dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie łączenie dwóch kawałków wykładziny PCV

    Witam
    Do pokoju dziecka planuje zakupić wykładzinę PCV (a to się coś wyleje, a to wysypie). Mam problem. Wybrana wykładzina (wzorek) jest za wąska, zatem konieczne będzie sztukowanie z drugiego kawałka. Ma ktoś może doświadczenie w łączeniu takich kawałków? Obawiam się, że po pewnym czasie będą się one podwijać i zaczepiąc będziemy je nogami...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Wystarczy je podkleić. Najlepiej klejem do podłoża/wylewki. Może być tylko na łączeniu ale najlepiej przykleić wykładzinę na całej powierzchni. Jest jeszcze metoda spawania wykładzin na zimno ale jak nie masz wprawy w takich działaniach, to nawet jej nie proponuję.
    i to tyle.

  3. #3

    Domyślnie laczenie wykladziny

    Tak domyslam sie ze nalezy je skleic mam jednak watpliwosc czy w dziecinnym ppokoju to wystarczy

  4. #4

    Domyślnie

    PCV to najlepszy pomysł do pokoju dla dzieci. Alternatywy po prostu nie ma.

    Ja podkleiłam klejem, kupionym razem z wykładziną w sklepie Komfort.
    Wcześniej wykładzina kładziona jako druga była nałożona minimalnie na tę pierwszą, czyli na zakładkę, potem bardzo ostrym nożem (takim technicznym, z łamanym ostrzem) mąż przeciął dwie wykładziny na raz (potrzebna spora siła) ciął przy profilu aluminiowym - bo jest bardzo długi, a ja trzymałam z całej siły. Chodziło nam o to aby nie robić żadnych poprawek, no i żeby cięcie było idealnie proste. Dzięki temu jest praktycznie niezauważalne i chodzi się jak po jednolitej wykładzinie.
    Są chyba jeszcze jakieś taśmy do podklejania, ale nie jestem pewna.

  5. #5

    Domyślnie wykładzina PCV

    DZięki będziemy próbować

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony