dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 65
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1281
  1. #1221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dziękuję Bardzo Pozdrawiam

  2. #1222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Dziękuję Bardzo Pozdrawiam
    Bardzo proszę, tylko pamiętaj taki odpływ liniowy to minimum 15 cm, a spadek na 2 m to 4 cm czyli razem z okładziną ok 20-21 cm.(tyle się trzeba wkuć w podłogę/posadzkę lub to przewidzieć) Wszystko oczywiście w przypadku brodzika na poziomie podłogi
    Przy okazji, muszę cię uprzedzić, że prawidłowe wykonanie takiego brodzika do prostych nie należy dotyczy to głównie izolacji i jak wiem najlepsza jest systemowa Mapei, sam osobiście taki mam i jest bardzo dobry( ściany izolowane do wysokości 1,5m)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Skąd wziąłeś to "minimum 15cm"??? Typowe odpływy dostępne w handlu mają wysokość montażową 95mm, a jak się poszuka, to można znaleźć i takie 65mm (ja mam taki). Z resztą twej wypowiedzi zgadzam się w pełni.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #1224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Skąd wziąłeś to "minimum 15cm"??? Typowe odpływy dostępne w handlu mają wysokość montażową 95mm, a jak się poszuka, to można znaleźć i takie 65mm (ja mam taki). Z resztą twej wypowiedzi zgadzam się w pełni.
    Oczywiści i ja się z tobą zgadzam - jednak rozmawiamy całkiem o czymś innym - taki jak na foto ma oczywiście 6,5 cm + jak widać okładzina ...ale powierzchnia pod nim MUSI być już szczelna, zabezpieczona i pewna wytrzymała na pewien nacisk. Aby to zrobić należy przede wszystkim wykuć , zrobić zapas większy ułożyć izolację i zabezpieczyć jeśli uda Ci się to zrobić na wymiarze "0" to będzie Twoja racja.U mnie jest zrobione tak że odpływ jest wciśnięty w mokrą zaprawę, co to daje...że nie ma pustych elementów wokół odpływu, ewentualna wilgoć nie występuje co za tym idzie nie pleśnieje. Niestety każdy brodzik, czy to stały czy inny jeśli go nie wycierać do sucha po każdej kąpieli z biegiem czasu ulega powolnej degradacji.Nie mówimy tu o permanentnym braku czyszczenia, ale normalnej eksploatacji.

    Oczywiście zastosowanie jak najniższego powoduje potrzebę zagłębienia jak najniższą, ale jak wszystko w tym względzie wiąże się z większą dokładnością i ceną.
    Dlatego uważam że najlepiej na taki element decydować się jeszcze przed wylaniem posadzek
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odpływ.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	297398   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odpływ 2.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	297399  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #1225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Miejsce na prysznic bez kabiny

    Witam, wstępnie zaprojektowałam łazienkę tak, że w miejscu planowanego prysznica nie będzie brodzika tylko odpływ liniowy (jest już zamontowany) i nie będzie żadnej kabiny i wnęki. Jak takie rozwiązanie spisuje się w praktyce?

    coś takiego

    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 15-02-2015 o 14:46

  6. #1226

    Domyślnie

    To co widać to wg mnie po kolei: Na ścianach jakiś zaimpregnowany beton dekoracyjny, niski brodzik(widać typowy syfon) i otoczaki wokół. Jak spływa woda z tych otoczaków nie wiem, ale pomysł fajny, po warunkiem odprowadzenia wody spoza obrębu. Bez osłony woda będzie generalnie wszędzie i kwestia jej usunięcia po kąpieli to całkiem inny temat. W okresie grzewczym sprawę załatwi pewnie podłogówka, ale już latem to nie wiem. Sam mam na razie nieukończoną otwartą kabinę z odpływem liniowym i obawiam się tej wody na podłodze. Ostatecznie zamontuję szklane drzwi, ale to już będzie niestety następny wydatek.
    I już mieszkamy !

  7. #1227

    Domyślnie

    Przy otwartym prysznicu lepiej nie stosowac biczow wodnych za duzy rozprysk chyba ze postawimy sciane ze .szkla Wode po kompieli usowamy gumowa sciagaczka .Na sciany w miejscu prysznica mozna stosowac rainx raz na 2 3 tygodnie ,najlepszy jest na sciany betonowe i szyby ,szybciej splywa woda.

  8. #1228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jeśli ktoś lubi po KAŻDYM prysznicu, sprzątać łazienkę to dlaczego nie? Wysychająca woda zostawia wszędzie szare plamy. Chyba że jest to bardzo miękka woda i płytki w maziaje, to te plamki mogą nie być mocno widoczne. W tej sytuacji domownicy mogą się pogodzić z tym.
    Natomiast jeśli goście będą z tego korzystać, dyskomfort nieunikniony.

  9. #1229

    Domyślnie

    W takich lazienkach(zastosowaniem kamieni filtrujacych) powinien byc tez prysznic reczny aby splukac nadmiar piany .......po kazdym prysznicu.Taka gumowasciagaczke mocuje sie na gumowej przysawce w widocznym miejscu .Za kazdym razem kiedy instaluje takie lazienki ,wlascicielom pokazuje jak servisowac powierzchnie scian i podlog.

  10. #1230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    zdjęcie poglądowe (bardziej miało ukazywać brak kabiny) chodzi mi o jednolita podłogę z odpływem liniowym , bez kabiny, szyb , kotar








    Cytat Napisał noc Zobacz post
    jeśli goście będą z tego korzystać, dyskomfort nieunikniony.
    Ile razy w roku w Twojej łazience goście biorą prysznic ?
    mówisz o dyskomforcie gości czy moim ?


    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Sam mam na razie nieukończoną otwartą kabinę z odpływem liniowym i obawiam się tej wody na podłodze. Ostatecznie zamontuję szklane drzwi, ale to już będzie niestety następny wydatek
    Te szklane drzwi będziesz montował w podłodze ? czy w sianach ? (mocowanie szyby)
    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 15-02-2015 o 20:18

  11. #1231

    Domyślnie

    Doradźcie proszę, czy przy takiej podłodze w łazience, jest tam szansa na prysznic bez brodzika? Czy raczej mam o tym zapomnieć? To nowe budownictwo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	posadzka.JPG
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	334059  

  12. #1232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jest szansa ale tylko pod warunkiem, że zabudujesz ten brodzik blisko pionu kanalizacyjnego.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #1233
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników prysznicu bez brodzika. Jak wygląda takie płytki i przede wszystkim fugi po 2-3 latach użytkowania?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #1234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Po roku użytkowania wyglądają normalnie. Żadnych wykwitów kamienia (bo jak rozumiem, o to pytasz).
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #1235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja miałem delikatnie chropowte. Raz do roku robiłem godzinne szorowanie. Lekko się zapuszczały.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #1236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Właśnie, dodam jeszcze, że u mnie w domu jest praktyczny zwyczaj: w każdej łazience w okolicy prysznica znajduje się gumowa "ściągaczka", taka jak do mycia okien (tylko mniejsza, w estetycznym łazienkowym wydaniu, bywają takie w "salonach" łazienkowych), kąpiące się osoby są zobowiązane, by każdorazowo po kąpieli ściągnąć choć byle jak wodę z płytek i szyby. To się załatwia paroma ruchami, trwa to może ze 20 sekund, a znakomicie wpływa potem na wygląd tych powierzchni po wyschnięciu wody..
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #1237
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    OK dzięki.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #1238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jest szansa ale tylko pod warunkiem, że zabudujesz ten brodzik blisko pionu kanalizacyjnego.
    Prysznic planuję w lewym rogu. Fachowiec twierdzi, że prysznic może być, ale tylko na 10 cm murku, bo wystają rury i trzeba je obudować.

  19. #1239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ta rura zdaje się prowadzi przez prawą ścianę gdzieś dalej, więc rzecz jest raczej beznadziejna, bo jej nie wyeliminujesz, zaś jej opuszczenie bardzo mogłoby pogorszyć spływ, bo wyeliminowałby się spadek.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #1240

    Domyślnie

    Jarku, masz rację - załączam dokładniejsze zdjęcie. Jakie w takim razie mam opcje na zrobienie prysznica? Wybudowanie odpływu liniowego na 10 cm murku albo wysoki brodzik?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz posadzka.JPG
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	334262  

Strona 62 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony