0,042 do 0,031
    dzisiaj można kupić 0,04 po 110 zł/m3 a ten 0,031 widziałem najtaniej po 165zł/m3, w listopadzie jak kupowałem na swój dom to 0,04 był po 130 zł/m3 a 0,031 po 260zł/m3
    wniosek za 50-100% drożej kupujemy tylko 20-25% lepiej, gdzie tu sens ekonomiczny ??

a co do grubości przy dzisiejszej cenie 110zł/m3 to możesz nawet przykleić 20 cm na ścianę, koszt zwiększenia grubości o te 5 cm będzie da ciebie w ogólnym rachunki niezauważalny
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??Za komuny tak było- lepiej zapas w razie W.A co to jest to W??
    c126 vis a vis

Domyślnie

Cytat Napisał alpejczyk
    Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??
    Jesz codziennie ryż ? Przecież 2 miliardy Chińczyków jedzą

Cytat Napisał alpejczyk
    Zle licza projektanci??Za komuny tak było- lepiej zapas w razie W.A co to jest to W??
    Projektanci gotowców liczą tak, żeby zmieścić się w normach, a nie żeby zapewnić ekonomiczność domu. A ekonomiczność u każdego może być na innym poziomie. Ot i cała wiedza tajemna
    Pozdrawiam,
    Michał

już mieszkamy

Domyślnie

Cytat Napisał alpejczyk
    Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??
    ja tez uważam że skoro litex chce dać na ściany 15 cm styropianu to dawanie na podłogę też 15 mija się z celem, jakieś proporcje winny być, jeśli 15 na posadzki to na ściany konsekwentnie 20, albo jeśli na ściany 15 to na posadzki 10
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał alpejczyk
    Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??
    ja tez uważam że skoro litex chce dać na ściany 15 cm styropianu to dawanie na podłogę też 15 mija się z celem, jakieś proporcje winny być, jeśli 15 na posadzki to na ściany konsekwentnie 20, albo jeśli na ściany 15 to na posadzki 10
    Ale konsekwencja nie może być używana jak mantra
    Nie znamy warunków i techonologii, wystarczy, że ściany konstrukcyjne ma ciepłe a na posadzce podłogówkę akumulacyjną planuje i wtedy +/- ma to sens. Ale i tak policzyć by się zdało...
    Pozdrawiam,
    Michał

już mieszkamy

Domyślnie

Jakiego producenta polecacie?
    Planuję lada chwila docieplanie ścian. Dajemy styropian 12 cm, lambda 0,031- ten grafitowy za 173,60 zł za m3 z Krasbuda lub około 10- 12 zł droższy na opakowaniu z Termo Organiki. Wykonawca bardziej poleca Organikę. A Podobno niektórzy ocieplają też Mariolą. Ceny ma zbliżone do Krasbudowych, ale tej firmy zupełnie nie kojarzę. A Wy czego używaliście?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    okobar

Domyślnie

tani ten 0,031 u was tam
    w moich okolicach chodzi [po minimum 200 PLN za m3
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie.
    planowo do zrobienia w tym roku- rekup., PC, odk. centralny

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

Domyślnie

anabelka23 12cm malo grafitu daj 20-25 styropianu bedzie cieplo a koszt niewielki teraz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia