dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr B. CDS

    ale to jest inne rozwiązanie "upiększenia" estetyki elewacji wątek dotyczy bonii choć podsuwanychpomysłów nigdy za wiele

    apropos ładnie wyszło jaki producent profili ?

    pozdr
    Może ja się nie znam na terminologii, ale wg mnie bonie to właśnie te elementy naklejane na rogach. Pozostałe elementy to sztukateria. A może wszystko sztukateria? Listwy/profile były robione w prywatnym zakładzie w Brwinowie.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr B. CDS
    Cytat Napisał dominikams
    jest tutaj delikatna róznica pomiedzy tamtymi postami adokładnie tym tematem.

    tam jest tynk strukturalny 3mm, nie we jaki tu ma być ale jak dobrze przypuszczam bedzie 1,5 mm (standardowy na budynkach jednorodzinnych).

    więc hm......? tasma ? może i tak ale jak to będzie wyglądało ? bardziej jako "pseudo boniowanie".

    bonie sa elementem dekoracyjnym, ozdobnym budynku i tzreba wziąśc pod uwage aby takimi "pseudo boniami" nie zrobić wręcz odwrotnego efektu czyli żeby nie popsuć estetyki elewacji....

    moim zdaniem jesli miał bym zrobić rozwiazanie na "taśme" to raczej chyba w ogóle bym odpuścił. nie podobało by mi sie... wybór należy do klienta.

    odnosnie wykonania boni :
    1) wyciąc wycinarką elektryczną, następnie obsadzić narozniki+siatka+klej i pomalować.
    2)wyciąc wycinarką elektryczną obsadzić gotowe bonie (koszt 12,5 brutto za 3mb) i pomalować.

    przeanalizował bym koszty i esli mnie nie stać to nie kombinował bym tylko zrobił elewacje jhednolitą.
    pozdrawiam
    No tak, to mają być pseudo-bonie (według tego pomysłu z wątku, który wkleiłam). Nie chodzi o same bonie, tylko o poprawienie proporcji budynku przede wszystkim - dobrze myślę, Kasiu?

    Poza tym, jak ktoś pisał w wątku o boniach, ptaki potrafią na boniach przysiadać i ładnie "upiększać" elewację Przy takich pseudo-boniach nie mają gdzie siadać. A taki tynk strukturalny u Zbych jest? Ciekawa jestem, jak się prezentuje Bo na zdjęciu bardzo fajnie wyglądało.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Kasiu, a miałaś wkleić foty swojego domku z połową styropianu , co by zilustrować problem. Bo tak sobie myslę, skoro twierdzisz, że taki układ (kolory mam na myśli) korzystnie działa na proporcje, to może by pokombinować z samą kolorystyką tynku? Rozrysowałaś sobie domek w różnych wersjach?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams

    Poza tym, jak ktoś pisał w wątku o boniach, ptaki potrafią na boniach przysiadać i ładnie "upiększać" elewację
    hmmm....pierwsze słysze...
    ciekawe...

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Piotrze, jak przeszukiwałam forum w poszukiwaniu tego boniowania dla Kasi, to właśnie był taki temat poruszany Podobno zależy to od głębokości tych szczelin, jak za płytkie - nie siadają . Nie pamiętam, czy podawano wykaz gatunków zainteresowanych boniami

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Piotrze, jak przeszukiwałam forum w poszukiwaniu tego boniowania dla Kasi, to właśnie był taki temat poruszany Podobno zależy to od głębokości tych szczelin, jak za płytkie - nie siadają . Nie pamiętam, czy podawano wykaz gatunków zainteresowanych boniami
    tak też widziałem na postach takie informacje

    dlatego napisałem że ciekawe... musze popytać żeby skonfrontować informacje tu stąd z inwestorami w zeszłym roku kilkanaście kilometrów sprzedałem tych listew i nie wiedziałem nwet o takiej "przypadłości"... zwróce na to uwage.

    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za rady, mąż wprawiony w przeszpiegach znalazł budynek z boniami robionymi z plastikowych listew i stwierdził, że wyglądają okropnie. Pewnie to nie zależy od samych listew ale od poziomu wykonania

    Nie mniej jednak będziemy mieli "poziome_paski_wykonane_za_pomocą_taśmy_klejącej "
    zauważcie, że nie nazywam tego boniami, ani nawet pseudo-boniami
    Ptaki nie będą na tym siadać, bo im się stópki nie zmieszczą
    Pewnie "wklęsłość" tych pasków nie będzie wielka ale mąż będzie je malował o ton lub dwa innym kolorem farby, więc myślę, że będą widoczne. Jestem przekonana, że będzie to dobrze wyglądać, czasem takie troche dziwne pomysły wyglądają lepiej niż sprawdzone rozwiązania.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_de
    poziome_paski_wykonane_za_pomocą_taśmy_klejącej
    skoro taka decyzja to użyj taśmy "silver" tej szarej ze zbrojeniem w środku - najlesza jest do takich prac.

    jesli będziesz miałą możliwośc to daj fotki, z chęcią zobacze jak wyszło (na przyszłośc).
    pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    z pewnością wkleję, pewnie będę miała pytania, bo już widzę małą zagwostkę technolgiczną.

    U Zbycha był tynk podkładowy, więc pod tymi paskami jest warstwa tynku... jak nakleję paski na klej, a potem dam tynk, więc po odklejeniu pasków, pod nimi będzie tylko klej... czy wystarczy jak go tylko pomaluję?

    Czy może też dać cieniutko na tej części budynku jakiś tynk podkładowy? czy klej+farba wystarczą na paskach?

  10. #30

    Domyślnie

    Kolejność i wskazówki
    1) na całości siatka zatopiona w kleju,
    2) całość gruntujemy pod tynk strukturalny (tynkiem podkładowym),
    3) wyznaczamy poziome "pseudo bonie" czyli tam gdzie ma byc tasma,
    4) naklejamy taśme,
    5) kładziemy tynk strukturalny,
    6) odrywamy taśme,
    7) czekamy aż tynk strukturalny zwiąże,
    naklejamy tasme papierową na tynk strukturalny w ten sposób aby w środku został Nam tylko odcinek do pomalowania" pseudo bonia",
    9) malujemy farbą - dwukrotnie,
    10) odrywamy tasme z obu stron "pseudo bonii",
    11) usmiechamy sie z uzyskanego efektu

    pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    dzięki nie mogę się doczekać aż wiosna prawdziwa przyjdzie bo już bym te bonie robiła

  12. #32

    Domyślnie

    spokojnie..... tutaj jeśli chodzi o samą robociznę tynku strukturalnego to proponuje sie wstrzymac do wiosny... kiedy temp w nocy jak i w dzień będzie powyżej 5 stopni.
    tynk to wartswa ostateczna, zabezpieczająca generalnie całe docieplenie no i musi być zrobiona dobrze, dokładnie i w odpowiednich warunkach, lepiej sie nie spieszyć bo i tynk nie jest tani a zepsuć szybko mozna...

    czekm na fotki
    ps. mam nadzieje że ładnie wyjdzie
    pozdr

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Kasiu, a jaka kolorystyka będzie?
    Czy boniowate paski będą jaśniejsze niż reszta elewacji, czy ciemniejsze?
    Tez bardzo jestem ciekawa ostatecznego efektu

  14. #34

    Domyślnie

    Dominika, zajrzyj do mojego dziennika (ale mi się zrymowało )... dłuuugi elaborat naskrobałam i zdjęcia wkleiłam na temat elewacji

  15. #35

    Domyślnie

    ludziska a bonia wewnątrz na płycie gk?
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  16. #36

    Domyślnie

    Planuję sam ocieplić dom w tym roku i mam dom podpiwniczony i do wysokości piwnic ok 2m chcę zrobić bonie.Powyżej już tylko tynk jednolity. Myślałem nad listwami ale w moim przypadku to koszt ok 600 zł (do przełknięcia) ale chyba nie chcę płaskiej równej powierzchni wewnątrz boni tylko chropowatą zrobioną tynkiem.
    A ja myślę zrobić tak:
    Ponieważ grubość ocieplenia fundamentu planuję na 8 cm to zrobić to tak iż ocieplam cały fundament równo styropianem 6 cm a potem dodatkowo płytami 2cm ale pozostawiając odstępy miedzy płytami ok 2 cm w pionie i wtedy wyjdą bonie o ostrych bokach. Oklejam narożnikami (problem bo są tylko 25 mm)i i siatką i powinno to wyjść.

    Co o tym sądzicie

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.wojkowice
    Ponieważ grubość ocieplenia fundamentu planuję na 8 cm to zrobić to tak iż ocieplam cały fundament równo styropianem 6 cm a potem dodatkowo płytami 2cm ale pozostawiając odstępy miedzy płytami ok 2 cm w pionie i wtedy wyjdą bonie o ostrych bokach. Oklejam narożnikami (problem bo są tylko 25 mm)i i siatką i powinno to wyjść.

    Co o tym sądzicie
    Zabawy przy tym dużo ale w 100% wykonalne Sam czasami wykonuję boniowania w podany przez ciebie sposób.
    Można dostać także narożniki z siatką 1,5 cm. Straszna z nich lipa jeśli chce się je wstawić na naroża budynku, ale do boniowania są jak znalazł
    Trzymajmy się ciepło

  18. #38

    Domyślnie

    I chyba to najtańszy ze sposobów ale na pewno bardzo pracochłonny.
    Ale zastanawiam się nad jedną kwestią: gdy założy się listwy z PVC to woda na pewno nie przecieknie wewnątrz itd. ale z tynkiem może być problem z zamoknięciem tylko tynku bo styropian nie powinien.
    Co wy o tym sądzicie:

  19. #39

    Domyślnie

    Największą wadą boniowania nie jest ryzyko zamoknięcia tynków, które i tak w mniejszym lub większym stopniu namiękają przy zacinającym deszczu, tylko osadzanie się kurzu we wgłebieniach. Tynkom cienkowarstwowym nie przeszkadza woda i zmienne warunki atmosferyczne. Można nawet powiedzieć, że naciąganie wilgoci z otoczenia, to ich naturalna cecha (oprócz tynków akrylowych). Przy prawidłowym wykonaniu ściany (zbrojeniu, gruntowaniu i tynkowaniu), ryzyko przesiąkania wilgoci w głębokie partie ocieplenia, jest praktycznie znikome. No, chyba, że się uprzesz i będziesz lał wężem ogrodowym po ścianie przez 24h
    Trzymajmy się ciepło

  20. #40

    Domyślnie

    Leszeq mam do Ciebie pytanie bo widać troszkę się tym zajmujesz.
    Wiem że decyzję powinienem podjąć sam itd...... ale jaki wymiar wg. Ciebie się najlepiej prezentuje. Bo ja chce zrobić 2x2cm lub 3x2cm?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony