dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 65
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 1281
  1. #1241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Odpływ liniowy i próg to moim zdaniem kieski pomysł, grożący wybiciem zębów. Brodzik też ma krawędź wyżej, ale wyraźnie się odróżnia, do brodzika "wchodzisz", podczas gdy w przypadku prysznica bezbrodzikowego miałbyś podłogę jednym ciągiem, z progiem na granicy. Moim zdaniem nie warto.
    Brodzik nie musi być głęboki, ta rura jest do przeskoczenia normalnym, nawet płytkim brodzikiem na 10cm postumencie.


    Tak się przyglądam temu nowemu zdjęciu, co tam jest ścianą? Rura wygląda na grubą, czy tam jest kibel? A ta rura w prawym narożniku na zdjęciu skręca i dopiero idzie do pionu? Jeśli tak, to nie chcę być złym prorokiem, ale developer "trochę" tu pojechał po bandzie i szczerze mówiąc, to bym z tego grubą awanturę zrobił, gdyby to tak było. Zgodnie z "warunkami technicznymi" maksymalna długość odnogi między pionem a kiblem to 100cm, nie powinno być na tej długości zakrętów, o wstawionych "po drodze" odnogach nie wspominając nawet. Jeśli tam jest kilka metrów rury prowadzącej do kibla, z zakrętem w połowie i odnogami po drodze, to jest to gruba fuszerka, do zgłoszenia nawet w nadzorze budowlanym i powód do nieodebrania mieszkania jako niezgodnego z "warunkami technicznymi" (a to takie budowlane "prawo o ruchu drogowym"), a jednocześnie silne zagrożenie zatorami oraz wiecznym smrodem w łazience z powodu wysysania wody z syfonów. Nie, nie przesadzam.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #1242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja mam podłogę jednym ciągiem z prysznicem - wygodnie i praktycznie jeśli chodzi o mycie podłogi. Sedes wiszący, szafka też.
    I wcale nie jest konieczny odpływ liniowy (jak widać na zdjęciu). Trzeba jednak zachować wymagane nachylenie pod prysznicem (minimum 2 cm/metr - jeśli dobrze pamiętam)
    Załącznik 334280
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 17-10-2015 o 13:45
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #1243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie wylewki pod prysznic. Ile musi schnąć przed położeniem płytek ? Jastrych mam wylany dawno zostało tylko miejsce na prysznic 1x1
    czy ta wylewka też ma wiązać 28 dni przed położeniem płytek ? Mój płytkarz który ma wykonanie tej wylewki w zakresie prac razem z osadzeniem odływu liniowego nie może tyle czekać. Czy można położyć kafle po np 10 dniach i nie fugować ? Wilgoć wyjdzie fugą czy nie ma takiej opcji ? pod częścią wylewki będzie podłogówka
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  4. #1244

    Domyślnie

    Może i to by przeszlo gdzie indziej ale nie pod prysznicem - tutaj przeciez pod płytki dajesz hydroizolację, więc nie ma mowy o jakimś "wychodzeniu wilgoci".

  5. #1245
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no właśnie. ciekawe jak to robią majstry płytkarze którzy robią łazienkę na gotowo w 2 lub 3 tygodnie łącznie z wylaniem wylewki pod prysznic.
    jest jeszcze opcja włączenia podłogówki i wysuszenia wylewki ogrzewaniem ale wiadomo że tak wysuszony beton traci swoje właściwości.
    co mogę zrobić to wylać poczekać z 10 dni i dopiero wtedy włączyć podłogówkę, a następnie po 3 dniach grzania położyć folię i kafle.
    Ostatnio edytowane przez MatixL ; 30-11-2015 o 12:23
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  6. #1246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    no właśnie. ciekawe jak to robią majstry płytkarze którzy robią łazienkę na gotowo w 2 lub 3 tygodnie łącznie z wylaniem wylewki pod prysznic.
    Mówią "będzie Pani zadowolooona!"

    A na serio - może aż 28 dni nie jest niezbędne, ale spieszyć się tu nie ma co. Scenariusz z podłogówką włączoną po minimum kilku (>7) dniach wiązania wydaje się ok. Ewentualnie można też skombinować wilgotnościomierz (najtańsze po 100zł można kupić, oczywiście potrzebny taki do drewna/betonu) i po prostu kontrolować poziom wilgotności.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #1247

    Domyślnie

    Jest kilka posadzek z większą ilością żywic gdzie czas schnięcia i wizania do odpowiedniej wytrzymalosci jest o wiele krótszy, choćby Topcem Pronto Mapei. Ich hydroizolacja powinna być nakladana na wilgotne ale nie mokre podłoże i praktycznie wtedy zamyka drogę wilgoci, która musi sobie odparować po obrzeżach. Kabina z liniowym, to chyba jeden z najbardziej czaso i pracochłonnych elementów w domu. Koszty też wyższe ze względu na chemię i robociznę.

  8. #1248
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol 88

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-115
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie, czeka mnie instalacja brodzika z odpływem liniowym, lecz problem leży w innej kwestii:
    1. Jak dociąć płytki aby całość była logiczna i estetyczna?
    2. Co zrobić ze szczeliną która powstanie przy opcji z odpływem liniowym pod drzwiami i po drugiej stronie - zaznaczone na czerwono?
    (szkice w zacnym programie )
    http://zapodaj.net/6157938103193.jpg.html
    http://zapodaj.net/e1fa63fa781b7.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez karol 88 ; 04-01-2016 o 17:25

  9. #1249

    Domyślnie

    Jeżeli masz zamiar płytki układać samemu to lepiej odpuść sobie.
    Jeżeli zlecisz to dobremu kafelkarzowi to on to rozwiąże w odpowiedni sposób. Możesz jeszcze skorzystać z pomocy architekta wnętrz ale to niestety dodatkowy koszt.
    Wszystko zależy od wymiaru płytek, założonego spadku i ogólnie wykończenia posadzki i ścian. Nie oczekuj, że ktoś rozrysuje Ci kład płytek na rzutach w zacnym programie.

  10. #1250

    Domyślnie

    Odświeżam,ponieważ mam pytanie.

    Czym czyścić odplyw liniowy? Bo chyba coś takiego jak np. Kretyn odpada zupełnie?

  11. #1251

  12. #1252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał disnemar Zobacz post
    Kret nie kretyn
    A dlaczego nie? Kret jest też w płynie....dodatkowo można wsypać granulki w otwory w obrębie rury odpływowej a całość zalać gorącą wodą...byle nie wrzątkiem, aby nie rozszczelnić połączeń. Stal nierdzewna nie reaguje z "kretem"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #1253

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A dlaczego nie? Kret jest też w płynie....dodatkowo można wsypać granulki w otwory w obrębie rury odpływowej a całość zalać gorącą wodą...byle nie wrzątkiem, aby nie rozszczelnić połączeń. Stal nierdzewna nie reaguje z "kretem"
    No właśnie słyszałem, że ze względu na gumowe części lepiej kreta nie używać.
    Stąd pytanie.

  14. #1254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale kret nie jest do czyszczenia tylko udrażniania rur.
    Zdejmujesz listwę i myjesz normalnie wodą z płynem.

  15. #1255

    Domyślnie

    A w razie potrzeby przepchania Kret się nada czy za mocny?

  16. #1256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Chyba każdy odpływ liniowy da się do mycia rozłożyć od góry aż do wylotu do kanalizy. Co tam chcesz jeszcze robić kretem? Jeśli zapchała się instalacja kanalizacyjna gdzieś dalej, to znaczy, że masz poważny problem z jej wykonaniem i raczej nie kreta tu trzeba, tylko hydraulika.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #1257

    Domyślnie

    Nic się nie zatkało.

    Pytam w razie czego. Bo wiadomo, że np. że zalewem to nie ma problemu. Wsypuje granulat i po sprawie.

    A tu jednak trochę inaczej

  18. #1258

    Domyślnie

    Witam.

    Jako posiadacz brodzika posadzkowego z odpływem liniowym mam kilka pytań ponieważ pojawił się problem.

    Otóż przy użyciu deszczownicy woda rozlewa się zbyt mocno ocierając się o próg drzwi w przedpokoju. Nie jest fajnie i postanowiłem cos z tym zrobić.

    Pytanie co?

    Gdybym chciał zmienić to co mam na brodzik to rozumiem,ze bez kucia i rozpierniczenia całej podłogi się nie obędzie. A do tego nie tęsknie.

    Cokół, ścianka ?

    Myślałem o szklanej ściance ,ale nie ma krótkich, takich np. 60 cm....

    Będę wdzięczny za sugestie.

    Tak to wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rsz_20160717_210950.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	361630

  19. #1259

    Domyślnie

    Radaway zrobi na wymiar.

  20. #1260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bloodborne Zobacz post
    Witam.

    Gdybym chciał zmienić to co mam na brodzik to rozumiem,ze bez kucia i rozpierniczenia całej podłogi się nie obędzie. A do tego nie tęsknie.
    Nie trzeba niszczyć całej podłogi. Tylko wywalić odpływ liniowy i wstawić w to miejsce normalny syfon. Brodzik nałożyć na płytki.
    Albo na zamówienie ścianka, ścianki szklane.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 63 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony