dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 65
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1281
  1. #1261

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Nie trzeba niszczyć całej podłogi. Tylko wywalić odpływ liniowy i wstawić w to miejsce normalny syfon. Brodzik nałożyć na płytki.
    Albo na zamówienie ścianka, ścianki szklane.
    Naprawdę? Myślałem, że ewentualne wstawienie brodzika to wojna w łazience i kucie do skutku

    Chciałbym to zrobić, ale obawiam się rozmiarów interwencji w posadzkę.

  2. #1262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał bloodborne Zobacz post
    Witam.

    Jako posiadacz brodzika posadzkowego z odpływem liniowym mam kilka pytań ponieważ pojawił się problem.

    Otóż przy użyciu deszczownicy woda rozlewa się zbyt mocno ocierając się o próg drzwi w przedpokoju. Nie jest fajnie i postanowiłem cos z tym zrobić.

    ...

    Myślałem o szklanej ściance ,ale nie ma krótkich, takich np. 60 cm....
    Prawdopodobnie masz za mały spadek, skoro woda się ROZLEWA. Co innego jeśli znalazła się za daleko od brodzika na skutek chlapania.
    Szklaną taflę z zawiasami możesz zamówić u szklarza na każdy wymiar.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #1263

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Prawdopodobnie masz za mały spadek, skoro woda się ROZLEWA.

    Pewnie tak. Tylko, że teraz jestem w ciemnej d....
    Myślę nad wstawieniem brodzika, ale muszę pogadać ile posadzki trzeba skuwać.

  4. #1264

    Domyślnie

    Witam jestem przyszłą posiadaczką i użytkowniczką prysznica bez brodzika. Dom będzie miał ogrzewanie podłogowe, które właśnie za chwile bedzie sie robiło. Pytanie brzmi: czy je robić pod prysznicem? Hydraulik twierdzi, że tak; wykończeniowiec - że nie. Ja muszę zdecydować - wydaje mi sie, że tak, zeby uniknąć zimnej podłogi, zanim się nagrzeje pod wpływem wody.
    Jeśli tak - to jak wyglada zrobienie odpowiedniego spadku? Czy już na etapie wylewki trzeba ten spadek zrobić? Albo nawet na etapie układania podłogówki?
    jestem budowlaną blondynką, więc się nie dziwcie, jesli pytania są głupie - tym bardziej proszę o oświecenie w tej sprawie

  5. #1265

    Domyślnie

    Gaja akurat dzisiaj miałam zalewaną posadzkę i rozmawiałam na ten temat z gościem. Ja mam podłogówke pod prysznicem,nie wyobrazam sobie jej nie mieć, co wiecej jestem zmarzluch więc nawet mam w prysznicu ogrzewanie scienne. Moja lazienka ma 180 cm szerokości, a scianka prysznicowa murowana 110 cm, zostaje 70 cm na przejście i od tego miesca mam zalane o 1,5 cm mniej, potem plytkarz sam sobie zrobi spadek dodając więcej/mniej kleju.

  6. #1266

    Domyślnie

    W typowym prysznicu bez brodzika podłogówka jak najbardziej. Jako część grzejnika podłogowego rozumiem (zawsze to dodatkowa powierzchnia), ale słabo mnie przekonuje argument "zimnej" podłogi (zdarzało mi się korzystać z takiego prysznica bezbrodzikowego bez podłogówki i mi to nie doskwierało, może dlatego że odkręciłem ciepłą wodę ).

    Trochę OT, ale ogólnie nie mam przekonania do podwyższania temperatury w łazience (powyżej pokojowej), zamieszkam to sprawdzę. Na marginesie, do tego to najlepsze byłoby chyba jakieś szybkie (i ciche) ogrzewanie nadmuchowe "na żądanie".

    Sam mam trochę dylemat czy dawać podłogówkę pod prysznicem, bo u mnie (rysunek niżej) prysznic (ca. 2x1m) będzie w rogu pomieszczenia (ca. 3x3m), na środku wolnostojąca ścianka, a odpływy możliwe że przy szybie (zielony) lub na środku (niebieski, mniej prawdopodobne) w poprzek prysznica. No i wątpliwości z dylatacjami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prysznic-szkic-1a.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	361731
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 18-07-2016 o 19:30

  7. #1267
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Podłogówka pod prysznicem? OCZYWIŚCIE ŻE TAK.
    Jak wykończeniowiec twierdzi inaczej to niech się dokształci.

    Moim zdaniem montowanie w nowym domu brodzika to głupota.
    Dlaczego?
    1. Mycie wszystkich zakamarków brodzika to mordęga i do tego niewykonalna. Kamień zawsze gdzieś zostaje.
    2. Trwałość kawałka plastiku ma się nijak do trwałości podłogi z kafelkami.
    Już nie mówię o różnicy w wyglądzie, ale to oczywiście kwestia gustu.

    Polecam prysznic bezbrodzikowy z gładkimi kaflami. Mycie polega na jednokrotnym przejechaniu gumką z rączką (taką do mycia okien) po kąpieli.
    Takie gładkie kafle wcale nie są śliskie. Mokre stopy przyklejają się do nich.

    Ważna rzecz - pilnujcie aby był wymagany spad pod prysznicem. U mnie glazurnik przesadził - zrobił za mały spad i musiał robić poprawkę (skuwanie i kładzenie kafli od nowa)
    Załącznik 334280
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 19-07-2016 o 07:34
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #1268

    Domyślnie

    Dziękuję! Przynajmniej mam jasność - podłogówka pod prysznicem będzie Jak to zrobic technicznie - trudno, niech martwią się fachowcy; pozostaje mieć tylko nadzieję, że zrobią dobrze...
    Przekonuje mnie to, co napisała Magdalena - czyli po rozłożeniu styropianu i podłogówki zrobic szalunek w miejscu obrysu kabiny prysznicowej i wylać mniej betonu, może o 1.5 cm, może o 2 cm. Dobrze myślę?

  9. #1269

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Dobrze myślę?
    moim zdaniem tak

  10. #1270

    Domyślnie

    ja w ogóle nie miałam wylanej wylewki pod prysznicem, tylko właśnie zrobiony szalunek.
    Tak mi doradził Pan od wylewek i Pan od wykończeniówki.
    zostawiłam większe otwory tak ok 100x100 bo nie byłam jeszcze do końca pewna jakiej wielkości będą prysznice.
    Ale jak zalewacie prysznic tylko niżej to nie powinien być już osadzony odpływ liniowy?

  11. #1271

  12. #1272

    Domyślnie

    U mnie nie zalali odpływu, to juz sobie płytkarz sam zrobi.

  13. #1273
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał bloodborne Zobacz post
    ... przy użyciu deszczownicy woda rozlewa się zbyt mocno ocierając się o próg drzwi w przedpokoju. Nie jest fajnie i postanowiłem cos z tym zrobić.

    Pytanie co?
    Załącznik 361630
    Jeżeli nie jest to problem ze zbyt małą przepustowością odpływu (a pewnie nie jest), to wystarczy zainstalować mały próg. 1 cm wysokości powinien załatwić problem. Są takie aluminiowe profile (puste w środku). Przykręcić go dwiema śrubami i wkleić na silikon.
    Może zamiast progu z metalu wkleić jakiś pasek - dekor z glazury?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #1274
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    czy ktoś ma wykonaną podłogę epoksydową pod prysznicem. Czy to jest w ogóle dobry pomysł?

  15. #1275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ciężko spadki będzie wyrobić tak żeby estetycznie to wyglądało.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #1276

    Domyślnie

    Witam,

    Mam łazienkę na pietrze i jastrych anhydrytowy. Zostawiliśmy szalunek 100x100cm w miejscu brodzika. Zamontowany został odpływ liniowy Kessel Linearis Compact 85cm. Następnie wylany został beton B30 ze spadkiem nawet trochę większym niz 2%. Teraz czekam aż to wyschnie. Ogrzewanie podłogowe mam pod brodzikiem. Będę wdzięczny za odpowiedzi na następujące pytania:
    1. Czy ktoś robił na zamówienie granit do wykończenia brodzika? Może dałoby radę zrobić jeden kawałek który moznaby po prostu wkleić zamiast płytek? To byłoby wówczas monolitem wiec mniejsze ryzyko jakiś przecieków w przyszłości.
    2. Czy daliscie hydroizolacje na murowane ściany ktore sa bocznymi "kabiny"? Jeśli tak to na jaka wysokość?
    3. Jakie produkty polecacie do hydroizolacji? Widzę często wzmianki o Mapei. Czy cos jeszcze?
    4. Czy dawał ktoś może papę na hydroizolacje?
    5. Czy osadzał ktoś szklana ścianę na jastrychu i potem dojeżdżał do niej płytkami?

  17. #1277
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał idas Zobacz post
    Witam,

    Mam łazienkę na pietrze i jastrych anhydrytowy. Zostawiliśmy szalunek 100x100cm w miejscu brodzika. Zamontowany został odpływ liniowy Kessel Linearis Compact 85cm. Następnie wylany został beton B30 ze spadkiem nawet trochę większym niz 2%. Teraz czekam aż to wyschnie. Ogrzewanie podłogowe mam pod brodzikiem. Będę wdzięczny za odpowiedzi na następujące pytania:
    1. Czy ktoś robił na zamówienie granit do wykończenia brodzika? Może dałoby radę zrobić jeden kawałek który moznaby po prostu wkleić zamiast płytek? To byłoby wówczas monolitem wiec mniejsze ryzyko jakiś przecieków w przyszłości.
    2. Czy daliscie hydroizolacje na murowane ściany ktore sa bocznymi "kabiny"? Jeśli tak to na jaka wysokość?
    3. Jakie produkty polecacie do hydroizolacji? Widzę często wzmianki o Mapei. Czy cos jeszcze?
    4. Czy dawał ktoś może papę na hydroizolacje?
    5. Czy osadzał ktoś szklana ścianę na jastrychu i potem dojeżdżał do niej płytkami?
    1- Przed przeciekami to nie uchroni
    2-Oczywiście. Z tego co pamiętam to do 2m (tam gdzie będzie spływać woda po ścianie)
    3-Mapei
    4-Papa to przeżytek. Mapei ma cały zestaw materiałów: hydroizolacje, taśmy do wklejenia pomiędzy ścianę i podłogę itp.
    5-Glazurnik (w podłodze i ścianie) wkleił pomiędzy kafelki metalową szynę w którą potem wstawił szybę.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 15-05-2017 o 08:12
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  18. #1278

    Domyślnie

    Na podłogę cięższą hydroizolację. Mapelastic Mapei najmniejsze opakowanie starczyć powinno na 3m2, więc podłoga i dolna partia ścian. Na resztę wystarczy już tańszy i lżejszy Mapegum. To tak apropo oszczędności.
    I już mieszkamy !

  19. #1279

    Domyślnie

    A co powiecie o hydroizolacji Knauf? Taką mam zastosowaną- teraz to juz z ciekawości pytam.

  20. #1280

    Domyślnie

    Ad. 5
    A gdzie dostać taka listwe?

Strona 64 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony