dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 522

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Tynk gipsowy kontra cementowo wapienny.

    Witam wszystkich.

    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy duża jest różnica w cenie między tynkiem tradycyjnym a gipsowym (maszynowym)?
    Wszystko co znalazłem na forum dotyczy odległych lat 2002-2005.
    Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy?
    O zaletach i wadach już się naczytałem i jestem bardziej za tynkiem gipsowym.
    GG 2971919

  2. #2

    Domyślnie

    Gipsowe 25 zł/m2
    Cementowo wapienne 18 zł/m2 z mułkowaniem
    Ceny w Płocku z materiałem.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3

    Domyślnie

    Lubuskie okolice Żagania
    - gipsowe (maszynowe) 12 zł za robociznę z materiałem chcą 22zł
    ale uważam że można materiał kupić taniej
    - cementowo- wapienne 12 zł robocizna + szlifowanie ok - 4-5 zł a za materiał nie wiem ile wyjdzie.
    Ja jestm przed podjęciem decyzji o wyborze ekipy.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Patrycja70

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam na forum. W Częstochowie m2 tynku gipsowego z agregatu 25 zł. natomiast tradycyjnego 17 zł / ceny z materiałem/ . ale na tradycyjny trzeba położyć gipsówki więc dochodzi dodatkowy koszt.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrycja70 Zobacz post
    Witam na forum. W Częstochowie m2 tynku gipsowego z agregatu 25 zł. natomiast tradycyjnego 17 zł / ceny z materiałem/ . ale na tradycyjny trzeba położyć gipsówki więc dochodzi dodatkowy koszt.
    tradycyjny z piaskiem kwarcowym 22-24zł z materiałem bez szpachlowania. Poza tym po co tynk tradycyjny szpachlować owszem jest struktura chropowata ale to nie są te same tynki jak 30 lat temu że wierzchnią warstwę robili z piasku szarego grubego.

  6. #6

    Domyślnie

    Dolnośląskie , a konkretnie Zgorzelec i tu ceny tynku gipsowego to 11 zł/m2 , z materiałem to 20 zł/m2.
    Cena z materiałem jest stosunkowo tania bo u nas tynki ( nie tylko) kupuje się w Niemczech.
    Zwykle rzeczy załatwiam od ręki, na cuda potrzebuję 15 minut.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrycja70
    Witam na forum. W Częstochowie m2 tynku gipsowego z agregatu 25 zł. natomiast tradycyjnego 17 zł / ceny z materiałem/ . ale na tradycyjny trzeba położyć gipsówki więc dochodzi dodatkowy koszt.
    Gipsowe maszynowe też się kwalifikują niestety pod gładź

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał M ichał SZYMAŃSKI
    cementowo-wapienne 12 zł robocizna + szlifowanie ok - 4-5 zł a za materiał nie wiem ile wyjdzie.
    U nas w okolicy cena z cementowo-wapienne od 12-16zł/m2, ale nie potrafię wyliczyć jaki będzie koszt materiałów, dlatego nie mam porównania. Zdecyduję się chyba na gipsowe jeżeli ich koszt będzie niewiele wyższy od tradycyjnych.
    Gipsowe 26zł/m2 z materiałem.
    GG 2971919

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie kładą w tej chwili cementowo-wapienne z agregatu (Kalisz). Robocizna 9 zł/m2 + materiał 4 zł/m2.
    Dowiadywałam się o gipsowe to cena z materiałem wynosiła 24 zł/m2, ale i tak je później trzeba zatrzeć gipsem, więc wolałam cemontowo-wapienne.
    Gipsowanie z malowaniem będzie mnie kosztowało 8 zł/m2 (robocizna). Tak mam dogadane.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashca
    U mnie kładą w tej chwili cementowo-wapienne z agregatu (Kalisz). Robocizna 9 zł/m2 + materiał 4 zł/m2.
    Dowiadywałam się o gipsowe to cena z materiałem wynosiła 24 zł/m2, ale i tak je później trzeba zatrzeć gipsem, więc wolałam cemontowo-wapienne.
    Gipsowanie z malowaniem będzie mnie kosztowało 8 zł/m2 (robocizna). Tak mam dogadane.

    Tynki gipsowe zacierać puźniej jeszcze gipsem - pierwsze słyszę. Przecierz jak zrobi je fachowiec to są gładkie jak szkło. I co tu jeszcze poprawiać ?
    Zwykle rzeczy załatwiam od ręki, na cuda potrzebuję 15 minut.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dopisz w temacie, że "kontra, ale ceny" bo za dużo ludzi się na to nabiera
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrycja70
    Witam na forum. W Częstochowie m2 tynku gipsowego z agregatu 25 zł. natomiast tradycyjnego 17 zł / ceny z materiałem/ . ale na tradycyjny trzeba położyć gipsówki więc dochodzi dodatkowy koszt.
    czemu trzeba na tynk cementowo-wapienny dodatkowo gipsować - przecież to grzech.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Gipsowe 25 zł/m2
    Cementowo wapienne 18 zł/m2 z mułkowaniem
    Ceny w Płocku z materiałem.
    We wrocławiu to 18 zł za m2 za samą robociznę tynku cem-wap a tynk gipsowy 26 z materiałem więc podobnie lecz wolę cem-wap ponieważ są twardsze i zdrowsze

  14. #14

    Domyślnie

    twardsze to napewno - ale o zdrowotności róznych rozwiązań to lepiej sie nie wypowiadać. Gipsowym napewno nie można zarzucić że są mniej zdrowe.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    mam cementowo-wapienne-płaciłam 10zł/m2 za robociznę, do tego 2 tony cementu, paleta wapna ,12 ton piasku
    tynki cw są twardsze niż gipsowe i mają fakturę piasku , gdzieniegdzie (przynajmniej u mnie) da się zauważyć zarysowania... pedantom nie polecam , ale jeśli ktoś nie chodzi nie patrzy po ścianach to jak najbardziej jestem "za" ...jak to ktoś ujął : "tu lampa, tam kanapa albo kwatek"
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16

    Domyślnie

    Przy tynkach gipsowych sciana wygłąda jak puszka blaszana. Nie ma tej faktury jak tynk cementowo-wapienny.Dlatego na zachodzie teraz przy malowaniu naklejaja na sciany przed malowaniem specjalny materiał dajacy fakture.
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    A które szybciej schną? i czy rzeczywiście trzeba nakładać gładź na gipsowe?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    czy trzeba , to zależy od tego czego się po tynkach oczekuje
    jeśli chcesz mieć gładkie jak lustro-bierz gipsowe bo same cw bez gładzi ci tego nie dadzą

    ja mam cw i gładzi dawać nie będę- tylko dlatego że nie podobają mi się ściany nienaturalnie gładkie ....ale to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje jak wiemy

    co do schnięcia....zależy od pogody, wilgotności powietrza, temperatury, pory roku.... moje schną już dwa miechy ...i jeszcze widać wilgotne plamy....tyle, że mam nadzieję że jeśli schną powoli to nie popękają tak bardzo

    nie wiem jak szybko schną tynki gipsowe
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bezdomna
    A które szybciej schną? i czy rzeczywiście trzeba nakładać gładź na gipsowe?
    Tynki gipsowe schną bardzo długo. U nas już 2 miesiąc i jeszcze wiele im brakuje. Co do nakładania gładzi, to niestety trzeba je będzie wykonać, chociaż w porównaniu z tradycyjnym cw to tylko kosmetyka. Cena wykonania tradycyjnego cw i maszynowego (tylko robocizna) w moich stronach jest taka sama - 12 zł/m2. Wybraliśmy gipsowe ze względu na szybkość wykonania. W garażu mam tradycyjny cw i dlatego mogę je porównywać.

    Pzdr.

  20. #20

    Domyślnie

    Czyli które dłużej? Ja mam akurat dobre warunki, bo mam ogrzewanie.

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony