dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Zdecydowanie 3 cm szerokości i 2 cm głębokości
    Trzymajmy się ciepło

  2. #42

    Domyślnie

    A ja mam pytanie w jakich odległościach robi sie te wcięcia-paski w styropianie. Ja tak miarkuje że miedzy 40 (to już chyba dośc gęsto) a 60 cm (ku temu bym się bardziej skłaniała).
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał justkaaa
    A ja mam pytanie w jakich odległościach robi sie te wcięcia-paski w styropianie. Ja tak miarkuje że miedzy 40 (to już chyba dośc gęsto) a 60 cm (ku temu bym się bardziej skłaniała).
    Nie ma określonej zasady, według której powinno się "wycinać" bonie. Trzeba je dopasować do kształtu i gabarytów elewacji. Poza tym wszystko pozostaje w kwestji gustu. Najlepiej jest narysować sobie przebiego boniowania na elewacji przed ich kształtowaniem.
    Trzymajmy się ciepło

  4. #44

    Domyślnie

    Rozumiem, że to sprawa gustu jednak byłabym wdzięczna za jakaś sugestie. Jak robią inni, większośc co robi bonie. Jakich +/- odległości są pomiędzy tymi wcięciami?
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  5. #45

    Domyślnie

    60 cm, to duży rozstaw jak na bonie. Przeważnie wykonuję rozstaw od 30 do 50 cm. Dla przykładu bonoiwanie na poniższym zdjęciu co 35 cm.
    Trzymajmy się ciepło

  6. #46

    Domyślnie

    dzięki za info i zdjęcie poglądowe wysłałam ci wiadomośc na priv
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  7. #47

    Domyślnie

    Boniowanie można zrobić także za pomocą technik malarskich czyli poprzez malowanie wzorów imitujących formy na elewacji oraz za pomocą techniki malarstwa ściennego sgraffito. Zdjęcia się np. tutaj: boniowanie
    Pracownia malarstwa ściennego Artmur. Wykonujemy artystyczne realizacje ścienne, specjalizujemy się w technikach: sgraffito, mozaika, malarstwo ścienne, malarstwo iluzyjne, fresk, renowacji i konserwacji dzieł sztuki, marmoryzacja, polichromia, murale, boniowanie

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarioGdynia

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-166
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam problem. Kupiłem mieszkanie. stan surowy od dewelopera INVEST KOMFORT, Gdynia Komandorskie Wzgórze http://www.investkomfort.pl/mieszkan...,182/X,1000047 na zewnątrz mamy dwa ostatnie piętra z boniami ciemna elewacja.
    Elewacje wykonała firma STUCCO.

    Pęka nam elewacją przy łączeniu płyt, w miejscu boniowania, na krzyżu. Mam porobione zdjęcia.
    Ściana przecieka. Na samym środku mam dwie mokre plamy wewnątrz mieszkania.
    Mieszkanie mamy na 10piętrze, ostatnio padało i zrobiły nam się dwie mokre plamy wewnątrz mieszkania, na środku ściany, tak to wygląda, jakby, co 50cm, czyli tam gdzie są kołki. Tak, jakby ktoś prawie przewiercił ścianę.

    Mam pytanie, jak powinno być wykonane boniowanie? Czytam tutaj trochę na forum, bo u mnie to chyba wygląda tak, że jest wypalone na ciepło w styropianie i tylko pomalowane tynkiem. Nie widać ani siatki ani listwy z PCV do boniowania.

    Na początku tygodnia będą alpiniści i będziemy lać wodę na ścianę zewnętrza na tę pęknięcia. Czy to możliwe, że przez to się woda dostaje?
    Niby ostatnie dwa piętra mają w wełnie zrobione ocieplenie. Widać to w kronikach budowy.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Do wykonywania boni najlepszym rozwiązaniem jest gotowa listwa, i taką listwę dobrać w kolorze lub pomalować, zaciąganie jej tynkiem to fatalny pomysł, pracująca wyprawa w ciągu roku na pewno odpadnie i będzie yglądało fatalnie, podobnie jak nie zaleca się układania tynku na listwach kapinosowych.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Zależy jakie listwy kupisz.... podtynkowe są ok.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony