dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 65
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1281
  1. #361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Tak apropos folii w płynie i jej stosowania na ściany, taśm i innych wynalazków.
    Koszt tego czegość to średnio 200 zł. Niby biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji łazienki - znikomy, ale jednak na 200 muszę się nieźle nagimnastykować.

    Mam teraz w domu na piętrze łazienkę ma z 20 lat. Folii oczywiście nikt nie stosował bo czegoś takiego nie było.
    Nieraz była zalana, leje się po ścianach, cieknie nagminnie z pralki i stoi sobie woda na płytkach bo grazurnik zrobił spad nie w tym kierunku co trzeba.
    Oczywiście pod wanną syfonu nie ma tylko kratka ściekowa gdzie też ciągle jest mokro. Często wylewa.

    NIGDY nie ciekło piętro niżej, nie było żadnej plamy na suficie, ściany sąsiednie też zawsze były suchutkie.
    Niby fug epoksydowych nie ma tylko zwykłe cementowe.... to jak to jest z tą folią?
    Bo ja dziękuję wywalać 200 zł dla dobrego samopoczucia. Tu 200, tam 300 tu 100 aż się z 10 000 uzbiera w trakcie samej budowy tylko po to żebym się dobrze czuł...
    przecież nikt Cię nie zmusza. ja bym nie chciała mieć stropu non stop kolor zalanego wodą - nieważne czy by mi kapało w jadalni na stół czy nie.

  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    przecież nikt Cię nie zmusza. ja bym nie chciała mieć stropu non stop kolor zalanego wodą - nieważne czy by mi kapało w jadalni na stół czy nie.
    Nie pisałem że ktoś mnie zmusza. Napisałem tylko że nie mam zamiaru wywalać 500 zł (2 łazienki) na coś co jest niepotrzebne.
    Pisałem o mojej łazience gdzie mimo dużej wilgotności nigdy nie było problemu z zalanym sufitem i ścianami w sąsiednich pokojach.
    Łazienka jest szczelna mimo braku tego wynalazku.
    Wszystkie stare łazienki tak są zbudowane i jest dobrze.
    Wizje zalanych sufitów i mokrych ścian kreują producenci po to żeby stworzyć potrzebę wywalenia pieniędzy na to COŚ.

    TO jest moje zdanie, nikogo do niego nie przekonuję ani tym bardziej wiem że nikt mnie nie zmusza żebym je zmienił.
    Pozdrawiam

  3. #363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    TO jest moje zdanie, nikogo do niego nie przekonuję ani tym bardziej wiem że nikt mnie nie zmusza żebym je zmienił.
    Pozdrawiam
    Skoro nikogo nie chcesz przekonywać to po co TO piszesz kilka razy?

  4. #364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    mój prysznic bez brodzika aktualnie się robi i napewno nie bede miała do niego drzwi tylko częściowo bedzie zabudowanymi luksferami ze strukturą kropelkową

  5. #365

    Domyślnie

    Witam,
    po ciężkich bojach z brodzikiem dobrnąłem do etapu mocowania drzwi. I tu miałbym pytanie do Szanownych Forumowiczów, u których funkcjonują nietypowe pod względem kształtu kabiny prysznicowe/brodziki murowane.
    W optymalnym dla mnie ustawieniu profile ramy drzwi nie będą przylegały do ścian pod kątem prostym.
    Czy w takim przypadku może wystąpić problem z umocowaniem i póżniejszym uszczelnieniem takich profili?
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, ponieważ w sklepach, w których do tej pory pytałem, nie uzyskałem żadnej konkretnej wskazówki.
    brain donors

  6. #366

    Domyślnie Re: prysznic "bez brodzika" - jak sie sprawdza?

    "Właśnie sie rozkochalismy w takim prysznicu bez tego białego brodzika. Chcemy robic wszystko z płytek, żeby prysznic był na tym samym poziomie co podłoga, oczywiscie z odpowiednim progiem, zeby sie woda nie wylewała. Czy macie takie rozwiązania u siebie? Jesli moglibyscie cos wiecej o tym napisac, jak sie sprawdza?"

    Witam,

    Wszystkim, którzy chcą mieć brodzik zlicowany z podłogą, proponuję skorzystać z gotowych rozwiązań – brodzików specjalnie zaprojektowanych z myślą o montażu w podłodze. Takie brodziki fabrycznie wyposażone są w odpowiedni spadek (pozwala to na uniknięcie błędów przy montażu i na uniknięcie konieczności budowania dodatkowego „progu” zabezpieczającego przed wylewaniem wody). Brodziki są gotowym do montażu produktem z wmontowanym odpływem (poziomym lub pionowym). Na powierzchni takiego brodzika można bezpośrednio położyć płytki. Takie brodziki dostępne są np. w ofercie firmy wedi (seria wedi Fundo).

    Pozdrawiam,

    Ekspert Wedi

  7. #367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie Re: prysznic "bez brodzika" - jak sie sprawdza?

    Cytat Napisał Ekspert Wedi
    Witam,

    Wszystkim, którzy chcą mieć brodzik zlicowany z podłogą, proponuję skorzystać z gotowych rozwiązań – brodzików specjalnie zaprojektowanych z myślą o montażu w podłodze. Takie brodziki fabrycznie wyposażone są w odpowiedni spadek (pozwala to na uniknięcie błędów przy montażu i na uniknięcie konieczności budowania dodatkowego „progu” zabezpieczającego przed wylewaniem wody). Brodziki są gotowym do montażu produktem z wmontowanym odpływem (poziomym lub pionowym). Na powierzchni takiego brodzika można bezpośrednio położyć płytki. Takie brodziki dostępne są np. w ofercie firmy wedi (seria wedi Fundo).

    Pozdrawiam,

    Ekspert Wedi
    To nie jest dział ogłoszeń

  8. #368
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar SZAGO1
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja mam taki brodzik.
    co prawda dopiero został zafugowany i przymierzam się do montażu kabiny,
    ale spadek jest woda spływa bez problemu.

  9. #369

    Domyślnie

    @ szago1
    ze zdjęcia wynika, że profile w Twojej kabinie także nie będą mocowane typowo, pod kątem 90 stopni (???).Jeśli tak, to prosiłbym o namiary na firmę produkującą takie kabiny.
    Ja na razie znalazłem f-mę Ronal, ale do czasu wizyty ich "pomiarowców" brak mi potwierdzenia, że ich produkty dadzą się faktycznie zamontować w nietypowy sposób.
    brain donors

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łucja
    witam.. będę robiła łazienkę dla niepełnosprawnej osoby.
    nie mogę mieć kabiny i nie chce brodzika . W związku z tym mam pytanie : czy płytki antypoślizgowe mogę położyć w tej strefę.
    Może ktoś wie z jakiej firmy są najlepsze .
    Mozesz polozyc kazda plytke. Tubadzin ma serie TARTAN format 33x33 z antyposlizgowoscia R-11 (bardzo wysoka). Maja chyba z 12 kolorow do wyboru. Jest to powierzchnia bardzo szorstka i w Twiom przypadku najlepiej sie sprawdzi. cenowo tez przyzwoicie. Nowa Gala robi serie QZ z powierzchnia strukturalna o antyposlizgowosci R-10 - tez godne polecenia.
    Nata

  11. #371

    Domyślnie Witam

    Witam serdecznie. Również myślę o tym by obejść się bez brodzika. Co myślicie o czymś takim?
    http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=18
    Nie znam się na tym, nie umiem a wogóle to mi się nie uda.

  12. #372

    Domyślnie

    @ jarook
    Temat tych rynien był już poruszony w tym wątku na forum- sprawdź wcześniejsze posty.
    W sumie te odpływy to fajna sprawa, ale w zeszłym roku były b. drogie. Ja wybrałem zwykły odpływ (okrągły)- cena kratki oraz odpływu to było ok. 120 zł, podczas gdy jedna z rynien kosztowala coś koło 1000.
    Jeśli ceny są korzystniejsze i masz kogoś, kto Ci to dobrze zrobi, to wybierz to rozwiązanie.
    brain donors

  13. #373
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Rozwiązanie z odpływem liniowym jest łatwiejsze do zastosowania. Wystarczy zrobić spadek w 1 stronę, a nie jak w przypadku odpływów okrągłych w 4 strony. My zakupiliśmy odpływ liniowy ze stali nierdzewnej o długości 90 cm za 750 zł. nie pamiętam jakiej jest firmy, mogę to sprawdzić... Jeszcze nie jest zamontowany, ale jak będzie to się pochwalę

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Bardzo mi się taki brodzik podoba, uważam że nadaje lekkości łazience, już dosyć mam pękających brodzików akrylowych , a metalowe są tylko kwadratowe niestety, ale przyszedł mi ostatnio na myśl pewnien problem: u mnie w mieszkaniu co jakieś 2 tygodnie (góra) trzeba wyjmować włosiska z syfonu (no dobra, dobra, przyznaję się - moje ) bo się zatyka i woda stoi podczas kąpieli. O ile w zwykłym brodziku to niewielki problem, to w takim w podłodze zawsze jest mniejsza głębokość i szybciej się ta woda będzie przelewała i rozlewała po łazience...
    Oczywiście odpływ liniowy to jakieś rozwiązanie (trudniej zatkać go włosami na całej długości ) ale a. droższe, b. z tego co piszecie on jest głębszy...
    Jakieś sugestie? Doświadczenia?

    Ja mam podobnie - tyle że jako że my we dwoje jesteśmy strasznie włosiaste stworzenia (ja włosy do pupy, a mój luby ma kręcone kudły to tak naprawdę nie wiem jak bardzo ma długie ) - włosy trzeba wyjmować prawie codziennie.

    Też planuje taki brodzić - nam inny nie będzie pasować do łazienki

  15. #375

    Domyślnie

    archiwalne zdjecie


    ale szczerze polecam
    na razie wstrzymalam sie z montazem szklanych drzwi bo nie ma takiej potrzeby
    swietnie sprawdza przy małych dzieciach, ktore po calym dniu zabawy na dworze trzeba "obskrobac" z piachu, błotka itd , lazienka jest blisko wejscia do domu, wiec zapedzam je pod prysznic i myje
    no i wlasnie taki prysznic bez brodzika i drzwi prysznicowych jest bardzo wygodny, moge swobodnie dzieciaki umyc

  16. #376

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Nie pisałem że ktoś mnie zmusza. Napisałem tylko że nie mam zamiaru wywalać 500 zł (2 łazienki) na coś co jest niepotrzebne.
    Pisałem o mojej łazience gdzie mimo dużej wilgotności nigdy nie było problemu z zalanym sufitem i ścianami w sąsiednich pokojach.
    Łazienka jest szczelna mimo braku tego wynalazku.
    Wszystkie stare łazienki tak są zbudowane i jest dobrze.
    Dwa przykłady jak dobrze jest w starych łazienkach z izolacją:

    1. Łazienka w kupionym przez nas mieszkaniu. Fuga w płytkach nad wanną okazała się być nieszczelna, w wyniku brania prysznica w wannie przepuszczała wodę do sypialni. Od strony łazienki nic nie było widać, że z fugami coś nie tak. Problem odkryliśmy, jak na ścianę w sypialni wyszedł grzyb!
    Najgorszemu wrogowi nie życzę: musieliśmy zrobić remont łazienki, skuwając tynki do cegieł, suszyć, do tego skuć tynk na ścianie w sypialni, smarować preparatami antygrybicznymi, których smród uniemożliwia korzystanie z pomieszczenia. Dziękuję bardzo..

    2. Łazienka w domu jednorodzinnym w bliskiej rodzinie. Prysznic robiony parę lat temu, ale fachowiec coś schrzanił, okazało się że fuga przepuszczała wodę, też nic nie było widac od strony łazienki, a od drugiej strony ściany, gdzie jest kuchnia zorientowali się dopiero wtedy, jak wyczuli dziwny zapaszek stęchlizny. Okazało się, że w ścianie grzyb jak sie patrzy, tyły mebli stojących na tej ścianie (masywne kredensy) kompletnie zniszczone. Też bawili się w remont i smierdzące odgrzybianie, a że mieli akurat maleńkie dzieci musieli się z nimi na 3 dni wyprowadzić, tak smierdziało.

  17. #377

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu
    Riho ma takie rynny odpływowe, ale nie mam pojęcia, ile teraz kosztują..

    http://www.riho.pl/CWNG_Riho/front/index.asp?
    Bardzo to przypomina odpływy z ACO


    http://allegro.pl/item436313974_aco_..._l_885_mm.html

    Andromeda I z drobnymi zmianami
    http://picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy

    Sprzedam: 2x kołnierz FAKRO EHN 13 (78x160)
    2x kołnierz FAKRO EHN 07 (78x140)

  18. #378
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    My również planujemy prysznic bez brodzika ,z odpływem liniowym i ze szklanymi dzrzwiami.Może wiecie kto produkuje lub sprzedaje drzi szklane bez ramy . Chodzi mi o takie drzwi które montuje się do zawiasów przymocowanych bezpośrednio do ściany.

  19. #379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39
    Witam wszystkich
    My również planujemy prysznic bez brodzika ,z odpływem liniowym i ze szklanymi dzrzwiami.Może wiecie kto produkuje lub sprzedaje drzi szklane bez ramy . Chodzi mi o takie drzwi które montuje się do zawiasów przymocowanych bezpośrednio do ściany.
    zadzwoń do najbliższego szklarza. jeśli on nie będzie się tym zajmował da Ci namiar na innego
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  20. #380

    Domyślnie

    agata39, np. Koło drzwi Niven

Strona 19 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony