dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    litex

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Jaki styropian?

    Witam

    Czy jest roznica miedzy firma a firma w styropianach?
    Mozecie cos polecic bo chcialbym zamowic teraz na cale ocieplenie (15cm), posadzke i stropy..?

    Mozecie cos polecic np. w okolicach Rzeszowa (podkarpacie)

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepszy jest z najbliższego składu. Ważna jest klasa twardości , inna na ściany a inna na posadzki do domu a jeszcze inna do garażu. Przy kupowaniu styropianu podawałem sprzedawcy jego przeznaczenie.

  3. #3

    Domyślnie

    zwróć uwagę na współczynnik lambda. Różnice w izolacyjności cieplnej są naprawdę duże. Widziałem styropian z lambdą 0.032 jak i również z 0.039. To jest naprawdę wielka różnica bo aż 20%. Przy twojej grubości to ta róznica odpowiada za okolo 3 cm ocieplenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    zwróć uwagę na współczynnik lambda. Różnice w izolacyjności cieplnej są naprawdę duże. Widziałem styropian z lambdą 0.032 jak i również z 0.039. To jest naprawdę wielka różnica bo aż 20%. Przy twojej grubości to ta róznica odpowiada za okolo 3 cm ocieplenia.
    Czysta prawda, najpierw lambda, liczenie potem zakup, jak możesz i ekpia potrafi nie kołkuj styropianu tylko na sam klej, najlepszy styropian frezowany, jest co prawda droższy, ale pozwala na uniknięcie mostków cieplnych i nie trzeba latać z pianką i wypatrywać każdej dziury, a i tak wszystkich nie zobaczysz im mniejsza warstwa styropianu tym większe prawdopodobieństwo powstania takowego mostka. Wkładaj w podłogę ile się da również tam też są spore oszczędności i nie słuchaj twórców teorii opartych na amatorskim OZC, że się nie opłaca, zawsze się opłaca.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał WaldiM
    Czysta prawda, najpierw lambda
    wydaje ci sie, styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04, pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3
    Kolejna teoria budowlana ?
    Jeżeli jest tańszy to jest coś podejżanego, zastanowiłbym się czy go brać i dokładnie przyglądał jego atestom. Nie rozumieiem co to ma do wpółczynnika przenikalności cieplnej materiału izolującego, ale mam nadzieję, że się z nami podzielisz tą wiedzą tajemną którą posiadłeś. Pozatym to zadanie które napisałeś a ja zacytowałem to nie gdziewaj się jakiś bezsens, sam go jeszcze raz przeczytaj i powiedz o co w nim chodzi .... może ci pomogę troszkę zrozumieć czego nie rozumiem, co prawda nie pojmuję niczego

    cyt. "wydaje ci się, że styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04" TAK NIE TYLKO MNIE SIĘ TAK WYDAJE WIĘKOSZOŚCI LUDZI RÓWNIEŻ, JAK NIE WIERZYSZ PRZEPROWADŹ ANKIETĘ
    cyt. "pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04" TO JEST BEŁKOT, DLACZEGO JA MAM CI POKAZYWAĆ MIEJSCE GDZIE SPRZEDAJE SIE W TEJ SAMEJ CENIE SYTROPIAN 0,031 I 0,04 SKORO TWIERDZĘ, ŻE TEN PIERWSZY JEST DROŻSZY.
    cyt. "0,04 mozna kupić za 110 zł/m3" NO I CO Z TEGO, CHcESZ NAPISAĆ ŻE 0,031 TEŻ KUPISZ ZA TYLE SAMO ?
    Cuda panie cuda walczysz o kolejny literek w swoim domku

  6. #6

    Domyślnie

    WaldiM, z całym szacunkiem ale w pogoni za próbą dop.....nia mpoplaw-owi sam zaczynasz opowiadać głupoty
    Jeśli jego zdanie brzmi od początku tak :
    wydaje ci sie, styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04, pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3
    to sobie dopisałeś "że" i pełen zapału poszedłeś szeroko
    Wyloozuj w tej walce ciutkę
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież ten post nie ma żadnego sensu, chyba że rzeczywiście kupuje styropian o niższej przenikalności cieplnej w tej samej cenie co o wyższej, a może się mylę ?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie chcę tu robić za adwokata ani wyręcząć "pozwanego" ale zdanie brzmi poprawnie

    Twoja teza w kontekście wypowiedzi Fredy-ego:
    "Czysta prawda, najpierw lambda"

    odpowiedź :
    1.wydaje ci sie,
    2. styropian 0,031 jest zawsze droższy od 0,04,
    3. pokaż mi miejsce gdzie można kupić styropian 0,031 w tej samej cenie co 0,04 bo 0,04 można kupić już od 110zł/m3

    Podsumowanie : zdanie jest poprawne i na temat a czy prawdziwe ? kwestia założeń i obliczeń ... co do ceny się nie wypowiem bo już jestem po zakupach i kupiłem ten 0,04
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    litex

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    cisza

    a mam pytanie dalej dot styropianu,,
    bo duzo jest tyc cudotworca ze sie nie oplaca itp. po co na co i tak dalej.

    Mam zamiar dom ocieplić 15 cm warstwa styripanu (to samo tyczy się stropu skosnego), garaż 10 cm, a posadzke 15 cm.

    Myślicie ze tak wystarczy... wiem kazdy pewnie napisze ze czym wiecej tym lepiej, ale 15 to i tak jest wiecej niz standartowo sie daje... co o tym myslicie?


    czyli przenikalnosc 0,04 jest lepsza od 0,32 ?

  10. #10

    Domyślnie

    Starczy 15, bez przesady. Tez bede bral 15cm tylko z frezem obowiazkowo. 0,31 za drogi jak na moj gust, 0,4 starczy.

  11. #11

    Domyślnie

    Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??Za komuny tak było- lepiej zapas w razie W.A co to jest to W??
    c126 vis a vis

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpejczyk
    Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??
    Jesz codziennie ryż ? Przecież 2 miliardy Chińczyków jedzą

    Cytat Napisał alpejczyk
    Zle licza projektanci??Za komuny tak było- lepiej zapas w razie W.A co to jest to W??
    Projektanci gotowców liczą tak, żeby zmieścić się w normach, a nie żeby zapewnić ekonomiczność domu. A ekonomiczność u każdego może być na innym poziomie. Ot i cała wiedza tajemna
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał alpejczyk
    Większość projektów ma na podłogi 10 cm, więc po co 15??Zle licza projektanci??
    ja tez uważam że skoro litex chce dać na ściany 15 cm styropianu to dawanie na podłogę też 15 mija się z celem, jakieś proporcje winny być, jeśli 15 na posadzki to na ściany konsekwentnie 20, albo jeśli na ściany 15 to na posadzki 10
    Ale konsekwencja nie może być używana jak mantra
    Nie znamy warunków i techonologii, wystarczy, że ściany konstrukcyjne ma ciepłe a na posadzce podłogówkę akumulacyjną planuje i wtedy +/- ma to sens. Ale i tak policzyć by się zdało...
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  14. #14

    Domyślnie

    Jakiego producenta polecacie?
    Planuję lada chwila docieplanie ścian. Dajemy styropian 12 cm, lambda 0,031- ten grafitowy za 173,60 zł za m3 z Krasbuda lub około 10- 12 zł droższy na opakowaniu z Termo Organiki. Wykonawca bardziej poleca Organikę. A Podobno niektórzy ocieplają też Mariolą. Ceny ma zbliżone do Krasbudowych, ale tej firmy zupełnie nie kojarzę. A Wy czego używaliście?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    tani ten 0,031 u was tam
    w moich okolicach chodzi [po minimum 200 PLN za m3
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    anabelka23 12cm malo grafitu daj 20-25 styropianu bedzie cieplo a koszt niewielki teraz

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeglugawielka

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-001
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał anabelka23 Zobacz post
    Jakiego producenta polecacie?
    Planuję lada chwila docieplanie ścian. Dajemy styropian 12 cm, lambda 0,031- ten grafitowy za 173,60 zł za m3 z Krasbuda lub około 10- 12 zł droższy na opakowaniu z Termo Organiki. Wykonawca bardziej poleca Organikę. A Podobno niektórzy ocieplają też Mariolą. Ceny ma zbliżone do Krasbudowych, ale tej firmy zupełnie nie kojarzę. A Wy czego używaliście?
    Wykonawca ma rację

  18. #18

    Domyślnie

    okobar, to spora różnica w cenie. Ale pewnie ma się też firmą.

    Spawos, 20- 22 cm? 20 cm to chyba najgrubszy. Może się na tym nie znam, ale nie spotkałam się z tym, żeby ktoś robił docieplenie 20 cm u nas...

    zeglugawielka, napiszesz coś więcej na temat tego, czym się różni towar tych dwóch firm? Słyszałam, że styropian z Organiki przy lambda 44 odpowiada temu z Krasbuda lambda 42. Faktycznie?

    W składzie, z którego mam zamiar brać materiał mają też Styrmanna, ale słyszałam, że ta firma jest daleko w tyle jeśli chodzi o jakość.
    Ostatnio edytowane przez anabelka23 ; 20-06-2014 o 16:51

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał anabelka23 Zobacz post
    .... mają też Styrmanna, ale słyszałam, że ta firma jest daleko w tyle jeśli chodzi o jakość.
    Większość z firm oprócz nazwy firmy również podaje parametry styropianu, wspomniany Styrmann ma L 45,42, 40 i fs70 pomiędzy tymi typami jest przepaść jakości, szkoda że psują sobie opinie/markę 45 i 42 bo 40 mają znośną, a fs70 jest dobra, inni markowi producenci jak austroterm (polecam) nie robią "rzadkich" styropianów i nie puszczają z fabryki pod swoją marką kiepskich produktów.

  20. #20

    Domyślnie

    budowlaniec007 serdecznie dziękuję za link.
    Prawda jest taka, że nie zależy mi na cenie, ale na jakości. W sumie lepiej dopłacić ten 1000- 1500 zł, czy troszkę więcej, żeby mieć pewność, że docieplenie będzie OK. Zastanawiam się tylko nad tym, czy brać z Termoorganiki dalmatyńczyka plus, czy z Krasbuda np. grafitowy lambda 31. Mój wykonawca uważa, że lepiej zrobić dalmatyńczykiem plus- lambda 42, niż krasbudowskim lambda 31. Tłumaczy to tym, że jednego nie ma co porównywać z drugim. Lepsza jest jakość pierwszego, pomimo tego, że ma inny współczynnik przewodzenia ciepła.

    Artur-69, znajomy robił elewację styropianem tej firmy. Miał niezłe przejścia... Przywieźli mu z hurtowni grafit, w którym płyta zaczęła rozchodzić się w miejscu frezowania... Tak jakby się rozklejała i z grafitowego zrobiła się lekko brązowa. Ale z jakiej racji??? Ostatnio robiliśmy wylewki. Zamawiałam u dostawcy styropian d/p. Poszłam na plac "pomacać" i ten styrmanna miękki prawie jak elewacyjny
    Ostatnio edytowane przez anabelka23 ; 29-06-2014 o 00:23

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony