dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie Drzwi przesuwne do zabudowy

    Witam serdcznie szanownych forumowiczów!
    Jest to mój pierwszy temat na forum, więc bardzo proszę o łagodne potraktowanie mnie. Nie jestem pewien, czy temat założyłem w dobrym dziale.

    Planuję w najbliższym czasie zabudować wnękę w przedpokoju i założenia są takie, aby front stanowiły drzwi przesuwne. Z racji na to, iż szafa będzie dość wąska, drzwi miałyby być złożone tylko z jednego skrzydła. Kolejnym założeniem jest, aby było jak najbardziej estetycznie, aby powierzchnia frontu pokrywała się z powierzchnią ściany obok. Widok z góry poniżej:

    https://zapodaj.net/8fc43542b8d25.jpg.html

    Drzwi takie miałyby być otwierane dwoma ruchami. Pierwszym miałoby być zwolnienie mechanizmu przesuwnego, np docisk frontu (strzałka na rysunku przedstawia siłę):

    1. https://zapodaj.net/554c1d33eb8e8.jpg.html
    2. https://zapodaj.net/a5a1aaa8bbb18.jpg.html

    Po zwolnieniu mechanizmu można byłoby takie drzwi normalnie przesunąć w bok:

    3. https://allegro.zapodaj.net/484ffdf16c63.jpg.html

    Żeby jeszcze bardziej ułatwić zrozumienie wykombinowanego przeze mnie mechanizmu chciałbym go porównać do tego, który działa w drzwiach na przykład tramwaju, pokazane na filmikach poniżej:

    https://youtu.be/Cej45dJ1UUM
    https://youtu.be/jT_eXZ5JYSI

    Moja gorąca prośba do was, to pomoc w odnalezieniu takiego mechanizmu, o ile oczywiście taki istnieje.

    Pozdrawiam i czekam na propozycje.

  2. #2

    Domyślnie

    Istnieje taki mechanizm, widziałam w kuchniach sprzedawanych w Max-Fliz (nie wiem czy wolno zamieszczać nazwę?). Nie wiem jak się nazywa. Też byłam zainteresowana, ale nie chcieli (delikatnie mówiąc) uchylić rąbka tajemnicy. Pięknie to chodzi - płynnie, bez wysiłku. Niestety nie udało mi się znaleść nic podobnego, ale to było już jakiś czas temu, więc może coś się zmieniło.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki, w takim razie spróbuje się czegoś dowiedzieć w tym sklepie. Jeżeli naprawdę coś takiego Szanowna Pani widziała i jest pewna że to ten sposób działania, to zawsze coś

    Lecz czekam na każdą kolejną podowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    Drzwiczki (zlicowane z reszta frontów) wysuwały się do przodu, po czym równolegle do frontu przesuwały w bok.

    mówisz i masz - znalazłam!
    Systemy drzwi przesuwnych HETTICH


    a wcześniej tyle szukałam...
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 23-04-2017 o 19:33

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    No to bardzo dobra wiadomość, lecz... Gdzie Pani widziała ten mebelek, w sensie w jakim mieście, bo z tego co widzę to i tak nie ma go w mojej okolicy

  6. #6

    Domyślnie

    wystarczy poszukać "Systemy drzwi przesuwnych HETTICH"

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, prawdę mówiąc to ja nawet nie wiedziałem jak to znaleźć, bo szukałem na różnych stronach różnych producentów, ale wszyscy mieli takie proste układy jedynie. Dzięki wielkie raz jeszcze, jak mi się już uda to dam znać, a może nawet wrzucę tutaj zdjęcia i filmik.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Hettich seria inline, troszkę drogi niestety ten system.

    No i nie wiem czy on spełni twoje oczekiwania - z tego co zrozumiałem chcesz mieć gładką od podłogi do sufitu ścianę a obok zabudowaną w ten sam sposób wnękę. Tylko zauważ że ten akurat system hetticha potrzebuje mieć dolną i górną prowadnicę na całej długości ruchu skrzydła. To niestety zepsuje czystą linię zabudowy.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    No to by dość popsuło zamysł, jeżeli te prowadnice musiałbym przeciągnąć po ścianie to fakt. Ale napiszę bezpośrednio do nich, zobaczę co mi sami odpiszą.
    Jak macie jakiś link do produktu to też wrzućcie, zawsze to będzie tutaj już dla potomnych

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Youtube + hettich inline - pełna wizualizacja jak montować i jak działa.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    No to faktycznie już prawie to o co mi chodzi, ale nie wiem czy to będzie działać w przypadku jednego skrzydła najeżdżającego na ścianę.
    Myślę, że nawet nie dałoby rady takiej prowadnicy założyć na ścianę.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Tak, myślę że hettich inline u Ciebie nie zda egzaminu. Trzeba szukać czegoś innego, o ile występuje w naturze ...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    No właśnie też się tego obawiam, że raczej nie znajdę tego idealnego dla mnie rozwiązania..
    Ale jeżeli istnieje to MURATORZY POMÓŻCIE!

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich po raz ostatni w tym temacie.
    Ostatecznie po skontaktowaniu się z przedstawicielem Hettich przedstawiono mi bardzo podobny do mojego zapotrzebowania system zwany HorizonPlus (http://www.hettich.com/blaetterkatal...en_DE#page_654).
    Niestety został całkowicie wycofany z polskiego rynku z oferty Hettich, lecz jest nadal dostępny od swojego rodzimego producenta z Włoch (niestety nazwy producenta zapomniałem). Nie jest to produkt Hettich, a jedynie kiedyś przez niego sprzedawany, tak jak około 10% asortymentu tego zacnego producenta jakim Hettich niewątpliwie jest.
    Ostatecznie zdecydowałem się zamontować Wing Line 77.
    Pozdrawiam serdecznie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony