dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105
  1. #101

    Domyślnie

    Potwierdzam to co piszą przedmówcy. Palić od góry.

    Sezon temu do tyłu błędnie rozpalałem od dołu. Za cały sezon zeszło 2,7 tony węgla. W ostatnim sezonie rozpalałem od góry. Zeszło 2,2 tony węgla. Ale to raczej zrzucam na karb lżejszej zimy.
    Natomiast jest inna dramatyczna różnica. Przy paleniu od dołu, mrozach -25-30* i trzech załadunkach na dzień - musiałem co 2-3 dni czyścić wymiennik wodny i dolot do komina. I co tydzień wyczystka była pełna.
    Natomiast po założeniu miarkownika i rozpalaniu tylko od góry - przez cały sezon czyściłem wymiennik i dolot - RAZ. Na sam koniec sezonu. A z wyczystki wyciągnąłem w kwietniu pół łopaty sadzy. Przez przeważającą część zimy, ładowałem do pieca raz-dwa razy dziennie. 12-13 godzin stałopalności nie było żadnym problemem. A jak się na dworze ociepliło - to bywały i przebiegi po 15 godzin.

    Piec Altech 10kW , zasypowy , bez nadmuchu, obieg co na pompie. Dokupiłem jeszcze stalowy durszlak. Jak piec się dopalał do końca, wygarniałem resztkę żaru do onego durszlaka. Czyściłem piec, zasypywałem i wrzucałem żar na wierzch. To lepsze rozwiązanie , w blaszance żar zdążył wygasnąć zanim załadowałem piec. Durszlak musi być stalowy , niemalowany, z metalowym uchwytem. I ostrożnie bo momentalnie robi się gorący.

    Znamienna rzecz. O swoim piecu naczytałem się wielu niepochlebnych opinii. Natomiast po ostatnim sezonie jestem zdania że pisały je osoby które po prostu nie potrafiły go obsłużyć.

  2. #102
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    foks

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Tarnowitz
    Kod pocztowy
    42-660
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam Mieszkam w Okolicy Bytomia i od kilku lat tylko i wyłącznie zakupuje Węgiel z kopalni Bobrek Centrum i nie wyobrażam sobie żeby zlikwidowali ta kopalnie uwierzcie mi po spalenia tego wegla niema prawie nic tak zwanego hasia - żużlu pali się rewelacyjnie spalanie od góry niewidach dymu z komina sąsiedzi nieraz się pytali czy ja węgle opalam dom węgłem czy mam gaz wcześniej testowałem inne węgle najgorszy jaki mi trafił to z Rosji i Czech masakra !!!! a dziś się dowiaduje ze chcą zlikwidować tą kopalnie to jakiś żart !!!!! pewnie za jakiś czas ktoś z sfer rządowych zakupi tą kopalnie za bezcen jak miało miejsce z z KWK powstańców Śląskich tez zamknęli a za 3 lata ktoś z Warszawy ja sobie kupił za bezcen i dziś wydobywa węgiel prywatnie nie dajcie się ludzie ogłupić rządowi i mediom posłuchajcie głosu z Śląska ja wam polecam węgiel z Bobrek centrum jak ktoś chce wrzucę wam filmiki jak się pala ten węgiel i rachunki z KWK bobrek Polecam

  3. #103

    Domyślnie

    To wykup kopalnie opłać 13 ,14 bony wczasy deputat 8t z własnych pieniędzy nie publicznych i wtedy napisz ile dopłacasz do tony wyfedrowanej.

  4. #104
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał foks Zobacz post
    witam
    A ja myślę,żeś ukryta opcja niemiecka,ponieważ nawet po polsku nie potrafisz napisać gdzie mieszkasz,która poprzez utrzymywanie darmozjadow z kopalni chce sabotowac Państwo.

  5. #105

    Domyślnie

    Arturku, Ty też niespecjalnie potrafisz posługiwać się językiem ojczystym, więc przygadał kocioł garnkowi

    Kolego, w jakiej cenie kupujesz ten opał? Jako mieszkaniec Śląska, pewnie w dość dobrej. Przyzwoity ekogroch zza wschodniej granicy kupuję w cenie 600zł/tona workowany. Jeśli opał z polskiej kopalni byłby porównywalny cenowo w mojej okolicy, wtedy pewnie bym go kupił. A tak, no cóż, ekonomia bracie.
    Ostatnio edytowane przez pionan ; 09-01-2015 o 18:11
    piotr

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony