dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 62
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1281

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Prysznic bez brodzika

    Szukam syfonu, który można zainstalować bezpośredniu w płytki podłogowe we wnęce prysznicowej. Byłoby dobrze gdyby wyglądał podobnie elegancko jak syfony stosowane w brodzikach.

    Czy ktoś zastosował takie rozwiązanie u siebie i może coś polecić?

  2. #2

    Domyślnie

    widziałem takie systemowe syfony z koszykiem specjalnie do pryszniców o podłodze z glazury, polecane razem z podłogami z niebieskiego styropianu (nie pamiętam nazwy), ale we Wrocku.
    Poszukaj w lepszych sklepach z łazienkami, a znajdziesz...
    Serdeczne pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    No tak - na Forum nie kupisz, więc idź do sklepu albo dobrego instalatora. Mój instalator założył mi takie syfony w łazience (brodzik wykladany płytkami) i kotłowni. Cena ok. 60 zł, nierdzewna kwadratowa kratka i wysokość mniej niż 10 cm ( z dużym zapasem mieści się w 16cm izolacji i wylewki. Firmy nie znam ale to chyba żadna egzotyka.

  4. #4

    Domyślnie

    Też mam takie rozwiązanie w pralni, ale do łazienki szukam czegoś ładniejszego. Widziałam na jakiejś ekspozycji syfon w płytkach, który wyglądał jak od prysznica tyle, że okazało się, że to była tylko atrapa.
    Mam świadomość, że nie jest to rozwiązanie dostępne w każdym podrzędnym sklepie z artykułami wod-kan stąd moje pytanie na forum.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam zamiast brodzika płytę z kamienia, a w niej wycięty kwadrat na syfon. Nie było żadnego problemu z kupnem. Kosztował 80 zł. Firmy nie pamiętam, po prostu wzięłam najładniejszy, jaki był. Mają rację ludziska, to żadna egzotyka.

  6. #6

    Domyślnie

    Zadna egzotyka ale i żadna elegancja ( widoczna ramka z tworzywa w jedynie słusznym kolorze). W niezłych salonach firmowych też odsyłają do ... Castoramy. Będę miała w łazience tak samo ładnie jak w pralni Znowu "rozmarzone czółko zderzyło się z rzeczywistością"

  7. #7

    Domyślnie

    Ależ skąd, Marbo! Jaka Castorama???
    Fajna niemiecka kratka ze stali nierdzewnej. Myślisz, że przy hiszpańskiej umywalce za 550 zł pozwoliłabym na "kratkę z pralni"?

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety samo "niemiecka" mnie estetycznie nie rajcuje.
    W pralni mam nierdzewną kratkę rodzimej produkcji i jest chyba nawet ładniejsza od tej niemieckiej, którą dostałam w Castoramie (producent Viega).

  9. #9

    Domyślnie

    A co sądzicie o takiej kabince projektu Jochena Schmiddena (na samym dole)?


    Śmieszne
    Pozdrowienia

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Zupełnie jak z kosmosu.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie Czy w lecie podłoga nie jest za zimna

    "Pozbycie" się brodzika trochę uelastycznia dobór kabiny. Jednak mam wątpliwość, czy stojąc na płytkach wiosną czy jesienią (o zimę się nie martwię, bo będzie podłogówka) nie będzie mi zimno. Kąpanie się w domowym prysznicu w klapkach - zwłaszcza we dwójkę - to trochę idiotyczne.

  12. #12

    Domyślnie

    Eeee,
    odkręcasz gorącą wodę i po dwudziestu sekundach kamień jest już przyzwoicie ciepły.
    Przynajmniej u mnie...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W zasadzie tak Tylko to niepoprawne ekologicznie

  14. #14

    Domyślnie

    No tak, ale podłogówka jest jeszcze bardziej niepoprawna!

  15. #15

    Domyślnie

    Aniu, powiedz jaką masz tę płytę. Też myslałam o tym, aby nie kupowac brodzika tylko albo zrobic z płytek, albo kupić całosciową płytę. Ja mam brodzik pół okrągły 90x90. Może podasz hurtownie, lub producenta w której kupiłaś.Dziekuje

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Aniu - podłogówka jest jak najbardziej poprawna, bo przy tym samym komforcie cieplnym możesz mieć o 2 stopnie niższą temperaturę, a to oznacza 12% oszczędność energii. Jak chcesz o tym podyskutować, to odszukaj jakiś wątek w którym opisywałem: ( http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=867
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=792
    http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=34 )
    lub jakikolwiek inny i wywołaj mnie tam po nicku.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Aniu - Jak chcesz o tym podyskutować, to ... wywołaj mnie tam po nicku.
    Wodzu, daj spokój! Ja się tak tylko przekomarzam

    Minuszka

    Szczerze mówiąc trochę się wstydzę powiedzieć, skąd jest moja płyta. Na ucho i w sekrecie zdradzę ci, że zamówiłam ją u kamieniarza na pobliskim cmentarzu. Spoko, nie wygląda jak nagrobek!. Jest ogromna - 120x120. Ma piaskowany środek (tam, gdzie się stoi). Została ułożona z 3% spadkiem i działa. Cena 500 zł.
    Jeśli kamieniarz nie ma nic stosownego to gromna hurtownia kamienia jest na Zawadach - "Granimex".

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    VIEGA jest producentem różnego typu syfonów dobrych jakościowo:
    http://www.viega.de/servlet/PB/menu/1001113/index.html. Ja taki mam i jest OK

  19. #19

    Domyślnie

    Dzieki a swoją drogą niezły pomysł hi hi

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aniu,
    Wytłumacz mi proszę jak ta płyta jest zamocowana i którędy spływa woda?
    Pomysł b. mi się podoba tylko nie potrafię sobie tego wyobrazić.
    A woda nie dostaje się pod płytę, jeśli ta jest ułożona z 3% spadkiem?
    A ja mogłabym coś takiego mieć jeśli jestem już po wylewkach
    i wszystkie rury są już na swoim miejscu?
    Jak gruba jest ta płyta i jak ma wykończone brzegi?
    Ma dziurę pośrodku?

Strona 1 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony