dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 65
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1281
  1. #1101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    Witajcie drodzy Forumowiczowe. Do wczoraj byłam zdecydowana że w dolnej łazience będzie prysznic bez brodzika. Na posadzce będą otoczaki. Jednak dzisiaj dowiedziałam się od znajomego budowlańca, że nie warto, ponieważ w 80 % podłoga przecieka. Nie jest możliwe dokładne uszczelnienie posadzki i po kilku latach woda przecieka po ścianach w moim przypadku do piwnicy. Stąd moje pytanie do użytkowników takiego rozwiązania którzy mieszkają już kilka dobrych lat. Czy to prawda? W jaki sposób uszczelnić posadzkę żeby nie było później niespodzianek.
    U mnie po prawie trzech latach nic nie cieknie. I zastanawiam się, niby czemu później by miało zacząć. Podwójna, a nawet potrójna warstwa folii w płynie i po sprawie.

  2. #1102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    Witajcie drodzy Forumowiczowe. Do wczoraj byłam zdecydowana że w dolnej łazience będzie prysznic bez brodzika. Na posadzce będą otoczaki. Jednak dzisiaj dowiedziałam się od znajomego budowlańca, że nie warto, ponieważ w 80 % podłoga przecieka. Nie jest możliwe dokładne uszczelnienie posadzki i po kilku latach woda przecieka po ścianach w moim przypadku do piwnicy. Stąd moje pytanie do użytkowników takiego rozwiązania którzy mieszkają już kilka dobrych lat. Czy to prawda? W jaki sposób uszczelnić posadzkę żeby nie było później niespodzianek.
    Jeśli nie zrobi się odpowiedniej izolacji to przecieka.
    Oprócz kołnierza wokół odpływu, taśm na styku ściany z podłogą daliśmy w naszym brodziku dodatkowo matę uszczelniającą, a wszystko bardzo obficie okraszone zastało folią w płynie. Ściany prysznica też. Tanie to nie było, ale to taka "polisa ubezpieczeniowa".

    U siostry znajomego faktycznie przelazła woda przez ścianę, ale jak się okazało zrobione zostało bez folii

  3. #1103

    Domyślnie

    a na pewno annol nie bierz tego fachowca do roboty, skoro ma takie umiejętnosci że na wstępie musi sie tłumaczyć ze będzie źle, a potem jak coś nie tak to powie przeciez mówiłem ze będzie ciekło.. da się zrobić w 100% szczelnie tylko trzeba wiedzieć czym jak i chcieć to zrobić, on a) nie wie, b) nie chce, c) nie umie, odpowiedzi dobierz sobie sam/a, w każdym razie jeśli chcesz mieć taki brodzik to go rób tylko innymi rękami

  4. #1104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Dzięki wam za informację. Ten fachowiec to po prostu znajomy, nie będzie on wykonywał robót u mnie. Ale skoro tak twierdził to pomyślałam że coś jest na rzeczy. Teraz widze że wszystko jest do zrobienia

  5. #1105

    Domyślnie

    Ponieważ myślimy o podłodze z kamienia, myślimy że dobrym rozwiązaniem byłoby zamówienie brodzika z granitu w kolorze wybranym dla podłogi, znalazłem nawet w naszej okolicy kamieniarza wyrabiającego takie brodziki: http://www.kachel.com.pl/index.php/brodziki.html . Zastanawiam się tylko jak rozwiązać odpływ takiego brodzika otwór w takim brodziku można obmierzyć i zamówić tak aby wypadał w doprowadzonej rurze kan. Dużego wyboru nie mam podłogówka jest po całości pomieszczenia tak więc nie bardzo mogę teraz podkuwać w tym miejscu podłogę. Granitowy brodzik jest od spodu całkiem płaski i nie da się już nic pod niego wcisnąć. Plusy takiego rozwiązania są takie, że wygląd będzie bezbrodzikowy a jednocześnie mniejsze ryzyko ewentualnych nieszczelności.

    Jedyne co mnie dręczy to pytanie czy montując w ten sposób brodzik bez żadnego syfonu nie będzie potem śmierdziało z odpływu? A może wie ktoś czy są syfony które po prostu wchodzą w rurę kan i odpływ jest od dołu?

  6. #1106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aoczka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witajcie,
    Temat cały przeczytałem, nie pierwszy o odpływach zresztą, i dziękuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że warto trochę pogłówkować, by ten znienawidzony brodzik wyeliminować...

    Teraz pozostaje mi wybrać konkretny model odpływu i montować. No ale wiadomo, modeli wiele, cenowa rozbieżność też zatrważająca... Oczywiście wolę wziąć coś tańszego, co ma dobrą relację ceny do jakości, ale nawet na "alledobro" jest tego wiele i nijak zweryfikować prawdziwą wartość. Mowa była ostatnio o Cedorze, że nie do końca OK, ale za to Ace warte zainteresowania...

    A co z Lorac'ami, Q-drain'ami, Wirquin'ami, itd.? Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą niższą półką?
    Budujemy Kornelię 2G Grupy Archipelag
    Nasz rzadko aktualizowany dziennik budowy

  7. #1107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Jedyne co mnie dręczy to pytanie czy montując w ten sposób brodzik bez żadnego syfonu nie będzie potem śmierdziało z odpływu? A może wie ktoś czy są syfony które po prostu wchodzą w rurę kan i odpływ jest od dołu?
    On nie jest bez syfonu, tam jest syfon przelewowy.
    Nic nie śmierdzi.

  8. #1108

    Domyślnie

    Mam ten brodzik sanplasta: http://www.domarket.pl/lazienka/sanp...30-10-000.html

    czyści się bardzo łatwo i szybko. Nie mialam zadnych problemów, nie ma zadnych zacieków itp.

  9. #1109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimej Zobacz post
    Mam ten brodzik sanplasta: http://www.domarket.pl/lazienka/sanp...30-10-000.html

    czyści się bardzo łatwo i szybko. Nie mialam zadnych problemów, nie ma zadnych zacieków itp.
    To jest wanna a nie brodzik

  10. #1110

    Domyślnie

    Pewnie chodziło o ten : http://megalazienki.pl/brodziki-kong...,17k,66p,1267c
    Też go mam - zrezygnowałam z odpływu na jego rzecz. I jestem zadowolona.

  11. #1111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ale my w tym temacie brodzikom mówimy stanowcze NIE!

  12. #1112
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agakaga
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Beata&Sławek

    firma KESMET produkuje kratki z pionowym odpływem

  13. #1113
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegorz_Pr

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o odwodnienia liniowe - polecam firmę Moon Professional.

    folder odwodnień jest tutaj www.moon-professional.pl

    Odwodnienia te mają:
    1. Wewnętrzny spadek dzięki czemu woda szybko jest odprowadzana (syfon jest z boku odwodnienia a nie jak to innych producentów na środku). Woda nie stoi i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Syfon z boku ułatwia też podpięcie się do kanalizacji (nie trzeba "wędrować" z rurą do środka odwodnienia).
    2. Dobry syfon, który łatwo się czyści.
    3. Fajnie wykonane, w przeciwieństwie do odwodnień za 150 czy 200zł z Allegro.



    Uploaded with ImageShack.us

    Teraz moje spostrzeżenia jako użytkownika odwodnienia liniowego:
    Osobiście mam zamontowane odwodnienie zaraz pod szklanymi drzwiami i spadek mam od ściany w stronę drzwi. Jest to fajne rozwiązanie bo woda jak leci z deszczownicy to spływa bezpośrednio po drzwiach do odwodnienia.

    Ktoś pytał o szklane drzwi - polecam zlecić je na zamówienie, my zrobiliśmy tak, że zawiasy kupiliśmy na allegro (z tego co pamiętam to koszt był ok 150zł za komplet 2szt.), uszczelki kupiłem w jakimś sklepie instalacyjnym - uszczelki były dość drogie - chyba ok 180zł - umiejscowione mamy tylko po bokach (na dole uszczelka jest zbędna - odległość drzwi od posadzki jest ok 3mm, same drzwi zleciłem wykonanie zakładowi szklarskiemu - szkło o grubości 8mm - najpierw to przycięli, wywiercili otwory na uchwyt i na zawiasy i później to dali do hartowania - koszt ok 500zł za szerokie drzwi ponad ok 90cm szerokości.
    Drzwi były robione po kafelkowaniu więc na wymiar i nie było mowy, że coś nie będzie pasować.
    Myślę, że w takiej cenie ciężko kupić coś konkretnego a jak oglądaliśmy drzwi po salonach łazienkowych to albo ceny z kosmosu albo zawsze coś nam nie pasowało.

  14. #1114

    Domyślnie

    Witam anty-fanów brodzików

    Liwko, kamyczki jak u Ciebie są b. fajne, ale bardziej pasowały by mi ciemniejsze w kolorze.
    Są niby np. Black Stone czy Bazaltowy (za: http://www.decostar.pl/otoczaki,498.html ) ale czy one będą się podobnie sprawdzały (czyszczenie itp.)? Jakie Ty masz, i jaki zakres frakcji może być praktyczny do takiego zastosowania? Ktokolwiek widział ktokolwiek wie...?






    Inna sprawa - jeśli chodzi o odpływy pojawił się całkiem ładny Viega Advantix Vario (klik). Ale to trochę inne rozwiązanie i się zastanawiam czy nie należy się obawaiać jakiś uciążliwości...?



    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 12-06-2012 o 14:55

  15. #1115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Kamień jak kamień, chyba większość się nada.
    Masz tego od cholery
    http://allegro.pl/listing.php/search...&category=1520

  16. #1116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegorz_Pr

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    A tak wygląda nasza łazienka Mała bo mała ale na razie wystarczająca. Celem było aby nie kafelkować wszystkiego naokoło tylko tam gdzie trzeba








    Żeby trzymać się tematu - krótki opis:

    brodzik murowany, drzwi szklane robione na zamówienie (opis dwa posty wyżej),

    kafle - za umywalką i spłuczką podtynkową oraz w części kabiny - płytki klinkierowe grafit (elewacyjne), - podłoga i część kabiny kafle białe - najzwyklejsze kafle z marketu.
    Podłoga w kabinie z kafli REFIN X-Stone IRON http://www.refin-ceramic-tiles.com/s...x-stone/?fondi - polecam - są z rowkami, antypoślizgowe - generalnie przeznaczone chyba na tarasy.... zaleta, że naprawdę nie są śliskie, wada: mozolne czyszczenie tych płytek...

    Odwodnienie liniowe Moon - o którym wspominałem dwa posty wyżej...

    Baterie: Kludi, sprawują się bardzo dobrze.

    Drewniany regał na ręczniki robiony własnoręcznie. Półka nad umywalką - drewno (chyba sosna) lakierowane farbą do parkietów 3-krotnie, po jednorocznym użytkowaniu naprawdę nic się z drewnem nie dzieje...

    Jedyne co to żałujemy, że nie zrobiliśmy ogrzewania podłogowego... a teraz już trochę szkoda to pruć...

  17. #1117

    Domyślnie

    fajna łazienka Grzegorz

    a ja mam pytanie- ma ktoś was bezbrodzikowy prysznic z drzwiami o szerokości 140 cm?

  18. #1118

    Domyślnie

    Kurcze, pewnie zadam pytanie to powinnam przeczytac cały ten watek ale ... nie dam rady.
    Pomóżcie prosze jesli możecie lub odeślijcie we własciwe miejsce.
    Mam projekt łazienki, który mi bardzo, bardzo leży (moznaby powiedziec ze była to miłość od pierwszego wejrzenia ) ale pan od płytek powiedział: "NIE DA SIĘ"
    Chodzi o ukształtowanie spływu płytkami o wymiarach: 24x96 lub 24x60. Powiedzcie mi - fachura kiepski czy faktycznie ise nie da czegoś takiego zrobic bez cięcia płytek w kwadraty max 15x15???
    Wrzucam Wam projekt: (robiony przez AgnieszkaG)


    Ostatnio edytowane przez szocik ; 29-06-2012 o 08:36

  19. #1119

    Domyślnie

    4,5 płytki stykające się z odpływem pochylasz w jego stronę, a płytkę na której zamocowany jest uchwyt do szyby przecinasz po skosie od prawej do lewej i tak powstały prawy trójkąt łączysz ze spadkiem odpływu linowego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	122956  
    Ostatnio edytowane przez compi ; 29-06-2012 o 08:27
    I już mieszkamy !

  20. #1120

    Domyślnie

    I mowisz ze to spokojnie wystarczy?
    Moj fachura twierdzi ze spadek musi byc po całości - od sciany do sciany, zeby woda nie zbierala sie pod szafkami.

Strona 56 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony