dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie schody prawie samemu, czemu nie?

    Jakiś czasu temu udało mi się zrobić przy pomocy kilku "majstrów" schody na poddasze. Miały być tanie i w miarę ładne. Kupiłem profil stalowy, pociąłem go na kawałki. Zostały one zespawane i przytwierdzone do podłogi, stropu i ścian. Następna czynność to malowanie. Trepy zamówiłem przez allegro, zaprzyjaźniony stolarz mi je obrobił i zamontował. Na samym końcu zainstalowaliśmy balustradę.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3dd4bb27a.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f5e574cc1.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b6a6d739e.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...875193e15.html
    Koszty:
    - stal 211,20zł
    - fishery do montażu trepów 188zł
    - tarcze szlifierskie 7,98zł
    - farba 73zł
    - transport 50zł
    - robocizna część metalowa 500zł
    - robocizna część drewniania 300zł
    - trepy 850zł
    - lakier do trepów 50zł
    - kapon do trepów 13,74zł
    - szpachla do trepów 5,87zł
    - papier ścierny do trepów 4zł
    - rozcieńczalnik do trepów 5zł
    - pędzle 6zł
    - podkładki 2,11zł
    - listwy wykończeniowe na podłogę i sufit 65,10zł
    - balustrada 1850zł
    Konstrukcja i trepy kosztowały więc 2332 zł, balustrada 1850 zł, razem 4182 zł.

  2. #2

    Domyślnie

    jak dla mnie super gratulacje

    pytanie - jaki duży masz otwór w suficie ?
    pozdrawiam
    To_masz

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Otwór jest 170x190. Musiałem dać dwa stopnie poza otwór bo bym się nie wyrobił z zabiegami.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Balustradę kupiłeś "gotową", czy robiłeś ? Na samej górze widzę wykończenie krawędzi z jakiegoś metalu, czy to jakiś profil aluminiowy czy nierdzewka ?

    Schody super, "fabryczne" kosztowały by pewnie ze 3 razy więcej

    Pzdr

    Dawid

  5. #5

    Domyślnie

    balustradę robił znajomy ze stali nierdzewnej polerowanej i spawanej w argonie na miejscu u mnie

    wykończenie krawędzi na suficie i na podłodze jest z profilu aluminiowego 4x4 przymocowanego wkrętami

    pomiędzy profilami (tzn. na szerokości stropu) dałem panele podłogowe takie same jak na poddaszu

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    opisz lepiej wrazenia ze schodzenia jak ci sie noga sliska po tym zbiegu w jednym miejscu bardzo fajnie i wygodnie ale przy samyej poreczy to masakra ogolnie robota ci wyszla ale ja nie lubie zbiegowych pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jest tak źle. Ani ja i moja żona, ani rodzina i goście którzy nas odwiedzają nie narzekają. Nikt nie chodzi blisko poręczy, to nie jest naturalne. Chodzi się w taki sposób aby ramię/ręka na poręczy była nie w pełni wyprostowana. Wystarczy odejść od niej 30cm i już zabiegi stają się wygodne (szerokość większa nic 35cm). Wierz mi nie ma z tym problemu. Albo inaczej - nikt nic nie mówi a ja i żona przyzwyczailiśmy się do tych schodów.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a pochwal sie jakie akrobacje trzeba wykonac z wnoszeniem mebelkow na gore
    wiem te nowe to przeciez w paczkach sa ale jak kupisz wyrko to materac caly jest , czy moze masz balkon i sprawa zalatwiona prosto z autka przez balkon
    pytam bo kolega ma podobne chody i czeka nas wnoszenie wszystkiego na gore ze stolem bilardowym wlacznie pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #9

    Domyślnie

    materac na górę wniosłem przed montażem balustrady, wszystkie inne mable po jej zamontowaniu
    miejsca jest dość sporo tylko każdy większy mebel wnosiliśmy w 4 osoby aby nie zniszczyć ścian
    na poddaszu nie mam balkonu

    podsumowując - nie było tak źle

  10. #10

    Domyślnie

    Mi się bardzo podobają i chyba też takie zrobię.... hlasco czy mogę odgapić?

    A może ty mi pomożesz przy moich schodach ?

    http://forum.muratordom.pl/schody-pomocy,t122609.htm

  11. #11

    Domyślnie

    Schody super bardzo ladne planuje podobne wiec mam pytanie dotyczace profila z jakiego zostaly wykonane
    Prosze o wymiary profila i drubosc scianki a czy schody w czasie chodzenia sie nieuginaja? pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    do qwazar: propozycja brzozy jest bardzo dobra, schody jak najbardziej możesz odgapić - trzeba sobie pomagać, grubość stopnia u mnie to 4cm - kupowałem tutaj http://allegro.pl/item300682425__sch...ajtaniej_.html

    do pitraszek: użyłem profilu 80x40x3, z tego co pamiętam kupiłem go 12 metrów, stopnie zwykłe i dwa mniejsze zabiegi nie uginają się wogóle, największy zabieg się ugina - nie jest to wyczuwalne jak się na nim stoi, ale widoczne jak patrzę na to z boku

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał hlasco
    do pitraszek: użyłem profilu 80x40x3, z tego co pamiętam kupiłem go 12 metrów, stopnie zwykłe i dwa mniejsze zabiegi nie uginają się wogóle, największy zabieg się ugina - nie jest to wyczuwalne jak się na nim stoi, ale widoczne jak patrzę na to z boku
    Czyli lepiej dać ceownik 100 dla wszelkiego spokoju.

  14. #14

    Domyślnie

    ugina się drewno a nie stal
    wg mnie bardziej wytrzymały jest profil niż ceownik a poza tym 100 strasznie wielka by się chyba wydawała

  15. #15

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    Pełen szacun i jednocześnie gratulacje. Schody wyszły piękne i to za pierwszym razem! Mi wszystko dopiero za drugim dobrze wychodzi .

    Właśnie po długich telefonatach po całej okolicznej branży fachman wycenił mi schody drewniane kładzione na betonowe stopnie. Krzyknął 6000 a ja licze kubik debu 1800 złotych, wejdzie mi tam góra 0,5 kubika=900 złotych, to co on chce robić za 6000-900=5100?
    Chyba sie zabiore za temat sam...

  17. #17

    Domyślnie

    A dlaczego tak tendencyjnie liczysz cenę netto drewna?
    Jeśli to 3 kl to na pewno nie wyrobisz się w ilości pół metra.
    A lakier? Maszyny? Kołki itp... Żebyś się nie zdziwił jak zarobisz na schodach 5100.
    Na schodach za takie pieniądze zarabia się na miskę strawy.
    I jeszcze dębowe! Nie wiesz ile z dębu jest odpadu? T w ogóle dobrze wysuszony dąb?
    Reasumując: zarobisz na miskę strawy, a estetyka schodów robionych na kolanie i bez doświadczenia będzie porażająca.

  18. #18

    Domyślnie

    Jakie profile były użyte do budowy konstrukcji.?

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal194 Zobacz post
    Jakie profile były użyte do budowy konstrukcji.?
    Cytat Napisał cerleg Zobacz post
    Kawał udanej roboty
    A jakiej grubości są trepy?
    Czasem mam wrażenie że ludzie w ogóle nie potrafią czytać ze zrozumieniem
    Odpowiedź na Wasze pytania jest kilka postów wyżej.
    Ale zacytuje autora żeby nie było wątpliwości
    Cytat Napisał hlasco Zobacz post
    grubość stopnia u mnie to 4cm
    Cytat Napisał hlasco Zobacz post
    użyłem profilu 80x40x3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony