dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Na pewno styrmann to nie rewelacja, do tego rzeczywiście mieli kłopoty z grafitowym, jak napisałaś, że lepiej wydać deczko więcej na pewniaka, dlatego dla osób tak podchodzących do tematu polecam Austroterm, towar jeszcze nigdy na budowę nie przyjechał niezgodnej ze zleceniem.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam,
    Ja z kolei zamierzam dać 25cm styropianu z Termoorganiki, ale poradźcie czy:
    - przy takiej grubości dawać frezowany?,
    - czy dać "fasadę gold" (w kropki, L=38 ) czy "termonium" (grafitowy, L=32) - różnica w cenie około 15%, czyli przy moim zamówieniu to będzie jakieś 1500zł.
    - może "golda" frezowanego zamiast termonium bez frezu?

    Generalnie ma być jak najcieplej...
    Ściany mam z Porothermu 25 Dryfix, pod dachem 15cm isovera Pofi (między krokwiami) i 18 Super maty pod krokwiami. Dom na płycie 20cm XPSa. Okna Alphaline V90+ z Vetrexa wysunięte 3cm w ocieplenie.

    Doradźcie proszę jakie ocieplenie będzie najwłaściwsze.
    Dzięki!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    przy takiej grubosci - frez bez sensu.
    Jak najcieplej: To termonium + 0,031
    No i kolkuj przy takiej grubosci.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Kołkować na całej powierzchni, czy tylko po rogach domu?
    Dlaczego przy takiej grubości frez nie ma sensu? W ogóle od jakiej grubości frez nie ma sensu i dlaczego?
    Zawsze wydawało mi się, że płyty z frezem, nawet jak się "rozdejdą", z jakiś tam powodów, to będą lepiej izolować, niż te bez...
    Nie to żebym się upierał przy płytach frezowanych, ale trochę mnie to zdziwiło.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    bo frez eliminuje mostek termiczny na polaczeniach. natomiast powyzej grubosci 15cm jest to juz pomijalne w zasadzie. malo tego - ten frez moze przysporzyc wiecej problemow niz korzysci, jezeli wykonawca jest malo dokladny - moze w niektorych miejscach zrobic wstawke z odwoconym frezem - ponizej 15cm bedzie sie bal a jak bedzie mial tak grubo - moze sobie nie laczyc frez z frezem - zycie na budowie.
    jest jeszcze jeden aspekt frezu: np w Termoorganice powyzej 15cm grafitowy frezuja w module 24opakowania - i robi sie problem, bo musisz zamowienie zlozyc jako wielokrotnosc 24opakowan (za duzo materialu) lub... koncowke domowic w prostej krawedzi.
    Czesc producentow wogole nie frezuje powyzej 15 lub 20cm.
    Ja bym wolal np zamiast grafitowej 0,032 frezowanej zamontowac sobie o 10zl netto/m3 drozsza prosta krawedz 0,031.
    wiec wypadkowo: doplacam tylko 4zl netto do m3... zwlaszcza ze wlasnie w TO: 0,031 ma TR100 a 0,032 TR80... a to jakby nie bylo - jest roznica
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    co do kolkowania: kolkowanie po calosci: 2 kolki na plyte.
    W narozach budynku: dodatkowo naroza plyt.
    Oczywiscie w termodyblu, czyli frezujemy otwory pod kolki i zaslepkami styropianowymi zatykamy,
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ok, decyzja zapadła, będzie 25cm TO termonium bez frezu, cena 200zł/m3 z najbliższego składu budowlanego.
    Do tego klej TO-KU bodajże...
    Otwory na kołki na pewno będę "frezował", pytanie tylko na jaką głębokość? 5cm, 10cm?
    Czy są takie otwornice, aby ten "środek" użyć jako zaślepki? Wiem, że można kupić specjalnie przygotowane zaślepki, no ale to znowu dodatkowe koszty.

    Dzięki za wszelką pomoc!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    ja osobiście użyłbym freza, i grafitu

    co do tych zaślepek - nie znalazłem jeszcze takiej otwornicy, która pozwalałby wycięty styropian użyć jako zaślepki.... to nie znaczy że nie ma, ja tylko nie widziałem
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekzmarek

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki8l Zobacz post
    Ok, decyzja zapadła, będzie 25cm TO termonium bez frezu, cena 200zł/m3 z najbliższego składu budowlanego.
    Do tego klej TO-KU bodajże...
    Otwory na kołki na pewno będę "frezował", pytanie tylko na jaką głębokość? 5cm, 10cm?
    Czy są takie otwornice, aby ten "środek" użyć jako zaślepki? Wiem, że można kupić specjalnie przygotowane zaślepki, no ale to znowu dodatkowe koszty.

    Dzięki za wszelką pomoc!
    Styro TermoOrganiki, dobry wybór, mają rekomendacje ITB.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mzprojekty
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Grodków
    Kod pocztowy
    49-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi musisz sobie sam policzyć jaki wyjdzie korzystniej, np. jeżeli zastosujesz styropian na 10m2, 10cm grubości styropian z lambda 0,031 (np. grafitowy, to upraszczając obliczenia, bez oporów przyjmowania i oddawania ciepła, wygląda to następująco:
    U = 0,031/0,1 = 0,31 W/m2K
    Jeżeli np. grafitowy styropian kosztuje 200zł/m3, to płacisz na tej powierzchni za 1m3 czyli 200zł.
    Natomiast jeżeli masz styropian z lambda 0,040 i dasz go 13cm grubości, to wynik jest następujący
    U=0,04/0,13=0,307 W/m2K
    Jeżeli kosztuje 130zł/m3, to potrzebujesz 1,3m3 * 130zł = 169zł za izolację powierzchni 10m2.
    Wszystko zależy od ceny materiału i od tego czy np. możesz wepchnąć izolację o większej grubości w danym miejscu.
    www.mzprojekty.pl

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mantra5

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-004
    Posty
    13

    Domyślnie

    zarówno styropian jak i wełna mineralna tylko dobrej jakości od sprawdzonych firm , liderów rynku, reszta to chińska taniocha bez parametrów

  12. #32

    Domyślnie

    hej
    słyszał ktoś cokolwiek na temat styropianu firmy Mariola z Łomży?

  13. #33

    Domyślnie

    to ja zapytam czy ktoś z was używał /kupował styropian firmy ARSANIT ? jakieś opinie ?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    czemu koniecznie chcesz kołkować ?
    ja u siebie daje 25 cm bez kołkowania - warunek jest taki że trzeba cały mur zagruntować a następnie dać klej pod całość płyty - u mnie będzie na grzebień na murze + mniejszy grzebień na płycie styropianowej. Długo zastanawiałem się kołkować czy nie - i wyszło że nie.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sokrates72

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rmg82 Zobacz post
    hej
    słyszał ktoś cokolwiek na temat styropianu firmy Mariola z Łomży?
    Osobiście nic nie mam do Marioli ale wybrałbym dla siebie coś markowego.

  16. #36

    Domyślnie

    Sokrates dzięki za odpowiedź, masz jakieś info na temat tego produktu?

    ktoś jeszcze?

  17. #37

    Domyślnie

    Witam

    nie mogę za bardzo znaleź]ć informacji na temat styropianu zewnętrznego na ocieplenie : Solbet Lubartów

    możecie podzielić się swoimi opiniami ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony