dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 65
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1281
  1. #761

    Thumbs up

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Ad. 1. Rewelacyjnie działa taka gumowa ściągaczka jak do szyb. Po skończeniu kąpieli przelatujesz drzwi, ścianki i wypłytkowany brodzik, co trwa niecałą minutę i woda spływa do syfonu, a nie paruje w powietrze

    Ad. 2. Odpowiednie położenie rur od podłogówki (chodzi o kierunek) nie powoduje najmniejszych utrudnień podczas montowania odpływu liniowego


    ...już wiem dlaczego masz tak dużo postów. Twoje "fenomenalne" uwagi jednak nie wnoszą nic nowego :-/
    Mój dom jest moją twierdzą.

  2. #762

    Domyślnie

    Cytat Napisał wendlina Zobacz post
    ...już wiem dlaczego masz tak dużo postów. Twoje "fenomenalne" uwagi jednak nie wnoszą nic nowego :-/
    wendlina jestes w wielkim błedzie, akurat pomoc cieszynianki jest tu na forum bardzo potrzebna (ma pod reka zawsze mnostwo linkow, ktorych wygrzebanie samemu na forum zajmuje mnostwo cennego czasu) wiec daruj sobie...
    poza tym gdyby nie pomoc cieszynianki nigdy nie udaloby mi sie przekonac męża do odplywu liniowego-to wlasnie dzieki cieszyniancea rozwialam szybciutko wszystkie jego i swoje wątpliwosci

    a tak wogole....troche wiecej pokory wendlina

  3. #763

    Domyślnie

    Cytat Napisał leaat Zobacz post
    wendlina jestes w wielkim błedzie, akurat pomoc cieszynianki jest tu na forum bardzo potrzebna (ma pod reka zawsze mnostwo linkow, ktorych wygrzebanie samemu na forum zajmuje mnostwo cennego czasu) wiec daruj sobie...
    poza tym gdyby nie pomoc cieszynianki nigdy nie udaloby mi sie przekonac męża do odplywu liniowego-to wlasnie dzieki cieszyniancea rozwialam szybciutko wszystkie jego i swoje wątpliwosci

    a tak wogole....troche wiecej pokory wendlina
    jest forum budowlane, i a nie zbiór "złotych myśli" więc nie zapaskudzajcie je nie potrzebnymi i nie konstruktywnymi odpowiedziami. W tym miejscu ucinam dalsze słowne spekulacje i kontry i włączę się dopiero do konstruktywnej dyskusji na temat odpływu liniowego.
    Pozdrawiam
    Mój dom jest moją twierdzą.

  4. #764

    Domyślnie

    Planujemy zrobic prysznic we wnęce. Nie mogę sie zdecyować jak duży powinień być taki prysznic zeby nie był klaustrofobiczny? Czy wystarczy płytki brodzik 90x90 czy lepiej zrobić 90szerkości na 110zługości? jaki prezentuje się najlepiej? i czy są wogóle brodziki tej wielkości i czy mozna wtedy bez problemu dopasowac do nich drzwi? jaka wielkość takiego prysznica we wnęce z murowanej ściany jest najpraktyczniejszy i najwygodniejszy? wiem na pewno ze 80x80 przy zwykłych prysznicach to pomylka-ciągle obijałam się o jego ściany

  5. #765

    Domyślnie

    U mnie w górnej łazience jest brodzik 80x120, ale jest jeszcze półka/ 10cm/ czyli wychodzi 90 x 120. Na dłuższym boku są szklane drzwi ( 90 cm ) i ścianka ( 30 cm ). Moim zdaniem wymiary prysznica są idealne, nawet mój " misiowaty" mąż nie narzeka. Nie mogę zrobić zdjęć, bo jestem w trakcie remontu parteru domu, ale na dole szykuje się prysznic z takimi samymi wymiarami.

  6. #766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas 100x100 cm - luźno i wygodnie (bez brodzika)

  7. #767

    Domyślnie

    Mamy 110x130, dwie osoby wchodzą na luzie, również nie mamy brodzika.

  8. #768
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mmaciekkkk
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy jest możliwość docięcia szyby hartowanej? Słyszałem że nie ma takiej możliwości ma to dosyć spore znaczenie przy projekcie drzwi do prysznica.
    ________
    Maciek

  9. #769
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Tu jest podobny wątek:

    http://forum.muratordom.pl/prysznic-...ka,t121230.htm

    U nas odpływ w drzwiach:

    URL=http://www.fotosik.pl][/URL]




    [/QUOTE]
    cieszynianka pamiętasz jakim klejem masz przyklejone w odpływie kawałki płytek?

  10. #770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    cieszynianka pamiętasz jakim klejem masz przyklejone w odpływie kawałki płytek?[/QUOTE]

    Tym samym co reszta płytek - Kerrakol Flex (wysokoelastyczny)

  11. #771
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Dzięki

  12. #772

    Domyślnie

    Vafel chyba Ty masz odpływ liniowy firmy CED'OR. Jestes z niego zadowolony, może jakies zdjecia?

  13. #773

    Domyślnie

    Polecam baterię termostatyczną pod prysznic. Świetna sprawa. Wchodzę pod prysznic, włączam i mam dokładnie taką wodę jaką chcę. I to bez żadnego kręcenia kurkami i marnowania wody

  14. #774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker Zobacz post
    Polecam baterię termostatyczną pod prysznic. Świetna sprawa. Wchodzę pod prysznic, włączam i mam dokładnie taką wodę jaką chcę. I to bez żadnego kręcenia kurkami i marnowania wody
    Pod tym się podpisuje obiema rękami.

  15. #775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pod tym się podpisuje obiema rękami.
    Ja też, no i jeszcze jeden wynalazek - przycisk "eco" na tej baterii, który ogranicza wielkość strumienia wody i dopiero po jego naciśnięciu można przekręcić na full

  16. #776

    Domyślnie

    Cytat Napisał wendlina Zobacz post
    ...już wiem dlaczego masz tak dużo postów. Twoje "fenomenalne" uwagi jednak nie wnoszą nic nowego :-/
    wendlina ! Widniejesz na forum jako " Sympatyk", a wychodzi na to, że jest dokładnie na odwrót ...

    Cenimy sobie uwagi i porady cieszynianki, więc swoje "fenomenalne" posty po prostu sobie daruj.

    A resztę forumowiczów proszę o wyrozumiałość, ale nie mogłam zdzierżyć, jeszcze się dobrze nie przywitał, a już się czepia...
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 02-11-2010 o 08:09

  17. #777

    Domyślnie

    Witajcie

    Kupuję mieszkanie od dewelopera, w łazience jest już zrobiona wylewka, chciałbym zastosować odpływ liniowy ale nie podnosić brodzika wykonanego z gresu. Planuję skuć trochę wylewki wokół syfonu i umieścić tak odpływ aby po ułożeniu kafelek była jedna powierzchnia podłogi i brodzika.

    Moje pytania:

    1. Czy ktoś z was miał taką sytuację z takim zakresem prac?
    2. Czy muszę skuć całą wylewkę w łazience, czy może tylko w obszarze brodzika, ja planuję tylko wykuć miejsce na umieszczenie syfonu odpływu liniowego?
    3. Kolega powiedział mi, że do odpływów liniowych trzeba mieć wylaną już specjalną wylewkę, mnie się wydaje, że jak wykuję miejsce na syfon, zastosuję kołnierze uszczelniające wokół syfonu oraz na łączeniach ścian z podłogą + folię w płynie to będzie ok., czy jestem w błędzie?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  18. #778

    Domyślnie

    Szukam fot, inspiracji prysznica pod oknem
    czy to w ogóle ma sens żeby jedna ze ścian prysznic była ściana, na której jest okno szer. 60cm?

  19. #779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kal el Zobacz post
    Witajcie

    Kupuję mieszkanie od dewelopera, w łazience jest już zrobiona wylewka, chciałbym zastosować odpływ liniowy ale nie podnosić brodzika wykonanego z gresu. Planuję skuć trochę wylewki wokół syfonu i umieścić tak odpływ aby po ułożeniu kafelek była jedna powierzchnia podłogi i brodzika.

    Moje pytania:








    1. Czy ktoś z was miał taką sytuację z takim zakresem prac?
    2. Czy muszę skuć całą wylewkę w łazience, czy może tylko w obszarze brodzika, ja planuję tylko wykuć miejsce na umieszczenie syfonu odpływu liniowego?
    3. Kolega powiedział mi, że do odpływów liniowych trzeba mieć wylaną już specjalną wylewkę, mnie się wydaje, że jak wykuję miejsce na syfon, zastosuję kołnierze uszczelniające wokół syfonu oraz na łączeniach ścian z podłogą + folię w płynie to będzie ok., czy jestem w błędzie?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Rób tak jak piszesz i nie słuchaj kolegów.

  20. #780

    Domyślnie

    Liwko dziękuję za wsparcie moralne, jeśli masz w zanadrzu wsparcie techniczne nie krępuj się, ...smiało.

    Strach ma wielkie oczy, trochę się obawiam czy mój sposób wykonania będzie właściwy. Mieszkanie jest na drugim piętrze, producent odwodnienia liniowego ACO daje gwarancję na 3 lata o ile się nie mylę, jak kupię ubezpieczenie OC a narobię szkody sąsiadowi z dołu, to jak się ekspert dopatrzy, że warstwa wylewki była naruszona przez wykucie miejsca na syfon, to pewnie nie wypłacą odszkodowania, a raczej nie będzie mnie stać na remont łazienki sąsiada poniżej. Niestety w rozwiązaniu b łazienka wygląda tak: (niby też ładnie no ale...)

Strona 39 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony