dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Izolacja tarasu

    Witam
    Jest to mój pierwszy post, więc Witam wszystkich i dziękuje za rady
    Kupiłem gotowy dom, jednak nie wszystko zostało wykończone.
    Na zewnątrz jest taras, pod którym znajduje się pomieszczenie gospodarcze, taka piwnica
    Nie jest on niczym zaizolowany, zwykła wylewka z kamykami, (sorry za brak profesjonalnej nazwy). Taras powstał razem z domem i tu jest jeden z problemów, dom osiadł na fundamentach i cała woda spływa w stronę domu, Wiem że najprościej zrobić wylewkę z spadkiem, ale podpowiedziano mi by wpierw zrobić izolację, na to wylewkę równającą i znów izolację. Nie wiem czy wylewkę uda mi się wykonać w tym roku, ze względu na koszt, jednakże izolację przeciwilgociową muszę wykonać- od strony pomieszczenia zaczyna odpadać beton płatami, słaby ciąg powietrza, nie chciałbym by się taras zawalił.
    Zaproponowano mi kilka rozwiązań, od pokrycia tego papą (trochę w lato by zbyt grzało ) poprzez zaprawy uszczelniające pod płytki, na folii w płynie kończąc.

    Pytanie co najlepiej zastosować, by w przyszłości móc położyć wylewkę wyrównującą.

    Dzięki za rady.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Daj papę termozgrzewalną a na nią wylewkę spokojnie dasz kiedy będziesz miał czas i fundusze.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, tylko problem w tym że jak wzrosną temperatury, trochę będzie nas w nogi palić , taras jest od strony południowej więc cały dzień w słońcu, nie wiem jak na takie rozwiązanie generał zareaguje

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vansam Zobacz post
    Dzięki, tylko problem w tym że jak wzrosną temperatury, trochę będzie nas w nogi palić , taras jest od strony południowej więc cały dzień w słońcu, nie wiem jak na takie rozwiązanie generał zareaguje
    Spoko - możesz na papę położyc nawet starszy dywan , inną wykładzinę . Ale mówię szczerze, że taka papa zabezpieczy Ci na bank. A generałową wyślij do rezerwy, teraz popularne są te ćwiczenia. Po papie zrób wylewke i połóż sobie płytki w/g gustu generała będzie zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 26-03-2015 o 21:52

  5. #5

    Domyślnie

    Hej
    Dorosłem do wykonania wylewki równającej.
    Pytanie jaką wylewkę połozyć, jestem laikiem, a w google tyle tematów ile gwiazd na niebie.
    Wylewka musi być ze spadkiem, gdyż teraz jest spadek w stronę budynku, różnica w poziomie to około 3 cm od krawędzi tarasu do budynku.
    Robić samemu (mam zdolności i chęci) czy lepiej wziąć kogoś i kupić beton gotowy? Taras 30m2.
    Dzięki za pomoc.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    To z czego jest czy będzie zrobiona wylewka zależy od tego jaka jest jej grubość w najcieńszym miejscu. Jeżeli są milimetry - to tzw. zaprawa naprawcza typu pcc, beton jak grubość idzie w cm...

  7. #7

    Domyślnie

    Przy tej powierzchni to ekonomicznoej będzie beton lać, dzięki za podpowiedź.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    vansam: powierzchnia może być i gigantyczna - pytanie ile jest miejsca od dachu (i stropu) by złapać poziomy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony