dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 65
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1281
  1. #601
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cieszynianka rozumiem,że najpiierw wylaliście posadzkę w łazience,a w kabinie prysznicowej póżniej?
    Jesteśmy właśnie przed wylewkami i zastanawiamy się jak to dobrze rozwiązać?
    Dobrego dnia dla wszystkich!

  2. #602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39
    Cieszynianka rozumiem,że najpiierw wylaliście posadzkę w łazience,a w kabinie prysznicowej póżniej?
    Jesteśmy właśnie przed wylewkami i zastanawiamy się jak to dobrze rozwiązać?
    Dobrego dnia dla wszystkich!
    Tak było. Najpierw wylewka na całym dole oprócz części łazienki - czyli prysznica, a potem osobno był zalewany prysznic, żeby wzyskać właściwy spadek i żeby nie było jakiegoś uskoku, tym bardziej, że wszędzie podłogówka i na żadne kucie (czy szlifowanie npotencjalnych nierówności) bym nie przystała

  3. #603

    Domyślnie

    Witam
    Może ktos z Was podpowie mi jak rozwiązac stronę estetyczną mojego brodzika a przez to całej łazienki-chodzi o ułożenie płytek w brodziku żeby nie było wielkiego misz-masz w małej łazience.
    Problem rozpocząl sie gdy zdecydowalismy się na półokrągła kabinę,która dodatkowo składa sie na ścianę, aby uzyskac wiecej przestrzeni.Poczatkowo bedziemy korzystac tylko z tej łazienki ale docelowo bedzie dużo wieksza na górze(jak sie dorobimy ) wiec zalezy nam żeby ta malutka była gościnna i przede wszystkim ślicznie wykonczona.
    Poniżej są moje amatorskie rysunki wykoanane w paincie>pierwszy to wersja ułożenia płytek jaka załozylismy od samego poczatku (przy odpływie liniowym).Gdy teraz przychodzi do wykonania (ściany juz sie robia wiec musze sie spieszyc) okazuje sie ze nie da sie tak ulozyc płytek zeby był spadek odpowiedni-wiec zaproponowali mi wersję na rys po prawej u góry (kratka) lub rys dolny po prawej(odpływ liniowy)-tam nie rozrysowałam tego jak nalezy ale wersje sa całkiem podobne.
    Łazienka ma ok 1,4x1,4 +wneka 40x60.Płytki podłogowe maja 30x60.Czy ma ktos pomysł na prostsze rozwiazanie-moze byc opcja nawet z innym ułozeniem płytek podłogowych w całej łazience-chociaz tych kółeczek bedzie żal bo idealnie pasuja do stylu pomieszczenia.Kabina 90x90 ,promień 70cm.We wnęce jest umywalka-kibelek widac
    Esteci i specjalisci od dobrego spadku pomózcie

    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  4. #604
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sophia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    Cytat Napisał kasia w
    U nas spad w kamyczkowym brodziku jest zrobiony do środka, jak na razie wygląda to tak


    Do tego dojdzie szara fuga

    Pozdrawiam, kasia
    Piękny ten kamyczkowy brodzi. Kasiu, napisz za jakiś czas, jak to się użytkuje (i czyści)!

    pozdrawiam,
    Witam serdecznie!
    jestem ciekawa jakie aktualnie są Wasze opinie na temat użytkowania kamyków pod natryskiem? Zamierzam wkomponować w podłogę kamyczki tzw. otoczaki no i zastanawiam się czy pomimo że wspaniale wygląda również tak samo się użytkuje i czyści....

  5. #605

    Domyślnie

    Ja również szukam dobrej firmy/wykonawcy,która wykona mi drzwi na wymiar do kabiny murowanej.
    Proszę o sprawdzonych fachowców

  6. #606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monia25
    Ja również szukam dobrej firmy/wykonawcy,która wykona mi drzwi na wymiar do kabiny murowanej.
    Proszę o sprawdzonych fachowców
    A gotowych nie możesz, byłoby taniej

  7. #607

    Domyślnie

    Nie wiem właśnie czy taniej i czy się znajdzie o takim wymiarze?
    TZN.szerokość ściany do tych drzwi prysznicowych jest 102,8cm

  8. #608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    też myślałam, zeby nie robić brodzika
    w ostateczności jest ścianka zabudowana, płytkami obłożona
    w środek wsadzony brodzik - chodzi o to, zeby jednak dziecko mogło trochę się w nim popluskać
    nie ma jeszcze drzwi
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  9. #609

    Domyślnie

    My sie nadal zastanawiamy jak rozwiązać kwestię prysznica. Mój TŻ myślał o półotwartej, ja boje sie wiecznego mycia podlogi, bo się będzie chlapać. Z kolei taka standardowa to juz mi się znudziła i chciałabym coś innego. miejsca trochę na to jest, spokojnie wchodzi brodzik 120x90,może być też większy ciut. może macie jakies pomysły niestandardowe? Brodzik chcę, może być bardzo płytki, ale wolę by był. czekam na pomoc ;D

  10. #610

    Domyślnie

    podrzucam dla tinka-83
    Pomóżmy małemu Mateuszkowi
    www.mateusio.pl

  11. #611

    Domyślnie

    Nurtuje mnie jedna sprawa.
    Czy w pod prysznicem bez brodzika, przy braku ogrzewania podłogowego w tej części łazienki nie będzie za zimno w stopy?
    BIZON

  12. #612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizon_3
    Nurtuje mnie jedna sprawa.
    Czy w pod prysznicem bez brodzika, przy braku ogrzewania podłogowego w tej części łazienki nie będzie za zimno w stopy?
    przeciez zwykły brodzik tez nie jest ogrzewany, no nie?
    Poza tym jesli bierzesz zimny prysznic to i w nogi będzie zimno

  13. #613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we
    Cytat Napisał bizon_3
    Nurtuje mnie jedna sprawa.
    Czy w pod prysznicem bez brodzika, przy braku ogrzewania podłogowego w tej części łazienki nie będzie za zimno w stopy?
    przeciez zwykły brodzik tez nie jest ogrzewany, no nie?
    Poza tym jesli bierzesz zimny prysznic to i w nogi będzie zimno
    pod prysznicem bez brodzika można spokojnie zrobić ogrzewanie podłogowe- ja tam nie mam i żałuję, ale tylko pierwszych kilka sekund, zanim gres się nie rozgrzeje...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  14. #614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy ktoś ma podłogę w brodziku z żywicy? Dręczą mnie nocami wizje niedoszorowanych fug i zastanawiam się jak je wyeliminować w najbardziej newralgicznych punktach. Żywica jest za miękka na salon/kuchnię/holl przy naszym trybie życia, ale w łazience w butach rzadziej się chodzi.

  15. #615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Czy ktoś ma podłogę w brodziku z żywicy? Dręczą mnie nocami wizje niedoszorowanych fug i zastanawiam się jak je wyeliminować w najbardziej newralgicznych punktach. Żywica jest za miękka na salon/kuchnię/holl przy naszym trybie życia, ale w łazience w butach rzadziej się chodzi.
    Tu było o takiej podłodze, może wyłowisz z tego coś dla siebie:

    http://forum.muratordom.pl/podloga-z...ej,t156546.htm

    http://forum.muratordom.pl/kto-ma-zy...%20ekspozytowa

    http://forum.muratordom.pl/posadzki-...htm?highlight=


  16. #616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Och, czytałam te watki. Ale tam jest ogólnie o podłodze w domu, a mnie chodzi o szczegółowe rozwiązania - krawędzie, spadki, łączenia z płytkami.

  17. #617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Och, czytałam te watki. Ale tam jest ogólnie o podłodze w domu, a mnie chodzi o szczegółowe rozwiązania - krawędzie, spadki, łączenia z płytkami.
    Elfirko, wszystko zależy jaką chcesz posadzkę... jeśli całkiem gładką, to spadek może być minimalny. Epoksyd możesz wywinąć do góry i zrobić z niego cokół. Jest wtedy lekko zaokrąglony w rogu, ale doskonały w zachowaniu higieny.../żadnych kantów trudnych do wymycia i zatrzymujących wodę/.

  18. #618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I kolejne pytanie - czy wymagana jest specjalistyczna ekipa , czy też można to zrobić samemu. Nie wiem czy fachowcy od żywic przyjechaliby na robotę obejmującą 3 m2

  19. #619

    Domyślnie

    kurcze nie mogę znaleźć nigdzie tych mat pod płytki czy tylko Mira je robi ???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  20. #620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    I kolejne pytanie - czy wymagana jest specjalistyczna ekipa , czy też można to zrobić samemu. Nie wiem czy fachowcy od żywic przyjechaliby na robotę obejmującą 3 m2
    Otoczaki to możesz zalać sama, ale posadzkę już powinna robić przeszkolona ekipa...

Strona 31 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony